Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Krugerrand

Starszy Użytkownik
 • Zawartość

  509
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

327 Świetna

O Krugerrand

 • Tytuł
  Plutonowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

874 wyświetleń profilu
 1. "Danina solidarnościowa" ratunkiem dla niepełnosprawnych?

  @Rnext Nie chciałem być aż taki ostry i bezpośredni. Jak to ktoś kiedyś powiedział: bardzo wiele musi się zmienić, by wszystko zostało tak jak było
 2. "Danina solidarnościowa" ratunkiem dla niepełnosprawnych?

  Mateusz Morawiecki gdyby był poważnym ekonomistą, to wiedziałby, że nałożenie nowego podatku, w szczególności na najbogatszych, przyniesie efekt odwrotny do zakładanego. Najlepiej zarabiający mogą sobie pozwolić na sute opłacenie sobie prawnika, który pozwoli im ominąć zapłacenie tego podatku tu w kraju lub załatwi sprawę tak, aby jego klient nadal pracował w Polsce, ale płacił podatki np. na Malcie lub innym raju podatkowym. Jak widać studia ekonomiczne w Stanach Zjednoczonych czy Szwajcarii oraz długoletnia praca w sektorze bankowym naszemu premierowi na nic się nie przydała.
 3. Zdaje się, że w tym fragmencie tkwi całe sedno problemu tego gościa. Mam nadzieję, że bohater tej historii czegoś się nauczył i wyciągnie wnioski na przeszłość.
 4. No bez przesady, że kochamy, ale zdarza się każdemu coś od czasu do czasu uogólnić. A poza tym, to w tym złego, skoro i my niedojrzali emocjonalnie faceci jak i Wy Szanowne Panie jako osobne płcie mamy pewne cechy wspólne? Taka już jest nasza natura. Jak którejś z Was nie wyjdzie z facetem lub też wasz facet zrobi coś złego, to przenosicie to na wszystkich i słychać wtedy, że faceci to to, tamto i owamto i że wszystcy faceci są tacy sami
 5. Można, ponieważ jesteśmy ludźmi i kierują nami też instynkty w tym wypadku pociąg seksualny. Dałaś mu widocznie powód i dlatego zaczał robić to co robił. Możliwe, że źle coś odczytał, a Ty zrobiłaś coś zupełnie nieświadomie. W tych sprawach solidarności między kobietami, ale i także mężczyznami nie ma.
 6. Czy obnosić się ze swoją pasją?

  Jak słusznie zauważył Gustaw Le Bon w "Psychologii tłumu" w społeczeństwie więcej jest głupich niż mądrych i tego się nie zmieni. Nawet ktoś kogo pasją jest zbieranie znaczków będzie uważany za dziwaka i odmieńca tylko ze względu na to, ze ma co robić np. poza godzinami pracy w czasie wolnym. Dla większości ludzi faktycznie jedyną rozrywką w czasie wolnym jest odwiedzenie galerii handlowej lub weekendowe imprezowanie. Podobnie jak @Unhomme uważam, że z większością ludzi nie warto poruszać ciekawych tematów, ponieważ zwyczajnie nie warto. Bardzo często nie będą mieli nic ciekawego do powiedzenia, raczej będą używać utartych schematów zasłyszanych gdzieś od kogoś lub gdzieś w telewizorze. Nasz współczesny świat to taki trochę dom wariatów, w którym ludzie normalni coś sobą reprezentujący i mający coś ciekawego do powiedzenia, z zainteresowaniami i pasjami, uważani są za wariatów. Nasze forum na zewnątrz też jest tak postrzegane, o czym już nie raz była mowa Suma summarum lepiej zastanowić się najpierw kilka razy zanim poruszy się jakiś temat i ujawni swoje zainteresowania czy pogląd.
 7. @koksownik Teraz już wiesz żeby na przyszłość nie grać kartą romantyka, tylko zabrać się od razu do rzeczy, albo olewka.
 8. Roszczenia żydowskie

  @rejdi Możesz rozpętać piekiełko. Takie tematy, dość mocno niepoprawne politycznie, nie były na uniwersytetach miło widziane, przynajmniej kiedy ja studiowałem. Zakładam, że nic się od tamtego czasu nie zmieniło. Sam miałem kiedyś na jednych z zajęć do przedstawienia temat dość wtedy niepopularny i kontrowersyjny i miny osób mnie słuchających oraz prowadzącej ćwiczenia były mocno skwaszone. Po skończeniu przeze mnie była dyskusja, jakieś pytania do mnie i się zaczeło
 9. Od lat słyszę od pobitych przez swoich mężów czy chłopaków kobiet, że w pewnym momencie miały już dość i poszły z tym do mediów w nadziei na to, że widząc jej odwagę, inne kobiety zdecydują się głośno mówić o swym problemie. To jakiś schemat, coś w stylu #metoo. Jak było naprawdę tego się szybko nie dowiemy. Nie wiem jak dla reszty, ale dla mnie ten jej płacz taki sztuczny i wymuszony.
 10. Pomoc

  @Lominel Powtórzę to co napisałem mniej więcej w poście podesłanym tu przez @Beckenbauer. Z całym szacunkiem, ale dziwne, że nazywasz siebie prawnikiem skoro nie wiesz co masz robić i szukasz u nas pomocy. Dziwne także, że jako prawnik nie przewidziałeś co może się stać w takich sytuacjach i jakie szerokie możliwości dają kobietom sądy i nasze prawo. Nawet jeśli nie jesteś biegłym prawnikiem w tych sprawach, jeszcze dziwniejsze jest, że nie ogarnołeś sobie adwokata w tych sprawach biegłych, albo z nikim ze znajomych adwokatów się nie skonsultowałeś, a szukasz tu na forum u nas pomocy. Popieram @Rnext, coś tu dziwnie pachnie.
 11. Ku przestrodze - historia z fb

  Zakładając, że historia jest prawdziwa. Dziś jak widać każdy może mieć wykształcenie, nawet prawnicze i nie mieć z tej dziedziny żadnej wiedzy, na dodatek matriksowe białorycerstwo i tragedia gotowa. Smutne to.
 12. Zerwała ze mna... I cały się telepię.

  @Strusprawa1 Witamy w prawdziwym świecie. Znając co nieco Twoje poglądy i lektury, polecam zaczytać się w Ayn Rand Reszta tak jak Bracia wyżej.
 13. Tak, jest to możliwe, stać się ze świadka podejrzanym, ale nie martw się. Wezwali Cię jako świadka, więc będą wypytywać o okoliczności zakupu tych znaczków itp.
 14. Nie rozpatrujmy wojny w kategoriach tylko militarnych. Poza wojskiem technika w innych dziedzinach też poszła do przodu. Od lat toczone są np. wojny walutowe, ale też mamy obecnie ogromne możliwości informatyczne. Wystarczy, ze bardzo ogarnięci hakerzy włamią się w odpowiednie miejsca i dany kraj może być całkowice sparaliżowany.
 15. Dokładnie tak. Nie dość, że tańszą to i o wiele lepszą. Sam mam od lat kota i nic mnie tak nie uspokaja i poprawia nastoju jak kot leżący na kolanach, przytulony do mnie i zwinięty w kłębek, a w dodatku mruczący. Podobno pomruki kocie bardzo dobrze działąją na nerwy. Po sobie widze, że chyba coś w tym jest. Kot nie krzyczy na mnie, nie robi scen, nie wymaga non stop niewiadomo czego, nie testuje, nie obraża się. Z psami jest jeszcze lepiej, one dla swojego pana zrobią wszystko, a przy okazji są wierne. @arch Bardzo ważna rzecz jaką poruszyli tu Bracia jest kwestia przyjaciół i znajomych. Nie żyje w związku już chyba z 8 lat i nie chcę. Jestem oczywiście sam, ale nie czuje się samotny, mam znajomych przyjaciół, z którymi regularnie się widuje, kota, który urozmaica mi życie domowe i dzięki niemu moje mieszkanie nie wydaje się puste oraz zainteresowania i hobby, które wypełniają mi wolny czas. Nie narzekam i nie chcę zmieniać tego stanu rzeczy. Nie rozumiem co tu jest takiego trudnego do pojęcia? Może to, że sam takie życie sobie wybrałem i nie żałuje? Chyba tak. Poczytaj proszę bardzo dokładnie forum. Znajdziesz tu mnóstwo historii bardzo strasznych, gdzie kobiety zgotowały straszny los swoim misiom. Z doświadczenia wiem, że kazdy kompromis z kobietą oznacza początek końca. Zbroja lśni w Tobie nadal pełnym blaskiem. Dużo jeszcze pracy przed Tobą. oj dużo. Rozumiem, że Twoja misia taka nie jest i nie będzie. Przy okazji próbujesz roacjonalizować siebie i ją albo je. No nic, szkoda, współczuję.
×