Skocz do zawartości

Bóle kości


xander99

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie co może być przyczyną bólu kości. Po braniu calepros osteo przestają boleć ale po paru dniach musze znowu wziąść tabletkę. Z tego co czytałem w necie wapnia jest dużo w pożywieniu a suplementacja może doprowadzić do zwapnienia naczyń. Czy może wiecie ze jakiejs innej substancji mi brakuje kolagenu? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bóle kości w nogach, uczucie jakby ktoś mi tłuczonego szkła tam nasypał. Ogólnie przyczyną był zbyt siedzący tryb życia, przesiadłem się z samochodu na rower, dużo więcej chodziłem i powoli przeszło. Ciekawe iż moja mama miała podobne bóle w przeszłości, więc widać iż wiele takich rzeczy jest dziedzicznych.  Pozdrawiam i zalecam wizytę lekarską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ze sportem? Warto wrzucić może jakąś aktywność fizyczna np. basen 🙂

 

W momencie jak chodziłem na basen regularnie (prawie 3-4lata temu) nie miałem żadnego strzelania w kościach. Obecnie mam inny sport i już nie pływam (mam pracę siedziąca). Czy mieliście takie czasem strzelanie szczególnie w miejsach mięśni czworobocznych(kaptury) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to ten klej, który brałeś🤔

A tak na poważnie u psychologa byłeś? Bo to już kolejna choroba, która sobie wmawiasz. Bóle kości mogą być różne a przyczyny są od siedzącego trybu życia, braku ruchu po niedobory mikro i makroelementów do tego pogoda się zmienia to niektórzy reumatycy czują to po kościach. 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Iceman84PL napisał:

Bóle kości mogą być różne a przyczyny są od siedzącego trybu życia, braku ruchu

 

Zdaje się, że tak jest i są dwa łotry:

1 Brak ruchu

2 Siedziący tryb życia

Potrzebuję więcej sportu co miałem parę lat temu i wtedy byłoby lepiej a zapewne nie gorzej.

 

Wmawianie sobie chorób niczym zdrowym nie jest jak pisze @Iceman84PL

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzący tryb życia, rusz trochę dupkę i idź pobiegaj, albo chociaż spacer. Z suplementów polecam na stawy, kości i ogólnie na stan szkieletu i skóry: siarka (msm), krzem (ziemia okrzemkowa), bor (boraks albo suplement), witamina c z flawonoidami, salceson. Od biedy można dorzucić chondroitynę i glukozaminę, wiem, że one są przepisywane właśnie na takie bóle ale nie mam zbyt dużo info o ich skuteczności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak z tym sklejonym żołądkiem się skończyło? I z tym całym zalaniem organizmu klejem? Przeszło to już czy jeszcze trwa?

 

Bo wiesz, jedno z drugiego może wynikać. Może być nawet i tak, że ból kości to oznaka zdrowienia po sklejeniu żołądka. Tak sobie organizm radzi z klejem: grube kości go wciągają a następnie szpik ten klej unieszkodliwiania. Czytałem o tym w internecie.

 

Grube kości tylko cię bolą czy drobne też? A jak ze stawami? Na całej długości bolą równo czy końcówki bliżej stawów bolą bardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2022 o 08:44, Templariusz napisał:

Miałem bóle kości w nogach, uczucie jakby ktoś mi tłuczonego szkła tam nasypał. Ogólnie przyczyną był zbyt siedzący tryb życia, przesiadłem się z samochodu na rower, dużo więcej chodziłem i powoli przeszło. Ciekawe iż moja mama miała podobne bóle w przeszłości, więc widać iż wiele takich rzeczy jest dziedzicznych.  Pozdrawiam i zalecam wizytę lekarską. 

 

W dniu 22.07.2022 o 08:59, nowy00 napisał:

Jak ze sportem? Warto wrzucić może jakąś aktywność fizyczna np. basen 🙂

 

W momencie jak chodziłem na basen regularnie (prawie 3-4lata temu) nie miałem żadnego strzelania w kościach. Obecnie mam inny sport i już nie pływam (mam pracę siedziąca). Czy mieliście takie czasem strzelanie szczególnie w miejsach mięśni czworobocznych(kaptury) :)

 

 

W dniu 22.07.2022 o 08:59, nowy00 napisał:

Jak ze sportem? Warto wrzucić może jakąś aktywność fizyczna np. basen 🙂

 

W momencie jak chodziłem na basen regularnie (prawie 3-4lata temu) nie miałem żadnego strzelania w kościach. Obecnie mam inny sport i już nie pływam (mam pracę siedziąca). Czy mieliście takie czasem strzelanie szczególnie w miejsach mięśni czworobocznych(kaptury) :)

 

Od roku mam problem z żołądkiem a kosci bola i chrupia jak dźwigam 

 

W dniu 22.07.2022 o 10:06, KolegiKolega napisał:

Ale jak z tym sklejonym żołądkiem się skończyło? I z tym całym zalaniem organizmu klejem? Przeszło to już czy jeszcze trwa?

 

Bo wiesz, jedno z drugiego może wynikać. Może być nawet i tak, że ból kości to oznaka zdrowienia po sklejeniu żołądka. Tak sobie organizm radzi z klejem: grube kości go wciągają a następnie szpik ten klej unieszkodliwiania. Czytałem o tym w internecie.

 

Grube kości tylko cię bolą czy drobne też? A jak ze stawami? Na całej długości bolą równo czy końcówki bliżej stawów bolą bardziej?

Zaczalem pic spirytus salicylowy i piwo i bardzo powoli ten klej wychodzi ale chociaz już normalnie sikam. Ale jeszcze chodze w zatyczkach do uszu bo sklejone są.

 

W dniu 22.07.2022 o 10:58, Chcni napisał:

Zacząłeś odrobaczanie czy cały czas olewasz sprawę?

Boję się już brac kolejnych leków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, xander99 napisał:

Zaczalem pic spirytus salicylowy i piwo i bardzo powoli ten klej wychodzi

I bardzo dobrze! I wreszcie sprawy idą we właściwym kierunku!

 

Spirytus salicylowy to dość budżetowe rozwiązanie, że tak delikatnie to określę. Ja bym ci jednak radził to:

Bialy-Bocian-wodki-scaled-e1597411898880

Zwłaszcza ten preparat w czarnej butelce na środku. Produkty znanej firmy farmaceutycznej Polmos Bielsko-Biała SA., ul. Karpacka 11, 43-316 Bielsko-Biała, Polska.

 

Co prawda spirytusu tam tylko 40% ale resztę stanowi bardzo zdrowa woda z mikroelementami. W razie potrzeby możesz po prostu zażyć odpowiednio więcej. 

 

Chyba zaczynam rozumieć czemu od lat już nie choruję na sklejenie organizmu. Tylko uważaj, nie przedawkuj! Ja kiedyś jak byłem młody i niedoświadczony to przedawkowałem. Klej ze mnie wychodził a ja nie mogłem tego procesu powstrzymać. Stałem na trzęsących się nogach, trzymałem się płotu a klej się ze mnie górą wylewał. Skórcze żołądka wstrząsały całym ciałem. A gdy wreszcie chciałem się położyć to jakby mnie szalony pilot wiózł helikopterem nad płonącym Wietnamem. Nie polecam, ciężkie chwile.

 

Pić jak najbardziej ale nie przekraczać zalecanych dawek!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KolegiKolega no niestety zaden lekarz nie pomogl a bylem u 10. Aby farmaceuta jeden mi powiedział że mogę mieć jakąś chorobę układu pokarmowego związana z wchlanialnoscia no trudno najwyżej będę żył sklejony przez następne lata.

 

 

W dniu 22.07.2022 o 08:44, Templariusz napisał:

Miałem bóle kości w nogach, uczucie jakby ktoś mi tłuczonego szkła tam nasypał. Ogólnie przyczyną był zbyt siedzący tryb życia, przesiadłem się z samochodu na rower, dużo więcej chodziłem i powoli przeszło. Ciekawe iż moja mama miała podobne bóle w przeszłości, więc widać iż wiele takich rzeczy jest dziedzicznych.  Pozdrawiam i zalecam wizytę lekarską. 

 

W dniu 22.07.2022 o 10:44, Szczery Człowiek napisał:

Jak Ci doradzano żeby iść to psychologa to ignorowałeś to. Teraz jest jeszcze gorzej bo ma już „kolejną chorobę”.

 

W dniu 22.07.2022 o 09:53, Ceranthir napisał:

Siedzący tryb życia, rusz trochę dupkę i idź pobiegaj, albo chociaż spacer. Z suplementów polecam na stawy, kości i ogólnie na stan szkieletu i skóry: siarka (msm), krzem (ziemia okrzemkowa), bor (boraks albo suplement), witamina c z flawonoidami, salceson. Od biedy można dorzucić chondroitynę i glukozaminę, wiem, że one są przepisywane właśnie na takie bóle ale nie mam zbyt dużo info o ich skuteczności.

Zaczalem brac wapn magnez i krzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.