Skocz do zawartości

Różne typy kontaktu wzrokowego


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem występowanie kilku rodzajów kontaktu wzrokowego ze strony pań. Podejmę próbę ustalenia, które interpretować jako zielone światło do działania.

 

1. Spotkanie się wzrokiem na ułamek sekundy

 

Spacerujecie, robicie zakupy lub cokolwiek innego. Pani idzie ze strony przeciwnej lub może stać obok.

W pewnym momencie wasz wzrok się spotyka na pół sekundy lecz nie widać żadnej zmiany mimiki twarzy u drugiej strony. Wymiana spojrzenia kompletnie neutralna jak z innym facetem imo.

Zwykłe "rzucenie okiem". Nastawienie neutralne, aseksualne.

 

2. Wersja dłuższa punktu pierwszego

 

Podobny kontekst sytuacyjny, ale pani dłużej utrzymuje kontakt wzrokowy.

Sprawdza kto pierwszy odpuści i się speszy. Czasami, ale rzadko występują drobne zmiany w mimice twarzy.

Można traktować jako wstępny, łagodny shit test.

Częste zachowanie u kobiet lubiących kokietować.

 

3. Spojrzenie z jednoczesnym uśmiechem 

 

Od tego punktu widać większe pole do manewru. Przy nawiązaniu kontaktu wzrokowego w dowolnej sytuacji pani lekko się uśmiecha. 

Od tego momentu ciężko rozróżnić uśmiech grzecznościowy od zalotnego.

Moim zdaniem pierwsza wymiana, dająca pewne zielone światło do nawiązania znajomości.

 

Rozwinięcie ad. 3:

Drugi przypadek jest gdy kobieta odwzajemnia uśmiech jeśli Ty pierwszy go okazałeś.

Sprawdza się u facetów z zazwyczaj większym "powodzeniem".

Widać różnicę jeśli uśmiech był wymuszony i grzecznościowy np. przy załatwianiu sprawy w urzędzie / banku etc. gdzie etykieta tego wymaga.

Przy wersji szczerej uśmiech widać na "całej twarzy" tj. lekko zmrużone oczy, ewentualnie odchylona glowa lub eksponowanie szyi. 

Natomiast w wersji formalnej poruszają się jedynie usta.

 

4. Jesteś zajęty swoimi czynnościami i zauważyłeś / poczułeś, że kobieta 

"obcina" Cię wzrokiem od góry do dołu

 

W tym przypadku prawdopodobnie masz wyższe SMV od pani i ona speszy się jeśli spojrzysz jej w oczy.

Jasny sygnał zainteresowania oznaczający, że spodobałeś się komuś. Z tej pozycji będziesz mieć wybaczone wiele ewentualnych błędów jeśli zdecydujesz się zadziałać.

 

5. Nachalne "poszukiwanie" kontaktu wzrokowego

 

Ten punkt znowu jest dwojaki.

Jeżeli to kobieta wpatruje się w was co chwilę np. siedząc w tym samym barze, restauracji czy podczas innych okoliczności i odwraca głowę jeśli spojrzycie w jej stronę to kolejny dobry sygnał. 

Możliwe też, że coś może być nie tak w waszym ubiorze / wyglądzie lub przypominacie znajomą osobę i ma z was ubaw. Szczególnie jeśli jest w grupie koleżanek.

 

Rozwinięcie ad. 5

Jeżeli działa to w drugą stronę i Ty na siłę wpatrujesz się w jakąś kobiete szukając okazji do wymiany spojrzeń lub nawiązania kontaktu to stawiasz się w pozycji potrzebującego, a u niej automatycznie zapala się czerwone światło. Może poczuć również zagrożenie jeżeli sytuacja ma miejsce np. w plenerze lub na odludziu.

 

Czy wasza interpretacja pokrywa się z moją w jakimś stopniu? Zachęcam do uzupełniania punktów o własne przemyślenia i dodawania własnych.

 

PS 

Spotkałem się również z dość odważną teorią twierdzącą, że jeżeli w sytuacji dnia codziennego kobieta w ogóle spojrzy na Ciebie nawet na ułamek sekundy to jesteś dla niej atrakcyjny. Rzekomo w innym przypadku traktowałaby Cię jak drzewo lub regał w sklepie. Byłbyś niewidzialny.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep. Kobieta robi zakupy, przygląda się mojej twarzy bez żadnej mimiki ust czy gestów rąk np poprawiających włosy. Kontakt wzrokowy nie peszy,  nie powoduje zmieszania czy innych emocji. Robimy dalej zakupy po chwili znowu to przyglądanie się powtarza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brat Jan napisał(a):

Sklep. Kobieta robi zakupy, przygląda się mojej twarzy bez żadnej mimiki ust czy gestów rąk np poprawiających włosy. Kontakt wzrokowy nie peszy,  nie powoduje zmieszania czy innych emocji. Robimy dalej zakupy po chwili znowu to przyglądanie się powtarza. 

Leci na Ciebie. Masz branie kamracie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Brat Jan napisał(a):

Sklep. Kobieta robi zakupy, przygląda się mojej twarzy bez żadnej mimiki ust czy gestów rąk np poprawiających włosy. Kontakt wzrokowy nie peszy,  nie powoduje zmieszania czy innych emocji. Robimy dalej zakupy po chwili znowu to przyglądanie się powtarza. 

Prawdopodobnie jesteś w jej typie, ale może być na tyle nieśmiała że woli sprowokować Ciebie do działania.

Może sama się blokować w swoich reakcjach. Pamiętaj, że jest też sporo odklejonych depresyjnych kobiet z pustym spojrzeniem.

 

Druga możliwość to jeśli wyglądałeś jak na poniższym obrazku kiedy się na nią patrzyłeś 🙂

 

hqdefault (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kontakt wzrokowy jest bardzo ważny, pierwszy punkt zaczepienia. 

 

Hmm. Wiele tematów opowiada o schematach, które wiemy jak się zakończą nawet nie czytając do końca czyjejś historii za to nie ma zbyt wielu tematów poświęconych mowie ciała. Czas to rozruszać więc refresz wiedzy:

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bezsenny_Idealista napisał(a):

Zauważyłem występowanie kilku rodzajów kontaktu wzrokowego ze strony pań. Podejmę próbę ustalenia, które interpretować jako zielone światło do działania.

 

1. Spotkanie się wzrokiem na ułamek sekundy

 

Spacerujecie, robicie zakupy lub cokolwiek innego. Pani idzie ze strony przeciwnej lub może stać obok.

W pewnym momencie wasz wzrok się spotyka na pół sekundy lecz nie widać żadnej zmiany mimiki twarzy u drugiej strony. Wymiana spojrzenia kompletnie neutralna jak z innym facetem imo.

Zwykłe "rzucenie okiem". Nastawienie neutralne, aseksualne.

 

2. Wersja dłuższa punktu pierwszego

 

Podobny kontekst sytuacyjny, ale pani dłużej utrzymuje kontakt wzrokowy.

Sprawdza kto pierwszy odpuści i się speszy. Czasami, ale rzadko występują drobne zmiany w mimice twarzy.

Można traktować jako wstępny, łagodny shit test.

Częste zachowanie u kobiet lubiących kokietować.

 

3. Spojrzenie z jednoczesnym uśmiechem 

 

Od tego punktu widać większe pole do manewru. Przy nawiązaniu kontaktu wzrokowego w dowolnej sytuacji pani lekko się uśmiecha. 

Od tego momentu ciężko rozróżnić uśmiech grzecznościowy od zalotnego.

Moim zdaniem pierwsza wymiana, dająca pewne zielone światło do nawiązania znajomości.

 

Rozwinięcie ad. 3:

Drugi przypadek jest gdy kobieta odwzajemnia uśmiech jeśli Ty pierwszy go okazałeś.

Sprawdza się u facetów z zazwyczaj większym "powodzeniem".

Widać różnicę jeśli uśmiech był wymuszony i grzecznościowy np. przy załatwianiu sprawy w urzędzie / banku etc. gdzie etykieta tego wymaga.

Przy wersji szczerej uśmiech widać na "całej twarzy" tj. lekko zmrużone oczy, ewentualnie odchylona glowa lub eksponowanie szyi. 

Natomiast w wersji formalnej poruszają się jedynie usta.

 

4. Jesteś zajęty swoimi czynnościami i zauważyłeś / poczułeś, że kobieta 

"obcina" Cię wzrokiem od góry do dołu

 

W tym przypadku prawdopodobnie masz wyższe SMV od pani i ona speszy się jeśli spojrzysz jej w oczy.

Jasny sygnał zainteresowania oznaczający, że spodobałeś się komuś. Z tej pozycji będziesz mieć wybaczone wiele ewentualnych błędów jeśli zdecydujesz się zadziałać.

 

5. Nachalne "poszukiwanie" kontaktu wzrokowego

 

Ten punkt znowu jest dwojaki.

Jeżeli to kobieta wpatruje się w was co chwilę np. siedząc w tym samym barze, restauracji czy podczas innych okoliczności i odwraca głowę jeśli spojrzycie w jej stronę to kolejny dobry sygnał. 

Możliwe też, że coś może być nie tak w waszym ubiorze / wyglądzie lub przypominacie znajomą osobę i ma z was ubaw. Szczególnie jeśli jest w grupie koleżanek.

 

Rozwinięcie ad. 5

Jeżeli działa to w drugą stronę i Ty na siłę wpatrujesz się w jakąś kobiete szukając okazji do wymiany spojrzeń lub nawiązania kontaktu to stawiasz się w pozycji potrzebującego, a u niej automatycznie zapala się czerwone światło. Może poczuć również zagrożenie jeżeli sytuacja ma miejsce np. w plenerze lub na odludziu.

 

Czy wasza interpretacja pokrywa się z moją w jakimś stopniu? Zachęcam do uzupełniania punktów o własne przemyślenia i dodawania własnych.

 

PS 

Spotkałem się również z dość odważną teorią twierdzącą, że jeżeli w sytuacji dnia codziennego kobieta w ogóle spojrzy na Ciebie nawet na ułamek sekundy to jesteś dla niej atrakcyjny. Rzekomo w innym przypadku traktowałaby Cię jak drzewo lub regał w sklepie. Byłbyś niewidzialny.

 

Nie wiem, nikt mnie nigdy nie obcinał wzrokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mariusz 1984 napisał(a):

Nie wiem, nikt mnie nigdy nie obcinał wzrokiem.

Z tym akurat kobiety dobrze się kryją Widziałem niejednokrotnie stojąc gdzieś z boku i się przyglądając jak kobieta będąca akurat w pobliżu faceta stojącego tyłem do niej jak wykonywał jakieś swoje czynności np. wybierał coś w markecie nawet na chwilę przystanęła i go zmierzyła od góry do dołu.

Mogłeś o tym nawet nie wiedzieć, a być obczajany.

To działa jak kieszonkowiec , który Ciebie obserwuje ale Ty jego nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bezsenny_Idealista napisał(a):

Z tym akurat kobiety dobrze się kryją

Dokładnie, zresztą z moich obserwacji to baby obczajają już z daleka czy zbliżający chłop jest do rzeczy.I z tego daleka już widać po typowych gestach jak poprawianie włosów czy zmiana chodu/postawy czy uznała kogoś za interesującego. Lub co mnie zawsze rozśmiesza nagłe szukanie telefonu w torebce i udawanie, że coś tam się piszę w trakcje mijania się - ale to chyba te bardziej nieśmiałe. Bo i przecież nie starała by się pokazać z najlepszej strony czy zawstydzała przed kimś zupełnie jej obojętnym.

Jakieś nachalne spojrzenia czy uśmiechy od normalnych kobiet do obcych na ulicy to raczej nie jest to, co w naszej kulturze i wychowaniu jest akceptowalne.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jebak Leśny napisał(a):

Jakieś nachalne spojrzenia czy uśmiechy od normalnych kobiet do obcych na ulicy to raczej nie jest to, co w naszej kulturze i wychowaniu jest akceptowalne.

Dokładnie, a poniżej zamieszczam zdjęcie tego co można się spodziewać po ekspresji polek spotykanych w mieście.

A kiedyś śmialiśmy się z Niemców, że są sztywni...

NfuJ54U_500.mem(1).jpg.c7a2c5f8ca6cdc4148081bb275d8b7e5.jpg

 

 

Edytowane przez Bezsenny_Idealista
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Conrad napisał(a):

Mnie jak mijają to oblizują wargi, co to znaczy?

Zależy które wargi oblizują :)

 

Jeśli jest tak jak piszesz to oznaka Twojej seksualnej atrakcyjności. Podświadomie to robią, ponieważ nikt nie pomyśli sobie na poziomie świadomości "Kurcze ale fajny koleś, obliże sobie wargi".

Jak jesz pączka to też nie myślisz o tym kiedy się oblizujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z pierwszej ręki, że laski tak jak faceci obczajają, a jak są we dwie to komentują tak jak my często podobnymi tekstami.

 

To chyba odruchy mimowolne z tymi spojrzeniami :)

 

Swoją drogą dla tych co kontynuują dalszą rozmowę z taką panną złapaną na spojrzenie, warto ogarnąć "mowę ciała", albo chociaż podstawy. Mam tu na myśli typowe bawienie się włosami (nie przypadkowo) ale też np. połączone z patrzeniem tej laski na twoje usta, czy pochylenie postawy w Twoją stronę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.