Skocz do zawartości

Podwyżka


Margrabia.von.Ansbach

Rekomendowane odpowiedzi

Czara się przelała.

Od 01.2019 do dziś otrzymuję wynagrodzenie większe o 11%.

Czyli faktycznie regres.

 

W poniedziałek umówiłem się na rozmowę u prezesa.

Poszło łatwo, bo mam z nim bezpośredni kontakt.

I mój dział któremu szefuję (14 osób) podlega bezpośrednio pod niego.

 

Wóz albo przewóz.

Grzecznie, kulturalnie, merytorycznie i rzeczowo.

Ale konkretnie.

Albo wynagrodzenie bardziej adekwatne do rzeczywistości.

Albo podziękuję Szklanej Wieży w 2024r.

Nie ma ludzi niezastąpionych.

Choć to co robię to bardzo wąska dziedzina.

Nawet w Warszawie jest nas garść i prawie wszyscy się znamy.

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Margrabia.von.Ansbach napisałeś, że miałeś rozmowę z Prezesem ale jaki efekt ? O tym nie wspomniałeś. Z tego co piszesz, hermetyczna branża, ciężko o zastąpienie, więc czuje ze dostaniesz ta podwyżkę:DNapisz coś więcej. Prezes chyba zadowolony ze w latach 2019-2023 milczałeś, wiec nawet jak twraz Ci podwyzszy to i tak powinien być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Obliteraror napisał(a):

A powinieneś +- 40 procent. Mówię o samym wyrównaniu inflacyjnym - realnym :)

 

Wiesz, jeśli wcześniej kasa leciała za nic, to urealnienie może polegać na tym, że zarobki spadają. Znam ludzi co zgodzili się na zmniejszenie pensji pod warunkiem zachowania ciągłości pracy. Więc jak zawsze to zależy. Do tego co innego podwyżka gdy jesteś wśród osób zarabiających 4-6k miesięcznie, a co innego 50 plus. No i oczywiście dużo zależy od formy zatrudnienia. Może się okazać, że wydatki na tego konkretnego pracownika wzrosły, pomimo, że dostaje mniej "na rękę" - witamy w Russkij mir tzn. nowym ładzie, tfuu polskim ładzie. O właśnie. 

 

@Margrabia.von.Ansbach - uszczegółów post. Rozumiem, że pisałeś w emocjach, ale mało konkretów zawarłeś.

 

Umówiłeś się w poniedziałek, na rozmowę do szefa w bliżej nieokreślonej przyszłości? Rozmowa miała miejsce później i już jesteś po, a teraz czekasz jak się ustosunkuje do twoich argumentów. Czy może tylko zaznaczyłeś czego będzie dotyczyć spotkanie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piter_1982 napisał(a):

Wiesz, jeśli wcześniej kasa leciała za nic, to urealnienie może polegać na tym, że zarobki spadają

Nie sądzę, by @Margrabia.von.Ansbach, kierujący kilkunastoosobowym zespołem brał od zarządu "kasę za nic". Mało jest w (prywatnych firmach) idiotów, którzy w ten sposób gratyfikują pracowników ;)

 

To nie spółka Skarbu Państwa, jak zakładam, ale czyjeś realne pieniądze, które się obejrzy dwa razy, zanim się zainwestuje/wyda.

 

Ja bym powiedział (nie znam kolegi osobiście, ale znam sporo ludzi z podobnej półki), że raczej zapierdala i za piękne oczy pieniędzy nie bierze.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia.

 

Powiedz, że chcesz 100% więcej, bo czujesz, że prezio Cię molestuje seksualnie :D Nowe czasy wymagają nowych metod negocjacji. I przy okazji wpierdol sobie na podobieństwo fight clubu i wracaj do roboty.

 

Prezia rozpierdolisz i staniesz się legendą.

 

Widziałem ten scenariusz swoim trzecim okiem Janusza. Nie tym na czole, ale tym w dupalu :D

 

Przepraszam. Nie wiem, co się dzisiaj ze mną dzieje.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Margrabia.von.Ansbach said:

Rozmowa 6 grudnia.

Nie ma przypadków, są tylko znaki ;) także powodzenia, Bracie.

 

Pomysł: zainwestuj 30zł w cukierki, rozdaj rano w swojej grupie z okazji Mikołajek. Zmiana nastawienia w Tobie, będzie oddziaływać...

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Obliteraror napisał(a):

A powinieneś +- 40 procent. Mówię o samym wyrównaniu inflacyjnym - realnym :)

 

Powodzenia! No i daj znać, jak poszło ;)

 

 

U mnie też jest teraz grany ten temat, kontakt na przyszły rok. Jak wspomniałem współpracownikom, że 10 % rocznie jako rekompensata rozwodnienia pieniądza to must have, już nie mówiąc o właściwej podwyżce to stwierdzili, że to zdecydowanie za dużo 😆.

 

Dla przykładu. W 2019 roku przechodziłem na stanowisko majstra i miałem wtedy 3100 do łapy. W ciągu 2 lat doszedłem do 3400 do łapy odszedłem we wrześniu 2021, zakładając, że nie dostałbym podwyżki do tej pory bo nawet ta 300 zlotowa w ciągu dwóch pierwszych lat była trochę wymuszona sytuacja, to w przyszłym roku w sierpniu stuknęła by najniższa krajowa 😆. Zaczynałem od praktycznie średniej krajowej, a po 4 latach to najnizsza + 100 zł 😄

 

Dalej uważam, że 10% to must have co rok, ale mało gdzie tyle dają co 2-3 lata już nie mówiąc co roku. Najszybciej chyba jest zmienić firmę. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie.

Ani krótkiej, ani długiej.

 

Przed rozmową wysłałem dane z excela.

I statystykę za ostatnie lata.

Oraz pismo z kadr (ruchy kadrowe, zastępstwa, nieobsadzone stanowiska).

Jako podkładki i uzasadniacze.

 

Generalnie wniosek przyjęto przychylnie, takie mam wrażenie po rozmowie,

Ale konkrety będą wiadome po 1 stycznia 2024r

Gdy będą dzielone środki na poszczególne działy organizacji.

Się okaże za 3 tygodnie.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyszedł mail z HRów.

 

Od 1 stycznia 2024r.

+28% w stosunku do 2023.

+41% w stosunku do stycznia 2020r

 

Najs.

 

Ale rozum podpowiada, że warto sprawdzić ile wyniosła skumulowana inflacja od stycznia 2020r.

37,65% wedle popularnych netowych kalkulatorów (wg. inflacji GUS)

137% wg inflacji tzw BigMaca

 

Czyli w zasadzie.

Wracam do wartości wynagrodzenia, w sile nabywczej, ze stycznia 2020r.

Dobre i to.

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Margrabia.von.Ansbach dobrze, że masz to już w jakiejś formie pisemnej, a nie na tzw. gębę ;) Widziałem już za dużo przypadków, gdzie ludziom obiecywano zmiany, awanse i złote góry, a dostawali figę. Czasem bezczelność decydentów wykracza poza skalę (typu "a masz to na piśmie, o czym rozmawialiśmy?". I potem się tacy dziwią, że im ludzie z firmy uciekają.

 

Niesamowite, dlaczego ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/15/2023 at 1:30 PM, Margrabia.von.Ansbach said:

Przyszedł mail z HRów.

 

Od 1 stycznia 2024r.

+28% w stosunku do 2023.

+41% w stosunku do stycznia 2020r

 

Najs.

 

Ale rozum podpowiada, że warto sprawdzić ile wyniosła skumulowana inflacja od stycznia 2020r.

37,65% wedle popularnych netowych kalkulatorów (wg. inflacji GUS)

137% wg inflacji tzw BigMaca

 

Czyli w zasadzie.

Wracam do wartości wynagrodzenia, w sile nabywczej, ze stycznia 2020r.

Dobre i to.

 

Myślałeś kiedyć o "drugiej nodze"? Zbytne uzależnienie od jednego źródła zaopatrzenia finansowego (nawet jak jesteś aktualnie dobry i niezastąpiony) może być długofalowo problemem jak przyjdzie kryzys. Zawsze dobrze mieć coś dodatkowo jako forma możliwej trampoliny i zabezpieczenia jak będzie lipa z aktualnym miejscem pracy. Sam przez to przechodziłem - niby niezastąpiony manager o ksywie "cash cow" w firmie za konktrakty jakie przyniosiłem i zarządzający dużym zepołem, ale na koniec w jednej firmie nawet nie było "hand shake" na koniec jak się skoczyło dostarczanie zasobów a dopytywanie o profity.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.