Skocz do zawartości

Proroctwo i wierzenia Indian Hopi


Mosze Black

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przypomniała mi się ciekawa sprawa (podczas słuchania audycjii o różańcu i religiach) o wierzeniach i proroctwie indian Hopi -jedynych w ameryce północnej, którzy nadal żyją wedle ich tradycji (i nie zarabiają na tym od turystów).

 

https://www.google.pl/amp/s/jarek-kefir.org/2013/07/05/tajemnicze-przepowiednie-indian-hopi-wezcie-je-sobie-do-serca/amp/

 

Ps1. Jak sprawdzałem w internecie to Ci indianie rzeczywiście chcieli się spotkać ma konferencjach ONZ.

Ps2. Jakoś jedni mnie tylko dziwi - jakim cudem murzynom przypisali żywioł wody jak oni tej wody praktycznie nie mają? :huh:

 

Także co o tym sądzicie, coś w tym może być,czy raczej jak zawsze takie religijne pierdolamento?

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

W mitologii Hopi pojawia się bardzo interesujący opis struktury człowieka. Zgodnie z nim człowiek posiada wewnątrz siebie, wzdłuż osi kręgosłupa kilka centrów wibracyjnych, które korespondują z różnymi aspektami jego duchowego rozwoju. Centra te są używane w tradycji Hopi zarówno do diagnozowania i leczenia chorób. Podobnie jak w systemie czakramów za najważniejsze uważa się centrum na szczycie głowy. W tym miejscu po urodzeniu znajduje się miękkie miejsce zwane kopavi, czyli “otwarte drzwi”, poprzez które człowiek otrzymał świadomość i komunikował się z sacrum. Z czasem miękkie miejsce twardniało i “drzwi zamykały się”. Po śmierci człowieka ponownie się otwierały, kiedy jego świadomość opuszczała ciało. Poniżej znajdowało się drugie centrum – mózg, który umożliwiał myślenie i działanie człowieka, ale również realizację planu mitycznego Twórcy zwanego Taiowa.

Zawsze mnie będzie zaskakiwać jak wiele teorii się pokrywa, niezależnie od strony świata.

Cytuj

W końcu dni Niebieska Gwiazda Kachina nadejdzie, aby być ze
swoimi kuzynami i przywrócą oni Ziemi jej naturalną rotację, z
godną z ruchem wskazówek zegara… Te fakty są udokumentowane
w petraglyfach (wykryta w skalnych rysunkach), które mówią o
Zodiaku a także u Majów i w egipskich piramidach.

I znowu kolejna rzecz :> 

Ogólnie ciekawe, przeczytałem na szybko i pobieżnie bo to dosyć długi art ;) ale na pewno wrócę do niego jak będę mieć więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.