Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bracia

Wczoraj wykonując rzeźbę dla klientki zdarzyło mi się przejść pod drabiną po skrobaniu panteonu z farby a moja pracodawczyni zrobiła mi wykład jak to pecha przynosi etc 

Jakie jest wasze zdanie na temat tych ludowych bajek?

M.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zabobon ma tylko taką siłę, jaką sobie sam 'wkręcisz'.

Np. zbiłeś lustro, wmówiłeś sobie, że pech, chodziłeś cały spięty i nieuważny i dajmy na to przez nieuwagę i nerwy zaciąłeś się dłutem. 

Wszystko rozgrywa się w twojej głowie.   

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niedawno był piątek 13-go. Załóżmy, że akurat zerwała z tobą dziewczyna. Wmawiasz sobie i wszystkim dookoła, że te piątki 13-go to prawda bo miałeś pecha.

Później się okazuje, że zostaje Ci więcej kasy w portfelu, nikt nie trajkocze nad uchem, kupujesz motocykl i zaczynasz żyć na prawdę. Kobiet do wyboru i do koloru, ale to i tak tylko dodatek.

Teraz piątek 13-go to twój ulubiony dzień i nie możesz doczekać się następnego :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Pozytywny
Gdy jest piątek 13 to ja zamiast nazywać go pechowym dniem, nazywam go dniem szczególnym. Dzięki temu pecha nie mam :).

Edytowane przez Mr Bread

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja go nazywam po prostu piątkiem ;)

Sytuacja autentyczna:

Jedziemy w kilka osób autem. Prowadzi samica.

Nagle ulice przebiega kot...czarny!

Co robi kierowca (kierownica? :D )

Zatrzymuje auto. Robi znak krzyża. Wysiada i odmawia dalszego prowadzenia auta. :D

Edytowane przez Pozytywny
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zacząłem sobie wkręcać, że jak przebiegnie przede mną czarny kot to spotka mnie wielkie szczęście itd. Chyba gdzieś już się zakodowało, bo od razu się uśmiecham pod nosem jak taki kot przetnie mi drogę. Można pewne rzeczy wykorzystać dla swojego zysku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kiedyś jechałem z wujkiem gdzieś i właśnie kątem oka zauważył, że na drogę wbiega kot. Usłyszałem tylko "O Ty ch**u, nie zdążysz" i pedał w podłogę. Oczywiście kot przebiegł, on przejechał chwilę później a potem cały dzień jęczał, że będzie mieć pecha. Nic się nie stało. Ogólnie pochodzenie tych zabobonów itd to ciekawe historie. Np:

Tymczasem wiele osób wierzy, że w to właśnie w ten dzień ukrzyżowany został Chrystus. Żeby było mało, to podobno w piątek Adam i Ewa raczyli się owocem z zakazanego drzewa, a Kain zamordował Abla. W starożytnym Rzymie piątek był dniem publicznych egzekucji.

Odnośnie piątku 13go. A Sławek kupił wtedy Skodę, wszystko sie zgadza :P 

Brak stężenia pośmiertnego i rumiana twarz były znakiem, iż zmarły może przeistoczyć się w wąpierza.

Apropo wampirów :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja zawsze jak ktoś mi mówi o przesądach, że coś przynosi pecha to odpowiadam:

"Nie wierzę w przesądy, to przynosi pecha".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta