Skocz do zawartości

SONDA (program popularnonaukowy)


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.wykop.pl/link/3068401/1-3-mln-widzow-programu-sonda-2-w-dwojce-sukces/

 

Ja powiem, że nawet nawet. Nie rozczarowałem się specjalnie pomimo że stara Sonda, no wiadomo kult absolutny i nie do pobicia. Powinno być dwóch prowadzących + do wywalenia obecny. Zobaczymy jak będzie dalej.

 

Czemu dali jedną osobę? Pewnie tną po kosztach. Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze o $$$.

Edytowane przez Kosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem w necie obie części. Być może przez "syndrom Maklakiewicza" mnie nie zachwyca ("Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę"), choć bardziej prawdopodobne że przez pamięć i sentyment do pierwowzoru oraz jego prowadzących. 

 

Mi brakuje przede wszystkim kontrapunktu. Program, który ma kontynuować tradycje i jeden prowadzący? To jednak sugeruje po prostu zmianę targetu odbiorcy programu. Wiem ilu ludzi "stara Sonda" zainteresowała techniką, naukami ścisłymi, komputerami czy astronomią, ilu oświeciła że jest coś więcej niż "od przedszkola do grobowej deski" w ówczesnej, siermiężnej rzeczywistości. Mnie i im się ten program nawet w ogóle podobać nie musi. Trzeba zasiać nowe pokolenie takich pasjonatów i myślę że dr Rożkowi się to uda, czego wszystkim życzę. 

 

Reasumując - świetnie, że w TVP powstał tego typu program. Zawsze to lepiej niż karmienie widzów wyłącznie "sraniem z gazdami" czy "tańcem na wzwodzie", bo dotychczas programy oscylowały raczej wokół teleturniejów wypierdywania melodyjki za talon na balon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.