Skocz do zawartości

Co sądzicie o tym rowerze?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

No to trochę cena jak dla mnie zaporowa, prawie jak pół mojej kia :) No akurat fuji z allegro za 1100zł ma osprzęt lepszy - ale używka, więc wiadomo że może paść. Nie ma mnie w Wawie teraz. Nawet tego roweru w necie nie mogę znaleźć, znasz jakiś namiar w necie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie nie kupisz, musisz iść do Decathlona. Tam gdzie jesteś nie ma? Używkę kupisz z lepszym osprzętem ale obawiam się, że za 1100 PLN to będzie dość mocno przykatowany sprzęt, który będziesz głównie regulował. Tu masz dwa lata gwarancji z regulacją wszystkiego i naprawdę się nie pieprzą tylko wymieniają elementy. Dużo czytałem różne fora dyskusyjne związane z MTB zanim się zdecydowałem na ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Mnie kupuj śmiało. Mam co prawda gorszy model, lecz juz ten jest solidny. Fajne jest tez w tej firmie, ze jak zgubisz kluczyki(2 w zestawie), to podajesz im kod z opakowania i dorobia nowy kluczyk. Od siebie jeszcze dodam, ze bierz jak najdluzszego u locka, latwiej o cos zaczepic rower, czyli wlasnie ten ktory podales w aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do kryptonitow dodaja mocowane na rower, na ta rure podsiodlowa lub na widelec przedni na przyklad, nawet dobrze się trzyma, tylko w terenowej jezdzie mi sie troche rama poprzycierala, mimo, ze ulocki sa gumowane, i golego metalu tam nie ma jak jest zapięty. Okolo 2 kg waży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower przyszedł, bardzo lekki, ale poległem przy montażu hamulców - odwiozłem do gościa i odbiór w piątek albo w weekend. Do wymiany klocki, linki dla pewności, osłonę kupię na zębatkę i uwaga - wkręciłem źle pedały, nie wiadomo czy nie spierdoliłem korby, ha ha, ale wybaczam sobie bo nie chcę się dziś wkurwiać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower przyszedł sprawny, mechanik oglądał - mówił że wsio ok i było ok - aż do dzisiaj, kiedy poczułem te luzy. Wcześniej jak mocno startowałem, kilka razy był taki szczęk metaliczny - luz jest między korbą a pedałem, tak to odczuwam skoro się przesuwa trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Dnia 21.03.2015 at 23:20, Brzytwa napisał:

No to git. Teraz grunt, to nie zaniedbywać sezonowych przeglądów i napraw, a wszystko będzie hulać.

 

 

Odświeże temat i jeszcze o tej konserwacji i napędzie napisze. Bądźmy poważni: jak nie jesteś zawodowcem robiącym kilkanaście tysiaków km rocznie to np. łańcuch za 200 zł skwituj rubasznym śmiechem. Za 200 złotych to ja mam w zasadzie cały napęd + wymiana w rowerowym bo mi się nie chce w to bawić. Robisz rocznie 3000-5000km? Czyli 10-15 km/365 dni w roku lub 20-30 km codziennie ale tylko w sezonie? Jeśli tak lub ciut mniej to sobie odpuść osprzęt SLX/Deore lub szosowe tiagry/105/ultegry bo szkoda pieniędzy na te zabawki. Nie potrzebujesz mercedesa s klasy czy gallardo aby dojechać kilka razy w tygodniu do pracy i na działkę w zakorkowanym mieście! W rowerze w zupełności wystarczy najtańsza grupa shimano, którą będą Wam odradzać wszyscy sklepikarze w rowerowym i inni znawcy, bo ich zdaniem to tanie badziewie i lepszy będzie osprzęt droższy, a najlepszy-najdroższy! Lepszy, ale dla sprzedawcy z rowerowego bo więcej zarobi na marży sprzedając samą tylko przerzutkę XTR za 1500 zł niż marne grosze jakie ma ze sprzedaży przerzutki tourneya za 30 zł :) Jak się nie ścigasz o ułamki sekund w peletonie, a chcesz pojeździć tanio i sprawnie 3-5 razy w tygodniu po 10-30km to kup sobie shimanowską dobrą i tanią korbę tourney za 60 zł, najtańszy wolnobieg 7rz (ew. kasetę dziewiątkę jak masz) w komplecie z łańcuchem za 50 zł i daj to do serwisu. Kup sobie jakiś olej za kilkanaście zł do smarowania (najlepiej Rohloff, wg. mnie uniwersalny smar).

 

https://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/oleje-i-smary-rowerowe/p,olej-do-lancucha-50ml-rohloff,4713.html

 

 

Co 200-300 km (no chyba że jeździsz codziennie w piachu, błocie i deszczu jak ja, to znacznie częściej) wymyj porządnie twardą szczotką i gorącą wodą z ludwikiem zęby korby, wolnobiegu, łańcuch i kółka przerzutki tylnej. W skrajnych przypadkach używaj benzyny ekstrakcyjnej. Wysusz, nasmaruj łańcuch (po kropelce na każde ogniwo) rozprowadź poprzez kilkukrotny obrót korbą i jeździj. Będziesz dbać o napęd to pojeździsz bez żadnych wymian łańcuchów (warto rozważyć kupno drugiego łańcucha i ich podmienianie co kilkaset km), korb, kaset po 8-10 tysięcy km, czyli 2-3 lata. Mój obecny napęd ma ponad 10 000 km i jeszcze nic nie przeskakuje, a łańcuch podmieniony po 4500 km, nie licząc pierwszego, fabrycznego, który po 700 km dosłownie pękł mi na pół w lesie. Dziadostwo jeb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vincent Nie do końca się z Tobą zgodzę. W grę wchodzi jeszcze taki aspekt jak sposób użytkowania. Możemy wziąć taki sam rower i w moim coś się posypie po 1000km, a w Twoim po 5000km. A to dlatego, że ważę ponad 90kg i mam np. bardziej agresywny styl jazdy.

 

Za dzieciaka pamiętam, że zawsze miałem problem z sypiącymi się suportami, korbami i sterami. W pewnym momencie poszedłem do sąsiada który mi po prostu zaspawał lewe ramie korby :) Może coś jest ze mną nie tak, ale te najtańsze komponenty się przy mnie po prostu sypią. Kilka lat temu nawet jakaś tańsza korba Truvativa pękła mi w pół!

 

Dwa lata temu złożyłem sobie rower z takiej średniej półki (slx/deore/x9) i więcej mi już na prawdę nie trzeba, a majątku nie wydałem. Różnica użytkowania w porównaniu do np. Tourne, kolosalna. Przede wszystkim nie łapie luzów, nic nie odpada :D i czuć, że jest dobrze, sztywno spasowane. Także ja jestem zdania, że czasem warto wydać trochę więcej, jeśli płacisz za faktyczną jakość.

 

45 minut temu, Vincent napisał:

W skrajnych przypadkach używaj benzyny ekstrakcyjnej.

Dlaczego tylko w skrajnych? Benzyna niszczy części? Ja zazwyczaj tak czyszczę napęd...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.