Skocz do zawartości

Rap


NEO

Rekomendowane odpowiedzi

Waszka G - klasyka :D Z szacunkiem- ZAWSZE, z respktem - ZAWSZE, bo prawda z serca od waszki dla gitVIP. 

Jechałem keidyś w pociągu z Poznania do Gdańska, była ekipa z recydywy, jego kumple ponoć.

Cyrki były nie z tej ziemi.

 

@Jaca- Tak, nie jest łatwo własny gatunek stworzyć. Widzę że kolesie daleko zaszli w dość krótkim  czasie - bujają się na klipach z Fredem Durstem z Limp Bizkit i Jonatanem Davisem z Korna, pomijając już nagrywanie z świętej pamięci Seanem Price. Grubo.

Edytowane przez Tamten Pan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarni mają duże nosy, a co na wystawie to i w sklepie. Też tak mam  :D  Czyżbym trafił na jakim punkcie masz kompleksy?  :huh:

 

Temat dotyczy muzyki i słuchanie czegoś jak dla mnie nie ma nic wspólnego z gloryfikowaniem jej twórców. To, że lubię jakieś utwory Władysława IV nie znaczy, że jestem psychofanem i stylizuję się stylem wymowy czy ubioru na jego modłę, a gdyby była taka możliwość to pewnie obciągnąłbym mu z połykiem. Zrozumiałeś?  :ph34r:

 

Moje podejście do czarnej społeczności mocno oddaje blog http://stuffblackpeopledontlike.blogspot.com/, co też nie znaczy, że każdego czarnoskórego mam oceniać na podstawie ogółu.

 

 

 

Wracając do muzyki to nie jestem żadnym znawcą, słysząc jakiś utwór często nie potrafię określić co to za gatunek muzyczny, tym bardziej, że dzisiaj w klasyfikacji jest ich ponad 200, nie wspominając już tutaj o jakiś połączeniach, które tworzą osobną grupę. Masz definicję rapu według wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rap

 

Rozumiem, że słuchając muzyki klasycznej z okresu baroku mentalnie walisz sobie konia, bo to plasuje Ciebie w elicie intelektualnej tego świata. Trudno, muszę pogodzić się z tym, że słuchanie rapu klasyfikuje mnie jako plebejusza i lumpenproletariusza. Dedukcja godna Herkulesa Poirota, no a przynajmniej porucznika Columbo.

 

Muzyki słucham różnej, ale akurat rap jest tym gatunkiem, który darzę szczególną sympatią i staram się śledzić na bieżąco. Pierwszym raperem, którego katowałem już w podstawówce jeszcze na kasecie magnetofonowej w walkmanie był ten pan. Pierwszy raz usłyszałem go u starszego kuzyna i "wpadło mi w ucho", wtedy nie zdawałem sobie sprawy, jak mocno życiowy jest ten tekst (rok 1995). Zresztą bardzo pasuje do tematyki gęsto poruszanej na forum, to jest ten tzw. klasyczny rap.

 

 

Często też lubię posłuchać muzyki dla samej przyjemności odsłuchu, tekst nie musi w sobie kryć żadnego wyszukanego przekazu. Jadąc nocą z lekko uchyloną szybą (nie słucham na full, bo to uważam za przejaw głupoty), po mieście moim czerwonym krążownikiem, chociaż to nie jest porsche. Słucham, rozmyślam, jest luz i jest dobrze. Taki mój plebejski styl bycia, rozumiem, że Ty jako inteligent w takiej sytuacji słuchasz Bacha.

 

 

Natomiast co do rapowego podwórka to napiszę Tobie w ten sposób - jest nadmiar muzyki to jest i nadmiar śmieci. Pewnie jak wszędzie, ale innych gatunków nie znam tak dobrze.

Co do kompleksów wobec czarnych-uogólnię-murzyni jako masa narodów Afryki nie stworzyli żadnej dobrej cywilizacji, najlepsze na ich kontynencie było RPA-dzieło białych, bez ingerencji białych (potępiam rasizm i wykorzystywanie murzynów) piliby do dziś wodę z jeziora, a aktualny byłby dowcip ''Czemu upadł rząd w Afryce? Bo gałąź się urwała''.

 

To tendencyjne, ale niestety, pewne narody/rasy mają często występujące cechy wspólne, tutaj wymienię nadreprezentację  murzynów,  w skalach przestępczości, mordów, gwałtów, rabunków choćby w USA, we Francji rozboje, bandyctwo, zachowują się JAK DZIKUSY.

 

I jak widzę te pojedynki na obszczekiwanie się, zwane chyba dissami, czy jakoś inaczej-beefami-i pozerskie bezwładne wymachiwanie kończynami w nieładzie, to niestety skojarzenia z buszem powracają.

 

 

 

Władysław IV i Jego utwory....nie wiem, czy miałeś historię w szkole, ale to był Król, a nie jakiś muzyk:) Widzę, że sam nie obejrzaleś zawartości zalinkowanego filmu na youtubie:)

 

Co do blogu stuffblack....to zapytam-bo nie znam na tyle dobrze języka angielskiego-o czym jest ten blog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wynalazek odkryli/kto budował u nich cywilizację/mam nadzieję, że nie masz na myśli Somalii:)

 

Oni kolonizowali Europę, czy na odwrót? Kto walczył na włócznie, gdy inni napierdalali karabinami?

 

Do USA-kraju stworzonego przez przedsiębiorczych imigrantów z Europy-głównie tzw. białych protestantów-napływają chmary murzynów po socjal, nieróbstwo i siedzenie na dupie w gettach, czy odwrotnie? Kto zepsuł ten piękny kraj? Kto głosuje na komunę (demokratów)?

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tzw. białych protestantów

 

Właśnie coś mi przypomniałeś. Protestanci to słowo klucz tutaj.

 

Posłużę się cytatem "Adam czy widziałeś biedny protestancki kraj? Zobacz protestanci mają jak katolicy Jezusa na ścianie ale reguły biznesowe przejęli od mojego ludu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś mi przypomniałeś. Protestanci to słowo klucz tutaj.

 

Posłużę się cytatem "Adam czy widziałeś biedny protestancki kraj? Zobacz protestanci mają jak katolicy Jezusa na ścianie ale reguły biznesowe przejęli od mojego ludu"

To cytat jakiegoś żyda skierowany do Ciebie? Przejąć od żydów-raczej nie-pewnie chodzi o bardziej predestynację wynikającą z kalwinizmu.

 

W pełni się zgadzam-kraje protestanckie cechuje pracowitość, przedsiębiorczość, a nie apoteoza biedy, czyli lenistwa.

 

Z krajów katolickich znam jeden przedsiębiorczy-Watykan:)

 

'' Czy widziałeś biedny protestancki kraj''? ''Nie, ale zobaczę, jeśli muslimy zakończą wprowadzanie socjalizmu w Szwecji'':)

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istniała tam chociażby cywilizacja Wielkiego Zimbabwe czy kultura Nok to po pierwsze 

Może i europejczycy mieli karabiny ale co z tego skoro dostali wpierdol od Czaki ( wódz Zulusów - poczytaj sobie )

 

Ogólnie w celu uzupełnienia braków przeczytaj - Basil Davidson "Stara afryka na nowo odkryta"
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blog jest o przestępczości, mordach, gwałtach, rabunkach czy rozbojach w wykonaniu czarnoskórej części społeczeństwa USA. Udowadnia, że ich ilościowa dominacja w zakładach penitencjarnych nie jest wynikiem rasizmu, co sami często zarzucają innym - stąd też tytuł "Rzeczy Których Nie Lubią (jak się mówi - to ja dodałem) Czarni Ludzie". Przetłumaczę Ci tytuł najaktualniejszego wpisu "Czarni mężczyźni obrabowali sklep, zabili białego właściciela i twierdzą w sądzie, że jego morderstwo było w samoobronie... Ameryka 2015".

 

Historia to jedna z tych nauk z której pisałem pracę dyplomową - tak, wiem, słaby to był wybór pod względem biznesowym. Niemniej jednak wiem kim był Władek 4 - tam to była taka gra słów. Nie obejrzałem zalinkowanego filmu na youtubie w tamtym temacie, nie oglądam wszystkiego co tutaj ludzie wrzucają, moja lista "do obejrzenia" i tak ma ponad 10 godzin.

 

Pojedynki na słowa czyli te tzw. beefy to takie załatwianie sprawy swoimi umiejętnościami tekstowymi, a nie bronią palną. Akurat to jest bardzo kulturalne rozwiązanie pomimo całego steku wyzwisk zazwyczaj się tam pojawiających. Będziesz miał czas i chcesz nieco bliżej poznać realia czarnych dzielnic to polecam obejrzeć film "Boyz N The Hood" - znajdziesz z tłumaczeniem sobie gdzieś na internecie "Chłopaki z sąsiedztwa", tylko nie pomyl z parodią bo jej tłumaczenie to "Chłopaczki z sąsiedztwa". Tu masz trailer żebyś wiedział czy dobrze trafiłeś.

 

 

Moim zdaniem mają smykałkę do muzyki i dobrze się jej słucha, tak samo jak dobrze ogląda się czarnych koszykarzy w NBA (no homo). Małe sprostowanie do Twojego ostatniego postu - a mi zarzucasz spanie na historii w szkole. Murzynów do Ameryki przywieźli właśnie biali protestanci i ich niewolnicza praca też miała wpływ na rozwój gospodarki USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkiego Zimbabwe...a czym zasłynęła? Co by wyniosło ją ponad europejską?

 

Czaka podbił plemiona zuluskie, potem oszalał i skazał na śmierć 5 tysi wojowników....

 

Także tego...

 

 

Quizas-Władek IV grą słów-może wyjasnisz:)

 

Pisałem już, że potępiam wykorzystywanie murzynów.

 

Realia czarnych dzielnic-wiesz, wolę oglądać motywy, gdzie cywilizacja się rozwija, a nie zwija:)

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj , to sie dowiesz ;)

Czaka również opierał się Brytyjczykom w RPA , walczył z nimi kilkadziesiąt lat - odnosił sukcesy oczywiście do czasu

Zobacz , że jednak cywilizacja tam istniała , na przestrzeni wieków istniało tam kilkanaście państw , imperiów 

A karabiny to tylko udoskonalenie wynalazku Chińczyków ;)
 

824px-African-civilizations-map-pre-colo

Edytowane przez Portista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realia czarnych dzielnic-wiesz, wolę oglądać motywy, gdzie cywilizacja się rozwija, a nie zwija:)

 

Właśnie to jest z Tobą największy problem - potrafisz dyskutować na temat książek Osho, gdy w życiu nie przeczytałeś żadnej. Twoje myślenie płynie mainstremowym strumieniem "imigranci są źli, bo przyjeżdżają i biorą socjal", a może to właśnie ta rozwijająca się cywilizacja jest zła, że daje socjal każdemu kto przyjedzie i pozwala na nielegalne przekraczanie granic? To nie muzułmanie wprowadzili socjal w Szwecji i przynajmniej jeszcze do niedawna nie mieli prawie nic do powiedzenia w tym temacie.

 

Gra słów dotyczyła tego, że fakt słuchania muzyki klasycznej nie musi oznaczać, że codziennie śmigam w garniturze, jestem członkiem Mensy i mam wykupiony karnet do filharmonii. Masz otwarte oczy, pora otworzyć umysł biały bracie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portista-mnie nie interesuje ''jakaś tam''cywilizacja-ale-z czego zasłynęła, podbiła inne czy to ją podbito itd. Mogę równie dobrze powiedzieć, że w dobie rozbicia dzielnicowego w państwie Piastów było wiele księstw, ale czy wypada je wymieniać jako przykład? Nic nie znaczyły w pojedynkę-z reguły.

 

Quizas-no tak, biedne muslimy nie są winne byczenia się i życia na socjalu, nie są winne tworzenia przestępczych enklaw, bezkarnych gwałtów, rozbojów...w świetle wydarzeń w Paryżu-sprawca ''słuchał rapu'' i byczył się-mentalne dziecię socjalu-chyba wypada inaczej na to spojrzeć.

 

Co do Osho racja. Co do ''mainstreamowego strumienia''-to, że ktoś przyjeżdża po socjal, jest złe nie dla mainstreamu-przeciwnie-a dla normalnie myślącego człowieka-dobrobyt państwa buduje się przez kapitalizm, a nie rozdawnictwo.

 

Może zakończmy dyskusję-wiem, że moje ciągnięcie tematu może być irytujące-zakończę tylko stwierdzeniem, że getto murzyńskie jest czymś urągającym ludzkiej pracowitości, cywilizacji, ambicji-samo z siebie-jeśli ktoś chce żyć za cudze, i nic nie robić, to nazwę go leniem, jeśli żyje w brudzie-brudasem, a jeśli do tego jest murzynem-to nazwę go murzyńskim leniem i brudasem-na przekór poprawności politycznej i lewactwu, które przyznaje murzynom punkty za pochodzenie na studia-czysta komuna.

 

No ale jeszcze raz-czym dziś jest USA, kto się do tego przyczynił itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lud Nok był bardzo zaawansowanym społeczeństwem z rozwiniętym systemem sądowniczym. Nok produkowali także jedne z pierwszych, w swiecie terakotowe rzezby naturalnych rozmiarów. Obok kamiennych narzędzi archeolodzy odnaleźli także żelazne groty strzał i włóczni, bransolety oraz małe noże.
Badania ujawniły, że Nok mieli rozwinięty system administracji w celu zachowania prawa i porządku.

System sądowy podzielony był na instancje. W celu oddzielenia  błachych spraw takich jak kłótnia rodzinna od poważnych jak kradzież czy morderstwo. Nok wierzyli, że każde przestępstwo przyciąga  klątwę mogącą zniszczyć całą rodzinę. Dlatego musi być ujawnione by uniknąć konsekwencji. Podejrzany wprowadzany był do sądu położonego na dziedzińcu. Gdzie stając pomiędzy dwoma monolitami, twarzą w kierunku słońca.  Będącego najwyższym bogiem zwanym Nom, składał przysięgę mówienia prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano znasz zespół Horytnica? Powinien Ci podejść. ;)

 

Śpiewają teksty m.in. o polskiej historii i zwycięstwach bez wpadania w zbędny patos i warstwa instrumentalna jest w moim odczuciu dosyć wysublimowana.

 

Edytowane przez Pogromca_wdów_i_sierot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jestem fanem polskiego hiphopu, choć za szczeniaka jarało się Liroyem czy Nagłym Atakiem Spawacza. Kanał Audytywny będzie tu wyjątkiem.

 

Lubię za to hiphopowe wynalazki różnoklimatowe, np. trącący melancholią Cunninlynguists

mroczny, rzężący Dalek (bit z 0:50 jest srogi)

stare g-funkowe klimaty z "piszczałą" i konkretną linią basu

 

Nie przykładam zbytnio wagi do tekstów, zdaję sobie też sprawę że te podkłady w większości są "zapożyczone", ale lubię mimo to.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cytat jakiegoś żyda skierowany do Ciebie? Przejąć od żydów-raczej nie-pewnie chodzi o bardziej predestynację wynikającą z kalwinizmu.

W pełni się zgadzam-kraje protestanckie cechuje pracowitość, przedsiębiorczość, a nie apoteoza biedy, czyli lenistwa.

Z krajów katolickich znam jeden przedsiębiorczy-Watykan:)

'' Czy widziałeś biedny protestancki kraj''? ''Nie, ale zobaczę, jeśli muslimy zakończą wprowadzanie socjalizmu w Szwecji'':)

Protestanci wierzyli ze bogactwo, dobrobyt i przedsiebiorczosc zbliza do Boga, katolicy zas odwrotnie...Wnioseknz tego taki, ze to co najlepsze odnosnie ekonomii, kultury, sztuki itp itd powstalo na Zachodzie, oczywiscie wtedy kiedy kraje te opieraly sie na Kalwinizmie i Luteranizmie...

Katolicyzm to system piramidalny, wszyscy pod robia na tego ktory jest na gorze...Kraje katolickie to bieda i brak zorganizowania...Natomiast na szczycie piramidy jest Watykan, panstwo o wrecz poteznej wladzy i ogromnej kasie, lacznie z najdrozszymi posiadlosciami na calym swiecie...

To bylo jednym z glownych powodow, dlaczego Protestanci odlaczyli sie od Watykanu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.