Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

BeyondInfinity

Użytkownik
 • Content Count

  114
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Świetna

About BeyondInfinity

 • Rank
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Nieokreślona
 • Miejscowość
  Pomorze

Recent Profile Visitors

771 profile views
 1. Miasteczek... Bergamo ma 120 tys. Mieszkańców, a metropolitan area 500 tys.
 2. Najlepsze źródło informacji o liczbie zgonów z powodu koronawirusa łącznie ze źródłami: https://sites.google.com/view/statystyki-covid/ Oficjalnie - 16 śmierci Potencjalnie powiązane - 11 śmierci
 3. Nembro pod Bergamo może być przykładem. 11 500 ludzi za wiki. W 2019 zmarło tam 120 ludzi. 10 na miesiąc. W czasie obecnej zarazy w 12 dni zmarło 70 osób i zegar tyka dalej. https://amp.scmp.com/news/world/europe/article/3076697/plague-almost-wiped-out-italian-village-nembro-death-has-returned Wg tego źródła w Nembro zmarło w tym roku 158 osób wobec 35 w tym samym okresie w przeszłości.
 4. Podłączenie po respirator jest dosyć dużą ingerencją w organizm, niezależnie od wieku:
 5. Oczywiście, że będzie miał. Nie widzę powodów aby dotować biznes który spokojnie osiąga marżę z mieszkania 30-35%, co daję zysk rzędu 20-25%.
 6. I niech chociaż ten wątek będzie czysty od rozmaitych teorii.
 7. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale te kary fajnie wyglądają na papierze. Najpierw musi to zasądzić sąd? Zanim ktokolwiek dostanie karę to potrwa. A więc sytuacje będą się powtarzać, bo nie wydaje się to dla społeczeństwa nieuchronne.
 8. W rachubę wchodzi tylko total lockdown aby wirus znikł. Jak nie, to przeczekanie i oczekiwanie na powszechne lekarstwo i żyjemy dalej z grypą na sterydach jak ze zwykłą grypą.
 9. Wciąż niewiele wiemy o wirusie. Zaznaczam również, że nie jestem antropologiem: 1. "Atakuje tylko rasę żółtą" - nieprawda 2. Wybuch epidemii w Iranie. Persowie są blisko spokrewnieni z europejczykami, bliżej niż z azjatami. Lecz przekaz szedł: "tak to są przecież azjaci dlatego ich atakuje" 3. Teorie o broni biologicznej z USA na Chiny chyba można odłożyć na półkę. USA powoli zaczyna kroczyć scieżką Włoch i Hiszpanii w ilości zgonów i zachorowań. 4. Jest nadzieja, że wirus ginie w ciepłym klimacie. Powoli i to zaczyna nie być prawdą, ale dopiero się okaże. Jest pewne zwiększenie epidemii w Ameryce Płd. i Azji płd. - wsch. 5. Wirus zabija tylko starsze osoby - w tym wypadku pojawił się artykuł z Belgii, imo konieczny do przeczytania: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25804167,belgijski-lekarz-skany-pluc-mlodych-ludzi-zakazonych-koronawirusem.html#s=BoxMMt3 O uszkodzeniu płuc pisało więcej opracowań. Nie wiemy czy to będzie powszechne powikłanie. Ale rozprężenie kwarantanny która jest nieuchronna z powodu małej liczby zgonów w oficjalnych statystykach rozprężenie przyspieszy. Wtedy niestety na pewno naukowcy dostaną bogaty materiał do badań. Co jak co, ale ja jednak nie chcę być tym materiałem.
 10. Co do kominów to niestety nie w Polsce. U nas dominuje niska emisja. Jestem poza miastem od jakiegoś czasu, na osiedlu domków jednorodzinnych i to na Pomorzu. Ludzie siedzą w domach z powodu wirusa, jest dosyć cieplo (10 stopni C) i na dzielnicy smog i dym. Nie ma szans na spacer wolny od dymu. Trzeba uciec parę km. Z powodu oszczędności mam wrażenie, że paliwo stałe długo będzie dominować. Jazda samochodem to od dawna włączanie we wioskach obiegu zamkniętego aby się nie udusić, tak było 10 lat temu. Tak jest i dziś Na airly jest u mnie na zielono, a co dopiero musi być na południu Polski.
 11. Natomiast Polacy chcą drugie Włochy, dzisiaj zauważyłem nudę rodaków i atak na sklepy z branży budowlanej. Latają po necie takie szkodliwe grafiki:
 12. Czy ono jest aż tak śmieciowe? Nasza waluta dostaje niesamowicie, natomiast EUR/USD od dawna i wciąż jest bliski poziomu 1 do 1. Nasza waluta jest o wiele mniej przewidywalna. Raczej tak zawsze będzie. Euro nie dałoby stabilizacji?
 13. Ultra podstawowa zależność prawa popytu i podaży. To jest jasne jak słońce.
 14. Już jest. Pacjenci leżą na OIT wiele dni, a kolejka rośnie. To jest jak gra typu tower defence. Przerzucają pacjentów z Lombardii na Sycylię itp. to pomoże na krótką metę.
 15. Ima się jak i innych. 3 600 zarażonych ponad 60 śmierci. Idą drogą jak reszta zachodu. Europa/USA zadowolona była, że "wirus jest tylko na azjatów" . Uspokoiło ich to niesamowicie, a tendencja jest taka zarażenia/śmierci kilkukrotnie przekroczą wyniki azjatycke... No chyba, że sfolgują badania ludzi poniżej 65 lat jak podobno ma być w Szwajcarii lub będą kręcić z danymi jak Niemcy choroba współtowarzysząca idzie w staty a nie Covid-19 jako przyczyna zgonu. Z drugiej strony dane chińskie wydają się zaniżone.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.