Skocz do zawartości

Ukraińcy w panice przed mobilizacją i wysłaniem na front


Rekomendowane odpowiedzi

W punkcie paszportowym Ukrainy przy Al. Jerozolimskich w Warszawie mężczyźni próbowali odebrać paszport. Bezskutecznie.

Oficjalnie powodem ma być awaria centralnego systemu. Sytuację zaogniła jednak decyzja Dmytro Kułeby, który wydał polecenie,

by przywrócić "sprawiedliwe podejście do mężczyzn w wieku mobilizacyjnym na Ukrainie i poza nią". 
 

Chodzi o uchwaloną 11 kwietnia przez ukraiński parlament ustawę o mobilizacji, która zacznie obowiązywać w połowie maja.

Jeden z jej punktów zakłada wstrzymanie świadczeń konsularnych dla mężczyzn, którzy nie zostali zarejestrowani w punktach wojskowych. 

 

Tłumy mężczyzn nie mogły jednak odebrać paszportu. Biuro prasowe wydziału jako oficjalny powód podało awarię systemu.

Obsługa odsyłała klientów na infolinię. Niepokój wśród Ukraińców spotęgował jednak wpis ministra spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeby.

Na platformie X oświadczył on, że "przebywanie za granicą nie zwalnia z obowiązków wobec państwa" i wydał polecenie,

by przywrócić "sprawiedliwe podejście do mężczyzn w wieku mobilizacyjnym na Ukrainie i poza nią". "To będzie uczciwe" – podsumował. 

 

-Oddaj dokumenty i wynoś się na Ukrainę, i sama walcz - krzyczała do obsługi kobieta, która nagrywała awanturę w punkcie paszportowym.

- Zapłaciłam za paszport, proszę mi zwrócić dokumenty syna albo pieniądze - dodała matka 16-letniego chłopaka. 

23-letni Denis jest przekonany, że odmowa usług ma związek z mobilizacją.

- Mamy konstytucję. Są tu ludzie, którzy mieszkają w Polsce od wielu lat.

Mamy jeszcze cały miesiąc na to, żeby zabrać dokumenty, ale nie możemy tego zrobić - stwierdził.

 

- Nie dostaliśmy żadnych wiadomości, że ten system w Polsce nie będzie działał.

Dzwoniłem do przyjaciół z Ukrainy i ten sam system jest tam sprawny.

Okłamują nas. Chcą nas zmusić za wszelką cenę do powrotu do kraju - denerwował 34-letni Wadym. 

- Niech Zełenski weźmie swoją żonę, dzieci i sam idzie walczyć.

Każdy człowiek ma prawo wyboru: iść walczyć albo nie - krzyczała jedna z kobiet.

- Nie wyślę syna na mięso - mówiła inna, która przyszła do punktu z 18-latkiem. 
 

Oksana Pestrykowa z Fundacji Ukraiński Dom w Warszawie zastrzegła w rozmowie z PAP, że trudno jej komentować decyzję Kułeby,

ponieważ zapowiedzi ministra są ogólnikowe. - Wiemy jedynie, że wszystkie usługi konsularne są niedostępne.

Czekamy na wyjaśnienia i dalsze informacje - powiedziała. 

Zaznaczyła, że brak szczegółowych informacji może wywołać panikę w społeczności ukraińskiej. - Obawiamy się, że ludzie pod wpływem

lęku zaczną podejmować nierozważne decyzje, na przykład będą mieli obawy przed tym, by wyrabiać sobie dokumenty lub aktualizować

informacje o sobie w rejestrach - stwierdziła. 
 

Zdaniem Pestrykowej władzom Ukrainy zależy na zaktualizowaniu informacji o tym, ilu mężczyzn w wieku mobilizacyjnym przebywa

poza granicami Ukrainy.

- Mężczyźni w wieku poborowym boją się, że będą musieli pojechać na Ukrainę, aby zaktualizować informacje o miejscu swojego pobytu,

a później nie będą mogli wrócić - przyznała.

Jej zdaniem obawy nie są uzasadnione, ponieważ prawdopodobnie będzie można zaktualizować dane za pośrednictwem konta internetowego. 
 

 

 

  • Like 8
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym. Z jednej strony uważam, że każdy ma moralne prawo uciec przed wojną [jak zdąży przed zamknięciem granic] i do tych UKR, którzy normalnie tu żyją i pracują nic nie mam, jednak

taka niepewność może być dobra z naszej perspektywy, bo ci bardziej problemowi trochę na dupie usiądą. 😊 Zresztą takich, którzy popełniają w PL przestępstwa lub notoryczne wykroczenia

należałoby wywalać z wilczym biletem z PL poza koleją tak naprawdę. 

 

 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda taka że w Polsce by to wyglądało tam samo. Świadomość ludzi rośnie i to jest ważne. Walczyć za tych którzy jebia Cię podatkami przy czym sami mają po kilkanaście domów a Ciebie ledwo stać na jedno mieszkanie i nie chodzi o pałac. W drugim aspekcie Ci bogole świnie polityczne i ten syf ucieka w pierwszej kolejności a Tobie pranie łba że trzeba walczyć xD clown world 

  • Like 27
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie, jeśli się mylę, ale kojarzę że deklarowałeś niechęć do wstąpienia do armi i walki w obronie Polski w razie wojny. 

 

Jeśli tak, to ty jestes owym byczkiem tylko, że polskim i obecna sytuacja pokazuje jak to mogłoby wygladać w przyszłości w polskich konsulatach za granicą. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Iceman84PL zmienił(a) tytuł na Ukraińskie byczki w Polsce w panice przed mobilizacją i wysłaniem na front

Można to rozwiązać w efektywny sposób. Tych, co robią jakiekolwiek problemy, nawet najmniejsze pakować i wypierdalać na Ukrainę do mielenia mięsa. Reszcie pomóc przez wyrobienie płatnego, warunkowego obywatelstwa, w którym zgodzą się na walczenie o granice Polski w razie konfliktu. Proste, jak budowa cepa.

  • Like 12
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife

 

Za polityków, kartonowe państwo, kobiety, które nas nienawidzą i system utrudniający życie mężczyznom walczyć nie będę. 

 

Co do Ukraińców z dwojga złego lepiej oni na mięso armatnie niż wysyłanie Polaków. 

 

Musimy pilnować własnego interesu a resztą przestać się przejmować. 

 

Może brzmi to brutalnie jednak kalkulacja zysków i strat ma tutaj znaczenie. 

  • Like 12
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja uważam, że każdy prawdziwy polski patriota powinien oddać paszport, szybko iść na komisję wojskową, zapisać się migusiem do WOTu, a swojej żonie / dziewczynie zawczasu uwić gniazdko np. we Włoszech czy Hiszpanii albo w pobliżu kraju z dużą ilością skupisk Afrykańczyków, żeby mogła w spokoju przeczekać wojnę w komfortowych warunkach i oczywiście na niego poczekać - jeśli dany mężczyzna tego nie zrobi jest po prostu zdrajcą i takim powinno się zabierać obywatelstwo.

 

No i najważniejsze w myśleniu prawdziwego, polskiego, patrioty to absolutnie nie myśleć, że w Polsce mogłoby być tak samo jak na Ukrainie czyli, że wyparuje / zostanie kalekami już na ten moment około 150 000 mężczyzn.

 

Wiemy przecież że w Polsce jest za dużo mężczyzn i należy dać Polskim kobietom prawo do wyboru partnera na przykład z zagranicy.

 

Generalnie w nadchodzących wyborach zagłosuję na każdą partię która opowie się za obowiązkowym poborem tylko mężczyzn w wieku od 16 do 96 lat  i służbą wojskową bo zginąć dla kraju i zapewnić swojej kobiecie spokojne i dostatnie życie gdzie indziej to najpiękniejsze co może spotkać mężczyznę w życiu.

 

Już nasi przodkowie w powstaniach styczniowym, listopadowym i warszawskim pokazali nam jak należy się skutecznie bić o Wolną Polskę i należy z nich brać przykład po wsze czasy.

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 10
  • Dzięki 6
  • Haha 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, niemlodyjoda napisał(a):

jeśli dany mężczyzna tego nie zrobi jest po prostu zdrajcą i takim powinno się zabierać obywatelstwo.

 

Natomiast majątek takiego delikwenta należy znacjonalizować, sprzedać i uzyskane fundusze wysłać dla Zełeńskiego. 😊

 

BTW przypomniał mi się filmik Urbana sprzed 10 lat, zwłaszcza końcówka na czasie:

 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

 

Natomiast majątek takiego delikwenta należy znacjonalizować, sprzedać i uzyskane fundusze wysłać dla Zełeńskiego. 😊

 

 

Tak nam dopomóż Bób! Hummus i Włoszczyzna zresztą też! 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polactwo patrzeć i uczyć się co facetów i tutaj prędzej czy później czeka, szczególnie tych, których cały plan na wojnę to "jak coś to ja wypierdalam" to ja już wam dzisiaj gwarantuje, że na taki "plan" rząd ma blokadę granic w sekundę ale rozumiem myszka jest nadal najważniejsza zgodnie z tradycyjnymi polskimi wartościami.

 

5 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Generalnie w nadchodzących wyborach zagłosuję na każdą partię która opowie się za obowiązkowym poborem i służbą wojskową bo zginąć dla kraju i zapewnić swojej kobiecie spokojne i dostatnie życie gdzie indziek to najpiękniejsze co może spotkać mężczyznę w życiu.

 

Ja też. W najbliższych wyborach gorąco kibicuje trzaskowskiemu.

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie oceniam tych którzy próbują się ewakuować przed wysłaniem na front, ale np. kozakom (nomen omen) co mają energię i odwagę awanturowac się u nas dałbym szansę poznania prawdziwej wojaczki, zamiast w kilku, po pijaku np. w białych adidaskach oprawiać Polaka.

  • Like 14
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o niekierowanie się hipokryzją i moralnością Kalego.

 

Skoro ktoś uznaje, że nie warto walczyć i to jest frajerstwo umierać za polityków i waginy, które będą "wspierać" walczących na Instagramie, to nie można mieć pretensji do byczków z Ukrainy, że są wkurwieni na Zaleńskiego i to co się dzieje w konsulatach. Oni myślą podobnie. 

 

PS. Moim zdaniem Ukraina sięgnie po emigrantów. Jest ich ponoć ponad 860 tys w wieku poborowym poza granicami Ukrainy. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RealLife napisał(a):

Skoro ktoś uznaje, że nie warto walczyć i to jest frajerstwo umierać za polityków i waginy, które będą "wspierać" walczących na Instagramie, to nie można mieć pretensji do byczków z Ukrainy, że są wkurwieni na Zaleńskiego i to co się dzieje w konsulatach. Oni myślą podobnie. 

Gdyby to było takie proste, że walczy się za polityków, to Amerykanie nie pławiliby się współcześnie w bogactwie dzięki wygranej II wojnie światowej. Podobnie Sowieci - przepłacili życiem milionów żołnierzy by potem ci, którzy przetrwali i ewentualnie dzieci zabitych mogli się chlubić byciem imperium, lataniem w kosmos i innymi tego typu rzeczami. Niemcy po wygranej wojnie też mieli ambitny plan, w którym każdy walczący Niemiec skorzystałby. 

Stąd - jeśli wybuchłaby wojna, to po zwycięstwie weterani mają dużo do gadania, bo zawsze mogą wznieść bunt i zaprowadzić porządek. Tak jak zaprowadzili porządek w Republice Weimarskiej weterani I wojny światowej. 

 

Nie walczy się za polityków, ale za pozycję własnego kraju w światowym łańcuchu pokarmowym handlu, gdzie w tym łańcuchu chodzi o to, że kto jest wyżej, ten wyższą zgarnia marżę ze swojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos zrobi na tym duzy biznes . Pamietacie ostatnia afere z podrobionymi dokumentami . W roli glownej wystapila mloda ukrainka 😂 ktora to za chwile wypuscili na wolnosc . Cyrk i drenowanie portweli tym ktorym sie udalo uciec spod topora .

Edytowane przez thyr
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, niemlodyjoda napisał(a):

Już nasi przodkowie w powstaniach styczniowym, listopadowym i warszawskim pokazali nam jak należy się skutecznie bić o Wolną Polskę i należy z nich brać przykład po wsze czasy.

No ja czekam teraz na niusa jak ci wszyscy bohaterowie z początku wojny, palący się do odwetu na Ruskim, będą zdjęci litością i współczuciem jak to ich braci Ukraińców biorą w kamasze na terenie RP i sami ramię w ramię, czynem a nie słowem, pójdą w bój. 

 

Jest okazja pokazać jaja, a nie używać ich tylko do podtrzymywania klawiatury.

Edytowane przez Redbad
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nawet nie chcę z tych ukraińców śmiać ani żartować bo to tak jakby 2 krowy stały w rzeźni i jedna się śmiała z drugiej, że ta akurat pierwsza idzie pod nóż mimo, że tą co akurat się smieje zaraz czeka to samo. Miałem iść dzisiaj do urzędu paszportowego wyrobić se paszport ale przeniesli go trochę dalej niż dotychczas i wybieram się jutro bo nie ufam eurokołochozowi o obawiam się, że ostatecznie może być tak, że będą nas ściągać zewsząd 

Akurat z zachodu ściągnęła mnie przepuklina (znowu l4 na koszt niemca 😅) od dwóch miechów gram na realu jestem zyskowny po wakacjach wypierdalam próbnie do jakiejś Portugalii, amerykany póki co przegłosowały pomoc więc dali nam jeszcze trochę czasu ale trzeba coś robić nie można być biernym.

  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się z tymi Ukraińcami zgadzam, też nie zamierzam się pchać do maszynki do mielenia mięsa bo jakieś skurwysyny z góry sobie tak wymyśliły. Chcą to niech sobie sami walczą beze mnie, mi osobiście nikt z zagranicy krzywdy nie zrobił żebym musiał z nim walczyć, a z ruskim to wolę usiąść do flaszki niż wzajemnie do siebie strzelać. 

Jak ktoś lubi machać szczebelką to niech idzie się napierdalać, nikomu nie zabraniam ale ode mnie won. 

  • Like 9
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Król Jarosław I napisał(a):

będą nas ściągać zewsząd 

dali nam jeszcze trochę czasu ale trzeba coś robić nie można być biernym.

Mi się przyznam ostro w głowie popierdoliło od covida i teraz wojenka. Już sobie powoli nie wyobrażam konwencjonalnej pracy i w ogóle zadawania się z ludziną. Wszystko, czego nas uczono. Kultura, która nas wychowała. Wszystkie paradygmaty rzeczywistości to było kłamstwo. Zaczynam tęsknić do zła i szaleństwa, chyba nie ma innego ratunku.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mac napisał(a):

Kultura, która nas wychowała. Wszystkie paradygmaty rzeczywistości to było kłamstwo.


To prawda. Papież polag - sługa szatana, Nauczyciele w szkole - najczęściej idioci potrafiący tylko recytować podręcznik, Nasze rodaczki - tu chyba największe rozczarowanie - jedno z najbardziej puszczalskich kurestw jakie chodzi po tej planecie, wszystkie powstania/zrywy wolnościowe - chuja warte, polska istnieje tylko dzięki stalinowi i roosveltowi. Idzie się zakręcić w tym wszystkim.  Dzięki Bogu jak wyjeżdżam z pl to wszystko odrywa mi się od głowy.

  • Like 5
  • Dzięki 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Iceman84PL zmienił(a) tytuł na Ukraińcy w panice przed mobilizacją i wysłaniem na front
  • Marek Kotoński promował(a) i podpiął/eła ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.