Skocz do zawartości

Grupa Wsparcia


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie Szkaradny ma rację - bardzo wygodnie jest stwierdzić, że byłem z Borderką i dlatego nie wyszło to nie moja wina. Zdiagnozowanych Borderek jest bardzo mało a niektóre zaburzenia są bardzo podobne do siebie i wręcz przenikają się i jedna osoba może mieć ich kilka.

 

Trzeba to tak zrobić aby zewnętrzni nie doczepiali się i nie używali tego przeciwko forum nazywając nas, że dajemy pseudo porady.

 

JurekB taka sugestia poradnik z łopatologiczną wiedzą w punktach ostrzeżenia na samym początku, co by ludzie mieli najważniejsze punkty na samym początku

czerwone flagi ostrzeżenia (co prawda tego większość - niestety - będąc na haju emocjonalnym i tak nie przeczyta- no ale na przyszłość może się przyda)

 

Początek związku etap idealizowania

-Pani szybko odkrywa, że jesteś tym jedynym najlepszym księciem na białym koniku

-ilość słodzenia jest wręcz powalająca facet czuje się jak bóg jest najpiękniejszy, najinteligentniejszy, taki zaradny, silny, elokwentny. Ofiara czuje się kochana jak nigdy (to fakt)

-szybko dochodzi do seksu i najczęściej jest to niezły seks wyrywający z butów

-Pani bardzo szybko chce zamieszkać razem i jest pewna, że to jest związek na zawsze ten jedyny (kocha intensywnie)

-kłamstwa pojawiają się małe kłamstwa (może na temat rodziny, wieku, jakiś banalnych szczegółów) niestety zakochana ofiara i tak ich nie wyłapie

-pani łatwo opowiada o przeszłości swojej o byłych facetach, że skrzywdzili byli be (nie ma granic opowiadając o tym, trudno to wyrazić ale bardzo szybko otwiera się do ofiary - tworząc atmosferę intymności - no jak to ona tak mi ufa i mówi takie rzeczy naprawdę jestem wyjątkowy)

-wymaga atencji i jest zazdrosna bardzo

-po jakimś czasie pojawiają się teksty o tym jak to ona zwraca uwagę innych mężczyzn na ulicy (teksty w stylu robole za mną gwizdali, listonosz się ślinił, w sklepie pan prawie padł z zachwytu nade mną - to wszystko ma na celu pokazać facetowi jakie ma szczęście, że ona właśnie go wybrała - początek urabiania faceta - staraj się bardziej bo ja jestem wyjątkowo.

 

Jak coś będę dopisywał coś do tematu z własnego wieloletniego doświadczenia niestety...

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy być profesjonalni to używajmy właściwych określeń.

Jest spora ròżnica pomiędzy "białym rycerzem" a "codependent" lub "parentified child". 

To właśnie te dwa ostatnie są ulubione przez ludzi z ròżnymi zaburzeniami.

 

@JurekB będzie wiedział jak to nazwać po polsku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Red_Pill napisał:

Skoro mamy być profesjonalni to używajmy właściwych określeń.

Jednak w literaturze przedmiotu właśnie używa się też określenia "rycerz na białym koniu". 

 

Co nie zmienia faktu że najlepsze określenie to "współuzależniony". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Red_Pill napisał:

@JurekB a "parentified child " ?

@Red_Pillto jakiś egzamin? :D

 

Nie kojarzę powszechnego polskiego terminu na to, w terapii się określa jako "dorosłe dzieci" albo "dzieci w roli rodziców" lub mówi się o "zbyt szybko muszących dojrzeć dzieciach". Zresztą i tak w poradniki znajdzie się opisowe wytłumaczenie tych typów (tym drugim sam zresztą jestem;)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@ORPIL3 @Pytonga  @Red_Pill @Amnesia Haze @dobryziomek @Szkaradny  @JurekB  @Animavilis  @Tomko  @Wilson

 

Panowie

dzięki waszym pomysłom i pracy i mojej upierdliwości,  mod'owie stworzyli na 1 stronie forum nowy dział "zaburzenia psychiczne" abyśmy mieli takie uporządkowane "kompendium" wiedzy o tych zagadnieniach.

 

Modom serdecznie dziękujemy.

Jest to skatalogowane (na naszą prośbę) więc prosiłbym o trzymanie tam porządku.

Jeśli ktoś jest w stanie napisać artykuł o innych zaburzeniach (w stylu jak zrobił to @JurekB) to gorąco zachęcam.

 

Zapraszam do korzystania i usupełniania o nowe przykłady/teorię/informacje.

 

Oby przykładów było jak najmniej...

 

Edytowane przez TheFlorator
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.