Skocz do zawartości

Test Bravermana


Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj forumowicze! :) 

Kiedyś natknęłam się na fajny teścik, który może pomóc określić w jakiej kondycji ma się mózg (musk) :D 

Na podstawie tego testu można określić deficyty neuroprzekaźników w naszym mózgu (musku) dzięki czemu możemy dobrać odpowiednią suplementację, która korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie. Pomaga też określić naturę naszej osobowości. 

 

Tutaj link do testu:

http://pl.swissherbal.eu/test-bravermana/

 

Zapraszam do rozwiązywania testu. ;) 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, viko napisał:

No ok, jak rozwiazałem, mam wyniki to co teraz?

 

Kupujesz tabletki i jesteś zdrowy. :D

 

 

Przy takiej ilości pytań to musi wyjść w miarę sensownie - https://www.dropbox.com/s/wegptl6l1hoblx4/Screenshot 2018-06-26 10.25.08.png?dl=0 

 

Edytowane przez loh-pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że suplementacja jest wskazana gdy w badaniu laboratoryjnym w krwi pacjenta wyjdą jakieś niedobory. Ale suplementacja mózgownicy na podstawie rozwiązanego testu? Dla mnie to delikatna szarlataneria. Przypuszczam, że nawet sam wielki Sanyaja byłby sceptyczny, a on ma przecież takie otwarte podejście do świata.

 

I jak to ma wyglądać w praktyce? Idziesz do placówki big pharmy i co mówisz?

 

- Pani magister, w korze przedczołowej mnie coś diabelnie strzyka jak idzie na zmianę pogody, a w ośrodku Wernickiego mam neuroprzekaźnikowy bajzel, szczególnie jak sąsiadka kupi se nową kieckę. A ten gałgan, obszar Broca, odmawia mi posłuszeństwa zaledwie po pół litrze czystej. To które pigułki mam brać? I oby słodkie były, nie jak te czopki ostatnio.

 

@Hippie, nie pracujesz przypadkowym przypadkiem w Swiss Herbal Institute?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część pytań musiałem zaznaczyć na zasadzie strzału z łuku, ale ogólnie wyszło:

 

Dopamina:

Natura (20 / 50) - 40%

Niedobór (5 / 25) - 20%

 

Acetylocholina:

Natura (26 / 50) - 52%

Niedobór (3 / 25) - 12%

 

Gaba:

Natura (26 / 50) - 52%

Niedobór (10 / 40) - 25%

 

Serotonina:

Natura (11 / 50) - 22%

Niedobór (10 / 25) - 40%

 

Rozkład wartości z pierwszej części testu wskazuje, że Twoją dominującą naturą jest natura GABA

Ponadto wyniki sugerują zakłócenie Twojej naturalnej równowagi i możliwość występowania życiowego niedoboru serotoniny.

Wyniki z drugiej części testu obrazują poziom Twoich deficytów: niewielki dla dopaminy, acetylocholiny, GABA oraz umiarkowany dla serotoniny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Magician napisał:

 

@Hippie, nie pracujesz przypadkowym przypadkiem w Swiss Herbal Institute?

 

Nie, nie mam nic z tym wspólnego. I nie było moim zamiarem reklamowanie żadnych produktów ;) Skupiłam się tylko i wyłącznie na teście, który myślę, że jest w miarę dokładny. Sama dalej chce bardziej wybadać ten temat, bo wydał mi się interesujący i przydatny w rozwoju.

Natknęłam się też dzisiaj przypadkiem na inną stronę, jak będę miała chwilę, to sama przetestuję i porównam wyniki. ;):

http://www.muscle-zone.pl/test-bravermana/1a

@Ceranthir z tego co pamiętam, miałam podobne wyniki, nie miałam konkretnej przewagi żadnego z neuroprzekaźników ale miałam mniejsze niedobory gdzie nie gdzie. Największy niedobór miałam dopaminy bodajże.

Jak znajdę więcej czasu to zrobię test jeszcze raz i wkleję tutaj swoje wyniki.

@Rnext Czemu się boisz? :D Co w tym takiego strasznego? :D Boisz się, że wyjdziesz na jakiegoś psychopatę? :D Nie martw się! jesteśmy z Tobą :D 

 

Jak ja sama lepiej wybadam temat, będę szukała więcej info co należy robić w przypadku niedoborów i jak dojść do tego co jest odpowiednie do danego typu. Jak na razie temat dla mnie jest też dość świeży. 

Zachęcam was również, do dyskusji na ten temat i do wymieniania się spostrzeżeniami. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ancalagon napisał:

Część pytań musiałem zaznaczyć na zasadzie strzału z łuku, ale ogólnie wyszło:

Miałam podobnie, wyszło mi typ osobowości  też Gaba, a tak to deficyty  różnie się rozkładają .

Pierwszy raz słyszę o tej Gabie, to poniżej wklejam z ich strony info :
To osoby, w których układzie nerwowym dominuje neuroprzekaźnik GABA, są przede wszystkim stabilne emocjonalnie. Ich największą zaletą jest umiejętność zachowania spokoju, gdy inni tracą głowę. Ma to związek z wyciszającym wpływem tej substancji na układ nerwowy. Gabowcy są też punktualni, słowni i zorganizowani.


A co innym wypadło jakie wyszły Wam typy dominujące  ? Jakie wyszło Ci dominujące z tych typów autorko wątku- ? @Hippie
@Hippie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1A. DOPAMINA

33 / 50

2A. ACETYLOCHOLINA

36 / 50

3A. GABA

33 / 50

4A. SEROTONINA

29 / 50
 

Rozkład wartości z pierwszej części testu wskazuje, że w Twojej naturze żaden z neuroprzekaźników nie jest wyraźnie dominujący.

Wyniki z drugiej części testu obrazują poziom Twoich deficytów: niewielki dla dopaminy, acetylocholiny, GABA, serotoniny

 

 

 

Czy ten test to mniej lub bardziej poważna diagnoza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Ella F. Tak jak napisałam wcześniej - nic szczególnie dominujące nie było. 

Tak się składa, że akurat teraz siedzę na komputerze, gdzie zapisałam wcześniej wyniki:

a08c8ca0087df.png

Najwięcej rzekomo mam acetylocholiny aczkolwiek wg testu nie jest to dominujące. 

Najmniej rzekomo mam dopaminy. 

Opis niedoboru dopaminy jest w części trafny ale też nie do konca - muszę to wybadać i poobserwować. ;) 

 

Jeszcze dla pewności zrobię drugi raz. Wtedy niezbyt przykładałam się do tego testu i niezbyt uważnie rozwiązywałam. 

 

Wg opisów osobowości pod tym kątem najbardziej pasuje do mnie własnie natura acetylocholiny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że skądś znam to nazwisko i nie myliłem się - Eric Braverman to autor książki "The Edge Effect", która traktuje m.in. o równowadze, deficytach i uzupełnianiu neuroprzekaźników:

 

https://www.goodreads.com/book/show/187743.The_Edge_Effect

 

Wynik:

 

Cytat

Rozkład wartości z pierwszej części testu wskazuje, że Twoją dominującą naturą jest natura acetylocholinowa

Ponadto wyniki sugerują zakłócenie Twojej naturalnej równowagi i możliwość występowania życiowego niedoboru serotoniny, GABA.

Wyniki z drugiej części testu obrazują poziom Twoich deficytów: niewielki dla dopaminy, acetylocholiny, GABA, serotoniny

 

Traktuję to jako ciekawostkę, ale pamiętam, że wg analizy włosa z bio-molu kiedyś wyszła mi dominacja przywspółczulnego układu nerwowego, którego neurotransmiterem jest właśnie acetylocholina, więc coś w tym

może być. :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.