Skocz do zawartości

Masakryczne spadki energii


Młody98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio mam straszne spadki energii w sporcie zawsze miałem wytrzymałość i siłę jak koń, a ostatnimi czasy brakuje mi poprostu tlenu, po czym odcina mi nogi. Nie palę, wypiję okazjonalnie piwo, nic poza tym nie biorę. Również doskwiera mi to ostatnio w życiu prywatnym gdzie nie mam energii zbyt dużo, mimo 7-8h snu codziennie nieraz ciężko mi się zebrać z łóżka.

Macie jakieś sposoby na takie rzeczy? Jakieś ćwiczenia, jedzonko które uzupełni witaminy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sztukmistrz napisał:

Wit D3, bardziej zwracaj uwagę na to co jesz, ogranicz cukry proste/słodycze :)

Ogólnie jem zdrowo, dużo sałatek itd owoce. Mięska i węgli też nie odrzucam. Staram się mieć zróżnicowaną dietę i dość aktywny jestem ale mimo tego że dopiero 20 lat mam to moja wydolność względem 16-17 lat spadła 2-3 razy. Ostatnio po dłuższym kapkowaniu piłki głową podczas treningu ciężko mi było oddech złapać mimo, że biegać mogłem. To mnie zaniepokoiło i zainspirowało do poruszenia tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo wody pijesz dziennie ? Dałem sobie wyzwanie, na początek, miesiąc. 3 dzień piję 3-4 litry wody. Co prawda na razie to zbyt krótki czas, aby co cokolwiek napisać o plusach takiej ilości wody. Często za to latam do kibelka. Organizm jeszcze nie przyzwyczajony do takich ilości płynów. Podobno trzeba dać sobie tydzień i organizm unormuje potrzebę załatwiania się. Czytaj przyzwyczai się. Dużo ostatnio czytałem o plusach większego spożywania H2O. 

- Lepszy i głęboki sen(wypoczęty)

- Lepsza kondycja skóry 

- Dla chcących zrzucić kg pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej

- Człowiek ma więcej energii  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mordimer napisał:

Przyczyn może być wiele

- jedzenie,

- sen

- alkohol i inne używki

- tryb życia

 

Często widzę po znajomych że sposób jedzenia (praktycznie sam przetworzone świństwa głównie węglowodany)

destrukcyjnie działają na ich energie i ogólne samopoczucie.

 

W tym sęk, że takie przyczyny odpadają. Przynajmniej z tego, co Młody98 napisał. Może serce warto dokładniej przebadać, może to niewydolność, czy coś w tym rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Still napisał:

Często za to latam do kibelka

Przy kazdej wypitej szklance wody kładź sobie na język szczyptę soli (szybko popijesz to słonego smaku bardzo nie odczujesz) a zobaczysz poprawę we wchłanianiu wody, organizm wtedy nie traktuje juz jej jako coś co trzeba po prostu przepuścić przez organizm :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sztukmistrz napisał:

Przy kazdej wypitej szklance wody kładź sobie na język szczyptę soli (szybko popijesz to słonego smaku bardzo nie odczujesz) a zobaczysz poprawę we wchłanianiu wody, organizm wtedy nie traktuje juz jej jako coś co trzeba po prostu przepuścić przez organizm :)

A widzisz, przypomniałeś mi o czymś. Samemu robię izotoniki, które oparte są również na soli. Zawsze po nich, mniej latałem się odlać ;) 

Dzięki @Sztukmistrz:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soli w sumie też unikam :D raczej wodę piję z cytryną/miodem/sokiem. Możliwe, że to przez niedobór żelaza albo magnezu. Zrobię w wolnym czasie morfologię i się zobaczy :)

@Mordimer Nie jedam jedzenia z MC czy KFC. Czasem pizza czy kebs ale to okazjonalnie ze znajomymi. 

@Still piję dużo. 2 litry samej wody idą, już nie licząc jakiegos soku czy posiłków.

Myślałem też, że to może być przez pewien antybiotyk który szamam ale jego już jadam regularnie 4miesiące, więc wątpię że tak nagle mnie po nim wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody98 nie znam szczegółów może masz niedobory pokarmowe lub coś na ciebie źle działa, np. duże ilości węglowodanów i padasz. 

Przyczyn medycznych może być sporo, to gdybanie, zrobiłbym badania ogólne plus wątrobowe i skierował się do lekarza a potem jakiegoś dietetyka sportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.