Skocz do zawartości

Oszust matrymonialny z Gliwic został zatrzymany


Rekomendowane odpowiedzi

 

3 godziny temu, JacekWaw napisał:

Ile razy czytam o takim "oszuście matrymonialnym" to tak naprawdę nie rozumiem na czym polega to jego oszustwo? 

Na niezabezpieczeniu tyłów.

Jeśli dostał DAROWIZNĘ - no to "pani winna być KOBIETĄ, mieć HONOR, nie być małostkowa i zostawić mu te pinioszki, mówiąc "żyj dalej, obyś był szczęśliwy!", a nie ciągać się po sądach o jakieś głupoty.

A jeśli "doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem" i/lub dopuścił się oszustwa, no to - niestety - może pójść pierdzieć w pasiaki.

 

10 minut temu, Stradi napisał:

Zna Pan powiedzenie: po to barany są, by je strzyc?

Po to są krowy, aby je doić ?

 

8 minut temu, Pozytywny napisał:

Ale wtedy to się nie nazywa oszustwo a "związek". 

...i pan "powinien być MĘŻCZYZNĄ, mieć HONOR i zostawić jej te pinioszki, życząc szczęścia na nowej drodze życia (po czym najlepiej zabić się, żeby pani miała satysfakcję), a nie bawić się w małostkowe gierki i biegać po sądach i komornikach"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Na niezabezpieczeniu tyłów.

Jeśli dostał DAROWIZNĘ - no to "pani winna być KOBIETĄ, mieć HONOR, nie być małostkowa i zostawić mu te pinioszki, mówiąc "żyj dalej, obyś był szczęśliwy!", a nie ciągać się po sądach o jakieś głupoty.

A jeśli "doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem" i/lub dopuścił się oszustwa, no to - niestety - może pójść pierdzieć w pasiaki.

Ale w jaki sposób doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem? Przecież nie był obcą osobą, którą ona widziała po raz pierwszy i została namówiona na jakieś kredyty czy prezenty w postaci samochodu.

Przecież byli w związku i zwykle tak bywa że facet kobiecie daje w związku dużo kasy a często i samochód. Tutaj było odwrotnie, to kobieta w związku dała facetowi dużo kasy i samochód itd. Gdzie jest to "doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia" czy inne oszustwo? W związku taki zarzut w ogóle może być postawiony? Na tej zasadzie to co drugi facet mógłby oskarżyć byłą partnerkę, a jakoś o tym nie słychać.

 

Oczywiście nie popieram że kradł z ich mieszkań, w pełni to potępiam. Ale skoro przykładowo ja związuję się z jakąś kobietą, która jest bogatsza ode mnie, wcale jej nie kocham lub nie wiem czy kocham (to nie wymóg by być w związku), jednocześnie jej mówię "słuchaj kup mi auto skoro mnie kochasz", ona to auto mi kupuje, potem mówię "spłać mój kredyt 30 tys, przecież mnie kochasz", ona spłaca, a potem jednak się rozstajemy, to czy ona mnie może potem oskarżyć? Naprawdę? W drugą stronę nie widzę żeby to działało. Przecież kobiety nagminnie mówią do swoich misiów "wyremontuj mi mieszkanie" , "spłać mój kredyt" , "daj mi auto" itd.

 

Edytowane przez JacekWaw
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na tym przykładzie widać jak dobrze kobiety są zorganizowane i solidarne.

Grupa wsparcia na fb, być może pomoc psychologów bo panie mają "pomieszane w głowach" że to je oskubano a nie ona oskubały.

 

A my co?

Nawet na tym forum dopierdalamy sobie choćby w temacie o Ukraińcach.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Brat Jan napisał:

A my co?

Nawet na tym forum dopierdalamy sobie choćby w temacie o Ukraińcach.

A co to ma do rzeczy. Tam jest spór z lewakiem, który nie widzi w swoim zaślepieniu że ściaganie ukrów do Polski odbije się nam nie tylko czkawką ale mocnym rzygiem i rozstorojem organizmu.

Baby zaś zawsze się zbijają w kupę jak owce. To ich naturalna cecha. Zobaczyłbyś jaka jest faktyczna solidarność między nimi jakby ten typ oświadczył, że jak wyjdzie to jednej z nich odda całą kasę, a reszcie nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, alv napisał:

Właśnie to mnie zastanawia. Przecież to można było łatwo zweryfikować. Ów agent powinien posiadać jakieś zdjęcia, nagrania z tych występów. Język też jest do zweryfikowania. Jakoś Paniom się nie chciało tego sprawdzać. 

 

Gwarantuje Ci, że nie chciało i nawet przez myśl im to nie przeszło a jakbyś im wtedy powiedział Bracie, że mają do czynienia z oszustem w najlepszym przypadku zwyzywałyby Cię od najgorszych.

 

To nie logika i analiza to gra emocji, psychiki, manipulacji.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
On 8/26/2018 at 11:59 AM, deleteduser24 said:

To w ogóle jakieś kuriozum funkcjonujące w polskim prawie "oszustwo matrymonialne". Czyli kiedy baba nie zdoła zaciągnąć do USC, jesteś oszustem.

 

On 8/26/2018 at 12:00 PM, alv said:

Z czego miały by go golić? Skoro on od nich pożyczał pieniądze to znaczy, że miał ich za mało, więc one korzyści finansowych nie mógłby by czerpać w przyszłości. 

 

Wyraźnie jest napisane, że je okradał i pożyczał z zamiarem nieoddania (czyli kradł; znowu).

poznawał je przez internet, rozkochiwał, a później naciągał na kupno samochodów, sprzętu elektronicznego, na kredyty. 
(...). Niektóre z pań oszust okradał z gotówki i biżuterii, po czym znikał.

Czyli zwykły . pospolity złodziej i oszust. Zupełnie jak Tulipan.

 

Nie ma się co użalać nad szmaciarzem. A kobity dostały nauczkę, żeby się nie dać nabierać na pożyczki. Bolesna i kosztowna nauka ale jak mawiali starożytni górnicy - nauka kosztuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie ma sensu zakładać nowego tematu:

 

https://radio.lublin.pl/2021/02/powiat-hrubieszowski-falszywy-aktor-z-tajwanu-wyludzil-160-tysiecy-zlotych/?fbclid=IwAR3J65MqSmAaqy6PLHG5W8Q3JiFDPyhDVh8-r1su6rkdXt-sxX-XN1g4Tak

 

"mężczyzna powiedział, że firma w Stanach ma należące do niego kosztowności i prosił kobietę o ich przechowanie – mówi aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. – Miały być tam złoto, biżuteria i nagrody, które dostawał przez wiele lat. Był tutaj tylko jeden kłopot, bo ona sama musiała za tę paczkę zapłacić. On oczywiście mówił, że te pieniądze jej co do grosza odda. Kobieta w to uwierzyła, więc poszła do banku i trzykrotnie zaciągnęła pożyczkę na kolejne kwoty pieniędzy, wpłacając po kolei te sumy na podane przez mężczyznę konto."

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Brat Jan napisał:

Nie ma sensu zakładać nowego tematu:

 

https://radio.lublin.pl/2021/02/powiat-hrubieszowski-falszywy-aktor-z-tajwanu-wyludzil-160-tysiecy-zlotych/?fbclid=IwAR3J65MqSmAaqy6PLHG5W8Q3JiFDPyhDVh8-r1su6rkdXt-sxX-XN1g4Tak

 

"mężczyzna powiedział, że firma w Stanach ma należące do niego kosztowności i prosił kobietę o ich przechowanie – mówi aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. – Miały być tam złoto, biżuteria i nagrody, które dostawał przez wiele lat. Był tutaj tylko jeden kłopot, bo ona sama musiała za tę paczkę zapłacić. On oczywiście mówił, że te pieniądze jej co do grosza odda. Kobieta w to uwierzyła, więc poszła do banku i trzykrotnie zaciągnęła pożyczkę na kolejne kwoty pieniędzy, wpłacając po kolei te sumy na podane przez mężczyznę konto."

 

Jakiś czas temu wrzucałem link do artykułu, gdzie oszust podawał się za Willa Smitha i wyciągnął od jakiejś damy 45k.

https://kurierlubelski.pl/oszustwo-na-willa-smitha-mieszkanka-powiatu-chelmskiego-uwierzyla-ze-kontaktuje-sie-z-nia-amerykanski-gwiazdor-stracila-45-tys/ar/c1-15320310

 

Z tego co wrzuciłeś wynika, że można się podawać nawet za krótkodystansowego Azjatę, dla niektórych dam z Polski to wystarcza, ważne że obcokrajowiec.

 

Więc jednocześnie obalam argument że chodzi o wielką afrykańską kolbę :D

 

 

Edytowane przez cst9191
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cst9191 napisał:

 

Zawsze ciężko mi uwierzyć, gdy mimowolnie przeglądając net, natknę się na artykuły o podobnych przypadkach.

Klasyczny motyw, to babka emerytka, która przez metodę na wnuczka/na milicjanta przekazuje oszustowi kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych które miała schowane w mieszkaniu w skarpecie. 😊

 

Co do tego konkretnie zalinkowanego przypadku, zdawałoby się, że osoba która była w stanie zgromadzić 600 tysięcy złotych będzie mieć na tyle rozwinięty instynkt samozachowawczy, że nie da się

naciąć na tak ordynarny blef.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Co do tego konkretnie zalinkowanego przypadku, zdawałoby się, że osoba która była w stanie zgromadzić 600 tysięcy złotych będzie mieć na tyle rozwinięty instynkt samozachowawczy, że nie da się

naciąć na tak ordynarny blef.

No ale wiesz, w końcu chodziło o Clinta! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.