Skocz do zawartości

Oszust matrymonialny z Gliwic został zatrzymany


Rekomendowane odpowiedzi

Za to samo są ścigane kobiety?

 

"To, że nas okradł, wyłudził to jest nic w porównaniu z tym, co zrobił z naszymi głowami. Strach i nieufność pozostaną na zawsze. Pieniądze zawsze da się zarobić, ale głowę trudno naprawić – mówi Urszula, jedna z oszukanych."

 

Teraz biedni, przeciętni Polacy będą musieli starać się jeszcze bardziej, żeby zdobyć księżniczkę.

 

"1f602.png?1f602.png?1f602.png?1f602.png? Polki i ich ciągoty do śniadych 1f602.png?1f602.png?1f602.png?1f602.png? Czy to pozostałości z dziecinnych marzeń o arabskim księciu czy mulacie z wielką maczugą? Prawda jest taka że im bardziej jestem arogancki i chamski tym więcej mam kobiet. Kobiety poprostu lubią testosteron. Zarost i mięśnie to sposób na każdą Polkę. Do tego parę stówek na lepszą restauracje i nogi rozłożone na pierwszej randce. Wiadomo z kim się nie wiązać na poważnie."
 
Na to odpowiedź- "Jak się samemu ma 1,40 wzrostu i małego to pozostaje tylko pluć jadem w necie.Typowa cecha Polskich mężczyzn, kompleksy, zawiść i podłość."
 
No tak bo to typowy, rodowity Polak okradał. Wypad do arabusów, tam cię nauczą co to szacunek, szlachetność i romantyzm.
Edytowane przez SławomirP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ogóle jakies kuriozum funkcjonujące w polskim prawie "oszustwo matrymonialne". Czyli kiedy baba nie zdoła zaciągnąć do USC, jesteś oszustem.

No i to kupowanie mu gratów...jak by się ożenił to by się nie czuły oszukane. Co za bzdury. Podobno baby to istoty myślące, ale nawet ustawodawca pokazuje, że trzeba się nimi opiekować.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marek Kotoński napisał:

One wcale mu nie dawały pieniędzy - one INWESTOWAŁY w niego, byle tylko doprowadzić do związania relacji i ślubu. Później by go standardowo goliły ?

Przeczytaj artykuł jeszcze raz. 

 

Z czego miały by go golić? Skoro on od nich pożyczał pieniądze to znaczy, że miał ich za mało, więc one korzyści finansowych nie mógłby by czerpać w przyszłości. 

Dodam, że celował w niezależne finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, alv napisał:

Z czego miały by go golić?

Z tego co w ich wyobrażeniach posiadał. A musiał posiadać skoro przechwalał się, że jest choreografem, który współpracował z Januszem Józefowiczem i tańczył w musicalu „Metro”. Twierdził, że perfekcyjnie zna język francuski oraz angielski, i że trenował sztuki walki.

 

Rozumiesz teraz?

Edytowane przez Normalny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Normalny napisał:

Z tego co w ich wyobrażeniach posiadał. A musiał posiadać skoro przechwalał się, że jest choreografem, który współpracował z Januszem Józefowiczem i tańczył w musicalu „Metro”. Twierdził, że perfekcyjnie zna język francuski oraz angielski, i że trenował sztuki walki.

 

 

Właśnie to mnie zastanawia. Przecież to można było łatwo zweryfikować. Ów agent powinien posiadać jakieś zdjęcia, nagrania z tych występów. Język też jest do zweryfikowania. Jakoś Paniom się nie chciało tego sprawdzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy czytam o takim "oszuście matrymonialnym" to tak naprawdę nie rozumiem na czym polega to jego oszustwo? 

Oczywiście - jak według artykułu "Niektóre z pań oszust okradał z gotówki i biżuterii, po czym znikał. " - to jest kradzież i jak najbardziej potępiam i należy się za to kara.

Ale!!!

Jak czytam coś takiego: "rozkochiwał, a później naciągał na kupno samochodów, sprzętu elektronicznego, na kredyty. Jedna wzięła dla Adama B. pożyczkę na 17 tysięcy, inna na 30 tysięcy złotych" 

To nie widzę tutaj żadnego problemu a tym bardziej przestępstwa. Przecież kobiety robią dokładnie tak samo i jest to dla nich naturalne. To dlaczego nie działa to w drugą stronę?

 

Przykład. Typowy facet poznaje typową kobietę. Oboje nie wiedzą co z tego będzie, a jednak facet wydaje na nią kupę kasy, przykładowo jak jest napisane sprzęt elektroniczny, samochód też nie jeden facet kupił swojej kobiecie (nawet nie wiedząc czy coś będzie z tego związku), nie mówiąc o pożyczaniu kasy w gotówce - typowy facet typowej kobiecie też pożycza, bo ona biedna musi spłacić kredyt, czy za jego kasę wyremontować mieszkanie, czy cokolwiek innego.

Normalna sprawa - oczywiście nie dla mnie, bo ja nigdy w życiu bym tak nie zrobił, ale mówię z obserwacji. Jakoś nie widzę facetów zgłaszających na policję swoje byłe kobiety, że jednej dałem kasę w gotówce, innej kupiłem samochód, innej laptopa, a jednak się odkochały i odeszły, trzeba je aresztować proszę pana!!!

 

Wracając do tego konkretnego oszusta - pomijając kradzieże z ich domów co potępiam - to jeśli jakaś kobieta się w nim zakochała, postanowiła mu dać na prezent samochód czy 30 tys zł w gotówce, a potem się rozstali - to w czym problem? Dlaczego ona to zgłasza na policję? Chciała robić prezenty to robiła. Wyjaśnicie mi jak można to zakwalifikować jako oszustwo czy wyłudzenie?

 

Swoją drogą trochę podziwiam gościa. Mnie by się nie chciało tyle czasu tracić na kobiety i się poświęcać na tyle spotkań itd, ale jednak podziwiam go za to, że potrafił żyć dokładnie tak jak żyje miliony kobiet - na koszt facetów i to ogromny koszt.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te baby są denne.

 

A dam sobie rękę uciąć, że więkość z nich miała w opisie, że szuka czułego misia i nie szuka przygód.

 

 

Ale jak widać, co wolno wojewodzie, to nie Tobie, smrodzie.

 

Większość lubi za bardzo matkować i podnieca ich wizja zmiany takiego skurczybyka specjalnie dla nich. 

Edytowane przez czader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

główne bohaterki tekstu - założyły na Facebooku grupę skupiającą kobiety, które czują się oszukane przez B

Dajcie linka!

 

 

Cytat

Prokurator postawił mu pięć zarzutów - o oszustwa i kradzież - trzy z nich popełnił w warunkach recydywy

Recydywa... ale tylko 5 zarzutów.

 

Cytat

"Wiele z kobiet Adam przedstawiał matce jako narzeczone"

Gdyby umiejętnie zakańczał znajomości, nie kradł, nie przerabiał hurtowo, miał jakieś dowody na prezenty od kobiet  to raczej nie byłoby podstaw do ścigania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Takie to powitanie na grupie panie zaproponowały:

 

"Surfując po Internecie poznajesz pewnego faceta. Dobrze Wam się rozmawia, szybko okazuje się, że macie takie same zainteresowania. Wirtualny przyjaciel jest miły, szarmancki, prawi Ci komplementy. Wkrótce wysyła Ci zdjęcie – niesamowity przystojniak! Kto by pomyślał, że tacy jeszcze chodzą po ziemi. I do tego ta słodka córeczka...ech...Umawiacie się na spotkanie. On mówi, że nigdy nie spotkał tak wspaniałej i niesamowitej kobiety jak Ty. Obiecuje Ci wszystko, o czym marzysz: podróże, kurs tańca, być może wspomina, że chciałby założyć rodzinę. Chętnie i szybko chce zamieszkać z Tobą. Wyznaje tez, że pilnie potrzebuje pewnej sumy pieniędzy i obiecuje, ze szybko odda. Pożycza od Ciebie coraz więcej i więcej, wyłudza kredyty, bo sam nie może. Zanim zniknie to coraz częściej wyjeżdża (delegacje, szkolenia, pobyty w szpitalu itp.) Wmawia Tobie, że to TY jesteś winna rozpadowi cudownego związku ,i robisz z siebie pokrzywdzoną. "

 

Czy to nie podobne rzeczy panie regularnie robią panom? Włącznie z przywłaszczaniem lub niszczeniem mienia? Tu policja nie wkracza?

 

oraz

 

"Oszustwo, wyłudzenie – przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej." 

 

To ostatnie brzmi jak definicja małżeństwa z pozycji mężczyzny...:)

 

 

Edytowane przez Stradi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Stradi napisał:

"Surfując po Internecie poznajesz pewnego faceta. Dobrze Wam się rozmawia, szybko okazuje się, że macie takie same zainteresowania. Wirtualny przyjaciel jest miły, szarmancki, prawi Ci komplementy. Wkrótce wysyła Ci zdjęcie – niesamowity przystojniak! Kto by pomyślał, że tacy jeszcze chodzą po ziemi. I do tego ta słodka córeczka...ech...Umawiacie się na spotkanie. On mówi, że nigdy nie spotkał tak wspaniałej i niesamowitej kobiety jak Ty. Obiecuje Ci wszystko, o czym marzysz: podróże, kurs tańca, być może wspomina, że chciałby założyć rodzinę. Chętnie i szybko chce zamieszkać z Tobą. Wyznaje tez, że pilnie potrzebuje pewnej sumy pieniędzy i obiecuje, ze szybko odda. Pożycza od Ciebie coraz więcej i więcej, wyłudza kredyty, bo sam nie może. Zanim zniknie to coraz częściej wyjeżdża (delegacje, szkolenia, pobyty w szpitalu itp.) Wmawia Tobie, że to TY jesteś winna rozpadowi cudownego związku ,i robisz z siebie pokrzywdzoną. "


To jest jak tłumaczenie się idiotki, że była jak dziecko naiwna (ale czy aby nie wyrachowana, bo przecież miała w tym też swój interes) i licząc na profity, źle zainwestowała.


Mam znajomą lat ponad 40. Durna, naiwna kretynka obiektywnie rzecz biorąc, ale lubię ją bo jest czasem wesoła. No więc ta znajoma poznała pana X. Od razu się zakochała. Kiedy ja go zobaczyłem, od razu widziałem, że to przekręt. Co więcej, dowiedziałem się od ludzi, że to na 100 procent przekręt. Powiedziałem jej o tym, i co ona zrobiła? Wyskoczyła na mnie z mordą, że chyba jestem zazdrosny.

Po czasie napomknęła, że będzie wyjeżdżała do Kanady z X. Że tam będzie miała z nim firmę itd. Wyśmiałem to, więc znowu focha pierdolnęła.

Po czasie się dowiedziała że pan X spotyka się też z jej znajomą i z innymi babami. Kiedy ją olał definitywnie, przyznała się, że ma kredyt do płacenia. Miała jednak na tyle honoru, że w przeciwieństwie do tych idiotek z artykułu, które uważają się za ofiary, przyznała się ze to jej wina bo była ślepa. Dobrze ją posuwał, bajerował i "wiesz...kobieta jest łasa na takie rzeczy...".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod prywatnym kontem FB jednej z pokrzywdzonych pań i administratorek/twórców powyższej akcji na FB  wywiązała się rozmowa:

 

Jeden z panów napisał: Ja tam osobiście znam z 1000 facetów oszukanych wydojonych do zera zrujnowanych przez kobiety sam kiedyś padłem ofiarą, prawo działa zawsze po stronie kobiet niestety to że moja eks z jakimś gówniarzem ogoliłam nie z pieniędzmi tego prawo nie zabrania Ło ale to że z wyzywałem ją od kurew dostałem za to wyrok

 

No to dostał odpowiedź (od innej pani): Zna Pan powiedzenie: po to barany są, by je strzyc?
Pana kobieta, żona? nie byla oszustka matrymonialna. Chyba. A ze poszla z mlodszym? No cóż. Samo zycie

 

Cóż, w takim wypadku to wg mnie jak najbardziej pochodzi pod oszustwo matrymonialne. :D

Te nasze kochane podwójne standardy...

 

 

Edytowane przez Stradi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to te Panie które wybierał to takie średnie, delikatnie mówiąc. Pewnie nie bez powodu.

Nic dziwnego, że mają taki wkurw. Zainwestowały i się nie zwróciło.

 

Ciekawe ile takich grup by mogli założyć mężczyźni ogoleni przez samice. Ale wtedy to się nie nazywa oszustwo a "związek".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.