Skocz do zawartości

Uchodźcy


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, PeresSzymon napisał:

Dopiero ruchy komunistyczne dały rozwój i poprawę życie chłopstwa. Uwłaszczenie, mieszkania, bieżąca woda w domach, kształcenie, darmowe studia dla wszystkich.

O to ciekawe.

Komuniści stwierdzili, że należy się każdemu to o czym piszesz i czary mary dostawał.

 

A zawsze myśłałem, że rewolucja przemysłowa doprowadziła do poprawy sytuacji chłopstwa, które przenosiło się do miast za pracą.

 

No i kolejne, jeśli myślisz, że darmowe są studia a nawet służba zdrowia, to gratuluję logicznego myślenia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, PeresSzymon napisał:

@Brzytwa oszustwo a szczególnie zawiść, te cechy występowały u nas przed wojną. Nie wiem czy wtedy występowało programowanie społeczne jak ludzie nie umieli nawet czytać. 

@red nie pisze tu o konkretnych bitwach ale o całości. A o konkretnych przykładach to jak podałem wcześniej danie rozkazu do wybuchy Powstania Warszawskiego, Powstania Styczniowego, Powstania Listopadowego. Takich przykładów można mnożyć.

Obowiązkowa praca na Pana, obowiązkowa praca na plebana + obowiązkowe kontyngenty dla księdza proboszcza po zbiorach. Zwykle chłop to był prosty człowiek, niepiśmienny, niekształcony. Mieszkał w lepiance bez ubikacji, mycie w misce. Mieszkanie w chałupie w kilka rodzin. Co bogatszy posiadał konia i  hektar pola na własność. Takie to były luksusy za pańszczyzny.

Dopiero ruchy komunistyczne dały rozwój i poprawę życie chłopstwa. Uwłaszczenie, mieszkania, bieżąca woda w domach, kształcenie, darmowe studia dla wszystkich.

Nie jestem ani lewakiem, ani zwolennikiem komunizmu. System podatkowy jest zbrodniczy. Nie jestem za uchodźcami, chociaż jest mi obojętne czy przyjadą czy nie.

Jednego jestem pewny, Niemcy na pewno nie stracą na uchodźcach, jeszcze jako kraj zyskają. 

 

Nie ruchy komunistyczne, tylko kapitalizm i rewolucja przemysłowa, dzięki której masa ludzi mogła się przenieść ze wsi do rozwijających się miast, a ci co zostali uzyskali dostęp do nowoczesnych narzędzi i urządzeń jak traktory, ciągniki i kombajny. Ruchy komunistyczne jedyne co przyniosły rolnikom to masowa śmierć głodowa, 10 mln ofiar na samej Ukraińskiej SRR, tej której miała jedne z najbardziej żyznych gleb na świecie. Sorry, ale historia chyba nie jest Twoją mocną stroną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, EnemyOfTheState napisał:

Nie ruchy komunistyczne, tylko kapitalizm i rewolucja przemysłowa, dzięki której masa ludzi mogła się przenieść ze wsi do rozwijających się miast, a ci co zostali uzyskali dostęp do nowoczesnych narzędzi i urządzeń jak traktory, ciągniki i kombajny. Ruchy komunistyczne jedyne co przyniosły rolnikom to masowa śmierć głodowa, 10 mln ofiar na samej Ukraińskiej SRR, tej której miała jedne z najbardziej żyznych gleb na świecie. Sorry, ale historia chyba nie jest Twoją mocną stroną :)

 

Mylisz się, on zwyczajnie uczy się historii z dodatków do tej gadzinówki:

 

Gazeta-Wyborcza-logo-1920x663.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PeresSzymon napisał:

@Brzytwa oszustwo a szczególnie zawiść, te cechy występowały u nas przed wojną. Nie wiem czy wtedy występowało programowanie społeczne jak ludzie nie umieli nawet czytać.

 

Albo jesteś niedouczony albo udajesz idiotę. Innej opcji po prostu nie ma.

 

Programowanie społeczne przez medium pisane jest przekazywane od raptem kilkuset lat - tak jak na to pozwalał wynalazek druku - OK, zgoda. Ale wcześniej było to czynione USTNIE. Czy termin 'wychowanie' cokolwiek Tobie mówi? Mam wrażenie że nie.

 

Poza tym mam wrażenie, że nadal nie rozumiesz wagi tego o czym piszesz. Terytorium gdzie programowanie społeczne jest uskuteczniane to jest ludzka podświadomość, która nie wykształciła się jak to sugerujesz - wraz z rozwojem powszechnej edukacji i pisma drukowanego - ale jest duuuużo starsza. W obecnej formie istnieje minimum kilka tysięcy lat a korzeniami sięga epoki jaskiniowej. Do której to podświadomości mechanizmów ani razu nie raczyłeś się nawet odnieść!
Ponownie odsyłam do książek Marka, których albo nie przeczytałeś albo nie zrozumiałeś.

 

Czy to co piszesz jest wynikiem ignorancji, czy niewiedzy, czy niechciejstwa, czy głupoty - nie wiem, i nie zamierzam oceniać. Stwierdzam po prostu fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@red nie mam zamiaru nic udowadniać, sam sobie przemyśl ile Polska zyskała na Powstaniu Warszawski. Nic się nie zmienia dyskusja z Tb, wygląda to jak dyskusja z głupim, który próbuje sprowadzić do swojego poziomu a potem pokonać doświadczeniem. 

To, że Niemcy na emigrantach nie stracą to jest tylko moje prywatne zdanie. Jednak będzie można to stwierdzić za jakieś dziesięć lat czy się myliłem czy nie.

 

@Brzytwa idąc Twoim tokiem rozumowania w innych krajach europejskich też było programowanie społeczne, a współżycie międzyludzkie jakby trochę inne niż u nas.

 

@EnemyOfTheState rewolucja przemysłowa była w XIX wieku, a pańsczyznę w Polsce odrabiało się jeszcze w XX. Powszechny dostęp do oświaty w Polsce nastąpił dopiero za czasów komuny tak samo jak rozwój miast i budowa mieszkań dla chłopów.

Uważa się również, że rozwój socjalu po wojnie w krajach Europy Zachodniej nastąpił ze względu na strach rządzących przed robotnikami i ruchami komunistycznymi w tych krajach.

Ogólnie teraz gdy sowiety padły następuje systematyczne zmniejszanie socjalu jak i realnych wypłat.

Czytam wyborczą sporadycznie, aby poznać wroga i stwierdzam, że nie da się tego czytać.

 

W tym wątku chciałem stwierdzić tylko to, że imigranci wcale nie mają gorszych genów niż nasze. Gdyby tak było to by Wasze samice nie lgnęły do nich ja muchy do lepu. Natury nie oszukasz. A dyskusja zeszła na z dupy tematy, w których chcecie udowodnić, że Polacy są narodem wybranym, nie mają żadnych wad, wojnę tośmy wygrali i jako misjonarze będziemy krzewić dobro i kulturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiesz o czym piszesz.

Możliwość programowania podświadomości (np w formie programowania społecznego lub programowania indywidualnego) można wykorzystać dobrze lub źle!
Na zachodzie panowała inna mentalność - więc inna była treść programowania społecznego. Miało to związek z chociażby epoką kolonialną i ideami Bismarcka.

W naszym pięknym kraju od 400 lat panuje klika różnej maści agentów obcych mocarstw które wykorzystują dla własnych zysków możliwość urabiania ludzkiej podświadomości (np przez media) do tego żebyśmy mieli beznadziejnie niską samoocenę - mniej więcej na takim poziomie jak TY!


Jeżeli będziesz nagminnie próbował instalować tu takie niskie treści programowe to zostaniesz bezlitośnie odstrzelony i nikt nie będzie o Tobie pamiętał. Wiesz jaki jest powód? Ano taki, że jesteś NARZĘDZIEM w czyiś rękach. A my tu wolimy rozmawiać z ludźmi a nie z narzędziami. Narzędzi się UŻYWA a nie z nimi dyskutuje.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PeresSzymon napisał:

@red nie mam zamiaru nic udowadniać, sam sobie przemyśl ile Polska zyskała na Powstaniu Warszawski. Nic się nie zmienia dyskusja z Tb, wygląda to jak dyskusja z głupim, który próbuje sprowadzić do swojego poziomu a potem pokonać doświadczeniem. 

To, że Niemcy na emigrantach nie stracą to jest tylko moje prywatne zdanie. Jednak będzie można to stwierdzić za jakieś dziesięć lat czy się myliłem czy nie.

 

 

Przychodzisz, zaczynasz dyskusję na jakiś temat, stawiasz tezę, nie chcesz podać prostych danych, które są dostępne, z jednej prostej przyczyny, dane te niszczą wszelką argumentację. Ponadto pytania nie dotyczyły tylko powstań wszelakich, ale również innych kwestii, do których się odniosłeś.

 

Mówiliśmy również o chłopach pańszczyźnianych i narzutach podatkowych, oraz "bonusach" płynących ze strony nadzorcy. Prosiłem o porównanie chłop pańszczyźniany i współczesny podatnik, proste porównanie jest wiele źródeł wiadomo ile % od czego płacił, ale lepiej rzucić pusty frazes.

 

Stwierdziłeś, że Niemcy zarabiają na imigrantach, czyli zyski finansowe przewyższają koszta. Stwierdziłeś jasno i dobitnie, nie twierdziłeś, że są ludzie, którzy tak twierdzą, tylko zrobiłeś to personalnie, przedstawiłeś jako swój pogląd. Teraz chcesz się wykręcić, pisząc enigmatycznie o jakichś ludziach, którzy tak twierdz i że przekonamy się za 10 lat, jesteś manipulantem.

 

Uciekasz od dyskusji, obrażając mnie.

 

Aczkolwiek, tak chciałbym ciebie sprowadzić do swojego poziomu, poziomu, myślącego logicznie człowieka, który czerpie ze źródeł, opiera się na statystyce i w ten sposób wyciąga wnioski.

Niestety jak widzę, podciągnięcie cię w górę do mojego poziomu właśnie i wielu innych uczestników forum jest niemożliwe.

 

Będziesz powtarzał niepoparte niczym mantry i liczył na to iż świat nagnie się do twoich bezpodstawnych przekonań. Jesteś propagandzistą, niczym więcej, do tego marnym, bo dobry potrafi przedstawić fakty w sposób pokrętny je interpretując, ty nawet tego nie umiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@red ja o zupie a Ty o dupie.  Niszczy argumentację taką, że Czesi czy Węgrzy wyszli dużo lepiej nie walcząc z Niemcami w pierwszej fazie wojny niż Polacy.

Bonusy to były takie, Pan miał dostęp do szkolnictwa, medycyny i zabawy a chłop kopa w dupe i nawet czytać nie potrafił. Już nie mówiąc o warunkach mieszkaniowych.

Co do emigrantów to jest moje zdanie, że na tym zyskają. Jednak czas pokaże.

 

Wiem, wiem. Byłeś w stu krajach i czytasz prasówki w trzech językach, dlatego jesteś najlepszy i nieomylny. I wszystko wiesz lepiej. A może tylko próbujesz leczyć swoje kompleksy chowając się w internetach.

 

To Ty nie potrafisz przedstawić żadnego konkretnego argumentu na to, że Polska zyskała na którejkolwiek wojnie, powstaniu czy bitwie. A jedyne co potrafisz to mnie obrażać i nazywać manipulatorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, PeresSzymon napisał:

@red ja o zupie a Ty o dupie

 

Nie ty wysunąłeś określone teorie ja poprosiłem o dowody statystyczne, przecież to proste dane są do znalezienia w wielu opracowaniach statystycznych.

 

Odnośnie migracji i przestępczości w Niemczech, też dane są dostępne. 

 

 

28 minut temu, PeresSzymon napisał:

Bonusy to były takie, Pan miał dostęp do szkolnictwa, medycyny i zabawy a chłop kopa w dupe i nawet czytać nie potrafił.

 

Odsetek analfabetów wśród chłopów pańszczyźnianych w XIX wieku wynosił mniej niż 40%, do początków wieku XX już około 26%. Więc, teoria, że komunizm przyniósł kaganek oświaty jest teorią z dupy.

 

W XIX wieku chłopi pańszczyźniani stanowili zaledwie 10 - 12 % całości "chłopskiej populacji". 

 

Od roku 1910 do 1939 czyli tuż przed restytucją polskiej państwowości i w okresie do wojny, 30% chłopstwa miała majątki takie, że według dzisiejszych standardów można było by zaliczyć ich do klasy średniej.

 

34 minuty temu, PeresSzymon napisał:

To Ty nie potrafisz przedstawić żadnego konkretnego argumentu na to, że Polska zyskała na którejkolwiek wojnie, powstaniu czy bitwie.

 

Ale ja nie muszę przedstawiać argumentu, ty postawiłeś tezę, na tobie spoczywa obowiązek jej udowodnienia, to jest zasada każdej dyskusji. Stawiasz tezę, popierasz argumentami, badania, statystyka, teoria naukowa, systemy filozoficzne, argumenty czysto logiczne. Wtedy inne osoby mogą przedstawić kontr argumenty. 

 

36 minut temu, PeresSzymon napisał:

Wiem, wiem. Byłeś w stu krajach i czytasz prasówki w trzech językach, dlatego jesteś najlepszy i nieomylny. I wszystko wiesz lepiej. A może tylko próbujesz leczyć swoje kompleksy chowając się w internetach.

 

Tylko 42 :)

 

Nie jestem nieomylny, ale jak dyskutuję robię to na argumenty.

 

I na koniec soczysty atak, klasycznej śmieciowej dyskredytacji.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy są swoich ziemiach od około 10 000 słownie, dziesięciu tysięcy lat.

Potwierdzone badaniami genetycznymi.

Przyszliśmy tu, i nikogo tu wcześniej nie było.

Nasi genetyczni bracia mieszkają w indiach, pakistanie, chinach, także w japonii.

Przed chrystianizacją było jeszcze dwudzistu królów(teraz by ich nazwano księciami).

I z tego, co potwierdza czas, na tych ziemiach nie potrzeba nam ubogacania puli genowej,
Zwłaszcza, że przychodzi tu ona, nie do pracy, tylko po zasiłki, co już  z góry skazuje ją na wyginięcie.

Nie przekonują mnie, słowa o równości, zasiłkach, darmowych usługach.

Odpowiedź jest prosta:

Nie zapracujesz na szacunek dla swoich genów, to je zabieraj i wyp...

Przez słowo zapracujesz, rozumiem zorganizowanie sobie takiego zajęcia, żeby ktoś dobrowolnie chciał zapłacić za to co robisz.

 

Edytowane przez kootas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Powstania Warszawskiego, to akurat tutaj  Peres ma rację.

Był to czysty idiotyzm, amatorka, głupota, brak odpowiedzialności , brak przewidywania, brak wyrobienia politycznego, można by tak długo wymieniać...

Co oni kurwa sobie myśleli, że Stalin im pomoże... ?

Mam na myśli dowództwo AK, bo zwykli powstańcy nie musieli i nie znali się na polityce i kierowaniu powstaniem.

Oni wykonywali rozkazy, fakt że bardzo chcieli walczyć - ale gdyby nie rozkazy, to nie było mowy o żadnej  samowolce...

 

Wiedzieli (dowódcy AK) przecież już o Katyniu, o Teheranie,  wiedzieli też jak alianci wypięli się na nas w 39 itp. itd....

Więc jakim trzeba było być naiwnym idiotą, aby liczyć na pomoc Stalina ?

Jakim trzeba było być idiotą i skurwysynem, aby wysyłać tysiące młodych ludzi na pewną śmierć, do szturmu z gołymi rękoma pod ogień niemieckich karabinów maszynowych  ?

Jakim trzeba było być idiotą i skurwysynem , aby doprowadzić do śmierci 200 000 ludzi i kompletnego zrujnowania stolicy ?

 

Osobiście odpowiedzialni za tę ZBRODNIĘ są tacy ludzie, jak delegat rządu Jankowski, pułk. "Monter" Chruściel, czy w końcu gen. Okulicki....

Oni parli do powstania ,jak napaleni idioci!

Bór-Komorowski był poważnie chory i chyba nie za bardzo wiedział, o co kaman - zatem powinien ZRZEC się dowodzenia! Też winny!

 

Słuchałem ostatnio w Trójce wspomnień uczestniczki Powstania, wspaniała Pani...zapomniałem nazwiska niestety...

Fantastycznie opowiadała o Powstaniu, aż się zatrzymałem przed firmą i czekałem 30 minut ,aż skończy, spóźniłem się do pracy :-)

Na koniec Pani powiedziała wyraźnie: ma ogromny żal do dowództwa i do tych wszystkich romantycznych pisarzy!

Bo przez głupie ambicje dowództwa i tę całą romantyczną literaturę - zginął w idiotycznej, z góry skazanej na porażkę walce - kwiat młodzieży!

 

 

Zresztą generał Sikorski na wieść o wybuchu Powstania też zareagował okrzykiem:  "Zbrodniarze! Idioci!"

 

Cyt. z Wikipedi:

"W rezultacie w momencie wybuchu powstania liczba faktycznie uzbrojonych powstańców wahała się między 1500 a 3500 (na ok. 36 500 zmobilizowanych).

Oznacza to, że na 25 powstańców przystępujących do walki tylko jeden był uzbrojony.

Ze względu na dotkliwe braki w uzbrojeniu pułkownik „Monter” polecił, aby żołnierzy AK, dla których zabrakło broni palnej uzbrajać w siekiery, kilofy, łomy, a następnie przydzielać do grup szturmowych jako siły pomocnicze.

Jerzy Braun, członek RJN, twierdził, że na jego uwagę, iż żołnierze AK nie mają wystarczającej ilości broni, aby rozpocząć powstanie, Delegat Jankowski miał odpowiedzieć „to sobie zdobędą”"

 

 

Edytowane przez RedBull1973
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2016 at 20:24, PeresSzymon napisał:

@red ja o zupie a Ty o dupie.  Niszczy argumentację taką, że Czesi czy Węgrzy wyszli dużo lepiej nie walcząc z Niemcami w pierwszej fazie wojny niż Polacy

Dostane bana ale chuj tam bo juz sie czytac tych bredni nie da.

******* ****** **** historyczny ignorancie hitler miał od początku plan wyniszczenia /wymordowania Polaków "maja pozostać tylko Ci którzy potrafią liczyć do stu".

Obóz w Oświęcimiu powstał dla Polaków nie dla żydów.

Dnia 25.04.2016 at 20:24, PeresSzymon napisał:

Co do emigrantów to jest moje zdanie, że na tym zyskają. Jednak czas pokaże.

8 lat mieszkałem w kraju gdzie sie  kocha imigrantów i widziałem te zyski.

do 15 na ulicach tylko pastowane scierwo ,białych brak ,dlaczego?

Bo biali jebia na ich zasiłki.

****** ****** I NAWET PODSTAWOWEJ WIEDZY NIE MASZ.

 

Zadziałała cenzorska ręka moderatora, usunięto obraźliwe zwroty.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kryss napisał:

Dostane bana ale chuj tam bo juz sie czytac tych bredni nie da.

******* ****** **** historyczny ignorancie hitler miał od początku plan wyniszczenia /wymordowania Polaków "maja pozostać tylko Ci którzy potrafią liczyć do stu".

Obóz w Oświęcimiu powstał dla Polaków nie dla żydów.

8 lat mieszkałem w kraju gdzie sie  kocha imigrantów i widziałem te zyski.

do 15 na ulicach tylko pastowane scierwo ,białych brak ,dlaczego?

Bo biali jebia na ich zasiłki.

****** ****** I NAWET PODSTAWOWEJ WIEDZY NIE MASZ.

 

Zadziałała cenzorska ręka moderatora, usunięto obraźliwe zwroty.

 

Hitler jeszcze na początku 1939 upatrywał "przestrzeni życiowej" na Wschodzie, na terenach Ukrainy, Białorusi, ZSRR ...wcale nie w Polsce...

Proponował Polsce wspólne uderzenie na Stalina, niestety Polacy nie zgodzili się - obawiali się (być może słusznie), że po zajęciu połaci na wschodzie, Hitler zaatakuje Polskę...

A może jednak tak by nie było, bo przecież swoich sojuszników Węgier, Bułgarii czy Rumunii - Niemcy wcale nie "wyruchali"...?

 

Co do Oświęcimia - istotnie początkowo obóz ten był utworzony dla Polaków, jednak wkrótce zmienił swoje przeznaczenie, stając się obozem głównie dla Żydów.

Tym niemniej, wg wspomnień St. Grzesiuka ("Pięć lat kacetu")  - warunki panujące w Auschwitz były wręcz "przyzwoite" , w porównaniu z innymi obozami.

 

Co do imigrantów, pełna zgoda...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RedBull1973 napisał:

Hitler jeszcze na początku 1939 upatrywał "przestrzeni życiowej" na Wschodzie, na terenach Ukrainy, Białorusi, ZSRR ...wcale nie w Polsce...

Proponował Polsce wspólne uderzenie na Stalina, niestety Polacy nie zgodzili się - obawiali się (być może słusznie), że po zajęciu połaci na wschodzie, Hitler zaatakuje Polskę...

Najlepiej osiągnać cel cudzymi rekami.......osłabiasz dwóch wrogów jednocześnie,samemu nie tracąc nic...

Węgrzy,Bułgarzy i Rumuni na froncie wschodnim używani byli za mięso armatnie

 

Obóz w Oświęcimu powstał już w 39 dla jenców wojennych,Polaków , i wrogów rzeszy,

"Ostateczne rozwjązanie" zatwierdzono w 42 , i wtedy powstał obóz w brzezince.....Auschwitz Birkenał i to był obóz dla żydów

 

Uzupełnij wiedze,tylko tą prawdziwa a nie promowaną przez pejsy

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie ze stwierdzeniem że sojusz z Hitlerem i atak na ZSRR dalby nam jakieś korzyści...

Gówno prawda...

W Mein Kampf wyraznie jest napisane że Polacy, mieli być druga po Żydach nacją która miałabyc przeznaczona na likwidacje...zapraszam do lektury

Mieli zostawić tylko takich Polaków którzy umieja sie podpisać i liczyć do 100, jako mięso do najgorszych robót...

Ideologia nie pozwalała Niemcom traktowac innych, jak równych sobie...

W razie sojuszy z Hitlerem, polacy szli by w pierwszym froncie jako mięso armatnie, podejrzewam że Goebbels dokladnie zająlby sie propagandą która przypomniałaby Polakom ich wojowniczy charakter w wojnach z Rosjanami...

 

ZSRR to głowny cel Hitlera, planowal atak na Stalina juz na poczatku 1939 roku...

Miał wizje przejecia zasobów tego kraju, stworzyc poteżne panstwo od morza do morza...

Kraje jak Polska, Rumunia czy Wegry to typowe mieso armatnie...

Stad adekwatne do roli traktowanie ich...

Reszta calkowicie zgadzam sie z Kryssem...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Waflo napisał:

 Orban poszedł dalej. Jak określił go autor filmu: "osiągnął on poziom Ekspert..."

Co do Orbana i Węgier...Rozmawiam często z moimi kolegami z Wegier na tematy polityczne, tego co sie tam dzieje, o odradzajacym sie tam nacjonalizmie...Ku mojemu zaskoczeniu Wegrzy twierdza ze nie jest tak super pieknie jak to mówią...

Nie pałaja jakos miłoscia do Orbana i tego co robi...Tylko jeden spośrod czterech znajomych Wegrow pochwala dzialania Orbana i jego partii..

Reszta jest niechetna, nie mowie tu o kwestii uchodzcow ochoczo szturmujacych wegierskie granice, ale o polityce Orbana która wg Wegrow ma wiecej minusów niż plusów...

Warto dodac ze Wegrzy sa tak samo wrogo nastawieni do "innych" jak Polacy, to chyba jedyna nacja oprocz Rumunów ktora nas lubi...

Takze Orban ma zwolennikow, ale i dużo przeciwnikow i nie chodzi tu o prounijnych Wegrow...

Zapytalem o słuzbe zdrowia na Wegrzech, dostalem odpowiedz ze rzad nie robi nic aby poprawic ta sytuacje, kolejki, zamieszanie, brak pieniedzy, kwestie pracy i zarobków tez ocenili negatywnie...

Takze radze uwazac na jakiekolwiek media które pochwalaja dzialania Orbana w Europie, patrzac z góry mozna odniesc wrazenie ze Orban ma jaja, byc moze, nastomiast wierze ludziom pochodzacym z tego kraju ktorzy twierdza ze Orban i jego partia niewiele zrobila dla swojego panstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No tak, tych słabo wykwalifikowanych bede szwaby probowali podrzucic Polsce...?

Szulerów, analfabetów, złodziei, gwalcicieli i prymitywnych idiotów...

 

http://wpolityce.pl/m/swiat/293723-kraje-ue-wsciekle-na-ankare-turcja-wysyla-najmniej-wyksztalconych-uchodzcow-do-europy-fachowcom-nie-pozwala-wyjezdzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Assasyn napisał:

No tak, tych słabo wykwalifikowanych bede szwaby probowali podrzucic Polsce...?

Szulerów, analfabetów, złodziei, gwalcicieli i prymitywnych idiotów...

 

http://wpolityce.pl/m/swiat/293723-kraje-ue-wsciekle-na-ankare-turcja-wysyla-najmniej-wyksztalconych-uchodzcow-do-europy-fachowcom-nie-pozwala-wyjezdzac

:) czyli im zostaną ymmm....... kto? im zostanie :) 

Olać ich wszystkich "Amerykanów, Rosjan tzw Europejczków, ciapaków itp"  ty i ja jesteśmy sami dosłownie sami !  na każdej płaszczyżnie, ale egregorowo, państwowo jesteśmy razem i mało,który egregor, na tą skale to harmonizóje, kuma, ogarnia:) Marku wysyłka wdzięczności, dziękuje za to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turcy robią to już niemcom. Niemiszki liczyły na tania siłe roboczą inżynierów lekarzy etc. A turcy takim wręcz nie pozwalaja wyjeźdźać a wysyłaja margines który będzie jechał na socjalu. Erdogan to dobry polityk hest trzeba mu przyznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.