Skocz do zawartości

Triumf Polaków, zawiść i wściekłe wycie gardzących nami - Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Przypomina mi się scena, kiedy Pan z kanału Bądź na bieżąco powiedział że Polacy zrobili super grę (wiedźmin 3), szanowaną na całym świecie - i oburzenie szydzącego z niego młodego youtubera, który podniecił się dokonaniami niemców i ich grą Gothic. Szkoda że Pan Podstawka usunął film, w którym odpowiedział fanowi Gothica aż mu w pięty poszło, widocznie nie chciał być kojarzony z gówniarstwem.

 

Ale dziś kupiłem CDaction i wygląda na to, że Cyberpunk 2077 rozniesie światową scenę.

 

Z jednej strony się cieszę, bo to pokazuje że Polacy mają gigantyczny potencjał, z drugiej się zastanawiam, czy nie będą chcieli im zaszkodzić?

 

Tu już nie chodzi o to że Polacy zarobią kupę kasy, bo w porównaniu do PKB itd. to kropla, ale o opinię - od lat dbają o to, by Polak kojarzył się ze śmierdzącym, zachlanym menelem i tłukiem, a tu proszę - każdy na świecie skojarzy Polaka z dobrą grą.

 

Ten sukces uderza w propagandę wielu potężnych sił, które chcą by Polska zawsze była obozem taniej siły roboczej - nawet największy prostaczek z dalekiego kraju nie uwierzy że Polacy to brudne męty, skoro gra w ich zajebistą grę.

  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ciekawe artykuły, że za atakami stoi Epic games, któremu nie podoba się, że gog2.0 ma łączyć wszystkie platformy do gier (steam, origin, Epic games). Może to poważnie zagrozić ich pozycji na rynku i dlatego podkupili dziennikarzy, że gender bełkot pluli na najnowszą produkcję Redsów. Nawet kilka materiałów o tym powstało (nie mogłem znaleźć Polskich odpowiedników, ale są dostępne Polskie napisy).
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński kapitał nie ma narodowości ;)  

 

CD Project jest notowany na giełdzie, kto miał kupić akcje ten kupił.

 

Kury znoszącej złote jajka się nie zarzyna, co najwyżej można ją spróbować przejąć. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Przypomina mi się scena, kiedy Pan z kanału Bądź na bieżąco powiedział że Polacy zrobili super grę (wiedźmin 3), szanowaną na całym świecie - i oburzenie szydzącego z niego młodego youtubera, który podniecił się dokonaniami niemców i ich grą Gothic. Szkoda że Pan Podstawka usunął film, w którym odpowiedział fanowi Gothica aż mu w pięty poszło, widocznie nie chciał być kojarzony z gówniarstwem.

Haters gonna hate. Zawsze znajdzie się pajac, który dla poklasku, czy zrobienia sztucznego szumu będzie pluł na polskie, bo polskie. Szkoda się takimi przejmować. Głównie dlatego, że dobry produkt i tak obroni się sam.
Wiedźmin to chyba najlepiej zrobiona gra, w jaką kiedykolwiek grałem. Zarobił kupę kasy, nagród i wyróżnień, bo jest grą po prostu rewelacyjną. I tyle. 
Jestem też fanem serii Gothic. Kawał dobrej roboty i klimatu, ale to gry starsze i po prostu inne. Też warto zagrać. 

 

28 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Ale dziś kupiłem CDaction i wygląda na to, że Cyberpunk 2077 rozniesie światową scenę.

Zapowiada się naprawdę świetnie. Na pewno kupię. 

 

28 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Z jednej strony się cieszę, bo to pokazuje że Polacy mają gigantyczny potencjał, z drugiej się zastanawiam, czy nie będą chcieli im zaszkodzić?

Tu już nie chodzi o to że Polacy zarobią kupę kasy, bo w porównaniu do PKB itd. to kropla, ale o opinię - od lat dbają o to, by Polak kojarzył się ze śmierdzącym, zachlanym menelem i tłukiem, a tu proszę - każdy na świecie skojarzy Polaka z dobrą grą. Ten sukces uderza w propagandę wielu potężnych sił, które chcą by Polska zawsze była obozem taniej siły roboczej - nawet największy prostaczek z dalekiego kraju nie uwierzy że Polacy to brudne męty, skoro gra w ich zajebistą grę.

Antypolski ruch jest faktem i są siły, które nienawidzą wszystkiego co polskie. Szkodzą i będą szkodzić dalej- niestety na wiele poważniejszym poziomie niż rynek gier komputerowych.
CD-Projekt RED to obecnie rozpoznawana na całym świecie marka. Wśród graczy jest już renoma i także duże oczekiwania. Tutaj jest biznes. Gra jeśli spełni pokładane w niej nadzieje, będzie sukcesem i żaden hejter tego nie zmieni.
Wiedźmin jest takim hitem, że fanów gry spotkać można wszędzie- nawet w Indonezji zdarzyło się, że jak powiedziałem, ze jestem z Polski, to kojarzyło się im z Wiedźminem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red nie wiem czy zauważyłeś, jak TePSA należała do Niemców to serwis jeździł VW, a jak kupili Francuzi to przesiedli się na PSA. Tak na marginesie ;).

 

Akcje moim zdaniem są napompowane. Raczej bym grał na spadki. CyberPunk zapowiada się rewelacyjnie, jednak nie sądzę, żeby porwał ludzi na taką skalę jak Wiedźmin. Popatrz ile zarobił Wiedźmin, a ile dodatki i kolejne gry. Gra zapowiada się fantastycznie tylko, że w Polsce tak rzadko coś się udaje, że zbytnim entuzjazmem reagujemy na najmniejsze sukcesy. Dane o tym ile kosztowała są dostępne, tak jak i podobne dane o Wiedźminie. 

 

Wiedźmin był jedyną grą z Europy w rankingu jednego z największych portali o grach komputerowych. Zajął pierwsze miejsce a za nim gry z USA i Japonii. To rzeczywisty i prawdziwy sukces studia CD Project.  

 

Życzę firmie jak najlepiej, tylko że widzę raczej brak realnego postrzegania rzeczywistości (przez rynek, bo zarząd świetnie wie co robi), podobny do tego przed Mundialem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko wspomnę o "teoriach spiskowych" jakie krążyły w czasie tzw. "transformacji ustrojowej", że jej celem jest utrzymywanie PL na skraju neokolonialnej biedy, żeby nie stanowiła zagrożenia swoim potencjałem ludzkiej kreatywności, europejskim hegemonom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.