Skocz do zawartości

Stosunek Janusza Korwin-Mikke do kobiet


Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj przykład logicznych możliwości Pana Janusza Korwin-Mikke

 

 

 

 

Korwin jest do bólu logiczny i konsekwentny, jego riposty - trzeba mu to przyznać, są trafne, prawdziwe a przy tym zabawne. Nie jest przy tym chamem, gburem i bucem. Jest on jednocześnie solą w oku tych wszystkich nowoczesnych kobiet, które to uważają, ze kobieta == mężczyzna czy kobieta > mężczyzna.

 

Jestem ciekawy waszego zdania na temat Korwina i jego poglądów dot. relacji damsko-męskich. Jak scharakteryzowalibyście jego postawę? Czy może on być autorytetem dla mężczyzn w tych sprawach? Ewentualnie czy widzicie w nim coś, co jest niekompatybilne z naukami Marka i doświadczeniami życiowymi?

 

Korwin uchodzi wśród moich znajomych za oszołoma itd. Czyli mniej więcej poglądy moich znajomych są tożsame z linią propagandy w mediach dot. jego osoby. Skoro jego poglądy są normalne (licze na ciekawą debatę czy tak rzeczywiście jest), to oznacza, że moi znajomi to w pewnym stopniu ameby (oczywiście nie wszyscy, ale jakieś 80%), którym są podatne na pranie mózgu przez mainstream?

Edytowane przez bbking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wątpliwą przyjemność poznania Pana Korwina osobiście oraz wysłuchania go w dosyć kameralnym i nielicznym gronie osób. Nie mówię że wszystko co mówi jest błędne, ale wszystkie zmysły i przeczucia obserwując go wręcz krzyczały 'to wariat, uciekaj !!!" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin uchodzi za oszołoma w opinii tych ludzi, których aparat myślowy nie jest w stanie pojąć inteligencji i błyskotliwego posługiwania się logiką pana Janusza. Jego argumentacja przerasta ludzi od strony merytorycznej dlatego po babsku - włączają się ludziom mechanizmy emocjonalne. O dziwo mają tak również panowie i tu nie chodzi nawet o bialorycerzenie, ale dziwi mnie fakt, że inteligenty facet oburza się przemyśleniami JKM na temat kobiet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę tu za wiele logiki czy trafnych ripost. Jedynie uwaga o wygłaszaniu sloganów była trafna. Reszta to klasyczne taplanie się ze świnią w błocie - takich przekup nie da się przegadać i sama próba podjęcia dyskusji jest bez sensu. A po pewnym czasie przychodzi refleksja, że świnia to lubi.

 

W sprawach damsko męskich stawia opór wszeobecnemu włażeniu kobietom w dupę, popieram. Do nastolatków może przemawiać jego uproszczona wizja świata i podawanie łatwej recepty na każdy problem, niemniej jak się głębiej wgryźć w temat, to okazuje się prawdziwe powiedzenie, że trudne pytania mają łatwe FAŁSZYWE odpowiedzi. Mówi wiele lotnych truizmów tupu 'nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby zabrać im to koryto', które mogą robić wrażenie, że dobrze gada. W praktyce facio próbował różne interesy rozkręcać i niespecjalnie mu to wyszło, co nakazuje ostrożnie podchodzić do jego pomysłów ekonomicznych. W sumie gość żyje z robienia z siebie widowiska, no to robi widowisko.

 

Z jego postulatów skłonny jestem uznać za godny rozważenia pomysł likwidacji PIT-u. Ogromna większość społeczeństwa nie ma żadnych oszczędności, więc zamiast ściągać 18% podatek dochodowy lepszym wyjściem może okazać się pozwolić ludzio wydać te pieniądze na towary obciążone 23% VAT-em. Albo na towary obciążone jeszcze akcyzą - w wódzie ponad 60% ceny to daniny dla państwa, w paliwie blisko 50%, a w szlugach ponad 80%. Także na pierwszy rzut oka budżet ma szansę wyjść na plus na takiej zmianie, trzeba by policzyć. No i można by to wizerunkowo sprzedać, że to zerwanie z bezsensownym systemem, w którym pracowitych karze się za to, że pracują (podatek dochodowy), a nierobom daje się pieniądze za lenistwo (zasiłki itp). Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znałem osobę na poziomie, która robiła z nim wywiad (i nie miała żadnych uprzedzeń) i była zdegustowana po. Korwin potrafi być nerwowy i nieprzyjemny, także dla bliskich współpracowników.

 

Korwin jest bardzo inteligentny, ale to nie znaczy, że zawsze ma rację. Poza tym jego wizja świata to jest taki kapitalizm bez znieczulenia - najlepsi odniosą sukces, słabsi zdechną z głodu. Ogólnie - jedna z ciekawszych postaci sceny politycznej, warto go posłuchać, ale nie jest autorytetem we wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin nie trafia na ogół do ludzi ponieważ żeby zrozumieć jego wypowiedzi trzeba wsłuchać się zawsze w kontekst całości. Ludzie jednak zazwyczaj posługują się w odbiorze komunikatów słowami kluczowymi. Na pewno jest bardzo inteligentny jednak z drugiej strony jednostki inteligentne uczą się na swoich błędach, a on do tej pory niczego nie zmienia tylko robi z siebie klauna. Nie jestem jego hejterem, ani zwolennikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.