Skocz do zawartości

Na co kobiety zwracają uwagę?


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Ma_ napisał:

a co TY studiujesz/studiowałaś ? 

Nie będę mówiła dokładnego kierunku ale nic nie warte humanistyczne studia które robiłam tylko żeby mieć wyższe wykształcenie i móc zaznac życia studenckiego. Wiedziałam od początku że nie bede pracowała w zawodze tylko chce miec swoją firme. 

5 minut temu, Krugerrand napisał:

Jedyne co mi przychodzi na myśl w tej sytuacji, to kariera przeż łóżko:)

Hahah :D:D

Niestety to jest norma szczególnie w zagranicznych korpo. Tam ważny jest język. Na reszte nie patrzą. Ewentualnie jeszcze na doświadczenie ale jeśli znasz minimum 2 jezyki to wezma Cie nawet z zerowym doświadczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ma_

Teraz pracuję jeszcze w nieruchomościach i dość dobrze zarabiam. Udało mi sie odłożyć sporo na rozwój firmy. Od września zaczynam bo już mam sprzęty i pracowników. Na razie będę pracowała w nieruchomościach i zarządzała firma. Mam już zlecenia ale pierwsze dwa, trzy mc z firmy bedzie niski zarobek bo sprzety i samochód muszą sie zwrócic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Androgeniczna napisał:

Niestety to jest norma szczególnie w zagranicznych korpo. Tam ważny jest język. Na reszte nie patrzą. Ewentualnie jeszcze na doświadczenie ale jeśli znasz minimum 2 jezyki to wezma Cie nawet z zerowym doświadczeniem. 

Dobra, już nie mam pytań. Nieśmiało jednak zasugeruję, że korpo to nie tylko to nieszczęsne Capgemini, mające odrobinę podobną politykę kadrową na entry level : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Capgemini

Blisko ale inna organizacja :) w Capgemini też znam kilka osob ale mówia ze tam masakra. Dużo nadgodzin 

2 godziny temu, Krugerrand napisał:

Rozumiem, ze w swojej firmie zatrudniłaś już równie niekompetentną specjalistkę od HRu, skoro jest to norma

Ja sie w swojej firmie zajmuję HR ale mam minimalne kompetencje bo konczyłam kurs kadry płace :). 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ma_ napisał:

G. prawda - same studia prawo czy medycyna dają tyle, ze masz mgr i nic poza tym - np prawo 5 studia + 4 aplikacja +1 rok na zdanie i wpis = minimum 30 lat aż sie zacznie zarabiać... ale dalej tak kolorowo nie jest bo z ulicy ludzie do prawnika nie przyjdą, trzeba sie w czymś wyspecjalizacować więc klnie się lata zmarnowane na apl. bla,bla,bla jeny po co się rozpisuje :D

 

Głupoty gadasz! Teraz stolarz robiący kuchnie jest w stanie więcej zarobić niż nie jeden szurający na 3 etatach lekarz.

Za dużo seriali chyba oglądasz rodem z TVN.

 

p.s. prawo to studia humanistyczne tak w ramach ścisłości :D

 

6 lat, potem 1 rok stażu płatnego (1900-2500 pln), następnie 4-6 lat rezydentury, na której podstawa to 4000-4500 i z dyżurów od 2000 do 18 000 pln. Zależy gdzie, ile itd. Potem na specjalizacji to już zależy, ale od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy pln. Wszystko podaje netto.

 

W tych zawodach musisz mieć papier, bo inaczej nie masz prawa do wykonywania zawodu. Dużo inwestuje się na początku (czas i pieniądze), ale jednak pracę ma się pewną - szczególnie po medycynie, nawet za fajne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.