Skocz do zawartości

Grzegorz Braun


Rekomendowane odpowiedzi

No własnie, oglądałem jego kilkanaście wywiadów i uważam osobiscie że jest niezwykle oczytany, bystry i bardzo inteligentny...

Zastanawia mnie ten jego wybujały katolicyzm, ale ze wzgledu że wydaje się bardxo rzeczowy i konkretny, przymykam na to oko...

W wyborach dostał bardzo mało głosów, to sugeruje ze media naprawde obawiali sie go, i przedstawiali w złym świetle, co zreszta sądzac po punktach w wyborach, udało sie...

Jak sądzicie? Ten człowiek to kolejna maskotka?

Czy faktycznie bohater o niepodległość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam go za bardzo inteligentnego człowieka, także patriotę. Wykształcony, elokwentny. Byłem kiedyś na spotkaniu z nim, na żywo wypadł równie dobrze jak na youtube.

 

Co do bardzo ofensywnego katolicyzmu, to mi się nie podoba w nim, ale nikt nie jest bez wad.

 

W każdym razie moje i jego poglądy więcej łączy niż dzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten poseł na którego sie powołujesz, cytował słowa ojców Jezuitów, którzy kiedys kiedyś, przemierzali nasz kraj...

Ja jestem stanowczo za oderwaniem kościoła od państwa, aczkolwiek uważam że wiara w Boga powinna byc kultywowana...

Wszystkie wielkie państwa gineły w momencie kiedy utraciły swoją wiare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M. Martin-''Dom smagany wiatrem''-czytać każdy, kto chce poznać prawdę o K.kat. Intrygi, zbrodnie, żydomasoneria, walka z łacińską Mszą. Kto nie zadaje pytania, czemu nie ma wszędzie Mszy łacińskiej, nie powinien zabierać się za oceny Kościoła z pozycji lewackich-czyli, że sam w sobie jest zły. Bo de facto działa V kolumna, a ich czyny to nie lektura dla ośmiolatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto z trojga złego wolę żeby Polska katolicka niż socjalistyczna (jak Szwecja) czy muzułmańska (na jakiej drodze jest UK i Francja). 

Ja bym wolał żeby w Polsce było tak jak jest w Szwecji, niż tak jak jest obecnie. Poza tym katolicy pokroju Brauna bardzo często są nieobliczalni - są jakieś teorie spiskowe, żydzi, kondominium, a brakuje trzeźwej oceny sytuacji i mądrego programu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodzi o sfere życia publicznego...

Dmowski był za oddzieleniem państwa od koscioła, ale był za tym aby ten korzeń w postaci KK nadal istniał...

Reasumujac, wydaje mi sie że mówiac o kosciele jako członie państwa, miał na myśli sfere duchowości...

Natomiast mowiac o odzieleniu państwa od kosciola, chodziło mu o nie wpierdalanie sie wysoko postawionych duchownych w sfere polityki i ekonomii, tak to rozumiem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry kolega niedawno wrócił ze Szwecji przez to, że jego babie się nie podobało. Kasy full, dużo lepsze traktowanie ludzi przez pracodawców i państwo. Czuł się tam lepiej traktowany jako obcy niż tutaj jako Polak. Jedyny zgrzyt to stosunek państwa do alkoholu i chyba większa solidarność obywateli do państwa niż do własnej lokalnej społeczności. Wiadomo, wszędzie są wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodzi o sfere życia publicznego...

Dmowski był za oddzieleniem państwa od koscioła, ale był za tym aby ten korzeń w postaci KK nadal istniał...

Reasumujac, wydaje mi sie że mówiac o kosciele jako członie państwa, miał na myśli sfere duchowości...

Natomiast mowiac o odzieleniu państwa od kosciola, chodziło mu o nie wpierdalanie sie wysoko postawionych duchownych w sfere polityki i ekonomii, tak to rozumiem...

Rozdział państwa i Kościoła rozumiany jako niewtrącanie się kleru do polityki to głupota, księża to też obywatele i mają prawo się wypowiadać, a to, że klasa polityczna spija im z ust to inna sprawa. Księża mają prawo i obowiązek ganić np. komora, za poparcie in vitro nie może on ważnie się spowiadać, no ale od razu lewicowi ''księża'' jak sowa od razu zaczęli mu dogadzać w jego nieomylności. Trzeba mieć pretensje do wybrańców narodu, że wchodzą sutannowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.