Skocz do zawartości

Problem z butami


Mosze Black

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia ogólnie mam taki problem, że kiedy noszę tzw. ciężkie buty robocze to w zasadzie zawsze po kilku dniach zaczynają śmierdzieć, można je prać ile wlezie, nawet codziennie i nie zmienia to tego w żaden sposób. W normalnych butach do chodzenia, tego problemu nie ma.

 

Za jakieś dwa tyg. szykuje mi się praca, gdzie niestety będe musiał takie buty nosić. 

 

I teraz pytanie, czy istnieje jakiś sposób, nwm jakiś spray czy preparat, żeby te buty robocze nie śmierdziały i wszystko było ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mosze Black napisał:

Bracia ogólnie mam taki problem, że kiedy noszę tzw. ciężkie buty robocze to w zasadzie zawsze po kilku dniach zaczynają śmierdzieć, można je prać ile wlezie, nawet codziennie i nie zmienia to tego w żaden sposób. W normalnych butach do chodzenia, tego problemu nie ma.

 

Za jakieś dwa tyg. szykuje mi się praca, gdzie niestety będe musiał takie buty nosić. 

 

I teraz pytanie, czy istnieje jakiś sposób, nwm jakiś spray czy preparat, żeby te buty robocze nie śmierdziały i wszystko było ok? 

Ale śmierdzą w środku czy na zewnątrz ? jak w środku kup w CCC sprej z cząsteczkami srebra , cały dzień noga w butach i zero smrodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Sam dużo pracuję w butach roboczych, też miałem podobny problem problem...

 

Jeśli na szybko i doraźnie to polecam:

 

https://www.rossmann.pl/Produkt/Produkty-specjalistyczne/Undofen-spray-do-stop-i-butow-4w1-150-ml,219695,8647

 

https://www.ceneo.pl/30116455

 

https://www.drogerienatura.pl/no36-odswiezajacy-spray-do-butow-150ml.html

 

https://www.ceneo.pl/47274865

 

Jeśli nie, to zadzwoń do dermatologa, opisz przez telefon swój problem z zapytaniem czy jest Ci w stanie pomóc.

 

I pamiętaj, do takich butów tylko skarpy bawełniane...żaden poliester :)

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie skarpety nosisz? Z dobrego materiału, czy jakieś plastikowe? Odkąd kupiłem porządne skarpety, buty i stopy mi nie śmierdzą, a też śmigam w "ciężkich". 

 

Buty z jakiego materiału? Sam możesz sobie je kupić do pracy, czy masz z góry narzucony rodzaj/wzór przez pracodawcę?

 

To samo, co ze skarpetami - dobry materiał.

Edytowane przez Lethys
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja obuwia

Skarpety bawełniane (ostatnio w Jula były do kupienia bardzo dobre i w budżetowej cenie)

Te co masz odkaź formaliną (dostaniesz receptę u dermatologa, bo niestety jakiś mózgowiec wymyślił, że nie można kupować normalnie). Stawiasz buty pod wiadrem, odwróconym do góry dnem a formalinę wylewasz na spodek.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre są grube, bawełniane skarpetki. Do tego najlepiej jakbyś miał dwie pary takich butów i codziennie je zmieniał. Jedne na nogach, drugie schną/odpoczywają.  Możesz do środka nasypać sody oczyszczonej - wyciągnie trochę ten przykry zapach.

 

Jak noga jest wiecznie spocona problemem może być grzybica stóp. Jak Ci stopy brzydko pachną to najtaniej i moim zdaniem najlepiej (sprawdziłem na sobie) wieczorem po prostu na nie nasikać, wetrzeć, odczekać trochę i spłukać czystą wodą. Powtarzać do czasu wyraźnej poprawy. Gwarantuję, że za darmo w ciągu tygodnia wyleczysz się z grzybicy.

 

I jeszcze ważna rzecz: ogranicz do minimum cukry proste (wszelki biały cukier, alkohole).

Edytowane przez Janek Horsie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Janek Horsie napisał:

Jak noga jest wiecznie spocona problemem może być grzybica stóp. Jak Ci stopy brzydko pachną to najtaniej i moim zdaniem najlepiej (sprawdziłem na sobie) wieczorem po prostu na nie nasikać, wetrzeć, odczekać trochę i spłukać czystą wodą. Powtarzać do czasu wyraźnej poprawy. Gwarantuję, że za darmo w ciągu tygodnia wyleczysz się z grzybicy.

Problemem nie jest grzybica, ponieważ mam taki problem tylko w butach roboczych, w normalnych lekkich do chodzenia na co dzień, nie. 

 

1 minutę temu, Janek Horsie napisał:

Dobre są grube, bawełniane skarpetki. Do tego najlepiej jakbyś miał dwie pary takich butów i codziennie je zmieniał. Jedne na nogach, drugie schną/odpoczywają.  Możesz do środka nasypać sody oczyszczonej - wyciągnie trochę ten przykry zapach.

Spróbuje z tymi skarpetkami, możliwe że pomoże. 

 

57 minut temu, Leniwiec napisał:

Ja wsypuje specjalny talk pochłaniający wilgoć, można kupić w każdej aptece.

To też spróbuje. 

 

Kupię nowe buty i bawełniane skarpetki plus talk i jeszcze jakiś spray do butów. Jak nie pomoże to nwm co, ehh... 

 

W zasadzie problem za pół roku sam się rozwiąże, gdyż już nie będe musiał pracować w tego typu pracach i bd mógł używać normalnych butów. 

 

Dzięki wielkie za pomoc ^^. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi na słowo, że bambusowe skarpetki wygrywają z bawełnianymi na każdej linii. To jest nieporównywalny komfort. Możesz cały dzień biegać, a skarpetka będzie praktycznie świeża. Nie mówię, że bawełniane złe, ale bambusowe lepsze, jak masz taki problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.