Skocz do zawartości

Jaki polecacie cichy laptop


BlackDrake

Rekomendowane odpowiedzi

@mati248 większość nowych laptopów jest cicha na początku, a po kilku - kilkunastu miesiącach mogą wydawać odgłosy jak snopowiązałka. 

 

Na dodatek oferta laptopów dynamicznie się zmienia, nowy sezon - nowa oferta i nigdy nie wiadomo co w środku zmienili, może nawet w obrębie tego samego modelu być zastosowany inny wentylator w innym okresie produkcji.

 

Odpowiedź na twoje pytanie to wróżenie z fusów, musiałbyś posłuchać jak pracuje nowy laptop i mieć nadzieję, że po upływie jakiegoś czasu dalej będzie cichy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mati248 napisał:

Chodzi o wentylator żeby cicho pracował, najlepiej żeby w ogóle go słychać nie było.

Nie ma takich :) 

Dodatkowo do tego co pisze Mosze, głośność pracy zależy od tego, co na laptopie będziesz robił - jeżeli np. grał, to zapomnij o tym, że będzie cichy. W momencie obciążenia systemu każdy laptop zacznie głośniej chodzić.

 

Rozwiązaniem pośrednim jest kupno dobrej podstawki chłodzącej, która zmniejszy grzanie się sprzętu i spowoduje, że laptop nie będzie podkręcał swojego chłodzenia -> będzie ciszej. Albo kupujesz sprzęt wyższej klasy za powiedzmy dyszkę i surfujesz po necie - też będzie nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, nowy00 napisał:

polecam Asusa a odradzam Acera. :)

Ja dokładnie to samo.

 

Jednak lapek zawsze hałas robi. Jedyne wyjście to chyba jakiś drogi sprzęt i downclock by się nie grał. Ja mam lapka za 1300 zeta około i ten to szumi nawet przy mozilli. Albo chłam od apple - ale nie wiem bo nie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem na praktykach w serwisie komputerowym kilka lat temu to szef nawet od klientów nie brał do naprawy żadnych Acerow. 

 

Ja do tej pory mam Asusa jakiego kupiłem 10 lat temu - nic się nie psuje w dużym stopniu, używam go do dzisiaj. Jedynie co musiałem wymienić to bateria. Model jaki posiadam to Asus k50ij.

 

Za 2000 tys. już byś miał całkiem sensowny laptop marki Asus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak cichy laptop.

 

Używałem maka za 7 k , asusa za 3, gamingowego za 15 i każda z tych maszyn bez obciążenia była cichuteńka, natomiast pod obciążeniem ( renderowanie, gra) zamieniał się w nieprzyjemnie głośną maszynę, gdyby nie słuchawki to

 

byłoby to nie do wytrzymania na dłuższą metę.

 

Zastanów się czy potrzebujesz laptopa, high endowy komp może być cichuteńki natomiast  laptop nigdy, niezależnie od bebechów.

 

Mówię o stricte używaniu laptopa do ciężkich zadań-  jak oglądasz filmy, przeglądasz neta to kupuj  i się nie martw, bo  każdy nowy się sprawdzi.

Edytowane przez RENGERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HP Elitebook (ok 3,4 tys), ale ekran nie ma 17"" tylko chyba 14.

Kupiłem taki, bo mam prawie identyczny w robocie i jest spoko. Cichutki, kulturalny, hula aż miło no i się nie psuje nikomu, mimo że w pracy są ich tysiące.

Do gamingu się nie nadaje bo ma niskonapięciowy procesor - ale w zasadzie do wszystkiego innego tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.