Skocz do zawartości

Powiedz mi, co Cię boli, powiem Ci, dlaczego


Lalka

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba za duże obciążenie spotkało moje biedne kolana, ale obawiam się, że jeszcze parę dni i nie wstanę z łóżka. 

 

Jak sobie pomóc? Miał ktoś podobnie?

 

Mam przed sobą książkę "Powiedz mi, co Cię boli- powiem Ci, dlaczego", a z niej wynika, że może chodzić o jakieś przeżycie z poziomu świadomości, które wywraca, burzy, obala wewnętrzne przekonania no i że tego nie akceptuje. 

Albo jest to wiadomość od wewnętrznego mistrza, że jest mi trudno przyjąć do świadomości jakąś emocje, odczucie, wspomnienie. 

 

Jakby ktoś chciał żebym sprawdziła jakąś dolegliwość w tej książce to spoko. ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@gladia Nieumiejętność zaakceptowania pewnych myśli, idei lub uczuć. Stres, zdenerwowanie, rozpamiętywanie, uleganie niepożądanym myślom, bądź czynnikom zewnętrznym. 

Która część głowy dokładnie boli?

Czytałam kiedyś, że pisałaś o niechcianym zbliżeniu. Może to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2020 o 09:48, Lalka napisał:

Chyba za duże obciążenie spotkało moje biedne kolana, ale obawiam się, że jeszcze parę dni i nie wstanę z łóżka. 

 

Jak sobie pomóc? Miał ktoś podobnie?

 

Czy byłaś z tym u ortopedy?

 

Moim zdaniem kolana to zbyt poważna sprawa, aby polegać na książce z wątpliwymi tezami. 

 

Czy ostatnio biegałaś, szczególnie po twardej powierzchni lub w nie do końca odpowiednim obuwiu? Robiłaś dużo przysiadów lub coś podobnego? 

 

Jeżeli nie widać "podejrzanego" w postaci obciążającej kolana aktywności sportowej, to mogą to być zmiany reumatyczne, których objawy mogą się pojawiać podczas określonego typu pogody. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ViolentDesires Przecież ten temat to tak z przymrużeniem oka, a nie iście poważnie. 

Co do kolan to wiąże to z ciążą i przeciążeniem, pójdę do ortopedy jak mój będzie miał trochę luźniejszy dzień i posiedzi z małą. 

W ciąży stawy się też rozrzedzają więc możliwe, że moje wracają do normy, w każdym bądź razie mam w planach wybrać się do ortopedy.

Acha i mój ruch ogranicza się do spacerów z wózkiem i jogi. Xd

 

@Hippie Prawe kolano czy lewe? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hippie napisał:

@Jonash Jestem pod kontrolą fizjoterapeuty. 

Z zawodowej ciekawości, co z tobą robi i jak długo już walczysz z problemem? Nie obraź się ale w zawodzie jest masa pseudo specjalistów nawet po skończonych szkołach i kursach, którzy w życiu człowiekiem nie powinni się zajmować, a to niestety naprawdę plaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pań takie coś wstawię odnośnie kolan (może komuś pomoże):

https://rehab-gdansk.pl/boczne-przyparcie-rzepki-wyglada-leczenie/

 

Częsta przypadłość młodych kobiet. Mnie to spotkało (lekka koślawość za dziecka + szeroka miednica). U mnie problem minimalny, podobno do całkowitego wyleczenia, ale mimo wszystko panikuje. Od razu zapisałam się do fizjoterapeuty. Liczę na szybki powrót do sprawności kolanka, wzmocnienie mięśni i jakieś tapy w fancy kolorkach.

 

W przypadkach bóli lepiej wszystko skonsultować z dobrym lekarzem i chuchać na zimne. Zaniedbanie może pozbawić nas zdrowia, wprowadzić w stan chronicznego bólu i zakończyć się operacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.