Skocz do zawartości

Laserowa korekcja wzroku, a krótkowzroczność (wydzielony z: Siłownia jako styl życia)


Tamten Pan

Rekomendowane odpowiedzi

 

Sztuki walki rzecz zrozumiała, ja też mam zakaz trenowania.

Możesz podnosić ciężary? Brać na klatę? Pchać/ciągnąć ciężkie przedmioty ze względu na wzrok?

 

Byłem u lekarki która robiła mi ten laserowy zabieg i mówiła, że spokojnie na siłownie mogę chodzić. Gdybym miał drugie oko zdrowe to w ogóle niebardzo bym się zastanawiał.

Może nierozsądnie byłoby pchać się w sterydym i jakieś ogromne ciężary/zawody itd, ale ja się nie oszczędzałem, dźwigałem ile mogłem i było wszystko ok.

Natomiast mówiła że nie powinienem nurkować ani skakać na spadochronie, bo tam w gre wchodzą bardzo duże ciśnienia, a to może uszkodzić oko, więc nie warto ryzykować. Po ryju obrywać tez niebardzo.

 

Z tą chudością zaleta jest taka, że moi rodzice oboje wyglądają w wieku ~63 lat na jakieś 50 albo mniej, w wieku mojego ojca większość facetów to wyłysiałe i osiwiałe koguciki z brzuszkami i podwójnym podbródkiem, tymczasem mój ojciec bez prawie żadnych sportów wygląda bardzo dobrze (czasami tylko z tymi śmiesznymi kijkami nordic walking biega po lesie), gdyby uprawiał regularnie jakiś sport i może jadł mniej przetworzonych rzeczy (jeśli to nie pierdolenie z tym calym "przetworzeniem"), to wyglądałby wręcz bardzo zajebiście. Włosy wszystkie ma, kolor zachowany, zakola minimalne, siwy ma tylko zarost, a też nie całkowicie. Szczupły, ale nie chudy, brzuszek minimalny.

Jeśli mam po nim odziedziczyć długą młodość to spoko, mogę jeszcze trochę pobyć chudzielcem :D

Edytowane przez Tamten Pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możecie zrobić operacji na oczy? Wtedy i okulary niepotrzebne.

 

Okulary może i niepotrzebne, redukcja wady jest do 0, ale do końca życia i tak pozostajesz krótkowidzem, ze wszelkimi tego konsekwencjami.

Po laserowej korekcie wzroku, pojawią się często dodatkowe, przykre komplikacje. Kiedyś byłem zdecydowany, teraz się wzbraniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okulary może i niepotrzebne, redukcja wady jest do 0, ale do końca życia i tak pozostajesz krótkowidzem, ze wszelkimi tego konsekwencjami.

Po laserowej korekcie wzroku, pojawią się często dodatkowe, przykre komplikacje. Kiedyś byłem zdecydowany, teraz się wzbraniam.

Po laserowej korekcie też pozostajesz krótkowidzem?

Poza tym jak to możliwe, że redukcja do 0, a i tak pozostajesz krótkowidzem? Nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale dalej nie rozumiem. Skoro nie muszę nosić okularów, to nie jestem krótkowidzem, bo gdybym był, to bym musiał nosić przecież.

 

To w końcu po tej operacji widzę idealnie i nie potrzebuję okularów, czy też jestem krótkowidzem-czyli na logikę-dalszych rzeczy nie widzę i muszę mieć okulary dla krótkowidza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mam do Ciebie siły. Poczytaj sobie w necie na temat laserowej korekcji wzroku. Tak widzisz idealnie, ale nadal jesteś krótkowidzem.

 

Zdarzają sie przypadki, że po operacji, mimo zredukowania wady do zera, narasta znowu do np. -2 dioptrii, bo człowiek nadal róśnie, więc powinno się ją robić po 24-25 roku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to-bycie krótkowidzem to wada-jak więc mając wadę można widzieć idealnie? Myślałem, że operacja usuwa skutki wady krókowidztwa, ale i przyczynę-czyli krótkowidztwo. Z tego, co piszesz-usuwa same skutki-i skoro ta wada-pomimo operacji-pozostaje, to może się powiększyć pomimo operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to-bycie krótkowidzem to wada-jak więc mając wadę można widzieć idealnie? Myślałem, że operacja usuwa skutki wady krókowidztwa, ale i przyczynę-czyli krótkowidztwo. Z tego, co piszesz-usuwa same skutki-i skoro ta wada-pomimo operacji-pozostaje, to może się powiększyć pomimo operacji?

 

Istotą zabiegu laserowej korekcji wad wzroku jest precyzyjne wymodelowanie kształtu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie świetlne były skupiane na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz, wcześniej skupiały się przed, ze względu na wydłużony kształt gałki ocznej. Nacina się rogówkę, jest to ingerencja w żywą tkankę, żłobi się w niej taki rowek. Reszta pozostaje bez zmian. Czyli niejako sztucznie przywraca się odpowiednie ogniskowanie światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o choroby oczu to jako małe dziecko, leżałem bokiem w łóżeczku i oglądałem telewizję, i to zrobiło swoje. Miałem zachodzenie oczu, do końca nie pamiętam na czym to polegało, ale w wieku 2 lat miałem okulary + 10 dioptrii. Pojechałem w wieku 8 lat na 10 dni do szpitala na leczenie i ćwiczenia, potem ćwiczyłem codziennie regularnie oczy z pryzmatami i jednym okiem zasłoniętym przez 4 godziny - raz na jedno, raz na drugie oko. Pamiętam jak sobie czasami odsłaniałem, bo chciałem się uczyć, a te ćwiczenie jednak były niekomfortowe. Wada się zmniejszała, szkła były co raz cieńsze, w wieku 17 lat połamałem je i poszedłem na badanie i podobno już nie muszę nosić; ostatnio się badałem i mam zeza ukrytego, ale to było takie całkowicie podstawowe badanie.

Edytowane przez Damianut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z okiem, a z oczami - silną krótkowzroczność -8.25 dioptrii.

 

Okulary może i niepotrzebne, redukcja wady jest do 0, ale do końca życia i tak pozostajesz krótkowidzem, ze wszelkimi tego konsekwencjami.

Po laserowej korekcie wzroku, pojawią się często dodatkowe, przykre komplikacje. Kiedyś byłem zdecydowany, teraz się wzbraniam.

Tak samo i ja. Kumpela, która jest okulistką i robi takie zabiegi odradzała mi pomysł zrobienia laserowej korekcji krótkowzroczności. Właśnie ze względu na nieuniknione ryzyko powikłań. Trochę nosiłem soczewki kontaktowe, ale od lat lubię nosić okulary. Siła przyzwyczajenia no i mają swoje zalety.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo i ja. Kumpela, która jest okulistką i robi takie zabiegi odradzała mi pomysł zrobienia laserowej korekcji krótkowzroczności. Właśnie ze względu na nieuniknione ryzyko powikłań. Trochę nosiłem soczewki kontaktowe, ale od lat lubię nosić okulary. Siła przyzwyczajenia no i mają swoje zalety.

 

Ja się źle czuje w soczewkach i psychicznie i fizycznie. Nie podobam się sobie bez okularów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo i ja. Kumpela, która jest okulistką i robi takie zabiegi odradzała mi pomysł zrobienia laserowej korekcji krótkowzroczności. Właśnie ze względu na nieuniknione ryzyko powikłań. Trochę nosiłem soczewki kontaktowe, ale od lat lubię nosić okulary. Siła przyzwyczajenia no i mają swoje zalety.

Odradzała ze względu na Twoją sytuację czy odradzała każdemu? Bo sam myślałem o takiej operacji.

 

Z drugiej strony, ludzie robią sobie taki  zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.