Skocz do zawartości

Masza i niedźwiedź


kootas

Rekomendowane odpowiedzi

Leci na TVP ABC :)

Polecam też My Little Pony - kucyki dziewczynki jako główne bohaterki a kuce chłopcy to przygłupy zazwyczaj. Bajka fajna, bo wiem, że to "przerysowane" sytuacje - często zresztą główne bohaterki same z siebie się naśmiewają, ale jak dzieci to oglądają to mam ciarki... choć nie zabraniam... bo, wierszy Konopnickiej słuchać nie chcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione to My Little Pony, jestem psychofanem Twilight Sparkle i Fluttershy ;)

Masz i Niedźwiedź też fajne, oglądamy. Chyba zacznę oglądać na smarcie w oryginale, celem nauki języka Dostojewskiego i Gogola - strategicznie.

Miło rozmawiać z wiotkimi kobietami zza wschodniej granicy w ich języku na plaży nad Morzem Śródziemnym. Teraz niestety, wstyd się przyznać,

dość szybko zasób słów mi się kończy - co za tym idzie - dialog nie rozwija skrzydeł aż tak bardzo jakbym sobie życzył ;)

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem tej wersji. Całkiem zabawna muszę przyznać, ale ta wersja wykorzystuje tylko główne motywy starej rosyjskiej bajki narodowej o takim samym tytule "Masza i niedźwiedź" . W oryginale jest o tym, co może się stać jeśli dziewczynka nie będzie posłuszna i słuchała starszych oraz rodziców. Tam musiała ciężko odpracować nieposłuszeństwo, tutaj może być kapryśna, broić i żadna kara ją nie spotka. Co więcej utwierdza w błednym przekonaniu że jest supermenem i bez problemu może sobie poradzić sama w lesie i z niedźwiedziem.

Taki znak czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, VascoDaGama napisał:

 tutaj może być kapryśna, broić i żadna kara ją nie spotka. Co więcej utwierdza w błednym przekonaniu że jest supermenem i bez problemu może sobie poradzić sama w lesie i z niedźwiedziem.

Taki znak czasów.

Widzę to inaczej.

Kilkulatki nikt samotnie do lasu nie puści, a tym bardziej do zabawy z niedźwiedziem.

Myślę, że ten miś to jest jej opiekun, jak ojciec, z który ma małe piekiełko z córcią, jak w życiu.

Dla mnie ta bajka jest lepsza, od tego, co puszcza disney.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.