Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
35 minut temu, kootas napisał:

Dzieło rąk i sztuki.

 

 

 

Jeden pan z Czech robi takie:

 

DSC_0362web.jpg

 

Wzorki w damaście niektórzy robią takie że "głowa boli" :-)

 

 

>Ciężki, duży, nieporęczny ale coś w sobie ma<

 

Fajny , rękojeść nie jest trochę za gruba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2016 at 09:21, wroński napisał:

No i by się koszmarnie ostrzyło, no dobra, na diamentach da radę, ale lusterka tym nie zrobisz.

 

 

 

 

Nieprawda :-) To zależy jaką twardość ma rdzeń, na diamentach jest łatwiej - to oczywiste :-D

Lusterko? Się umie - się zrobi ;-)

 

4 minuty temu, red napisał:

Nie sprawdzałem, ciąłem tylko kartkę papieru i nożyk leży na półce obok kobuna i taka będzie jego funkcja leżakowanie :P

 

Norma , prawie wszystkie moje mają tak samo:D

Edytowane przez APSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potężny kawał składanego noża.

Dobra firma i stal fajna , rzadko już niestety spotykana w produkcyjniakach.Jeśli już to właśnie we włoskich Foxach i Extrema Ratio.

 

 

Do mnie przyleci ten pomarańczowy jak tylko pojawi się w jakimś sklepie :D :

 

1171062_246885315652590_1570165542_n.jpg

 

 

Edytowane przez APSS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quizas, klips jest po to że jak trzymasz nóż wewnątrz kieszeni to klips zachodzi na jej krawędź i utrzymuje nóż w jednej pozycji nie pozwalając mu wypaść. Szczerze mówiąc, to nie widziałem żeby ktoś nosił folder przypięty do paska lub przypięty na zewnątrz kieszeni klipsem do środka. Łatwiej go wtedy zgubić i kusi oko.

Inna sprawa ma się z nożami z głownią stałą bo z reguły ciężko je upchać do kieszeni ze względu na długość, dlatego najczęściej widzi się je troczone do paska czy w kieszeniach typu cargo, jak ktoś nosi bojówki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na "nożowym" forum robimy sobie zamówienie zbiorowe z hiszpańskiego sklepu , jest tanio i mają noże niespotykane gdzie indziej.

 

 

 

Zamówiłem sobie takie trzy cuda z węglówki

 

a-01.jpg

 

 

Składany Douk-Douk

 

 

Stilllife_24_large.jpg?v=1456259237

 

hiszpański kuchenniak PALLARES COCINA CARBONO

 

s-l1600.jpg

 

i amerykański traper ONTARIO OLD HICKORY

juhuuu :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17,8mm długości  2 mm grubości

 

taki kuchenniaczek raczej i do strugania patyków ale pod namiot wystarczy w zupełności

do cięższych rzeczy jest piła składana i siekierka

 

zrobię mu pochewkę i będzie ślicz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wroński e tam. Teraz tylko FOX :>

 

@icman Całkiem zacnie. W końcu jakiś dobry folder z płaskim szlifem a nie cały czas te wklęsłe. M21-04 mi totalnie obrzydł po 4 latach EDC'owania. FOX ostrość trzyma nieźle ale nie miałem nic z proszkowych stali czy innych NIOLOXÓW żeby porównać. Okładka z G10 ma przyjemną, szorstką powierzchnię - co nie pozwala aby narzędzie wysunęło się z rąk nawet jak są tłuste czy mokre. Nóż chodzi bardzo gładko i pewnie dzięki dwóm podkładkom z fosforobrązu - więc w zasadzie jest samosmarujący. Ja jednak dodaję zawsze kroplę smaru silikonowo-teflonowego. Backspacer jest z anodowanego na czarno amelinium. Geometria ostrza jak dla mnie genialna. Lubię ostre szpice z rekurwą.

 

No ale żeby nie było za słodko, to znalazłem już parę mankamentów:
1. Fliper :< Otwiera się ciężko i dodatkowo ma gładką powierzchnię przez co palec czasami z niego zjeżdża. Widać na zdjęciu o co chodzi.

2. Jak nóż jest mocno skręcony to kołkiem go za chuja nie otworzysz.

3. Powłoka na ostrzu jest bleeee. Syfi się od każdego najmniejszego dotknięcia.

4. Klips jest chujowo polakierowany. Wygląda to na najtańszą farbę proszkową. W dodatku jego kształt nijak ma się do samego noża.

 

Dodatkowo nóż ma spory potencjał do 'customizacji'. Surową tytanową ramę można sobie zaanodować na wybrany kolor. A dla dobrego majstra wymiana okładki z G10, czy dorobienie innego backspacera lub klipsa to sama przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.