Skocz do zawartości

Kredyty hipoteczne miażdżą Polki - 89 procent moich zarobków to raty


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Można się gorzko pośmiać, owszem, jednak to tak naprawdę jest kolejna odsłona prawdy o "naszym" państwie i elYtach rządowych. Państwo jest wrogiem obywateli a nie żadną ekipą zatrudnionych za nasze podatki menadżerów, którzy mają ciężko pracować dla naszego dobra. Pomijam geszefciarstwo, spekułę obligacjami, działkami itp, ale stworzono warunki do nałapania przez banksterkę, rękoma deweloperki, leszczy w sieć, która teraz jest wyciągana na pokład. Przecież nie po to się sieć zarzuca, żeby jej kiedyś nie wyciągnąć. Żelazna reguła inwestowania. Więc zainwestowano w deedukację, stymulację i różne mechanizmy naganiania, żeby cena np. nierucha była pochodną "zdolności kredytowej" a nie wartości (uwzględniając cenę "pieniądza"), tworząc niniejszym warunki do podkręcania wskaźników makro, pompowanych pułapką i perspektywą niewoli jedwabników. 

Przy pieniądzu towarowym, naturalnie deflacyjnym, takie zjawisko z jakim mamy do czynienia w ogóle by nie zaistniało. To jest możliwe tylko w akompaniamencie świstu banknotów wypluwanych przez drukarki bez opamiętania. I potem się jedwabnik dziwi, że najwięcej na tym korzystają bezproduktywni "drukarze" a oni sami są w czarnej dupie, bo nie ogarniali na czym polega mechanizm walut fiducjarnych. 

 

Inna sprawa, że kredyciarze, dzięki super-inflacji i relatywnie niskim stopom, i tak realnie mnóstwo zyskują na dewaluacji kredytów. Więc zasadniczo nie powinni narzekać. Narzekać to mają prawo wyłącznie pracowici i oszczędni, bezpardonowo okradani przez rządowych rabusiów.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cst9191 napisał:

Gdyby była z 10 lat młodsza, pewnie znalazłby się jakiś wybawca, ale teraz? 😆

 

Jak była 10 lat młodsza miała wyjebane na facetów, bo żaden nie był jej godzien. W końcu zbiór czadów spełniających wygórowane wymagania wizualno-finansowe jest zbiorem małym i zamkniętym.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, takiTomek napisał:

Nie wyląduje pod mostem, rząd nie dopuści do dużej ilość bankructw na kredytach, bo to by przekreśliło ich szanse na wygraną w wyborach.

Będę robić wakacje kredytowe, dopłacać do kredytów, a za to wszystko zapłacą ludzie, którzy byli rozsądni, oszczędzali, nie żyli ponad stan.

Ja mysle ze wybory wygra po. Jak dobrze wiemy wybory to pic na wodę wszystko to iluzja. Po wygra aby wpuścić uchodźców do nas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, spacemarine napisał:

Mam zerowe zaufanie do Adama Glapińskiego i rządzących. Czuję się wręcz obrażona kolejnymi oświadczeniami. Odnoszę wrażenie, że jesteśmy traktowani jak idioci, którzy połkną wszystko. Jestem też zła na siebie, że nie zareagowałam w odpowiednim momencie. Dziś nie mam już z czego ciąć wydatków - mówi Małgorzata z Warszawy. Rata jej kredytu to aktualnie 4400 zł. Zarabia 5000 zł."

 

 

"41-latka pięła się po szczeblach kariery, wypowiadała się jako ekspertka w branżowych mediach. – Budowałam tę pozycję od 20. roku życia. Bardzo świadomie i konsekwentnie. W 2017 roku zdecydowałam się na kredyt hipoteczny. Miałam duży, ponad dwudziestoprocentowy wkład własny, zarabiałam dobrze, około 12 tysięcy złotych na rękę. Kupiłam duże, ponad stumetrowe mieszkanie na Starym Mokotowie – opowiada.

WP, wyborcza czy der onet?

OK, wyborcza. 🤣

 

Wymyślony artykuł pod ekscytacje grupy czytelniczej.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2022 o 19:20, takiTomek napisał:

Nie wyląduje pod mostem, rząd nie dopuści do dużej ilość bankructw na kredytach, bo to by przekreśliło ich szanse na wygraną w wyborach.

Będę robić wakacje kredytowe, dopłacać do kredytów, a za to wszystko zapłacą ludzie, którzy byli rozsądni, oszczędzali, nie żyli ponad stan.

Aż się prosi o nacjonalizację majątku (i zobowiązań) i dochód podstawowy/gwarantowany. No żodyn się nie spodziewał. 🤣

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2022 o 06:46, Obliteraror napisał:

Signum temporis.

 

Basia szuka pomocy

 

Uniwerek Warszawski, pewnie jakaś politologia, socjologia albo dziennikarstwo, pewnie kobita walcząca. Cycki opadną a pytanie czy to gotowanie to nie użycie jakiejś strony typu pyszne.pl bo często tak się kończy. No i mityczne 30 ściana pogania, nic tylko brać. Ale najlepsze ostatnie zdanie czyli szuka frajera który spłaci jej mieszkanie, jej kredyt i w zamian otrzyma co? Bo raczej własnością się nie podzieli... Masakra

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.