Skocz do zawartości

Korzystanie z Revoluta


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, RENGERS napisał(a):

Otóż to, tylko w Polsce place co miesiąc hajs za prowadzenie konta i za kartę.

 

Mam aktualnie 4 konta bankowe w 4 państwach.

 

Niedawno założyłem w Tajowie, wszystko za darmoszke, super prosta apka, można płacić QR kodem, cardless ATM,  majstersztyk.

 

Polska to kraj trzeciego świata i mentalnie i strukturalnie 😸

 

Jak Polak bez stałego miejsca zamieszkania założyłeś rozumiem? I jak przelewasz sobie z polskiego konta na tajowe? Są jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, spacemarine napisał(a):

 

Jak Polak bez stałego miejsca zamieszkania założyłeś rozumiem? I jak przelewasz sobie z polskiego konta na tajowe? Są jakieś problemy?

 

Musisz mieć pozwolenie o pracę w Tajlandii, aby legalnie założyć.

 

Możesz też nielegalnie w mniejszych bankach nie ma problemu.

 

Nie przelewam złotówek.

 

Zarabiam w BHT i trochę w $.

 

Możesz z PL konta na revoluta i revolutem płacić jak tak chcesz.

 

Łatwiej i bez opłat za przelew i natychmiast.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, RENGERS napisał(a):

 

Musisz mieć pozwolenie o pracę w Tajlandii, aby legalnie założyć.

 

Możesz też nielegalnie w mniejszych bankach nie ma problemu.

 

Nie przelewam złotówek.

 

Zarabiam w BHT i trochę w $.

 

Możesz z PL konta na revoluta i revolutem płacić jak tak chcesz.

 

Łatwiej i bez opłat za przelew i natychmiast.

 

Dzięki, Tymo.chowicz z Kambodży mówił że tam może sobie ktokolwiek założyć konto nawet turysta, więc to też jakaś opcja.

A da się u Tajów zrobić jakiś pobyt stałych czy trzeba mieć pracę u nich? Ja mam biz z neta i zastanawiam się czy to trzeba mieć jakieś specjalne visy itd.

Na Filipinach chyba pobytu stałego nie ma i ludzie co miesiąc czy dwa muszą na chwilę wyjechać i wrócić, nie jestem pewny, musze to zbadać.

 

Pytam bo kończę zamknięcie spraw w pl i czas spdalać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bzgqdn napisał(a):

 

Jedyne co sie zmieniło na gorsze to kiedyś wszystkie bankomaty były bezpłatne, teraz tylko niektóre, aleja nie wypłacam czesto, raczej raz a dobrze.

Można wypłacać blikiem bezpłatnie :) 

Edytowane przez 007
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Revolut polecam zdecydowanie, korzystałem z karty Revolut w USA i Hiszpanii (na co dzień w UK), nie bylo problemow. Jedynie w Stanach płaciłem na stacji benzynowej z dwa razy i mi zablokowana karta (uznali ze to moze podejrzane?) problem wiec byl taki ze nie moglem do Revoluda z siedzibą w Londynie sie dodzwonic (miałem angielski nr tel i chciałem go użyć dzwoniąc z USA do UK), ale po 24 godzinach sie odblokowal. VAULTS i generalnie kurs walut itp genialny. Po moim "odkryciu" Revoluta w ogóle zastanawiam się dlaczego jeszcze istnieją banki i kantory ?? Skoro zwykła appka w smartfonie ogarnia wszystko (łącznie z lokatami). 

 

Może być memem przedstawiającym 1 osoba i tekst „W dzisiejszych czasach, trzylatki potrafią włączyć laptopa i otworzyć swoją ulubioną aplikację. Ja? Kiedy miałem trzy lata, żarłem błoto.”

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, manygguh said:

Jakie macie doświadczenie odnośnie korzystania z Revoluta za granicą? Czy można normalnie płacić apką/kartą revoluta?

 

Czytałem, że często leci blokada konta jeśli numer telefoniczny kraju, z którego dokonano rejestracji konta, jest inny od kraju w którym przeprowadza się tranzakcję? Czy to prawda?

 

Jeżeli jestem za granicą i zechcę zapłacić kartą/ apką za cokolwiek, to mi zablokują? Albo w przypadku wycofania gotówki w bankomacie? 

 

Używam zawsze zagranicą. Działa bezbłędnie. Nie używałem poza UE. 

Jedyny minus - oni mają tam swój odpowiednik booking.com (nie pamiętam jak się to nazywa). Rezerwując tam pokój nie otrzymasz faktury VAT. 

 

"Czytałem, że często leci blokada konta jeśli numer telefoniczny kraju, z którego dokonano rejestracji konta, jest inny od kraju w którym przeprowadza się tranzakcję? Czy to prawda?'

Moim zdaniem bzdura. Revolut polega na tym, że używa go się zagranicą a nie we własnym kraju. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spacemarine napisał(a):

A tam można sobie wygenerować wirtualna kartę płatnicza do bezpieczniejszych transakcji, jest coś takiego w revolut?

W Nest Banku sie nie da niestety.

 

3 godziny temu, RealLife napisał(a):

Jedyny minus - oni mają tam swój odpowiednik booking.com (nie pamiętam jak się to nazywa). Rezerwując tam pokój nie otrzymasz faktury VAT.

Revolut stays, fajne bo dają 10% cashback, ale niestety bez faktury.

Dużo jeżdżę firmowo i zarobiłbym na tym cashbacku parę groszy, ale muszę mieć fakturę do rozliczenia :(

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ogarniam pewnej rzeczy w Revolucie. 

 

Mam tam rachunki (accounts) w pln I euro. Właśnie doszła mi karta. Chcę móc nią płacić w różnych walutach, w tym też tymi, które dodam w przyszłości. 

 

I okazuje się, że walutą karty jest Euro, choć nie przypominam sobie, bym tam deklarował walutę karty. Chciałem z polskiego konta przesłać kasę na revoluta I wyskakuje komunikat, że będą dodatkowe opłaty w związku z tym. 

 

Pytanie, czy są to duże opłaty? 

 

Pytanie drugie, czy da się zrobić tak żebym miał taką kartę w pln, konwertował w apcę waluty np na euro czy dowolną inną po kursie revoluta I normalnie tym płacił w sklepach? Czyli doładowuję konto za 130 zł, wymieniam to na euro I dostaję te 25 euro I sobie tym normalnie płacę. A potem znowu doładowuję. Jest to możliwe? Co zrobiłem źle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manygguh napisał(a):

Pytanie drugie, czy da się zrobić tak żebym miał taką kartę w pln, konwertował w apcę waluty np na euro czy dowolną inną po kursie revoluta I normalnie tym płacił w sklepach? Czyli doładowuję konto za 130 zł, wymieniam to na euro I dostaję te 25 euro I sobie tym normalnie płacę. A potem znowu doładowuję. Jest to możliwe? Co zrobiłem źle? 

Dokładnie tak to działa, a nawet jeśli nie otworzysz subkonta w danej walucie to rezolut po prostu przeliczy.

 

Na pierwszym ekranie ustaw sobie PLN I inne waluty z których korzystasz, dalej masz tam przycisk "wpłać" I wpłacasz normalnie bez opłat np. podpięta kartą z normalnego banku.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh gdy robię przelewy międzynarodowe z revoluta którego domyślną walutą nie jest PLN ale po konwersji lokalnej waluty na rachunku złotówkowym w apce mam kasę do wysłania np. Do mBanku to zanim taki przelew wykonam widzę ile dodatkowo za to zapłacę, i akceptuję albo nie, jak przesyłałem ostatnio chyba 5k PLN to wyszło kilkanaście zł extra o ile pamiętam. Not big deal. A kursy przeliczników walut mają na tyle dobre że nie kalkuluje mi się bieganie po kantorach.

 

Co do drugiej części to tak to właśnie działa. Jak włączysz sobie konto np. w USD i polecisz do Stanów, przekonwertujesz złotówki na dolary na tych rachunkach w apce, to jak zapłacisz w sklepie u Jankesa $5 to kasa będzie ściągnięta z konta dolarowego. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SuperMario napisał(a):

zapłacisz w sklepie u Jankesa

Akuu Jankesów mi revolut nie chciał działać w wielu miejscach, oni tam kredytowi preferują, ale wszędzie indziej tak to działa.

Przyznam że w wielu miejscach w strefie euro i poza nią nawet nie chce mi się wymieniać waluty zawczasu  tylko płacę z konta PLN

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Revolutem miałem od stycznia tylko ze 3 problemy

  • raz odrzucili płatność na FoodPanda (raz dwa rozwiązane po czacie z supportem Revoluta)
  • nie mogłem zapłacić w sklepie kiedy mieli już 2 blokady środków na karcie (nie było tego problemu jak płaciłem online z podpiętej karty w Grab, za transport itd)
  • z jakiegoś powodu po update appki Revolut za każdym razem crashowała, musiałem instalować od nowa i się logować (możliwe że wina starego systemu operacyjnego na tel)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.