Skocz do zawartości

Coraz bardziej myślę o pójściu na siłkę


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie ostatnio coraz bardziej chodzi mi po głowie myśl o dodaniu do treningów siłowni. Bardzo lubię kalistenikę, którą praktykuję ale przy obecnej pogodzie odpadają mi wszelkie drążki, itp. Bo aż takim wariatem nie jestem, żeby iść do parku i ćwiczyć na mrozie. Więc mam taki pomysł aby naprzemiennie bawić się w kalistenikę i siłkę. 

Dlatego mam pytanie do braci trenujących o jakieś dobre źródła wiedzy o układaniu treningów i samych ćwiczeniach. Gdzieś na półkach mam książkę Joe Weidera o kulturystyce napisaną kilkadziesiąt lat temu. Pewnie dałbym radę na tych zestawach ćwiczeń, które on tam proponuje ale pewnie trochę wiedza w tym temacie poszła do przodu i pewnie są jakieś dobre źródła z których można skorzystać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Druid napisał(a):

Fajnie, ze masz czas być fit, mi niestety brakuje czasu na siłownię, trochę pobiegam, pompki porobię w domu i to wszystko.

Chyba zrobie sobie domową siłownie.

Mieszkam sam, synem zajmuję się od piątkowego popołudnia do poniedziałku rano, więc mam sporo czasu. Zamiast kupowania złomu można kupić gumy oporowe i zawsze to coś da w takim domowym ćwiczeniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arghor temat rzeka..... 

 

Od informacji dostępnych w necie na temat tego jak ćwiczyć głowa boli, i człowiek może się tylko zniechęcić. 

 

Najprościej to zwyczajnie pójść i zacząć ćwiczyć, zapoznać się z maszynami itp. 

 

Z biegiem czasu na pewno dostosujesz ćwiczenia do swoich potrzeb i wtedy będziesz szukał info na ten temat. 

 

Mój plan treningowy wygląda teraz zupełnie inaczej niż 3 miesiące temu, bo w miarę progresu dostosowywałem go pod siebie szukając info na YouTube. 

 

Znajdź byle jaki przykładowy plan treningowy na necie i wypróbuj, musisz wykonywać te ćwiczenia które będą sprawiać Ci przyjemność, że tak to ujmę. 

 

Jeżeli dane ćwiczenie sprawia ból, lub niechęć, to dowiadujesz się czym możesz je zastąpić i tak sobie z czasem ułożysz swój własny trening. 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Arghor napisał(a):

Bardzo lubię kalistenikę, którą praktykuję ale przy obecnej pogodzie odpadają mi wszelkie drążki, itp

 

Rozważ zakup poręczy do pompek i choćby, drążka rozporowego do framugi drzwi. Za niecałe 300 PLN ogarniesz. Dużo miejsca nie zajmuje.

30 minut temu, TomZy napisał(a):

Przejrzyj temat od @krzy_siek

Tak polecam podejście minimalistyczne do treningu, chyba że trening to całe Twoje życie, albo masz na to po prostu dużo czasu, to oczywiście nie ma nic złego w takim układaniu planu że ćwiczysz kilka razy w tygodniu, jesli tylko się z tego regenerujesz.

Ja przy ćwiczeniu przez ostatnie 6 miesięcy, całego ciała raz na 4 lub 5 dni, mimo że poświęcam na siłownię znikomą ilość czasu, to nie tylko utrzymałem formę, ale i ją poprawiłem, co liczbowo widać po używanych ciężarach, np. do wyciskania hantli na skosie dorzuciłem 6 kg na hantlę i do podciągania na drążku dorzuciłem 10 kg (przy tej samej liczbie powtórzeń i perfekt technice).

Powiecie że to niewiele - na pewnym etapie zaawansowania, taki progress na pół roku to dużo, tym bardziej ćwicząc tak mało.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arghor Fajnie, że chcesz iść na siłkę, bo to jedna z najfajniejszych rzeczy jaka może się przytrafić facetowi. Mówię o regularnym treningu.

 

Ogólne polecam dwa kanały na YT: "Fitnez" i "Szymon Moszny". Chłopaki super wyjaśniają całą anatomię człowieka, oraz pokazują jak prawidłowo wyćwiczyć konkretne partie ciała. Gdybym zaczynał przygodę z siłką od początku, to na pewno ogarnąłbym porządną rozgrzewkę, przede wszystkim barków:

 

 

Tak przy okazji, mój trening to FBW raz w tygodniu, a w jego skład wchodzi wyciskanie na skosie dodatnim i ujemnym. Kilka dni później robię w domowym zaciszu pompki np. 4x12, żeby ogarnąć też środek klatki piersiowej. Ma to sens Waszym zdaniem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.01.2024 o 15:38, Arghor napisał(a):

Słuchajcie ostatnio coraz bardziej chodzi mi po głowie myśl o dodaniu do treningów siłowni. Bardzo lubię kalistenikę, którą praktykuję ale przy obecnej pogodzie odpadają mi wszelkie drążki, itp. Bo aż takim wariatem nie jestem, żeby iść do parku i ćwiczyć na mrozie. Więc mam taki pomysł aby naprzemiennie bawić się w kalistenikę i siłkę. 

Dlatego mam pytanie do braci trenujących o jakieś dobre źródła wiedzy o układaniu treningów i samych ćwiczeniach. Gdzieś na półkach mam książkę Joe Weidera o kulturystyce napisaną kilkadziesiąt lat temu. Pewnie dałbym radę na tych zestawach ćwiczeń, które on tam proponuje ale pewnie trochę wiedza w tym temacie poszła do przodu i pewnie są jakieś dobre źródła z których można skorzystać. 

Hej, ja ćwiczę na siłowni od roku, pod okiem personalnego. Od razu także ułożył mi dietę. Jeśli mieszkasz sam, nie masz zobowiązań i posiadasz środki w inwestycję własnej osoby to polecam gorąco.
Masz pewność, że ćwiczenia robisz co najmniej poprawnie
Masz stałą obserwację kalorii, śledzenie efektów
Możesz podpytać, korygować błędy w ćwiczenia, sporo się nauczyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.