Skocz do zawartości

Czy WOŚP to wał ?


Rekomendowane odpowiedzi

WOSP.jpg

 

 

Wstydzę się za tych tutaj którzy liczą kasę w cudzej kieszeni. To takie małostkowe i takie polskie. 

Przypomina mi to trochę te wszystkie oskarżenia w stronę właściciela forum. Niby nieprawdziwe, niby można ścigać, ale zawsze trochę błota się przyklei. Człowiek potem musi udowadniać, że nie jest wielbłądem. 

Przecież to jest prosta sprawa -nie po drodze mi z WOSP, to jej nie wspieram, nie wrzucam do puszki. Przecież na WOSP nie idą środki z naszych podatków -każdy dobrowolnie ją wspiera, czego nie można powiedzieć o wielu innych organizacjach będących na garnuszku państwa (program Willa plus, TVPiS itp).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Druid napisał(a):

Wątpię by to przeszło przez Polski beton w sejmie, ale ciekawy pomysł.

 

To już nie tyle przez Polski beton w sejmie, co przez Polski beton zwany społeczeństwem. Takie systemy buduje się od zera, a nie zmienia zastany.

 

Co do służby zdrowia w JP, to nie narzekałem - wyleczyłem ok 10 zębów, w tym jeden kanałowo, za może niecałe 1000zł. Chodziłem na akupunkturę i płaciłem jakieś śmieszne pieniądze. W niektórych placówkach pierwsza wizyta była znacznie droższa od pozostałych, ale nie pamiętam dlaczego tak było, być może, aby być rentownym przez jednorazowych pacjentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał(a):

Jaja sobie robisz? 

 

Nie. Jeśli się mylę popraw mnie proszę.

W dniu 29.01.2024 o 18:02, Pyrkosz napisał(a):

8 wyroków bodajże jest o upublicznienie sprawozdań finansowych

 

No właśnie zaciekawił mnie temat i poszperałem trochę. Chodziło tutaj nie o samą WOŚP, ale o Złoty Melon niejako "spółkę córkę" która odpowiada za organizację Finału oraz festiwalu Poland Rock. Sama WOŚP prezentuje sprawozdania bo inaczej nie miała by możliwości odpisów 1% z podatków. Dla mnie to taka typowa akcja "a u Was to Murzynów biją". Jak na TVPiS idzie z podatków 2 mld to spoko, niech sobie chłopaki z PIS-u dorobią. Jak tutaj to trochę czepianie się o detale (że np. nie było rejestracji video komisji przetargowej) ani oficjalnego protokołu przy jakimś niewielkim przetargu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosp był przez całe lata wspierany przez instytucje samorządowe i firmy państwowe. Np przez organizację koncertów albo inne imprezy, typu przelot śmigłowcem itp. Koszty takiej działalności to x. Teraz, w dużej mierze dzięki temu, wosp zbiera y od ludzi oraz z od sponsorów, głównie dużych firm. Zebrana kasa idzie na państwowe szpitale. Można tu zauważyć potencjalne uproszczenie: samorządy, TVP i wojsko po prostu dają kasę na szpitale, z pominięciem całego cyrku. Który ma sens, o ile suma y i z jest wyraźnie większa od x. Ale czy jest, nie wiadomo, x oczywiście nie jest wykazywany jako koszt, zresztą wszystkie trzy wartości nie są podawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.