Skocz do zawartości

GPS tracker


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Pany. 
szukam co kupić po taniości z Ali. 
 

Interesuje mnie urządzenie które podłącza się pod gniazdo OBD. 
 

Czy każda taka kostka wymaga karty SIM i dostępu do internetu? 
 

Czy ktoś ma? Czy używa? 
 

Proszę o info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpierw chce coś najtańszego do testów wpierw. Chce to wpiąć w OBD i wiedzieć gdzieżeś auto, tylko zastanawiam się czy są opcje bez karty SIM. 
 

Na teraz widzę to tak kupuję, wkładam kartę SIM pobieram appkę i testuję. Chciałbym jeszcze jakieś darmo od chińczyka, a nie że jakieś abonamenty płacę. 
 

 

 

@DOHC gdzie teraz jesteś? Cały czas  motur? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zuckerfrei napisał(a):

Na teraz widzę to tak kupuję, wkładam kartę SIM pobieram appkę i testuję. Chciałbym jeszcze jakieś darmo od chińczyka, a nie że jakieś abonamenty płacę. 

Tak miałem w SinoTrack PRO. 

Bez abonamentów, nie wiem czy nic się nie zmieniło.

1 godzinę temu, zuckerfrei napisał(a):

@DOHC gdzie teraz jesteś?

Z zeszłym roku zaliczyłem kilkanaście krajów choćby przejazdem, ale teraz osiadłem w Beneluxie przynajmniej na najbliższe 2, 3 lata o ile coś się nie wydarzy niespodziewanego.

1 godzinę temu, zuckerfrei napisał(a):

Cały czas motury?

1 godzinę temu, zuckerfrei napisał(a):

 

 

Tak. Sprzedałem ostanie dwa auta w 2022. Od tej pory same motocykle, gdyż postanowiłem zmienić swoje życie, i stać się archetypem chada z grupy motocyklowej jak pisał berliński samozwańczy naukowiec hehe, a na serio tak, poruszam się na codzień motocyklem, do grupy motocyklowej także dołączyłem choć jeżdżę praktycznie sam. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, zuckerfrei said:

szukam co kupić po taniości z Ali

O tym jak działają (lub nie) tanie chińskie "okazje", możesz poczytać w komentarzach pod ofertami - np tutaj: https://www.pepper.pl/promocje/gps-tracker-lokalizator-gps-nadajnik-sledzenia-samochodu-w-czasie-rzeczywistym-bateria-6000-mah-807035

 

Kiedyś też chciałem "taniej" - po kilku próbach z ówczesnymi "popularnymi" modelami, poszedłem w abonament roczny i w końcu mam spokój - od 3 lat pies lata z trackerem i nadal wszystko działa "z pudełka", bodajże za ~130zł rocznie. Też chińczyk, ale z ciut wyższej półki - nie jest idealny, ale przynajmniej nie wk*** tak, że chcesz go młotkiem potraktować.

 

Aha, co do auta - większość "złodziei" dzisiaj już na starcie włącza GPS jammer, szansa ochrony auta przed zawodowcami tą metodą jest niewielka :(

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, UncleSam said:

Nie lepiej użyć Apple AirTaga

Ze strony Apple: "AirTag emituje zabezpieczony sygnał Bluetooth, który wykrywają pobliskie urządzenia należące do sieci usługi Znajdź mój. Urządzenia przesyłają informację o położeniu AirTaga do chmury iCloud..."

 

Czyli jakbym swojego psa gonił po lesie, to nic mi go tam przez Bluetooth nie namierzy. Tak samo jak złodziej zaparkuje auto w lesie czy w polu, to tag pozostanie "niewidoczny".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kespert napisał(a):

Aha, co do auta - większość "złodziei"

Nie nie chodzi mi o kradzież. Jak auto zginie to często zostawiają je gdzieś i obserwują czy ktoś po nie wróci. Nie? Nie ma GPS. 
 

Tak czy siak chce zacząć od chińczyka taniego, wsadzić SIM i zobaczyć jak to działa. Będę zawiedziony pójdzie większy hajs. 

@UncleSam air tag to nie…. Jeszcze długo nie. 

@DOHCzazdraszczam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kilka tematów i wszystko gówno warte. Najtaniej w przypadku auta będzie tobie kupić nawet u chińczyka jakiś mały telefon z prostym wyświetlaczem ukryć w aucie.

Edytowane przez maVen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam ale nie obiecuje. To było 4 lata temu i chciałem koniecznie mieć dodatkowe urządzenie aby podczepić pod drona którym latam rekreacyjnie co by się zabezpieczyć w razie awaryjnego lądowania. Przerobiłem kilka urządzeń.

- mały tracker, właściwie to była płytka z elektroniką i baterią, wyprowadzone gniazdo do ładowania oraz karty. Całość oklejona czarną taśmą. Pierwsze nie działało odesłałem przysłali następne, problem z aplikacją niby miało korzystać z map gogle ale ostatecznie wymagało jakiś opłat i korzystało z aplikacji z chińskimi znaczkami albo ich map
- drugie podobne ale w zamkniętym pudełeczku, wyglądało lepiej ale podobnie jak poprzednik nie chciało się połączyć z aplikacją, walka z wiatrakami, pisanie do serwisu w chinach to szybciej dogadałbym się z ex
- trzecie już brane a serwisu aukcyjnego + karta sim ale ostatecznie zrezygnowałem za duże miesięczne opłaty oraz słaba precyzja oraz dziwne nieczytelne mapy

- czwarte hmm podobne do poprzednich, w sumie w jakimś plastiku chyba już sami drukowali obudowy, wejście na kartę sim i ładowanie, małe wielkości zapalniczki. Tu porozumiewanie się z urządzeniem wyglądało tak że na kartę sim wysyłałem sms (były różne kody) a zwrotnie dostawałem informacje o lokalizacji. Niby coś ale ostatecznie po miesiącu przestało działać i zrezygnowałem

Teraz może już coś nowego jest nie wiem ale raczej jak chcemy coś dobrze działającego trzeba płacić abonament. Ja trochę się zniechęciłem bo moja krwawica z chińczykami, wymiany reklamacje czy pytania to pół roku wyjęte z życiorysu.

Temat nadal mnie interesuje wiec jak ktoś coś znajdzie co naprawdę działa może też się skusze.

 

Kolega z kolei jak chciał mieć tracker aby zabezpieczyć się w razie kradzieży auta kupił starą Nokie taką biznesową nie pamiętam nazwy modelu. Była włączona i schowana i wyciszona w aucie. Po BTS czy sieci był w stanie ustalić mniej wiecej gdzie auto jest.

Edytowane przez maVen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zuckerfrei napisał(a):

Nie nie chodzi mi o kradzież. Jak auto zginie to często zostawiają je gdzieś i obserwują czy ktoś po nie wróci. Nie? Nie ma GPS. 

Na początek warto pomyśleć.

:)

Każdy artefakt pozostawia 'ślad warp'owy'.

Generalnie sprytni panowie odpuszczają TYLKO przy "samoróbkach".

 

 

....kiedyś wystarczyła zostawić prepaida zkitranego i jak coś zapytać gdzie obecnie się znajduje?

GJD?

Nie wiem czy jest jeszcze taka usługa na śieci.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.