Skocz do zawartości

Plamy z potu na czapce


Piter_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką czapkę wybrać na lato, tak żeby plamy się nie pojawiały albo były niewidoczne. Próbowałem już z cieńszego/ grubszego materiału. Z potnikiem /bez. W różnych kolorach granatowy, szary i beżowy. Czy to ja mam taki problem z poceniem czy trzeba co dzień prać te z naturalnych materiałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pot k-wa to rzecz naturalna, regulacja temperatury ciała przez organizmy stałocieplne, żeby się nie ugotowały we własnym sosie.

Ktokolwiek powie inaczej spuść go z biegiem najbliższej ci rzeki.

Ja już czytałem nawet posty takich, co nie wystarczają im blokery potu, chcą zalepić wszystkie komórki ciała, żeby się nie pocić.

Nie dociera, że połowa oddychania jest przez skórę.

Dobrze.

Niech zasada Darwina zadziała raz jeszcze.

Złe geny powinny wyginąć dla dobra gatunku.

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mac napisał(a):

Zainwestuj w bandanę męską jedwabną i na to czapkę. Problem sam się rozwiąże i będziesz miał wygodnie cały czas na łbie. 

 

Używasz? Mnie się to kojarzy z Latynosami / gettem w USA. Jakoś nie czuję, żeby to miało być wygodne. Masz jakiś sprawdzony sklep, żeby nie kupić czegoś z Chin z farbą opartą na metalach ciężkich?

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim nakryciu głowy żadne plamy się nie przebiją:

e_s_Kask_alpinistyczno-_wspinaczkowy_Pro

 

A tak na poważnie to każda czapka będzie z czasem łapała ślady od potu, tak samo jak trzeba prać skarpetki to również od czasu do czasu trzeba zająć się czapką. 

Ja mam bardzo wysoką potliwość, wolę minus 30 niż plus 30, chociaż w zimę też potrafię spocić taki gorący chłopak ze mnie i w lato zwyczajnie czapek nie noszę, może sporadycznie na krótkie dystanse np. do sklepu jak wstanę rozczochrany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony pot normalna rzecz, nie ma co szukać cieńszych czapek lub z innego materiału, skoro nawet bez czapki czy w cieniu, będziesz się pocić. 

Tyle że takie plamy to ja widzę po co najmniej kilku dniach intensywnego noszenia, i czapkę zwyczajnie przepiorę ręcznie. Na pewno nie mam takich białych plam po jednym dniu tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czapki z przeznaczeniem do biegania czy innych aktywności z przewiewnego technicznego materiału z powłoką DWR - skutecznie blokuje ona tworzenie się wszelkich trwałych plam z potu.Powłoka oczywiście się z czasem "spiera" ale w markowych ciuchach trwa to długo, a i można to odtworzyć odpowiednimi środkami.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.