Skocz do zawartości

Wizyta Xi Jinpinga w Polsce przemilczana...


Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak Barak przyjechał do Polski, wszystkie media szalały, było głosno, ludzie zbierali sie na ulicach Warszawy wiwatować, zobaczyć murzyna w limuzynie...a teraz? Przecież to wizyta potęznego być może juz najpoteżniejszego człowieka świata...Powinno być głośno, powiennna byc transmisja z wizyty Pana Xi Jinpinga w Polsce...

Przyjechał do nas człowiek, prezydent państwa z którym powinnismy miec w tej chwili jak najlepsze stosunki, przecież to potęzny rynek zbytu, przyszłościowy Pan świata

Nowe możliwości, o ile nasi polityce bedą potrafili wykorzystać ten temat dobrze i z korzyścia dla kraju...

Czy Wy oceniacie pozytywnie tą wizyte? Czy  może wizyta Xi to szereg niekoniecznie dobrych rozwiązań i utworzenie żółtej kolonii w tej częsci Europy?

xi-jinping_2399584k.jpg

Edytowane przez Assasyn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według specjalistów od geopolityki jak np. Jacek Bartosiak jeśli nowy jedwabny szlak będzie się kończył w Polsce to mamy szanse przegonić Niemcy w gospodarce. Mam nadzieję, że nasi przywódcy z PiSu zdają sobie z tego sprawę. http://niezwykle.com/polska-moze-byc-bogatsza-od-niemiec-jacek-bartosiak-szczegolowo-o-nowej-roli-polski/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Salsero napisał:

Według specjalistów od geopolityki jak np. Jacek Bartosiak jeśli nowy jedwabny szlak będzie się kończył w Polsce to mamy szanse przegonić Niemcy w gospodarce. Mam nadzieję, że nasi przywódcy z PiSu zdają sobie z tego sprawę. http://niezwykle.com/polska-moze-byc-bogatsza-od-niemiec-jacek-bartosiak-szczegolowo-o-nowej-roli-polski/

Trzeba polityków patriotów, a z tego co obserwuje to politycy w wiekszosci to agenci obcych korporacji itd a im nie zależy na potędze Rzeczpospolite, no chyba ze sie myle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Rnext napisał:

Jest niewielkie prawdopodobieństwo że się mylisz @Assasyn.

Ale tylko niewielkie, bardzo niewielkie, jakieś 1: 100 000 000 000 000 000 000 - ale szansa jest.:D

A dzięki importowi Chinek i nam może być lepiej a przy okazji - lepiej być Chinami Europy niż jej Meksykiem.

To sie nie opłaca, bo Chinole mają niedobór lalek własnej produkcji i imporują tajki i inne lale na własny użytek.

Rząd sie wkurwia i nakazuje zabawiać nawet te brzytkie chińskie wybrakowane.

Nie zadzierajmy z rządem CHIN.

Lepiej importujmy hinduski, jest ich kilkadziesiąt milionów więcej niz chłopów, są szczupłe.

Tylko jak im zmyć tą durną kropkę z czoła?. Nie martwy sie na zapas, polak wsio potrafi.

To tyle.

SH.

Edytowane przez SledgeHammer
o hinduskach mnie wyleciało ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, SledgeHammer napisał:

Ale tylko niewielkie, bardzo niewielkie, jakieś 1: 100 000 000 000 000 000 000 - ale szansa jest.:D

Nie wiem, ale chyba warunki do powstania życia w tym wszechświecie są większe.

Rząd sie wkurwia i nakazuje zabawiać nawet te brzytkie chińskie wybrakowane.

Nie zadzierajmy z rządem CHIN.

Tak, tak. Nikt nie chce ruchać brzydkich kobiet.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Salsero napisał:

Według specjalistów od geopolityki jak np. Jacek Bartosiak jeśli nowy jedwabny szlak będzie się kończył w Polsce to mamy szanse przegonić Niemcy w gospodarce. Mam nadzieję, że nasi przywódcy z PiSu zdają sobie z tego sprawę. http://niezwykle.com/polska-moze-byc-bogatsza-od-niemiec-jacek-bartosiak-szczegolowo-o-nowej-roli-polski/

 

Ale tylko wtedy gdy będzie przechodził przez Rosję :(, a to wymaga normalizacji, za PiS-u i żywota Putina raczej się nie spełni.

 

nowy-jedwabny-szlak-osw-kom.png

Trasa_Yiwu_-_Madryt.png

 

Jeżeli ją minie to przez Turcję i byłą Jugosławię, ewentualnie Węgry na zachód, ale to znowu po normalizacji na Bliskim Wschodzie.

2208951-nowy-jedwabny-szlak-657-323.jpg

 

 

Ogólnie to w tym pomyśle jedynie szlak wodny na chwilę obecną...

 

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlak północny jest intratny z jednego powodu - jest mniej krajów, a to oznacza mniej haraczu, ceł i konieczności podpisywania umów, co sprzyja szybkiemu transportowi surowców i energii.

Z kolei szlak południowy obejmuje więcej krajów z większą ilością ludzi, co sprzyja rozwojowi wszelkiego typu usług.

 

Nie jest wykluczone, że zamiast jednej nitki powstanie kilka - dostosowanych do konkretnych potrzeb. No, ale to specjaliści w Pekinie wiedzą na pewno lepiej, niż my tu na forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro prezydent przyszłego hegemona przyjeżdża do Polski, to znaczy że poważnie traktuje nasz kraj, a to z mam nadzieja mądra polityka może przynieść spore zyski...

@Brzytwa faktycznie, jak reżimowe media mogą pokazywać coś co w pewnym sensie jest na korzyść kraju? Przeciez od wieków a teraz dzięki mediom naród Polski ma być ujebany niską samooceną, mamy czcić przegrane bitwy, powstania i tak dalej...

 

 

 

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kootas napisał:

Nawet ze sprzedaży kiełbasy tirowcom.

I tirówki zarobią.

 

Przy okazji. Pisałeś o dziewczynach z Indii.

Większość z nich ma zarost na plecach, po przeciwnej stronie łonowego. hehe

 

Ciapciaki są fajne, niedostępne bo tam po układach wszystko leci, dlatego planuje wejść w taki układ :)

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Assasyn napisał:

Skoro prezydent przyszłego hegemona przyjeżdża do Polski, to znaczy że poważnie traktuje nasz kraj, a to z mam nadzieja mądra polityka może przynieść spore zyski...


Gdzieś czytałem, że ostatnio do ostatniej chwili to Szydło miała jechać do Chin a nie Duda. Byli zaskoczeni bo nie spodziewali się tego i zdawali sobie sprawę z tego że przyjeżdża do nich najwyższy rangą przedstawiciel Polski. Oczywiście bardzo ciepło przyjęli Dudę i chyba zrozumieli co ten znak oznacza. Niestety Amerykanie również skumali o co chodzi i dlatego Obama dał Dudiaszowi prztyczka w nos migając się od spotkania z nim. Oczywiście śmieszą mnie kodziarze przypisując sobie to wydarzenie :lol: Z dyplomatycznego punktu widzenia Chiny dają tą wizytą znak, że są nami przynajmniej zainteresowani. Ciekawe jak w najbliższym czasie Amerykanie na to zareagują. Żeby zrozumieć całą tę układankę polecam obejrzeć kilka filmików Jacka Bartosika na yt. Może jednak coś będzie z tych pisiorków, bo tego się po nich nie spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, jakiś tydzień temu, że jakaś gazeta, ogólnonarodowa z Chin dobrze opisała Polaków, i historię.

Nie mogę tego znaleźć.

Poza tym mamy ambasadorów od wielu lat, może nie kultury, co języka:

 

 

Oni tam nie robią pieniędzy, oni napier... kasę.

Każde wydanie płyty to koło kilku milionów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Salsero napisał:

Według specjalistów od geopolityki jak np. Jacek Bartosiak jeśli nowy jedwabny szlak będzie się kończył w Polsce to mamy szanse przegonić Niemcy w gospodarce. Mam nadzieję, że nasi przywódcy z PiSu zdają sobie z tego sprawę. http://niezwykle.com/polska-moze-byc-bogatsza-od-niemiec-jacek-bartosiak-szczegolowo-o-nowej-roli-polski/


W jakim ty swiecie zyjesz panie. Niemcy sie o to juz zatroszcza. Tak samo jak zatroszczyli sie swego czasu o spedycje w polsce. Wie ktos w ogole jak to sie skonczylo? Ta afera co po przekroczeniu granicy pracodawca mial nakaz placic ustalona stawke pracownikowi w euro?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, greturt napisał:


W jakim ty swiecie zyjesz panie. Niemcy sie o to juz zatroszcza. Tak samo jak zatroszczyli sie swego czasu o spedycje w polsce. Wie ktos w ogole jak to sie skonczylo? Ta afera co po przekroczeniu granicy pracodawca mial nakaz placic ustalona stawke pracownikowi w euro?

Grejfrut, trochę zrozumienia.

Wybacz chłopakom, wielu jest bardzo młodych i mają marzenia o silnej i potężnej gospodarczo Polsce:lol:.

Ja też kiedyś taki byłem;), naprawdę:lol:.

Za marzenia się nie płaci, nie zabijaj ich, niech marzą, to podnosi poziom endorfin.

SH.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Assasyn napisał:

Czy Wy oceniacie pozytywnie tą wizyte? Czy  może wizyta Xi to szereg niekoniecznie dobrych rozwiązań i utworzenie żółtej kolonii w tej częsci Europy?

 

Ja jestem wielkim Chińczykofilem. I uważam, że jeśli już ktoś ma nas kolonizować to i tak wolę Chiny niż Rosję, Niemcy, USA czy Izrael.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.