Skocz do zawartości

Ból kolana


Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

Nadwyrężyłem sobie kolano. 

I teraz mnie napied*la od jakiś 3 dni.

Boli jak chodzę po płaskim, jak schodzę i wchodzę pod górę - również.

 

Jak siedzę nieruchomo jest ok, jak stoję nieruchomo - jest ok.

Jak wstanę z krzesła - nie jest ok, jak ruszę po staniu w jednym miejscu - jest chwilowo ok.

 

Ból ostry, igiełkowy w okolicy kłykcia bocznego i rzepki, okazyjnie - łąkotki bocznej.

Spód kolana jest OK.

 

Pytanie:

Przejdzie to samoczynnie i się zregeneruje przy odpowiedniej diecie (masażach?) i przerwie w wysiłku?

Czy lepiej iść z tym do lekarza?

 

Nigdy nie miałem wcześniej podobnego urazu nie licząc chwilowych ukłuć podczas bardzo intensywnego treningu - pi razy drzwi - raz na pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot zapewne zwykłe stłuczenie stawu.

 

Zgaduję, iż ból nastąpił po jakimś upadku czy gwałtownym, nierównym stanięciu...

 

Konsultacja z lekarzem nie zaszkodzi. A boli bo jest stan zapalny. Dobrze zainwestować w jakąś maść przeciwzapalną typu Fenistil. A boleć będzie i to dłuższy czas Stłuczone stawy tak mają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam zimne okłady. W aptece za 30 złotych około możesz sobie kupić żel, który wkładasz do lodówki, a później na kolano. Zrób sobie taką kurację zamrażającą + kup mocną maść chłodzacą. I tak na zmianę. Spierdoliłem sobie stopę przy bieganiu (podobne odczucia do twoich). Zimne okłady + bodajże maść końska chłodząca rozwiązały problem po ok. 3 tygodniach. 

 

Zimnymi okładami bardzo skutecznie leczy się kości. Zastosuj. Maksymalnie stracisz 50 złotych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortopeda nie zaszkodzi, ale raczej prywatnie bo na NFZ poczekasz trochę. Mam podobnie. Od dziecka miałem problemy z lewym kolanem po naderwaniu więzadeł. Ostatnio przeholowałem na siłowni i znowu zacząłem czuć ból. Gdy kolano jest wyprostowane to ok, a gdy przez dłuższy czas jest zgięte pojawia się ból. Od trzech tygodni nie ćwiczę i dolegliwość powoli, ale to bardzo powoli ustępuje. Z tego co czytałem jest to problem z rzepką oraz więzadłami. Jest to nadwyrężenie stawu skokowego, możliwe że właśnie została uszkodzona rzepka. Zrób okłady, stosuj altacet albo fenistil. No i chyba przez jakiś czas musisz odpocząć od ćwiczeń. Ale tak jak pisałem na wstępie ortopeda i prześwietlenie nie zaszkodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staw skokowy kolana, masz ubity...Po prostu gdzieś uderzyłeś, ewentualnie przeciążyłeś...W najgorszym wypadku więzadła, choć nie jestem pewny...:)

Polecam maść, ewentualnie zamrażacz w sprayu...taki z prawdziwego zdarzenia...Jak nic to nie da, polecam doktora od takich wypadków, tez

z prawdziwego zdarzenia, oby nie z Częstochowy...:)

Osobiscie mam od kilku lat problem z lewym kolanem, to od uprawiania sportu od 11 roku zycia, jak postawie mocno stope na ziemi i obkrecam się resztą nogi, boli jak skurwesyn, dlatego nie bawem również odwiedze doktorka...:)

 

Edytowane przez Assasyn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

Przejdzie to samoczynnie i się zregeneruje przy odpowiedniej diecie (masażach?) i przerwie w wysiłku?

Czy lepiej iść z tym do lekarza?

 

Spróbuj wcierać DMSO i chloryn sodu. Możesz także spróbować wcierać maścią końską lub  borowiną. Jak nie pomoże to do ortopedy. Nie wiem ile masz wiosen. Ale uważaj z wizytami u ortopedy i ewentualnymi operacjami ponieważ po urazach stawu czy rzepki zazwyczaj operacje jeszcze bardziej komplikują stan tego kolana. Mojej ciotce i sąsiadce tak zjebali operacyjnie kolana że chyba tylko renta zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

Wiosen równo 30.

Pod nóż się nie dam położyć tak łatwo.

 

No to tym bardziej musisz dbać i szanować. Skoro coś pobolewa to unikaj nadmiernego obciążenia i wysiłku. Te DMSO postawiło na nogi człowieka co złamał kręgosłup upadając z konia. Te środki są przez medycynę akademicką albo zakazane albo nie traktowane poważnie ( za duża konkurencja - strach pigularzy). A do wzmocnienia stawów lub rzepki to polecam kolagen duże ilości kolagenu. Witamina C z siarką organiczną- MSM a także ogromne ilości kolagenu w pożywieniu. Rosół, parówki, żelatyna, chrząstki w udkach i skrzydełkach oraz wątróbka. MY głównie składamy się z kolagenu. Kolagen to 90% gałki ocznej ( wzrok). Kolagen to stawy, kości, mięśnie, skóra, ścięgna i wiązadła oraz organy.  Sam widzisz należy dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość minerałów, witamin oraz kolagenu a organizm sam się zregeneruje. A w uśmierzaniu bólu - maść końska, okłady z borowiny, przemywanie z DMSO, MMS oraz suplementacja Witaminą D3 i K2 MK7. O kolana i stawy trzeba dbać jak w najmłodszym wieku. Młody bóg jesteś więc nie idź pod nóż.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Aumakua napisał:

 

Gdy usłyszałem relację koleżanki która miała ściąganą wodę z kolana, zrozumiałem że kolano jest Nr3 po fiucie i zębach :>

 

Miałem jako nastolatek ściągany płyn z kolana i muszę powiedzieć, że nie taki diabeł straszny. 

 

Bałem się jak skurwysyn, karmiony w dzieciństwie opowieściami i własnymi wyobrażeniami, jak to ładują w środek kolana gigantyczną igłę (teraz tak mnie naszło, czy takimi myślami sam podświadomie nie wywołałem u siebie późniejszego upadku i urazu), w rzeczywistości samo ściąganie płynu z opuchlizny jest praktycznie bezbolesne.

 

Jedyny problem pojawił się, gdy wokół kolana pozostała resztka płynu i lekarz zaczął palcami ją "wyciskać". Wtedy faktycznie bolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Kilka dni ograniczyć ruch.

 

2 Coś przeciwzapalnego do smarowania np. diklofenak.

 

3 Jeśli po 4-5 dniach objawy nie ustąpią to do lekarza.

 

4 Jeśli mimo żelu przeciwzapalnego będzie puchnąć to do lekarza "od razu".

 

5 Wrzuć do diety coś dobrego na stawy, tak na jeden miesiąc np. codziennie miseczkę galaretki z nóżek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2016 o 15:58, Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

Nadwyrężyłem sobie kolano. 

I teraz mnie napied*la od jakiś 3 dni.

Boli jak chodzę po płaskim, jak schodzę i wchodzę pod górę - również.

 

Jak siedzę nieruchomo jest ok, jak stoję nieruchomo - jest ok.

Jak wstanę z krzesła - nie jest ok, jak ruszę po staniu w jednym miejscu - jest chwilowo ok.

 

Ból ostry, igiełkowy w okolicy kłykcia bocznego i rzepki, okazyjnie - łąkotki bocznej.

Spód kolana jest OK.

 

Pytanie:

Przejdzie to samoczynnie i się zregeneruje przy odpowiedniej diecie (masażach?) i przerwie w wysiłku?

Czy lepiej iść z tym do lekarza?

 

Nigdy nie miałem wcześniej podobnego urazu nie licząc chwilowych ukłuć podczas bardzo intensywnego treningu - pi razy drzwi - raz na pół roku.

 

Nie lekceważ tego! Cztery lata temu rozwaliłem sobie kolano (zerwane więzadła itp.), miałem gips, a potem stabilizator przez 6 tygodni.

Wydawało się ,że wszystko dobrze się zagoiło.

Jednak potem,  co jakiś czas (raz na 1-2 miesiace?) kolano mi "uciekało" np. podczas chodzenia, co skutkowało tym, że się po prostu przewracałem...

Bagatelizowałem to ,aż dwa tygodnie temu tak mi pierdolnęło (stałem!), że znów mam rozwalone -  szyna itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem okłady żelowe, maść końską chłodzącą i właśnie golonkę oraz pstrąga w galarecie.

Po pierwszej turze okładów i dwóch turach smarowania maścią jest dużo lepiej.

 

Kolano nie puchło, nic w nim nie strzykało i nie strzyka, nie przeskakuje tylko boli.

Na szczęście coraz mniej.

 

Dzięki za porady :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem metod naturalnych od babci :D Dlatego polecam okład z kapusty :)  Najpierw ją tylko trzeba potraktować tłuczkiem do mięsa, tak żeby puściła sok, potem przyłożyć, zawinąć bandażem (najlepiej na noc). Testowane, działa :)

 

No i okład z młodych piersi też warto stosować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.