Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio bardzo dużo tematów zakładanych jest przez nowych użytkowników, na ogół widać że większość to trole, psuje to trochę formę forum.

 

Krótko mówiąc nie wygląda to za dobrze, wiem że modzi wszystko nie wyłapią i nie jest to stała ich stała praca; niemniej rogacze ze stajni skody zbierają plon.

 

Takie spostrzeżenie stałego użytkownika.

 • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A może jesteśmy świadkami zmiany pokoleniowej na forum? :) Większość z nich pisze z sensem i nie czyni nadmiernego szaszoru.

Dla wielu Braci kiedyś nadających ton nastąpił rozbrat z forum. Inni nie mają zbyt dużo czasu na forumowanie.

 

Ja sam czuję się tu już jak skamienalina, ;) ale nie doznałem jak dotychczas syndromu wypalenia.

Edytowane przez Endeg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@Mordimer z założenia dajemy każdemu kredyt, do czasu, gdy nie udowodni, że mu się on nie należy.

Trolle zostaną odstrzeleni i napiętnowani a ludzie potrzebujący wsparcia czy zainteresowani własnym wkładem - zostaną i wszyscy na tym skorzystają.

Taka cena.

 • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A nowe nicki typu Mosze Black, Mosze Yellow chyba też Green? Te nazwy powinny być zastrzeżone tylko dla @Mosze Red  i powinien być nakaz ich zmiany na inny przez nowych użytkowników.

 • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Też to widzimy, dzięki za czujność - Sławek zakończył pisanie na blogu a ekipa z wykopu tam została spacyfikowana, więc mają dużo wolnego czasu. Poświęcą go oczywiście nam, próbując ochronić ludzkość przed podłymi, chorymi z nienawiści sekciarzami.

 • Like 1
 • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, sporo tematów jest zakładanych przez nowych użytkowników i komentowanych głównie też przez Świeżaków.

 

Organizacyjnie - może by przy każdym zbanowanym nicku dodać pole ban/troll - ułatwi to czytanie treści forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 • Podobna zawartość

  • Przez Newman
   Zobaczcie chłopaki co mi się trafiło i z czym się to Wam kojarzy?
   Miłego słuchania...
  • Przez Maarcin_05
   Tylko jak się pojawi w którymś temacie tzw. ,,troll" lub zagorzała ,,feministka" czy inny stwór to nagle większość użytkowników ma niesłychaną ochotę toczyć z taką osobą święta wojnę.
    
   Pytam się... w jakim celu?
    
   Alkoholikowi nie pomożesz dopóki on sam nie będzie chciał pomocy.
   Tak samo z ,,hejterami" i innymi przeciwnikami idei samorozwoju.
   Odpowiadamy im w różnych tematach, później ich komentarze są kasowane a odpowiedzi forumowiczów pozostają i z kontekstu rozmowy nie wiadomo o co chodzi?! I później temat zakopany komentarzami w bezcelowej walce z trollem.
   Dodatkowo nabijamy takim osobnikom ego.
    
   Jak wszyscy wiedzą, że na tym forum kobiety piszą we wskazanym dziale to dlaczego gdy takowa pojawi się gdzie indziej to wszyscy wchodzą z nią w dyskusję sami łamiąc zasady? Chcą się przypodobać czy jak? 
    
   Czy nie można gdzieś umieścić jednoznacznego wezwania do NIE ODPOWIADANIA na takie zaczepki i prowokacje?
    
   Wg mnie jedyne słuszne działanie to zgłoszenie takiego zdarzenia bez interakcji i kontynuowanie tematu wątku.
   Pozdrawiam
  • Przez gnukij1
   Witam! 
   Nie znalazłem w lupce tego tematu, choć dałbym głowe,że ktoś kiedyś o tym wspominał. Do rzeczy! Mam pytanie do forumowiczów, co sądzą o Materiale z TagenTV - w roli głownej Sławek, który twierdzi, że 
   rozmawiał z ojcem Pio, poprzez "użyczenie ciała" starszej kobiety. Całość ma już 14 części, rozmowy zahaczają o tematy mocno alternatywne i zakazane. Wspomina też o roli kościoła. Wedlug was, agent służb Watykanu, sprytny manipulator czy 
   może ten, który chce naprowadzić na właściwą drogę? 
   czekam na opinie   poniżej link do pierwszej części.
   Pozdrawiam
  • Przez Liam
   Nie było nigdzie wątku poświęconego stronie Samcze Runo na Facebooku, więc dodaję ten temat tutaj.
    
   Panowie, dziś w nocy jeszcze przed godziną czwartą jakaś ciota na fanpage Samcze Runo nawoływała pod postami @Stulejman Wspaniały do tego żeby nie kupować jego produktów bo wszystkie będą niebawem dostępne na Chomikuj.pl i Torrentach. Zachęcał w komentarzach żeby podsyłać mu książki, nagrania i wstawiać je na serwisy; pieprzył też coś o skanowaniu poradników i tak dalej.
    
   - Zeźliło mnie to ogromnie bo zamierzam dziś lub po weekendzie kupić książki Marka za uczciwie zarobione pieniądze
    
   Niestety komentarze znikły, zdążyłem tylko wejść na profil tego jegomościa. Nie miał zdjęcia profilowego, czego nawet nie chcę komentować. Podpisany był jako Łukasz Nowak z Warszawy, data utworzenia konta na FB styczeń 2017. Skopiowałem link do tego profilu https://www.facebook.com/profile.php?id=100015101805390  ale jak widać krzewiciel infoanarchizmu bohatersko usunął swój profil. Koleżka w komentarzu napisanym zupełnie nie na temat lżył Marka, pisząc że go nienawidzi i nim gardzi; co wyglądało mocno psychopatycznie i może sugerować że jest to wysryw nienawistnika z długim stażem. Do mnie też zdążył się dosrać pod moim prześmiewczym komentarzem o fankach Marka, ubliżając mi. Co nie tyle mnie wkurzyło, a wzbudziło chęć odnalezienia tego smroda. Tu pojawia się moje pytanie: czy jest jakaś możliwość dotrzeć poprzez obsługę FB do tego gnoja i postawić go do pionu?
    
   Pozdrawiam Serdzecznie
   Liam
    
    
  • Przez Mosze Red
   Wątek ma cel jedynie informacyjny, będzie zamknięty bez możliwości dodawania komentarzy. 
    
   Ponieważ Marek przeżywa dość mocno wszystkie sprawy związane z hejtem i innymi zdarzeniami powiązanymi z prowadzoną działalnością, wątek zakładam ja skromny moderator .  
    
   Zamieszczone w nim materiały są "cenzurowane" aby nie było możliwości mataczenia, usuwania treści, ustalania wspólnych wersji. Osoby te dowiedzą się gdy zostaną postawione w stan oskarżenia, wszak będą miały wgląd do akt.
    
   Zamieszczamy jedynie część materiałów dotyczących pierwszej sprawy + streszczenie o co chodzi w pozostałych.
    
   Wraz z rozwojem spraw (postępami pracy ze strony policji - prokuratury - biegłych) watek będzie uzupełniany o nowe informacje.  
    
   Opiszę wszystko chronologicznie + wstawię foto części materiałów. 
    
    
   Sprawa pierwsza:
    
   Ponieważ Marek nie miał samodzielnej możliwości ustalenia danych sprawców, a nosił się z zamiarem wniesienia oskarżenia, zwrócił się o pomoc do policji.
    

    

    

    
    
   Marek otrzymał wezwanie na policję w celu złożenia zeznań, ku naszemu miłemu zaskoczeniu po pewnym czasie dostał kolejne wezwanie tym razem z prokuratury gdzie uzupełnił zeznania, a prokurator dokonał oględzin materiałów. 
    
   Efektem tego było:
    

    
    
   Prokuratura zleciła przeprowadzenie czynności policji, o tym Marek jako pokrzywdzony w sprawie został poinformowany. Co ciekawe czynności nie obejmują materiałów jedynie z ostatniego roku, ci bardziej kumaci domyślą się czemu tak się stało i jaki ma to cel . 
    

    
    
   Wraz z rozwojem sytuacji i zwiększaniem się ilości treści na wykopie szły kolejne wnioski dowodowe, było ich trochę, więc wkleję tylko część. Marek ustalił część danych osób, które piszą na wykopie, podzielił się z tą wiedzą niedawno z prokuratorem. Odnośnie tych osób podano nazwiska, miasto zamieszkania i miejsce zatrudnienia co pomoże w uzyskaniu dokładnych danych adresowych. 
    
   Jeśli okaże się iż wpisy były dokonywane w godzinach pracy ze służbowych komputerów, trzeba będzie wystąpić o zabezpieczenie nośników danych także w miejscu pracy tych osób.  Myślę iż pracodawcy nie będą zbyt zadowoleni z zaistniałej sytuacji.  
    

    

    

    
    
   Dodatkowo w dniu dzisiejszym Pani doktor, słynna już "gospodyni" skierowała dość obszerne pismo do prokuratury, z którego publikuję fragmenty. Czytałem całość i w mojej skromnej opinii kwalifikuje się to na oddzielną sprawę karną z 2 lub 3 paragrafów. 
    

    

    

    
    
   Sprawa druga: 
    
   Dotyczy wyłącznie jednej osoby. Możecie zgadywać o kogo chodzi  
    
   Jest to sprawa z artykułu 190 kk w powiązaniu z art 157 kk par 1 (średni uszczerbek na zdrowiu).
    
   Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zostało zgłoszone niedawno. Ze względu na dobro śledztwa oraz fakt iż dokumentacja zawiera wiele szczegółów osobistych dotyczących zdrowia i życia Marka i jest bardzo obszerna opublikujemy dokumentację w późniejszym terminie.
    
   Poczekamy spokojnie na rozwój wydarzeń i działania ze strony prokuratury, w momencie gdy prokuratura zidentyfikuje sprawcę możecie liczyć na publikację.
    
    
   Uchylę rąbka tajemnicy:
    
   Wykonano dwa badania lekarskie, przez lekarzy będących biegłymi sądowymi. Wykazano uszczerbek na zdrowiu w stopniu średnim, długotrwały, jako przyczynę wskazuje się wyraźnie nienawistne i systematyczne wpisy na różnych portalach internetowych. Obie opinie lekarskie są zbieżne.
    
   Co zabawne zawierają też szczegółowy opis technik jakimi posługiwał się internetowy napastnik podczas znęcania nad swoją ofiarą i jakie to odniosło skutki. 
      
   Skompletowano wszystkie dane, które mogą posłużyć zidentyfikowaniu sprawcy i dołączono do zgłoszenia.
    
   Prokuratura wszczęła postępowanie z urzędu jak w sprawie pierwszej. Sprawa została automatycznie przeniesiona do prokuratury okręgowej, czynności zlecono policji.
    
   Śledczy prowadzący sprawę, stwierdził że jedyna rzecz tak naprawdę jaka jest do zrobienia to zidentyfikowanie napastnika.
    
    
   Przy okazji zauważył jedną rzecz, gdy Marek wyraził obawy o możliwość namierzenia sprawcy.
    
   "Panie Kotoński ile czasu pisał Pan na portalu wykop, a od kiedy posiada konto tamta osoba?".
    
   i od razu wyciągną wniosek (nie przytaczam słowo w słowo ale zachowuję sens wypowiedzi). 
    
   "Skoro osoba atakująca pana jest tam dłużej to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli ta osoba maskuje swoje ip obecnie, to przed pańskim pojawieniem się nie maskowała swoich połączeń lub robiła to sposób bardziej prymitywny". 
    
   Jeśli uda się policji ustalić kto ukrywa się pod "sami wiecie, którym nickiem" opublikujemy cały dostępny materiał zamazując oczywiście dane natury osobistej i/ lub zdrowotnej Marka. 
    
    
   Sprawa trzecia: 
    
   Robię tylko zapowiedź - sygnalizuję. Są kompletowane materiały dowodowe przeciwko jeszcze jednej osobie, sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury w ciągu najbliższych  7 - 12 dni. Jak będzie decyzja o wszczęciu postępowania i zostaną zlecone/ przeprowadzone pierwsze czynności śledcze będziemy publikować w tym wątku. Będzie to sprawa z art 190 kk + 191 kk.
    
    
   Sprawa czwarta:
    
   Z uwagi iż dokonano kilku prób ataków na forum (między innymi ddos), oraz prób włamania na skrzynkę moderatorską, prób uzyskania i przejęcia kanału yt poprzez wysyłanie fałszywych maili (podszywanie się pod support yt) w celu wyłudzenia danych logowania, to samo tyczy się forum. Marek zdecydował iż zareaguje również w tej sprawie. 
    
   Uzyskane dane od firmy, która obsługuje serwer, serwisy, strony należące do Marka i inne skompletowano i oddano do analizy firmie zajmującej się informatyką śledczą - identyfikacją sprawców tego typu ataków.
    
   Co nas przekonało? Mianowicie to iż firma bierze pieniądze, jedynie gdy uda jej się dotrzeć do sprawców działań, co jednoznacznie wskazuje iż są uczciwi i pewni swych umiejętności.
    
   W celu zachęcenia panów do efektywnej pracy obiecałem premię w wysokości 300% ich standardowej stawki, jeśli dzięki materiałom dowodowym, które dostarczą, prokurator uzyska wyrok skazujący. 
    
   Klasyfikacja czynów będzie zależała od zebranych materiałów dowodowych, tutaj będzie wybór dość szeroki ponieważ przestępstwa elektroniczne podpadają pod kilka paragrafów. 
    
    
   Uwagi końcowe:
    
   Materiały w tym wątku będą uzupełniane wraz z rozwojem spraw.
    
   Wątek opisuje jedynie niewielką część podjętych działań. 
    
   Obie opinie wystawiane przez biegłych sądowych byłyby ciężkie do podważenia. Lekarze powszechnie znani, biegli z nieposzlakowaną opinią, tytułami naukowymi i licznymi publikacjami. Żadnego z nich nic nie łączy z Markiem, nie znają się na gruncie prywatnym. 
    
   Gdyby jakiś "geniusz" wpadł na pomysł iż oskarży Marka o pieniactwo ze względu na ilość postępowań to może cmoknąć go w pompkę .
   Marek występuje/ będzie występował jako osoba pokrzywdzona we wszystkich sprawach, aczkolwiek doniesienie o popełnieniu przestępstwa nie muszą być składane przez niego.
    
   Ustalenie sprawców w toku postępowania prokuratorskiego, uzyskanie wyroków skazujących zaowocuje złożeniem pozwów cywilnych.
    
   Na chwile obecną Marek cierpliwie czeka, dosyła wnioski dowodowe, ma zapewnioną opiekę prawną oraz medyczną. 
    
    
   Znając tempo działania polskiego wymiaru sprawiedliwości, zamknięcie wszystkich spraw potrwa około 3 lat, a co będzie później? 
    
    
   Później Marek napisze o tym książkę, dobry papier, twarda oprawa i  Empik :>
    
    
   Aktualnie Marek zajęty jest tym:
    

    
    
      
    
    
    
    
 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×