Skocz do zawartości

Bracia, trzeba zadecydować


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie bawmy się w polowanie na czarownice  :lol:  Poza tym niby z jednej strony brzmi to ciekawie i zabawnie "rezerwat dla kobiet", ale z drugiej jednak mi daje takie skojarzenie z folwarkiem zwierzęcym. Większość mężczyzn zamkniętych jest w swoistych rezerwatach, ale my ich uwolnimy i zaczniemy zaludniać je kobietami. Chyba nie do końca tędy droga  :unsure:

 

Kontrwywiad nie w ciemię bity, zacznie się tworzenie kont na zasadzie "As od Alicji", gdzie kobiety będą chciały choćby dla samego zaspokojenia ciekawości zobaczyć co też tam te męskie szowinistyczne świnie piszą w swoim chlewie. Oczywiście chąc nie chcąc będą tam wrzucać swoje trzy grosze, bo przecież też mają prawo do głosu - jakoś zapominają o prawie do milczenia  :D

 

Dlatego proponuję utworzenie działu "strefa zamknięta" - coś w ten deseń, gdzie dostęp mieliby tylko użytkownicy z dłuższym stażem i którzy wykazali się w jakiś sposób na forum, nie na zasadzie "napiszesz sto postów albo jesteś z nami trzy miesiące to dostaniesz zaproszenie". Przepustki przydzielaliby Moderatorzy. 

 

Pikaczu, adin to propsy za to, że zacząłeś pisać przejrzyście  :)  dwa to chciałem się odnieść do:

 

"Panowie spójrzcie prawdzie w oczy część z was nie potrafi rozmawiać z kobietami, uświadomiłem to sobie po zjawieniu sie laski na forum."

 

Niby w jaki sposób to ma komuś tutaj pomóc? Jeżeli nie potrafię rozmawiać z kobietami (nie twierdzę, że to mnie miałeś na myśli), to raczej nie pomoże mi klikanie z nimi tutaj. Mało tego, niemal zawsze zrobi się z tego klasyczny "offtop" w jakimś temacie, a w shoutboxie ślad na długo nie zostanie, żeby ktoś mógł obserwować i wyciągać wnioski. Poza tym w większości przypadków, tak przynajmniej mi się wydaje, dużo większym problemem dla facetów jest nawiązanie kontaktu, a nie samo prowadzenie rozmowy. Nawet jak typ nauczy się obcować z kobrą, to niewiele mu to da, jak będzie obawiał się do niej zbliżyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustki powinny być na zasadzie ilości zdobytych lajków. Po za tym pisałem o tym juz na poczatku swojego pobytu ze stopnie powinny być przyznawane od ilosci lajków a nie ilosci postów.

Ten punkt miał sie odnieść do refleksji.

Dobra a wiec tak. Jezeli koleś nie potrafi rozmawiać z kobietą, nie wie o czym rozmawiać z kobietą to jak on ma obcować z kobietą? zacytuje tu jednego z trenerów pua którego podejscie mi sie w chuj podoba," Do ruchania to każdy pierwszy a do uwodzenia to już 2 lewe raczki"

czy jakos tak to szło

Właśnie przez to forum i przez m.in. nie nawracalnych na znaki diakretyczne ludzi, takich jak Ty, uczę się patrzeć na różne rzeczy z różnych perspektyw i zaczynam kumać o co chodzi :D

giphy.gif

Ale mi dowaliłeś, badz taki dowcipny w gadce z kobietami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam I obserwuje I nie moge uwierzyc, podobno ellitarna loza samcow a dwie laski rozpetaly taka burze ze sie zaraz kurwa wszyscy pogryziecie! O czym to ma swiadczyc?

 

Uczymy się obserwując, siebie także :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze.

Jak najbardziej uważam, że ograniczenie dostępu kobiet do pewnych działów jest uzasadnione. Czy do wszystkich? To trudno powiedzieć. Ale faktem znanym mi nie od dziś, a łatwo obserwowalnym w realu jest to, że spotkania ludzi dzielą się na dwie grupy:
a ) te gdzie nie ma ani jednej kobiety,
b ) te gdzie jest jedna lub więcej kobiet.

Nie muszę chyba rozwijać, że najlepsze i najwartościowsze dyskusje (najwartościowsze spośród rozmów o męskich sprawach) są w wypadku a) bo w wypadku b ), niestety, ale zawsze do głosu dochodzi męska natura. Biologia. I nad tym się da zapanować, ale przy rosnącej grupie samców, zawsze znajdzie się jeden, który się wyłamie i pociągnie resztę. I rozmowy z merytoryki, zejdą na wojny płci, albo kompletny mizognizm, albo na pucowanie się przed paniami. A na tym forum chyba nie o to chodzi? Tu mężczyźni radzą mężczyznom jak być mężczyznami.

Drogie Panie - to nie tak, że nie chcemy z Wami rozmawiać, tylko że nie do końca potrafimy szczerze rozmawiać o Was przy Was.
Tak to wygląda przynajmniej z mojej perspektywy.

Ale, żeby nie było tak różowo - ładnie to się prezentuje na papierze, pytanie jak chcemy to zrealizować w praktyce?
Innymi słowy: jak mielibyśmy weryfikować płeć użytkowników?

Bo na razie jedynym wyznacznikiem płci jest to, którą opcję wybierzesz zakładając konto... I szczerze powiedziawszy nie mam żadnego pomysłu na sprawdzenie bez orzeczenia lekarskiego, ewentualnie przeszukania osobistego jakiej płci jest dana osoba? A tym bardziej na forum i przez internet. Jakim problemem dla kobiety jest zaznaczyć, że jest mężczyzną? Żadnym. I jeżeli będzie naprawdę miała ochotę poudawać faceta i powciągać nas w różne dyskusje, to tak zrobi.

A nawet jeżeli zachowa się jak kobieta i nabierzemy podejrzeń to co, będziemy banować profilaktycznie? A może to biedny zniewieściały kolega, który wymaga naszej pomocy?


Podsumowując: uważam, że pomysł jest o tyle świetny, co nie do zrealizowania. I proszę mnie wyprowadzić z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zaletą obecnego rozwiązania jest jasność sytuacji. Wiadomo kto jest kto. A co jak wprowadzimy ograniczenia dla kobiet? Zaczną się pojawiać fejkowe konta - Jacki, Placki i Krzyśki. I jak wtedy rozpoznacie, kto tu jest prawilny, a kto nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pomysł z mojej strony (niezobowiązujący):

W loży nie potrzebne nam "siostry", "doradczynie", ani nawet "czasoumilacze", lecz jako, że są wątpliwe środki zaradczo-mechaniczne, głosy podzielone, a na ten czas obecne są już oswojone sztuki to można sprawę załatwić po męsku - patriarchalnie. Czyli panie mogą być, będą akceptowane, ale muszą się zachować jak damy i spełniać określone warunki.

1. Najpierw wskazówka do panów. Jak komuś nie podoba się "morda" kobieca to wrzuca ją na listę ignorowanych.

2. Każda kobieta musi się zameldować w jednym temacie z listą i w kilku zdaniach podać powód i planowany charakter obecności.

3. Będą tematy w których kobieta nie będzie się mogła wypowiadać, jak to rozwiążemy to drugorzędna sprawa np autor oznacza skrótem temat.

4. Kobiecie nie można podnosić głosu-słowa na mężczyzne, ani brać udziału w sporach charakterologicznych. Kary za złamanie tego powinny być natychmiastowe i bezwzględne i być niezależne od treści rozmowy. Moderator oceni, jeśli to będzie zapomnienie się to warn, a jeśli delikatna sprzeczka to ban na tydzień czy dwa, a jeśli otwarty atak to perm.

5. Nie uważam, żeby na forum zabraniane powinny być normalne rozmowy nawet jeśli wychodzą po za meritum. To nie więzienie. Nie oczekiwałbym też jakiś wyszukanych wzbogacających treści ze strony kobiet. Nie mniej faceci powinni mieć egzekwowane prawo zasugerować partnerce w rozmowie, by powróciła do rzeczowości i z jej strony nie może być dąsów.

6. W nawiązaniu do 5 gdy tak się stanie i np. kobieta straci zainteresowanie rozmową, to musi ją grzecznie zakończyć komunikując to swoim zdaniem podsumowującym.

7. Kobiety są tolerowane i akceptowane, należy się szacunek tak jak do każdego inne brata, do czasu póki nie dadzą obiektywnego powodu by tak nie było. Nie mniej szczególnie do nich powinny być kierowane słowa z zasadą - jeśli nie masz nic przyjemnego do powiedzenia, to lepiej nie odzywaj się wcale.

Doradztwo idzie z mojej strony, raczej obserwatora. Na żadnej konkretnej koncepcji mi nie zależy. Tak tylko dla zagrzania ducha powiem Drodzy Kamraci - nie ma co myśleć jak p*zdeczki, to męskie królestwo. Chyba czytałem konfliktową rozmowę z Marzeną i szczerze powiedziawszy w realu staną bym po jej stronie nazywając panów prostakami, ale tutaj jakoś inaczej to na mnie zadziałało. Najpierw zaskoczenie (na nietypową reakcje samczą), lecz później stwierdziłem, że ku*wa racja, na sercu mi się cieplej zrobiło jak w końcu poczułem że jest równouprawnienie (w kobiecym gronie mężczyzna nie ma szans i będzie zjechany) tak więc co tu baba będzie się panoszyć niech zamknie japę i uświadomi sobie gdzie jest.

Sory że się teraz wtrące ale co nie którzy zachowuja się gorzej niż ciapatki :( traktujecie nas jak za przeproszeniem szmaty no bez urazy ja do żadnego z weas nic nie mamv to wasze forum i wasze zadnie a to że któraś z nas coś wtrąci to wy reagujecie tak jak bysmy wam nie wiem jaką krzywdę zrobiły 2 osoby tak się zachowują reszta jest ok i kulturalna ale troche uprzejmości nie zawadzi

To nie tak Kotku. Uświadom sobie gdzie jesteś. Każda kultura ma swoje obyczaje, to twoja wina jeśli nie wiesz jak się zachować. Jeśli chcesz być śpiącą królewną to nie jest to forum dla Ciebie. To nie żadne konkretne osobniki, źadna przesadzona reacja, tylko w zasadzie podstawa, a na co to się sucz "wtrącała"? Przywołali Cię do porządku ot, co. Nie mam nic do Ciebie osobiście, pewnie jesteś miłą dziewczyną, ale my tu chcemy kształtować normalność, a nie płynąć z cywilizacją zepsucia męskiej godności.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zaletą obecnego rozwiązania jest jasność sytuacji. Wiadomo kto jest kto. A co jak wprowadzimy ograniczenia dla kobiet? Zaczną się pojawiać fejkowe konta - Jacki, Placki i Krzyśki. I jak wtedy rozpoznacie, kto tu jest prawilny, a kto nie?

Już pisałem, będą takie lewe konta, ale chodzi ogólnie o ideę - jak się złapie kogoś to ban i widoczny napis że złapaliśmy kobietę, dla jaj i beki. I wszystko gra.

Leon, ale kto będzie tego pilnował? Jest prosty zakaz pisania kobiet poza rezerwatem, i tyle. Chodzi o zasady, pokazanie że wrzaski i tupanie nóżką poza pewną granicą nie mają racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik - pomysł nawet mi się podoba, ale trzeba to konkretnie omówić bez emocji. A to jest niewykonalne jak do głosu dochodzą kobiety. Dlatego, jeżeli zastanawiamy się nad zniesieniem parytetów i założeniem restrykcji płciowych, to pytam Was Drodzy Bracia Samcy, co takiego robią w tym wątku Nasze Szanowne Panie? Hę? 
 

Jako moderator - sekundy się nie będę zastanawiał nad płcią trolla, czy agresywnego uży-szkodnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze.

Jak najbardziej uważam, że ograniczenie dostępu kobiet do pewnych działów jest uzasadnione. Czy do wszystkich? To trudno powiedzieć. Ale faktem znanym mi nie od dziś, a łatwo obserwowalnym w realu jest to, że spotkania ludzi dzielą się na dwie grupy:

a ) te gdzie nie ma ani jednej kobiety,

b ) te gdzie jest jedna lub więcej kobiet.

Nie muszę chyba rozwijać, że najlepsze i najwartościowsze dyskusje (najwartościowsze spośród rozmów o męskich sprawach) są w wypadku a) bo w wypadku b ), niestety, ale zawsze do głosu dochodzi męska natura. Biologia. I nad tym się da zapanować, ale przy rosnącej grupie samców, zawsze znajdzie się jeden, który się wyłamie i pociągnie resztę. I rozmowy z merytoryki, zejdą na wojny płci, albo kompletny mizognizm, albo na pucowanie się przed paniami. A na tym forum chyba nie o to chodzi? Tu mężczyźni radzą mężczyznom jak być mężczyznami.

Drogie Panie - to nie tak, że nie chcemy z Wami rozmawiać, tylko że nie do końca potrafimy szczerze rozmawiać o Was przy Was.

Tak to wygląda przynajmniej z mojej perspektywy.

Ale, żeby nie było tak różowo - ładnie to się prezentuje na papierze, pytanie jak chcemy to zrealizować w praktyce?

Innymi słowy: jak mielibyśmy weryfikować płeć użytkowników?

Bo na razie jedynym wyznacznikiem płci jest to, którą opcję wybierzesz zakładając konto... I szczerze powiedziawszy nie mam żadnego pomysłu na sprawdzenie bez orzeczenia lekarskiego, ewentualnie przeszukania osobistego jakiej płci jest dana osoba? A tym bardziej na forum i przez internet. Jakim problemem dla kobiety jest zaznaczyć, że jest mężczyzną? Żadnym. I jeżeli będzie naprawdę miała ochotę poudawać faceta i powciągać nas w różne dyskusje, to tak zrobi.

A nawet jeżeli zachowa się jak kobieta i nabierzemy podejrzeń to co, będziemy banować profilaktycznie? A może to biedny zniewieściały kolega, który wymaga naszej pomocy?

Podsumowując: uważam, że pomysł jest o tyle świetny, co nie do zrealizowania. I proszę mnie wyprowadzić z błędu.

 

Madrego zawsze przyjemnie posluchac... Zobaczcie jaki rozpizdziel z tej calej dyskusji zrobily dwie panienki! O to chodzi by nie bylo czegos takiego. Co do weryfikacji kto jest kim - po pierwsze - na razie wiemy kto jest kim, po drugie - poznamy kto jest mezczyzna a kto kobieta, po trzecie mozna zastosowac login facebookowy (ale wowczas anonimowosc bierze w leb). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem, że to będzie właśnie takie nieco elitarne forum dla osób zdających sobie sprawę o co biega. Okazało się, że zrobiło się tutaj kółko wzajemnej adoracji dla facetów, którzy nie potrafią budować relacji z kobietami lub zostali przez nie oszukani. Nie będę pisał o kogo chodzi ale te osoby, których to dotyczy dobrze o tym wiedzą a pozostałych ten post nie dotknie. Dopuszczenie do pisania tylko mężczyzn to pomysł bez sensu ponieważ zarówno wśród mężczyzn jak i wśród kobiet jest dużo debili. Ba, to wśród mężczyzn jest stetystycznie więcej debili niż wśród kobiet. Podobnie zresztą jak ludzi bardzo inteligentnych i geniuszy. Kobiety są zazwyczaj średnie a u mężczyzn występuje wyraźniejszy podział na lepszych i gorszych. Jeśli to forum ma być elitarne to proponuję test IQ przy rejestracji. W ten sposób faktycznie powstanie coś w rodzaju elity i zagwarantuje to, że będzie więcej mężczyzn. Kobiety nie będą płakać, że są dyskryminowane a te, które przejdą przez test to kobiety inteligentne, z którymi można porozmawiać na poziomie. "Elita" składająca się z samych mężczyzn kiedy to płeć jest jedynym kryterium to nie żadna elita tylko grupa dyskusyjna dla mężczyzn będąca odpowiednikiem forum wizaż.pl (czy jakoś tak).

 

Jeśli mężczyzna przegrywa konkurencję z innymi samcami o kobietę to normalne, że powie "a na chuj mnie te baby". Tak samo jak dresiarz nagrywający chujowy rap, który nawija o tym, że pieniądze mu są niepotrzebne a ten kto je ma to komercyjny śmieć :D Dokładnie ten sam mechanizm tylko "wahadło "inne ;) A ja myślałem, że to będzie forum pokazujące przykłady jak z pizdy stać się samcem alfa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEO jak mi brakowało tego Twojego relatywizmu i wybielania kobiet jak byłem zagranicą. Na szczęście wróciłeś i jesteśmy znowu w domu.  B)

 

To nie powinno być forum na zasadzie "jak z pizdy stać się samcem alfa" - to są dwie skrajności. Super alfa też nie jest dobry, bo jest to odgórna dyrektywa mówiąca komuś jak ma żyć. Optymalnym rozwiązaniem jest po prostu być sobą, a przy tym na tyle znać kobiecą psychikę, żeby do pewnego stopnia samemu dyktować warunki i być niezależnym emocjonalnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiedy gten rezerwat przyrody będzie ;p i jakieś odosobniona cela dla zarabistejlaski :D

 

Vincent: Dajmy już spokój z tymi personalnymi wycieczkami. Dostała ostrzeżenie, a jak to nie pomoże, następny w kolejce jest ban. Usuwam część wypowiedzi o zarąbistejlali. Nie ma jej obecnie na forum, więc nie prowokujmy trolla takimi tekstami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon, ale kto będzie tego pilnował? Jest prosty zakaz pisania kobiet poza rezerwatem, i tyle. Chodzi o zasady, pokazanie że wrzaski i tupanie nóżką poza pewną granicą nie mają racji bytu.

Myślę, że w interesie użytkowników jest tego pilnować. Ktoś kto przychodzi na forum musi się zapoznać z regulaminem i netykietą w ten czy inny sposób. Ostatecznie (po wytworzeniu i ustabilizowaniu się tej kultury) nie widzę w tym większej uciążliwości niż funkcjonowanie konstytucji w społeczeństwie, czy zdejmowanie butów w chińskich domostwach. Przy tej ilości kobiet jest to jak najbardziej wykonalne, przy wiekszej może nawet niezbędne.

Jeśli chodzi o rezerwat, to jest to prostsze rozwiązanie, ale moim zdaniem bardziej restrykcyjne i edukacyjnie uboższe. Myślę, że wiele Pań jest tu właśnie na przekór, by pisać w miejscach odległych od kobiecego świata. Tworzenie rezerwatu jest równoznaczne z zanegowaniem ich celu na tym forum. Zabawne bo na razie jest tu więcej aktywnych kobiet niż na niejednym forum tematycznym w których uczestniczę. Obecność kobiet na pewnych warunkach podkreśli energię męską, którą jest porządek i zasady, o ile o to zadbamy.

Tak jak napisałem, podałem luźny pomysł, można z niego odjąć, dodać, zmodyfikować, lub calkowicie odrzucić. Wszystko zależy od samopoczucia decyzyjnego organu, a jak rozumiem w dalszej konsekwencji samopoczucia reszty samców z danym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.