Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Znam takie osoby. 

 

Nie wiem co powoduje, że mają takie oczy, to jest pewnie związane z genetyką, ale szczerze przyznam, że fascynują mnie takie gały :D

 

Swoją drogą ja mam normalne oczy (przynajmniej ja tak uważam), kolor piwny, a kilka razy dziewczyny mi mówiły, że mam takie przeszywające spojrzenie :D Lubię to wykorzystywać :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie patrzeć w lustro za często, bo myślę, że ten typ chce mi wpierdolić, manipulować mną, wykorzystać seksualnie. Jak się jest wkurzonym efekt x2, a niewyspanie X10. Ludzie patrzą ukradkiem, nie bezpośrednio.

Edytowane przez Rodryg Diaz de Vivar
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Przemek1991 napisał:

szczerze przyznam, że fascynują mnie takie gały :D

Mnie też.

 

10 godzin temu, Rodryg Diaz de Vivar napisał:

Jak się jest wkurzonym efekt x2, a niewyspanie X10.

Masz rację! Często byłam skrajnie niewyspana i nawet czułam się w tym stanie silniejsza psychicznie niż zwykle. :D

 

12 godzin temu, Hippie napisał:

Znam parę takich osób co zabijają w taki sposób wzrokiem :P 

A ja nie znam z aż tak żywym spojrzeniem. Nawet ze znanych osób ciężko kogoś znaleźć!

 

11 godzin temu, Przemek1991 napisał:

Nie wiem co powoduje, że mają takie oczy, to jest pewnie związane z genetyką

Chyba tak, właśnie sprawdzam drzewo genealogiczne, życiorys, tzw. choroby (ADHD) tamtych powyżej. Na takie oczy musi się złożyć parę rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Les napisał:

Mozesz podać więcej linków na temat tych skrótów? Ciekawe.

Więcej objaśnień i same opisy typów na tych stronach:

http://socjonika.pl/

http://socjonika.pl/starastrona/index.php?strona=estp

Ostrzegam, dość obszerny temat. ;) Ale myślę, że warty zachodu. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bruxa napisał:

A ja nie znam z aż tak żywym spojrzeniem. Nawet ze znanych osób ciężko kogoś znaleźć!

Jakiś czas temu spotkałam z moim Lubym pewną dziewczynkę w poczekalni u dentysty... zaczęła się patrzyć na niego przeszywającym wzrokiem i nawet nie mrugnęła. Wyglądała na jakieś 5 lat. :P Dalej główkujemy... o co jej chodziło...:D 

Podobne spojrzenie do tego słoneczka...:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dobryziomek napisał:

Ja mam takie oczy.

Wierzę Ci. Pewnie nazwałeś się dobryziomek, żeby nas zmylić.

 

18 minut temu, Rodryg Diaz de Vivar napisał:


@Bruxa dzięki za temacik bruxa uswiadomiłaś mi, że mam zajebisty atut, nad którym muszę popracować ?

Niewysypiać się?

 

Dzięki @Hippie za linki! Pytanie jak się zmienić w SEE. W toku życia udało mi się zmienić "spojrzenie", czyli siebie. Z wyglądu matki boskiej (czyli dobrodusznej pierdoły) przeszłam na bardziej obojętne i chłodne patrzenie się na świat i ludziów. :) A pamiętam, że parę lat wstecz nawet nie potrafiłam mieć takich "złych oczu" i było mi z tego powodu smutno. Ja pierdolę co ja piszę. :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa Socjotypu się nie zmienia...nie da od tak zmienić się metabolizmu przetwarzania informacji. Socjonika głównie się tym zajmuje, rozróżniając 16 typów. Bada się tu raczej podświadome reakcje każdego typu. Poczytaj sobie dokładnie opisy typów i spróbuj się przypasować. 

Cytat

[...]Jak napisano wyżej, pojęcie metabolizmu informacyjnego rozumiemy jako wszelką wymianę informacji (za pośrednictwem odpowiednich komunikatów) pomiędzy jednostką a środowiskiem. Próbuje się ją przedstawić przy pomocy różnych modeli, z których najpopularniejszy jest tzw. model A. Wymiana ta zachodzi na różne sposoby u różnych osób. Okazuje się, że ten sam aspekt informacyjny może być odbierany i przetwarzany inaczej, dlatego że odpowiadające mu elementy informacyjne pełnią w procesie metabolizmu u badanych jednostek różne role. Wyróżniamy 16 schematów przebiegu metabolizmu informacyjnego, nazywamy je socjotypami. Każdy człowiek przetwarza informacje według jednego z tych schematów. Socjotypy można uznawać za coś wrodzonego, co nie zmienia się w ciągu naszego życia.

Zrozumienie zasad działania socjotypów i opanowanie sztuki ich rozpoznawania pozwala usystematyzować wiedzę o naszym własnym sposobie myślenia oraz poznać kategorie, którymi myślą inni. Dzięki tej wiedzy można między innymi świadomie dobierać i przekazywać informacje w taki sposób, żeby zostały jak najlepiej przyswojone przez adresata.

 

Przebieg wymiany informacji pomiędzy dwoma jednostkami posiadającymi konkretne socjotypy również podlega schematyzacji – schemat tego rodzaju nazywamy relacją socjoniczną. Istnieje 16 takich relacji. Mają one widoczny wpływ na nasze kontakty z innymi ludźmi, na to, które z nich odbieramy jako komfortowe, a które jako męczące. Są oczywiście jedynie pewnym zgrubnym przybliżeniem i zawsze należy rozważać je w szerszym społecznym kontekście.

Poznanie praw, według których kształtują się relacje, pozwala przewidywać trudności, jakie mogą wystąpić przy nawiązywaniu kontaktu z konkretnym człowiekiem. Pomaga znaleźć towarzystwo, w którym będziemy mogli najpełniej rozwinąć własną osobowość. Uczy w jaki sposób dobierać ludzi w grupy, w obrębie których współpraca będzie przebiegała w możliwie komfortowy sposób.

źródło

 

Takie przeszywające oczy w sumie ma pare typów wg socjoniki (choć zdarzają się wyjątki...) Głównie ci, którzy mają dominujący ten element informacyjny:

http://socjonika.pl/starastrona/index.php?strona=Se

SLE, SEE LSI, ESI. czyli grupa agresorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

Te zdjęcia co wysłałaś... od razu mam bardzo nie miłe odczucia.

Mój ojciec też jest w stanie zrobić wytrzeszcz oczu, ale on ma to za moim dziadkiem i robi takie jak się wkurzy.

Moja mama wiele razy mówiła "ty jak wybałuszysz te oczy" i ma rację bo wygląda jakby mu psycha klękła.

Ja natomiast nie mam takich oczu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger dlaczego? Jeśli masz w sobie kobiecą stronę jak piszesz, to powinieneś lubić dominujących ludzi. Lubić to może niezbyt.. mieć przyjemne odczucia dzięki takim osobom. ?

 

Dnia 30.08.2018 o 21:04, Hippie napisał:

@Bruxa Socjotypu się nie zmienia...nie da od tak zmienić się metabolizmu przetwarzania informacji.

Nie zmienia... niby tak, ale nie do końca to do mnie trafia.

 

Odkryłam coś, ale brakuje mi przykładów. Znacie jakichś aktorów albo muzyków, którzy są hiperaktywni, zachowują się trochę jak wariaci? Niekoniecznie chodzi o spojrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj mijałam chłopaka o takich oczach, był przystojny, więc chciałam się do niego uśmiechnąć, ale jak nasze spojrzenia się zetknęły to mnie zmroziło i nie byłam w stanie :( Kolor oczu miał też niespotykany, bardzo jasnoniebieski, więc zastanawiam się czy przypadkiem nie miał soczewek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   

Dnia 30.08.2018 o 06:32, Hippie napisał:

Znam parę takich osób co zabijają w taki sposób wzrokiem :P 

   Żadna z osób prezentowanych osób nie zrobiła na mnie wrażenia. Może to skrzywienie zawodowe?:D Pozdrawiam tak wgl.

 

   Kiedyś, przed przebudzeniem też uciekałem wzrokiem, Teraz jak nawiążę kontakt wzrokowy, obojętnie czy z facetem, czy kobietą wytrzymuję wzrok. Zmuszam się do tego,

Taki mały pojedynek, 10/10 wygrywam. Mam niebieskie oczy, twarz, owalna, przeważnie uśmiechnięta, jak mam do czego.

 

   Do czego zmierzam, to nie oczy, oczy są zwierciadłem duszy, za tymi oczami patrzy na nas to co gość ma pod kopułą. Jego świadomość, podświadomość i inne gówna.

Podświadomie unikamy takich ludzi bo są psychicznie dominujący, coś na zasadzie, 'mam wyjebane', nie zaczepiaj mnie, czujemy to.

 

    Ja sam siebie do tego zmuszam, takie osoby są naturalne, kurwa, psychopaci chyba.:D:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.