Skocz do zawartości

Zdalny inteligentny dom


Rekomendowane odpowiedzi

15 hours ago, bzgqdn said:

... a jesli sterowane glosem to zamkniety katalog komend bez żadnego AI + mikrofon ukryty przed laserami ;)

 

To ja już wstanę z kanapy o sobie sam to światlo włączę ;)

A potem dostałem chrypki więc najbliższe trzy dni nic nie ugotuję i będę siedział po ciemku.

Dekady temu zgodziliśmy się z ogólnym poglądem, że w automatyce najlepszą rzeczą jest możliwość wyłączenia jej.

Lampę błyskową w smartfonie też mam wyłączoną i włączam jedynie w całkowitej ciemności, zwykle gdy wracam do domu a na drodze jest błoto.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Miszka said:

@bzgqdn I teraz już wiesz czemu @maroon i @Miszka nie mają automatyki w domu. 🤪

 

Na jednej konferencji w sprawie elektroniki samochodowej, gdzie m.in. mówili, że niedługo 25% wartości samochodu to będzie elektronika (jeszcze nie doszliśmy a to było 15+ lat temu) jeden z prelegentów został "przyłapany" na posiadaniu golfa 2 bez twych wszystkich wynalazków, o których sam, z resztą, opowiadał.

Na pytanie czemu jeździ takim gratem odpowiedział "bo tu nie ma żadnej elektroniki". Spec, jak nikt inny doskonałe zdaje sobie sprawę, że elektronika może się popsuć i że im bardziej cis skomplikowane tym ta szansa jest większa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć.

Już jakiś czas zastanawiam się nad wdrożeniem rozwiązań smart home u siebie w domu.

Nie chciałbym od razu zmieniać wszystkiego w całym domu.

Od czego Waszym zdaniem warto zacząć wdrażanie tej technologii u siebie w domu?

I gdzie najlepiej kupić produkty?

Zastanawiam się też nad producentem pompy ciepła: https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/ Jakieś opinie na temat pomp od Vaillant? 

Macie większe doświadczenie oraz wnioski, za które będę bardzo wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bbking @maroon

 

Jeśli chodzi o miejsce na instalacje, to jest taka możliwość. Przy Pałacu Kultury i Nauki wszyscy co przystępowali do remontów chwalili, że instalacje położone w taki sposób, że bez problemu można je rozbudować. Jeśli masz możliwość to warto znaleźć architekta, który to uwzględni. 

 

Chociaż te nowinki robią wrażenie, to do mnie najbardziej przemawia odkurzacz centralny. Koszty na dzień dzisiejszy już nie zwalają z nóg, a wygoda jest nieoceniona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2018 o 13:20, swatpoland napisał(a):

Cześć wszystkim!
Od jakiegoś czasu nie przebywam już w domu i wpadam tam tylko od czasu do czasu. 

 

Zachciało mi się doglądać "gospodarki" zdalnie z internetu i pomyślałem sobie że opiszę tutaj co i jak gdyby ktoś chciał sobie takie coś wykonać samemu. Odrazu mówię że jestem IT guy i część rzeczy robię sam żeby się tego nauczyć.

Plan jest taki żeby w pełni to zautomatyzować i nawet piec mieć zdalnie sterowany.
Co mamy:
4 kamery
-dwie, które ogarniają drogi dojazdowe do domu
-dwie bezpośrednio wejście główne oraz podwórko wraz z garażem - te są obrotowe
-Całość terenu jest oświetlona tak że z nocy robi się dzień - oświetlenie na czujki
-Czujnik temperatury zewnętrznej

-Oświetlenie w domu sterowanie czujnikami ruchu
Co chcemy mieć w perspektywie 60 dni
-czujniki temperatur w każdym pokoju (zamówione)
-Czujnik temperatury na piecu (co) + "program" do przypominania o dokładaniu jak spadnie temperatura lub gdy temperatura jest za wysoka (dopiero projektuje co i jak)
-Czujniki otwartych drzwi (zamówione)

Co chcemy mieć finalnie (lista będzie zmieniana)
-Drzwi przód-tył z zamkiem magnetycznym na tag nfc/kod
-Garaż i brama główna wraz z domofonem otwierana zdalnie
-Rolety zewnętrzne
-oświetlenie w domu sterowanie zdalnie

-soft do zarządzania całością - testuje domoticz

Polecam Ci dorzucić do tego czujnik zalania z zaworem elektromagnetycznym przy wodomierzu. Jak Ci strzeli wężyk od baterii pod zlewem to kaplica Bo na kamerach możesz się tego nie dopatrzeć. 

No chyba że wodę zakręcasz ręcznie gdy wyjeżdżasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.