Skocz do zawartości

HDMI nie działa, a okulary VR tęsknie na mnie spoglądają...


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy kupiłem monitor samsunga, powiedziano mi że obraz na HDMI jest o niebo lepszy niż ten zwykły - ale wielokrotnie ponawiana próba podłączone monitora pod HDMI się nie udawała. Olałem temat, nie chciało mi się w tym grzebać.

 

Teraz podłączam VR pimax 4k pod komputer (kable USB i HDMI) i oczywiście soft pokazuje, że okulary nie są podłączone. Nie mam pojęcia dlaczego HDMI nie działa. Płyta główna, procek, wszystko nowe, popodłączane itd.

 

Co robić drodzy Bracia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Teraz podłączam VR pimax 4k pod komputer (kable USB i HDMI) i oczywiście soft pokazuje, że okulary nie są podłączone.

To ukartowana robota określonych wiadomych kół hejterskich. Ciężko będzie podłączyć. HDMI doszczętnie zhakowane.

 

No teraz to się dopiero rozpęta armagedon hejtu. Współwłaściciel kota, właściciel dużego opiniotwórczego forum i innych mediów, chevroleta, gianta za 4 koła, motora. Jeszcze ma okular VR 4K. Bez matury, a taki bogacz. Częstochowa dziś nie zaśnie, skręcana bólem zazdrości.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może podłączoną kartę graficzną?

Wówczas mogłoby się to zdarzyć w przypadku próby wpięcia się do wyjścia HDMI na płycie głównej zamiast do wyjścia na karcie graficznej.

Sprawdź, gdzie próbowałeś podpiąć kabel.

 

Jeśli jednak przyczyna jest inna, nie byłoby to zbyt optymistyczne, bo jednak z podpięciem pojedynczego monitora nie powinno być żadnych problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magician zapomniałeś jeszcze o złotym zegarku, garniakach i psie z Tybetu. Wszystko ukradłem ?

 

@Ancalagon jutro sprawdzę, wyjmę kompa spod biurka i rozkręcę. A z hdmi problemów jest sporo jak czytałem w necie.

 

@Still kabel wychodzi z gogli i dzieli się na dwa, na usb i hdmi, więc na pewno w zestawie by nie dali złego. Przedtem testowałem na monitorze dwa kable i tak samo nie działało, a przy tv działały. Diagnostyka softu mówi że wszystko gra tylko nie widzi hdmi.

 

@Bronisław jak wyżej, kabel działał na pewno bo kolega miał te okulary i wszystko śmigało.

 

 

 

 

A czy jest soft, który sprawdza czy HDMI w kompie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VR, PIMAX 4K VR wymaga tylko umiarkowanie szybkiego sprzętu i pracuje na procesorach Intel Core i5 albo odpowiednikach z co najmniej 4GB RAM i kartą graficzną obsługującą Direct X10, taką jak AMD R9 290 i NVidia GTX960. Kompatybilne porty to HDMI 1.4B i USB 3.0 oraz jego starsza wersja 2.0.

 

Jeszcze podam Ci blog polski VR:

https://vrpolska.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.