Skocz do zawartości

Co sądzicie o podatku katastralnym ?


Brat Jan

Rekomendowane odpowiedzi

1 procent.

Jak to się ma do prawa własności.

Przyjmijmy, że własność będzie należała do pokoleń w danej rodzinie.

To co 100 lat, ta rodzina spłaci kolejny raz, swoją własność państwu.

Jest to, motywator, do inwestowania, i ulepszania swojej własności.

Oczywiście żart.

Zamiast ładować w swoją ziemię, może w nowe technologie, ludzie będą ukrywać swoje zrobki w alternatywnych miejscach.

Jakby to ująć.

Dalej lewacka logika, to co prywatne jest złe.

A budowlanka zawsze rozkręcała gospodarkę.

1440242463_urcvqt_600.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie taka forma opodatkowania to może się sprawdzać ale w krajach zamożnych nie tym naszym kurniku gdzie i tak mamy pizdylion innych podatków.

U nas jeśli wprowadzą więcej niż 0,5% to ludzie wyjdą masowo na ulicę. 

 

Jedyne co u nas katastralny by ratowało to wyłącznie nieruchomości, którą podatnik zamieszkuje oraz wprowadzenie od daty...... czyli np. wszystkie nieruchomości nabyte od roku 2018 są objęte tym podatkiem, wcześniej nie. To ratowało by emerytów/ rencistów/ mało zarabiających. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

red, ludzie nie wyjdą na ulicę. Nie wyszli do tej pory, to nie wyjdą. Szybciej wyjdą jak im podwyższą ceny w Biedronce. :) Jak RP weszła do Mumii to Polakom się wydawało, że mają szansę na lepsze życie. Cały czas większość ma jeszcze na to nadzieję. A faktycznie z jednego gówna weszliśmy w drugie gówno. I coraz gorzej, biedniej i coraz większy marazm. Fakt, pewnej części naszego społeczeństwa żyje się lepiej, ale większość niestety, żyje nie mając pracy i żadnych perspektyw na lepsze i godniejsze życie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wyszliby, ale nie ma przywódcy który skłoniłby do tego czynu, ostatni z niepokornych Lepper zadyndał "samobójczo".

Ci ze związków zawodowych są sowicie opłaceni.

Inni nieliczni się boją o życie swoje i rodziny, krąży w necie spis "samobójstw" i "wypadków" ludzi którzy chcieli coś zmienić lub mieli poufne informacje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może Bracia w nas jakaś nadzieja? My przynajmniej dostrzegamy to całe zło, głupotę, ale przede wszystkim manipulację. Widzimy więcej niż reszta tego sponiewieranego narodu. A może ................. Marek na Prezydenta!!!!! :-) 

 

- z naszymi zdroworozsądkowymi poglądami to nie mieli byśmy nawet 0,1% poparcia  :lol:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryss, a czy Ty uważasz, że ludziom winno się mówić prawdę, my tą prawdę znamy, a im mówi się to, co chcą usłyszeć. Na tym padole prawda nigdy nie była szanowana, była wręcz szykanowana. Prawdę to winno się mówić TAM - PO DRUGIEJ STRONIE TĘCZY. Wśród nas napewno są ludzie elastyczni, którzy to wiedzą, choćby sierżant Wroński. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się TPakal, ja jestem cholernie mało elastyczny. Potrafię za to stwarzać doskonałe pozory, że jest inaczej, albo jeszcze inaczej, albo jeszcze całkusiem inaczej niż to się wydawało dwa przecinki wcześniej.

Nie żebym miał jakieś zasady szczególne, tu chodzi o jakiś taki wrodzony smaczek oparty na estetyce.

A co cham sobie o mnie myśli ... :D , to co chcę sobie myśli. Niezwykle rzadko pozytywnie, ale zawsze to "myślenie" jest dla mnie użyteczne.

 

"Być wziętym za kretyna przez idiotę, dla smakosza to uczta."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nadaję się na polityka, zawsze staram się mówić prawdę, czasem coś pominę, przemilczę. Mogę być kompromisowy ale jeśli ktoś nie rokuje na kompromis olewam i idę w swoją drogą. 

Nie mam zacięcia ani do nawracania ludzi, ani do naprawiania świata.

W polityce trzeba być kurwą pierwszej wody niestety. Nawet jeśli działa się w słusznej sprawie to i tak polityka to zajęcie, które kala duszę człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie sie.
 

PO (dawne KLD-UD-UW) tak stworzyła prawo, aby możliwym bylo wyprowadzanie z Polski gigantycznych pieniędzy (wg GFI jest to ok. 50 mld zł rocznie) gdzieś ok. 18% budżetu państwa. Poza tym swoimi dzialaniami ewidentnie działa na szkodę państwa. Likwidacje kolejnych zakładów, również tych gdzie mamy licencję i odbiorców na całym świecie. PO stworzyła prawo stawiające w uprzywilejowanej pozycji obcy kapitał w Polsce, doprowadzając tym samym do zamykania polskich zakładów. Prowadzi działania wrogie młodym zmuszając ich do wyjazdu z kraju. Radosław Sikorski zliwidował możliwość uczęszczania dzieci emigrantów do polskich szkół na zachodzie. Tusk i Kopaczowa otwarcie mówią, że Polska to ojczyzna Żydów. Nie układa Wam sie to w całość? PO to nie kupa idiotów, oni z żelazną konsekwencją realizują plan zniszczenia Polski i Polaków. Komu otwierają bramy Polski? w Izraelu Sikorski prowadzil kampanię na rzecz przyznawania Żydom polskiego obywatelstwa. Tusk w tajnym rozporządzeniu nakazał wojewodom oddawanie Żydom majątków, bez kontrolowania czy mają oni do tego prawo (pisali o tym na interii, ale artykuł oczywiście zniknął).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.