Skocz do zawartości

Daniel Z. oraz jego matka skazani za pochwalanie zabójstwa Pawła Adamowicza


Rekomendowane odpowiedzi

https://ototorun.pl/artykul/daniel-z-oraz-jego-matka/921755

 

Cytat

Daniel Z., czyli popularny "Magical" oraz jego matka zostali skazani przez Sąd Rejonowy w Toruniu. Rok temu - w trakcie 27. finału WOŚP - pochwalali atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

15 stycznia 2019 roku, kilka dni po 27. finale WOŚP policja zatrzymała patostreamera Daniela Z. "Magicala" oraz jego matkę Małgorzatę Z. Oboje zatrzymani usłyszeli zarzut, że w trakcie nagrania w sieci internetowej publicznie pochwalali popełnienie przestępstwa – zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – wyrażając dla niego aprobatę. Ponadto Małgorzata Z. miała zniesławiać Jerzego Owsiaka.

 

– Ten nożownik... ja jestem za takimi typami – mówił podczas akcji ratunkowej po ataku na prezydenta Gdańska Daniel Z. "Magical".

 

Przypomnijmy, że w trakcie ubiegłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku doszło do ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Na miejscu zdarzenia została przeprowadzona półgodzinna reanimacja. Potem przewieziono prezydenta do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Jego operacja trwała aż pięć godzin. 

Niestety następnego dnia lekarze poinformowali, że pacjent zmarł. 

 

"Magical" oraz jego matka za swoje czyny odpowiadali przed sądem. 14 stycznia w Sądzie Rejonowym w Toruniu zakończył się ich proces, a wczoraj (28 stycznia) usłyszeli wyrok. 

Prokuratura żądała czterech miesięcy pozbawienia wolności dla Daniela Z., jednak sąd zdecydował, że "Magical" nie pójdzie do więzienia. 

Został skazany na 10 miesięcy prac społecznych - przez 30 godzin miesięcznie.

Ponadto otrzymał zakaz utrwalania i rozpowszechniania w internecie treści wideofonicznych. Z. jest również zobowiązany do powstrzymania się od nadużywania alkoholu.

 

Natomiast matka "Magicala" Małgorzata Z. została skazana na 10 miesięcy ograniczenia wolności w formie prac społecznych - przez 20 godzin miesięcznie.

Sąd nakazał jej również wpłacić pięć tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a nawiązkę na rzecz znieważonego Jerzego Owsiaka ustalono na poziomie 1000 zł.

Podobnie jak syn, Małgorzata Z. jest zobowiązana do powstrzymania się od nadużywania alkoholu oraz wystąpień w transmisjach w internecie.

 

Osobiście, czytając jak zakończyła się ta sprawa, poczułem się jakbym żył w głębokiej komunie.

 

 

Co myślicie o takim wyroku za to "przewinienie"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać tu wielką rozbieżność, pamiętam czasy jak lżono śp. Lecha Kaczyńskiego po Smoleńsku i z tego co wiem, nikomu włos z głowy nie spadł.

 

Pamiętam jak oni to krzyczeli - byli pijani, może i naćpani, nie wiedzieli co się dzieje z tym atakiem na śp. Adamowicza, ludzie różne rzeczy krzyczą w amoku pijaństwa a potem tego żałują.

 

Zakaz strimowania to koniec Magicala, kara gorsza od każdej finansowej.

 

Jak "Gocha" napierdalalała i lżyła konkubenta to nic, a jak obraziła w pijackim widzie "kontrowersyjnego" prezydenta, to mocne kary...

 

  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marek Kotoński napisał:

Pamiętam jak oni to krzyczeli - byli pijani, może i naćpani

Ale to nie przestępstwo.

Przestępstwo to pochwalanie przestępstwa.

22 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

– Ten nożownik... ja jestem za takimi typami – mówił podczas akcji ratunkowej po ataku na prezydenta Gdańska Daniel Z. "Magical"

Po za tym sądzia chyba też nie był trzeźwy jeśli uznał to za pochwałę. Za takimo typami czyli? Może chodziło o łysych albo ludzi mających niż w lewej ręce.

 

24 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Ponadto otrzymał zakaz utrwalania i rozpowszechniania w internecie treści wideofonicznych.

Ale to chore.

Po 1 to jego źródło zarobku. Po 2 zwykła cenzura internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście zbyt inteligentni żeby nie rozumieć co się dzieje. 

 

Liczy się tylko że, ktoś zabił w miejscu publicznym członka establishmentu.

 

Nie ma znaczenia czy to partia rządząca czy opozycja.

 

Nie ma znaczenia czy zabił go wariat, czy z przyczyn osobistych czy mord był polityczny.

 

To wszystko nie ma znaczenia.

 

W momencie gdy ktoś zaczyna okazywać radość lub pochwala taki czyn stwarza gigantyczne zagrożenie dla tych przy korycie i to na każdym szczeblu.  Spodziewałem się wyższego wymiaru kary dla "Magicala", bo jeśli będzie przyzwolenie na radość z zabójstwa kogoś u władzy, to później wszystko zacznie eskalować i znajdzie się więcej takich, którzy zapałają chęcią zemsty.

 

Co by było jakby ludzie zaczęli myśleć, a po co się szarpać 20 lat w sądach z Urzędem Skarbowym, jak można zadźgać nieuczciwego szefa tego urzędu?

 

Co by było jakby ludzie zaczęli rozliczać bezpośrednio i siłowo skorumpowanych polityków lub takich, którzy nie dotrzymali obietnic wyborczych?

 

Co by było gdyby okazało się że nieuczciwi sędziowie i prokuratorzy nie są do końca niezawiśli i nietykalni i potrafią np. zawisnąć przed gmachem sądu na gałęzi jak tłum się wkurwi?

 

Co będzie jak burmistrz czy wójt obieca coś załatwić przed wyborami, a po wyborach oleje tych co im obiecał, a ci np. go oklepią albo obtoczą w smole i pierzu i wyniosą na belce z miasta?

 

No właśnie co by było .......

 

Dla tego taki wyrok ma zadanie prewencyjne, sieje w myślach obywateli strach przed okazaniem radości np. ze śmierci skorumpowanego członka klasy rządzącej, a jak stado boi się nawet tego, to jaka szansa że znajdzie się ktoś kto pójdzie dalej? Raczej niewielka ...... 

 

Jak się owieczka boi wyrazić myśli, boi się okazać emocje to tym bardziej będzie się bała dopuścić czynu.

 

Magicala trzeba było skazać, żeby pokazać wszystkim że władzy się nie tyka, niezależnie jaka to władza i co ma na sumieniu, z punktu widzenia dowolnej władzy jest to właściwe i konieczne, bo nawet gdyby w kraju było zajebiście, politycy byli uczciwi i słowni to zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. Tym bardziej jeśli nie jest zajebiście ... 

 

 

  • Like 11
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę tych patostreamerów, ale nawet ja wiem, że oni walą jakieś kocopoły na lewo i prawo. Po prostu zostali skazani za obrażenie któregoś z pomników politycznych wrogich sobie obozów - ot, co o tym sądzę. Zarówno PiS jak i opozycja potrzebuje takich ofiar jak Adamowicz paradoksalnie, żeby tworzyć kulty jednostki i budować na tym trwalszy elektorat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red niby racja, ale ze śmierci Kaczyńskiego, Gosiewskiego i innych drwiono non stop, nie przypominam sobie żadnych wyroków.

 

Ktoś mógłby zaryzykować twierdzeniem, że sędziowie chronią bardziej jedną siłę polityczną niż inną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek Kotoński napisał:

niby racja, ale ze śmierci Kaczyńskiego, Gosiewskiego i innych drwiono non stop, nie przypominam sobie żadnych wyroków.

Ale tam była katastrofa lotnicza, a tutaj OBYWATEL podniósł rękę na POLITYKA. 

 

To jest ta różnica, która zadecydowała o tym, że trzeba było dać nauczkę plebsowi.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezły "wolny ale szybki" sąd go skazał albo sędzia zastraszony. Bo śmiać się to co innego nic mówić np "dobrze że zabił". A on się nawet nie śmiał tylko:

1 godzinę temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

– Ten nożownik... ja jestem za takimi typami –

Ja się nie znam. Ale powinien to zaskarżyć gdzie się da. Nie wiem listy do Ue pisać, cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Duda na Wawel" - pamiętacie?

Przypomnijcie - była jakaś kara za to? :)

A to przecież życzenie śmierci...

(lepsza jest końcówka w wykonaniu tych debili z kodu - "prawa człowieka" chłe chłe chłe, urocze połączenie;))

Koło 2:45

 

 

 

Edytowane przez rooner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się ustosunkować, nie wiem, co dokładnie powiedział i w jakim kontekście.

 

Na zdrowy rozum - wyrażanie radości z czyjejś śmierci może być niestosowne czy obrzydliwe, ale nie powinno być prawnie karane. Nawoływanie do przestępstwa lub jego pochwalanie (też jakaś forma nawoływania) - tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.