Skocz do zawartości

Państwo z tektury


Fizzmm123

Rekomendowane odpowiedzi

@GriTo Dla wielu ludzi problem jest taki, że aplikacja to kolejne studia, gówno im płacą a jeszcze sami muszą płacić.

 

Nie wszyscy na szczęście maja ten problem, ale większość przez kolejne trzy lata jest na utrzymaniu rodziców. 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, GriTo said:

nie rozumiem, studia może każdy zrobić, potem masz aplikację i idziesz dalej.

nie chcesz zdawać na aplikację robisz doktorat z prawa i idziesz dalej.

 

w czym problem, że tak zapytam? :) 

Człowieku! Tam są całe organizacje przestępcze, kryte od samiuśkiej góry. Tak jak kiedyś caryca przysyłała swojego ambasadora Repnina, któremu kłaniał się "polski" król, tak samo dzisiaj Judasz liże buty ambasadorowi izrahella, a kolejne pajace w jarmułkach płaczą pod ścianą płaczu, albo świętują hanukę. Myślisz, że po co ten cyrk? Po prostu robią sobie z ciebie jaja w biały dzień, bo jesteś już 5 posunięć od mata. Gra jest przegrana. Znam osoby poszkodowane, w biały dzień potraciły swoje nieruchomości, w Krakowie, Gdańsku, Warszawie. Sędzia przyklepuje lewy wyrok, komornik zabiera, a notariusz puszcza dalej "dla swojego". To śmierdzace bagno. A to jest dopiero wierzchołek góry lodowej, bo sa jeszcze mafie narkotykowe, medyczne, co rozbierają ludzi na części zamienne, dzieci do pedo-amazona sprzedają, przerzucają emigrantów na całą EU. Ci ludzie są z polskimi paszportami, które im wydrukowano rok temu w is-ra-elu, oficerowie mossadu kryją ich na wysokich szczeblach władzy, w policji, sądach, urzedach wojewódzkich, przy pozwoleniach, dosłownie wszędzie.  A na samiuśkiej niby górze jest dla polaczka teatrzyk mapetów łącznie z konfidencją. Tam nie ma nikogo, komu leży na sercu polski interes narodowy, ostatni to był chyba Lepper. Resztę pionków się rozgrywa, kupuje, zabija. W polin jest aktualnie 40.000 świetnie wyszkolonych i uzbrojonych ludzi, którzy wyglądają jak Polacy, a nimi nie są. Oni będą do was strzelać, albo wydadzą rozkazy Ukraińcom, Amerykanom, gra jest przegrana, musielibyście mieć wsparcie z hezbollachu i hamasu razem wzięte i takiż transport broni, by to odkręcić. Albo miedzynarodowe trybunały za 20 lat, bo na to wszystko są dokumenty od ludzi, którzy musieli spierdalać do Australii, by się ukryć a i tam na nich robiono prowokacje w stylu jaskinia alladyna. Wy nie macie pojęcia w jakiej ośmiornicy żyjecie.  Ja, jak mnie ktoś pyta za granicą - od razu mówię, że z tamtą władzą nie mam nic wspólnego, że to jest okupacja, a ja jestem uchodźcem. Bo potem Włosi łapią na Brennerze jakiś kontyngent z lewymi polskimi dowodami osobistymi, a ja mam za to przyprawioną gębę!!! Przecież to jest czarna dziura do wszelkiej lewizny na całą UE. Zysk dla narodu wybranego, a wstyd dla nas! 

Ktoś, kto myśli, że dostanie jakąś pomoc od rządu jest naiwniakiem, który jest spóźniony z informacjami, co się tam dzieje o dobre 10 lat! 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, absolutarianin napisał:

W polin jest aktualnie 40.000 świetnie wyszkolonych i uzbrojonych ludzi, którzy wyglądają jak Polacy, a nimi nie są

Bardzo dokładnie ich policzyłeś. Brawo. Moim zdaniem to są Reptilianie. Albo żydowski desant przerzucony najpierw z góry Synaj na Proximę Centauri. Tam, po odebraniu rozkazów od naczalstwa Rotschildów, zaszczepieni przez Big Pharmę z błogoslawienstwem Billa Gatesa zostali skierowani na odcinek Polin. Gdy sie juz tam zagnieździli, patrzą, drążą, knują gorzej niż wywrotowcy z Bonn. Dodatkowo są podobni do skrzatów leśnych, bo szczają babom do mleka. Dzieje się.

 

Tego typu urojenia są dosyć zabawne, nie powiem. Z drugiej strony moim zdaniem życie w ciągłej paranoi spisku na dłuższą metę musi być bardzo męczące. 

  • Like 4
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror Ja wiem, koleżko, że najtrudniej przyznać się do tego, że się zostało wydymanym bez mydła aż po samą wątrobę, ale pociesz się, że ja też zostałem wydymany, tylko skapnąłem się już parę ładnych lat temu, bo słuchałem ludzi, którzy mieli coś do powiedzenia, a nie tych, co pierdolą bez sensu w "tym zalewie tego chłamu, gdzie kurwa nikt nic nie wie" jak śpiewał znany polski raper, podczas gdy ty jesteś jeszcze na etapie szoku i zaprzeczenia dziecka, które właśnie dowiedziało się, że nie ma św. Mikołaja. Ale nie przejmuj się, w miarę posuwania się bolca, to bedzie stopniowo ustępować.

 

https://ok.ru/video/37490526950

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Obliteraror napisał:

Bardzo dokładnie ich policzyłeś. Brawo. Moim zdaniem to są Reptilianie. Albo żydowski desant przerzucony najpierw z góry Synaj na Proximę Centauri. Tam, po odebraniu rozkazów od naczalstwa Rotschildów, zaszczepieni przez Big Pharmę z błogoslawienstwem Billa Gatesa zostali skierowani na odcinek Polin. Gdy sie juz tam zagnieździli, patrzą, drążą, knują gorzej niż wywrotowcy z Bonn. Dodatkowo są podobni do skrzatów leśnych, bo szczają babom do mleka. Dzieje się.

 

Tego typu urojenia są dosyć zabawne, nie powiem. Z drugiej strony moim zdaniem życie w ciągłej paranoi spisku na dłuższą metę musi być bardzo męczące. 

sugerujesz że w Polsce ma izraelskich sił zbrojnych?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś, kogo interesują fakty, a nie prześmiewki leminga, niech czyta:

 

https://www.odkrywamyzakryte.com/izraelskie-kolejki-po-polskie-obywatelstwo/

 

https://dzienniknarodowy.pl/publicysta-washington-times-polska-bedzie-zislamizowana-stanie-sie-celem-osadnictwa-zydowskiego/

 

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/632127,Szef-Mossadu-zostal-polskim-obywatelem

 

To oczywiście tylko to, co wylazło oficjalnie do mediów. Rzeczywistość wygląda - tragicznie.

 

Polakom zniesiono wizy do judesej nie by mogli tam pracować i się dorabiać, tylko zniesiono tamtym farbowańcom, bo ich już jest tak wielu, że zrobiłoby się uciążliwe załatwianie im dodatkowych dokumentów, dlatego dostaliśmy po prostu ochłapem z 'pańskiego stołu'. 

 

Taka jest niestety smutna prawda:

 

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/100-lat-agresji-zydowskiej-na-polske-2-2020-03

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fizzmm123

 

Dla jasności, planuję emigrację ale nie z powodów które opisałeś. Bardziej dla klimatu, słońca, morza.
Niewolnik jest u Ciebie w głowie a nie w granicach państwa. Wyobraź sobie, że znacznie większa (walę z mojego widzimisię jak coś) państw na świecie nie ma dostępu do ciepłej wody a mimo to nie żyją w depresji. I kilka milionów rocznie dzieci umiera z głodu. Niech to będzie wskazówka dla Ciebie. Masz chłopie wszystko, podwijaj rękawy i działaj.


PS: Interpunkcja!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, absolutarianin napisał:

Ja wiem, koleżko, że najtrudniej przyznać się do tego, że się zostało wydymanym bez mydła aż po samą wątrobę

Ech :) Takich samozwańczych proroków światu nigdy nie brakowało. Jak na kopię, jesteś całkiem oryginalny. I zabawny. Wiesz, ja nikomu nie bronię wierzyć w panświatowe spiski Żydów, kosmitów, mecenasów itd. Jeżeli kogoś to czyni szczęśliwym i redukuje frustracje, daj mu Boże zdrowie. Bądź jednak świadom, że jeżeli na publicznej platformie szerzysz takie nienawistne brednie, dodatkowo raz za razem prostacko plując na Polskę, ktoś zareaguje i powie, że "kròl" jest nagi. 

 

@Revolt, w jakim charakterze tu miałyby być?

 

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fizzmm123 - ok, doznałeś olśnienia proroczego. Mamy przejebane. Państwo z dykty, kartonu, brak marek, przemysłu.

 

1. możesz mieć wyjebane, spierdolić na zachód, zostać folksdojczem, itp.

2. możesz coś z tym zrobić.

 

Jest mnóstwo ludzi, co wybrali 1 jak i 2.

 

Nawiasem mówiąc - gdzie indziej nie jest tak zajebiście. Do Polski do roboty przybywają Portugalczycy, Hiszpanie, Włosi, Francuzi...tak, znam.

U nich chujnia, szczególnie kraje południowe. O ile w regionach przemysłowych (Lombardia, Katalonia) jest ok, to gdzie indziej - jest jak u nas w bieda-Polsce : masz robotę, jak rodzina pracuje w lokalnym urzędzie.

Albo w turystyce przez pół roku. Na drugie pół - jeździli do UK albo do Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, absolutarianin napisał:

Taka jest niestety smutna prawda:

 

Mongołowie ponoć dla efektu psychologicznego montowali na zapasowych koniach kukły, aby sprawiać wrażenie liczebniejszych, niż są w rzeczywistości.

 

Skąd mam mieć pewność, że sam nie jesteś izraelskim klakierem?

 

Ok, wydymali Cię w Polsce, więc uciekłeś na italską wieś. Podobnie zresztą jak dwa miliony ludzi w tym kraju. Tylko, że ta ich emigracja ma jakieś racjonalne ramy, bo albo zostawili Polskę za sobą raz na zawsze, albo mają tu zamiar wrócić jak się odkują. Ty zaś produkujesz tutaj z fanatyczną pasją wywody, jak Polacy mają przejebane w sidłach globalistów - nota bene - za pomocą łącza internetowego i żeby każdy porzucił nadzieję. Z jednej strony wracać nie masz zamiaru, ale mimo to dalej doskonale orientujesz się w tym, co się dzieje w kraju. Po co, skoro i tak wg Ciebie scenariusz jest jeden?

 

Co innego głosisz, a co innego robisz - typowe działanie każdej agentury. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ntech napisał:

Jeżeli przez pryzmat takich pojęć oceniasz Ojczyznę to rzeczywiście nic Cię tu nie trzyma.

Problem że w wg. Twoich kryteriów odpada 9/10 świata.

Życzę powodzenia w szukaniu nowej ojczyzny.

Czyli lepiej patrzeć przez różowe okulary i udawać że wszystko jest dobrze niestety polskie państwo ledwo się trzyma. Co by się stało gdyby nastąpił kryzys i te wszystkie fabryki, zakłady, korporacje wróciły do kraju matki?  

Bez przesady jeżeli znał bym język lokalny to mam do wyboru wiele krajów mniej lub bardziej perspektywicznych.

Ojczyznę ma się jedną nie da się jej zmienić.

 

11 godzin temu, Baelish napisał:

Dodaj jeszcze taki mały podpunkt -  w większości przypadków będziesz traktowany jako obywatel drugiej kategorii... tak jak u nas teraz pracownicy ze wchodu. 

Niestety wiem że może tak być jeżeli dobrze nie będę znać języka, jednak gdyby mi się udało znaleźć w Polsce pracę w branży za granicą jakimś ciekawym i perspektywicznym kraju to czuje że bym spróbował. Na razie muszę skończyć inżyniera i zdobyć minimum 3 lata doświadczenia w mojej branży.

 

8 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Tyle samo, co przytłaczająca większość krajów na tej planecie :) 

 

Po prostu Polakom, którzy myślą takimi kryteriami roi się nie wiadomo co, jakieś popłuczyny mitu bycia Chrystusem narodów czy coś tam jeszcze - diabli (nomen - omen) wiedzą, co. Ale tak, to nas sprzedali, rozkradli i w ogóle, uwziąwszy się na nas i gigantycznym polskim potencjale, który eksplodowałby jak wstrząśnięty szampan, no ale zawsze wrogowie - ani chybi bojący się nas, bohaterskiego, dzielnego i walecznego, dumnego narodu - przeszkodzą. 

 

Ludzie, kurwa... :)

Że nas rozkradli to akurat jest fakt ale najgorsze jest to że na to pozwoliło społeczeństwo bo przecież wolny rynek, kapitał nie ma narodowości i takie tam głupoty. Zostaliśmy wydumani bez mydła i jeszcze się z tego cieszyliśmy to jest dramat.

 

8 godzin temu, bernevek napisał:

Mama i jej partner dostali kasę od rządu za 3 miechy z góry. Obaj prowadzą działalność. Niemcy.

Tak to jest jak Kapitan państwo rządzi a nie różne grupy wpływu które dbają tylko o swój interes ,w ogóle Niemcy to ciekawy przykład zarządzania i łączenia różnych mechanizmów aby obywatelowi żyło się lepiej.

 

8 godzin temu, BumTrarara napisał:

Może zamiast zadawać takie, retoryczno-trollowate, pytania to podasz nam odpowiedzi?

Spoko

1.Nie wiem czy są znane na całym świecie raczej wątpię ale jest 4F/ ccc itp. Czyli marki odzieżowe tanie.

2. W technologiach nie jestem pewny ale obstawiam że w żadnych.

3. Pewnie żadnego.

4. Nikt nie osiągną.

5. Jest CD PROJEKT i kilka innych ale jest ich niewiele.

 

7 godzin temu, orkest napisał:

Nie tylko autor tematu ma taką opinie o naszym państwie. Przytoczę pewien cytat.

 

"państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje"

 

Od tego czasu chyba nie wiele się zmieniło, a jak ktoś ma jeszcze wątpliwości to myślę, że @absolutarianin, po tym jakby się go ładnie poprosiło, wyjaśniłby resztę.

 

Oczywiście że najłatwiej narzekać, ale nie da się nie zauważyć, że coś jest nie tak z tym systemem i myślę że nie tylko w Polsce. Niby wolni, ale jednak ograniczani na każdym kroku.  Tacy niewolnicy 21. wieku. Dać ułudę wolności, ale trzymać za mordę tak, aby za bardzo nie podskoczyli. 

 

W tej chwili to już nawet to jest nieaktualne, bo przecież wszystkie rodzinne biznesy, małe i średnie przedsiębiorstwa, a nawet te większe są i najprawdopodobniej zostaną zaorane. Skutki ekonomiczne przerastają te zdrowotne i jest to fakt, nie ważne czy jesteś pandemio-sceptykiem czy nie.

 

Można powiedzieć "a mi się żyje dobrze", ale to według mnie znane w psychologii wyparcie w którym żyje większość ludzi. "Jakoś to będzie", "na cuś kiedyś trzeba umrzyć".

 

23 godziny temu, Fizzmm123 napisał:

A wy drodzy czytelnicy jakie macie plany wolicie zostać czy wyjechać?

W tym momencie za granicą.

No dokładnie zostaną zaorani wszyscy pracownicy i pracodawcy.

 

4 godziny temu, Jan III Wspaniały napisał:

Dla jasności, planuję emigrację ale nie z powodów które opisałeś. Bardziej dla klimatu, słońca, morza.
Niewolnik jest u Ciebie w głowie a nie w granicach państwa. Wyobraź sobie, że znacznie większa (walę z mojego widzimisię jak coś) państw na świecie nie ma dostępu do ciepłej wody a mimo to nie żyją w depresji. I kilka milionów rocznie dzieci umiera z głodu. Niech to będzie wskazówka dla Ciebie. Masz chłopie wszystko, podwijaj rękawy i działaj.


PS: Interpunkcja!

Niby tak ale czy naprawdę powinniśmy patrzeć na gorszych i się zachwycać że mamy lepiej.

 

4 godziny temu, sargon napisał:

ok, doznałeś olśnienia proroczego. Mamy przejebane. Państwo z dykty, kartonu, brak marek, przemysłu.

 

1. możesz mieć wyjebane, spierdolić na zachód, zostać folksdojczem, itp.

2. możesz coś z tym zrobić.

 

Jest mnóstwo ludzi, co wybrali 1 jak i 2.

 

Nawiasem mówiąc - gdzie indziej nie jest tak zajebiście. Do Polski do roboty przybywają Portugalczycy, Hiszpanie, Włosi, Francuzi...tak, znam.

U nich chujnia, szczególnie kraje południowe. O ile w regionach przemysłowych (Lombardia, Katalonia) jest ok, to gdzie indziej - jest jak u nas w bieda-Polsce : masz robotę, jak rodzina pracuje w lokalnym urzędzie.

Albo w turystyce przez pół roku. Na drugie pół - jeździli do UK albo do Niemiec.

Z tym folksdojczem to mnie rozśmieszyłeś a jeżeli kupie na przykład kalkulator niemiecki bo akurat nie ma lepszego niż ten to czy jestem wtedy folksdojczem?

Jeżeli wyjadę do nowej Zelandii to czy wtedy jestem nowozelanckodojczem ?

Przecież wyjeżdżając nie przestaje być Polakiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Fizzmm123 napisał:

Tak to jest jak Kapitan państwo rządzi a nie różne grupy wpływu które dbają tylko o swój interes ,w ogóle Niemcy to ciekawy przykład zarządzania i łączenia

Niemcy łączą elementy wolnego rynku i gospodarki sterowanej. Działa dobrze, jak widać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Throgg said:

Ty zaś produkujesz tutaj z fanatyczną pasją wywody, jak Polacy mają przejebane w sidłach globalistów - nota bene - za pomocą łącza internetowego i żeby każdy porzucił nadzieję. Z jednej strony wracać nie masz zamiaru, ale mimo to dalej doskonale orientujesz się w tym, co się dzieje w kraju. Po co, skoro i tak wg Ciebie scenariusz jest jeden?

 

Co innego głosisz, a co innego robisz - typowe działanie każdej agentury. 

Sam przywołałeś przykład z mongolskim kamuflażem, a ode mnie wymagasz, bym grał w otwarte karty? Przecież trwa wojna! I jeszcze dziwisz się, że tam nie mam zamiaru wracać. Masz mnie za frajera? Na koniec nazwałeś mnie agenturą. Trzyma się to wszystko kupy?

 

Ja sobie sprawdzam w kim tu jest iskra boża. Wobec mądrych ludzi mam swoje plany. Reszta dostanie w gratisie kilka informacji przydatnych, a niektórym, jak z trójkąta pan ignorant, pan bluepill i pan pieniacz, urośnie tylko gul. C'est la vie!

Edytowane przez absolutarianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.