Skocz do zawartości

"Kobiecy" styl pisania.


MiJa

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio często czytam różne publikacje z feminizmem w tle - wszystkie napisane przez kobiety. Nawet jeśli zainteresuje mnie temat główny, to styl wypowiedzi jest tak męczący, że nie jestem w stanie dobrnąć do połowy tekstu, ponieważ zwyczajnie tracę wątek. Chciałabym zrozumieć co dana autorka ma na myśli ale możliwości mojego umysłu są bardzo ograniczone. Do tej pory uważałam, że przyczyna tkwi we mnie, że jestem za mało wykształcona i za mało merytorycznie przygotowana do odbioru pewnych tekstów. Dopiero lektura forum uzmysłowiła mi, że problem tkwi właśnie w „kobiecym” stylu pisania, że można pozbawić sensu merytorycznie wartościową wypowiedź ozdabiając ją pięknym słownictwem, wymyślnymi metaforami i wielokrotnie złożonymi zdaniami.

 

Czy tak jest faktycznie, czy to tylko moja nadinterpretacja?

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Wykwintny i kwiecisty język został stworzony przez facetów i dla facetów, wszystkie skomplikowane terminy tak samo, pseudointelektualistki albo udają że rozumieją, albo wymyślają niestworzone interpretacje, które samemu autorowi przez myśl nie przeszły

 

2 kobiety nie są umysłowo przygotowane do jego analizy i rozumienia

 

3 tu dam przykład, MiJa robisz coś źle i podchodzi facet i mówi:

 

a) wiesz MiJa nie rozpoznajesz sedna problemu, zachodzą tutaj pewne korelacje, których bezpośrednim następstwem jest bla bla bla bla.........

 

b ) MiJa pojebana jesteś śrubę odkręca się w przeciwną stronę

 

 

Mały quiz, które zdanie pojmie kobieta? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiJa, lekkie pióro to dar, nad którym trzeba pracować latami. Dotyczy wszystkich autorów.

 

 

Na forum w ogóle nie czytam kobiet, bo ich nie rozumiem. Ty jesteś moim zdaniem wyjątkiem.

 

Niektórzy ludzie po prostu nie powinni się brać za pisanie.

 

Lepiej napisać mniej, ale w zrozumiały dla odbiorcy sposób.

 

Niestety często chodzi też o ilość tekstu, np. w dziwnych wydawnictwach i takie perełki powstają.

 

Poza tym feminizm bleeee :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawienie sie na forum "femme katole" dało mi do myślenia. Ona podziela poglądy @Adriano dotyczące katolicyzmu ale ja nic z jej wypowiedzi nie rozumiem. A te jej odnośniki do innych tekstów to też jakiś bełkot. U @Adriano są konkrety. Próbowałam "wgryźć się" w temat i ze smutkiem stwierdzam, że to strata czasu i na domiar złego rozbolała mnie głowa :(

 

@Red - wybieram odpowiedź "b" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio często czytam różne publikacje z feminizmem w tle - wszystkie napisane przez kobiety. Nawet jeśli zainteresuje mnie temat główny, to styl wypowiedzi jest tak męczący, że nie jestem w stanie dobrnąć do połowy tekstu, ponieważ zwyczajnie tracę wątek. Chciałabym zrozumieć co dana autorka ma na myśli ale możliwości mojego umysłu są bardzo ograniczone. Do tej pory uważałam, że przyczyna tkwi we mnie, że jestem za mało wykształcona i za mało merytorycznie przygotowana do odbioru pewnych tekstów. Dopiero lektura forum uzmysłowiła mi, że problem tkwi właśnie w „kobiecym” stylu pisania, że można pozbawić sensu merytorycznie wartościową wypowiedź ozdabiając ją pięknym słownictwem, wymyślnymi metaforami i wielokrotnie złożonymi zdaniami.

 

Czy tak jest faktycznie, czy to tylko moja nadinterpretacja?

bilard.jpg

bo to jest jak rozbicie.tylko ze żadna z bil nie wpada.bile odbijaja sie od siebie%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można pozbawić sensu merytorycznie wartościową wypowiedź ozdabiając ją pięknym słownictwem, wymyślnymi metaforami i wielokrotnie złożonymi zdaniami.

 

Czy tak jest faktycznie, czy to tylko moja nadinterpretacja?

 

Empirycznie, paradoksalnie i par excellence - zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pola katola" vs. @Adriano to dla mnie przykład skrajnej retoryki, który uzmysłowił mi różnice w sposobie wypowiadania się kobiet i mężczyzn. Pomijam tu wszelkie motywy typu trolling i nie mam zamiaru zagłębiać się w poruszaną przez nich tematykę.

 

I im dłużej się zastanawiam nad tym wszystkim dochodzę do wniosku, że jest tak jak twierdzi @Rnext, że kobieta nie ma nic sensownego do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I im dłużej się zastanawiam nad tym wszystkim dochodzę do wniosku, że jest tak jak twierdzi @Rnext, że kobieta nie ma nic sensownego do powiedzenia.

 

Nie jesteś kobietą, czy nie masz nic sensownego do powiedzenia?

A może jesteś trollem...? :D Sorry MiJa, ale dla mnie kobieta - szowinistka jest tak samo nierealna jak feministka - katoliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho lalki się rzucają  sobie do gardeł, ponieważ jedna udaje bardziej wyjątkową od innych, przez co te inne tracą na zajebistości w oczach samców na forum.

 

Będzie się działo, dajcie się tylko paniom rozkręcić.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że nie będę musiała tłumaczyć, co miałam na myśli. Naprawdę chcecie długiego wywodu o tej grze słownej? Mimo wszystko doskonale wiesz, co miałam na myśli. Ty natomiast nie odpowiedziałaś na właściwą treść.

 

MiJa, mogę napisać do Ciebie na priv, żeby panom widowiska nie dostarczać? :P

 

ps. mac, podobono "w ogóle nie czytasz postów samic". :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.