Skocz do zawartości

Państwo policyjne w natarciu (ale w sumie mogli zabić). Bo miał hulajnogę


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Gradhach napisał:

Nie jestem zwolennikiem takich zachowań policji, ale w tym przypadku moze kij ma dwa końce?

Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. 

I jestem pewien że gdyby bohater był ciemnoskóry to by były żale że się z nim cackają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Libertyn said:

Problemem jest wolny rynek i osiedla studni. Za komuny budowano tak że jak dzieciak był na podwórku to ono nie było otoczone blokami i balkonami co tworzy akustyke jak w operze. A teraz liczy się zysk a nie komfort.

ROTFL wychowałem się na PRLowskim osiedlu, blok w blok i 30m między nimi a tam dzieciaki biegały, budowano faktycznie nie dla zysku, budowano na odp@#$ol. Jak dostałeś przydział to się nie pytałeś gdzie tylko kiedy się przeprowadzasz. Rodzice wydłubali tę mityczną kufajkę i worki po cemencie, była szpara do sąsiada można było go na kibelku podziwiać :)

Teraz jak ci się nie podoba blok, okolica nie kupuj. Kup gdzie indziej albo buduj.

Masz wybór. Wczoraj byłem zobaczyć "stare śmieci", powstały nowe bloki obok, rozplanowanie, estetyka, balkony, garaże podziemne o niebo lepiej to wygląda.

24 minutes ago, Libertyn said:

Podobnie kibole, podpici imprezowicze. W zasadzie każdy. Bo nikt nie robi niczego z czystej złośliwości. Nawet facet co Ci ukradnie samochód nie zrobi tego ze złośliwości. 

  Porównujesz dzieci do złodziei, pijaków itp. OK bez komentarza. 

Edytowane przez Orybazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Orybazy napisał:

ROTFL wychowałem się na PRLowskim osiedlu, blok w blok i 30m między nimi a tam dzieciaki biegały, budowano faktycznie nie dla zysku, budowano na odp@#$ol. Jak dostałeś przydział to się nie pytałeś gdzie tylko kiedy się przeprowadzasz. Rodzice wydłubali tę mityczną kufajkę i worki po cemencie, była szpara do sąsiada można było go na kibelku podziwiać :)

Lata 80 i budynki jak w Alternatywy 4? 

Bo PRL to ma też różne okresy. A może lata 50 i kalki kamienic? A może to co miałeś za blokowisko prlowskie to było starsze budownictwo? Jedno jest pewne. Dziś buduje się jak najciaśniej. Dziś takie Przymorze czy Zaspa gdzie na podwórku zmieściłby się kościół nie powstaną. 

Cytat

Teraz jak ci się nie podoba blok, okolica nie kupuj. Kup gdzie indziej albo buduj.

Wiadomo

Cytat

Masz wybór.

Jak między zatwardzeniem a biegunką. Albo żyjesz na wypizdowie, albo w pudle rezonansowym. 

Cytat

Wczoraj byłem zobaczyć "stare śmieci", powstały nowe bloki obok, rozplanowanie, estetyka, balkony, garaże podziemne o niebo lepiej to wygląda.

Jaki dystans między nimi? Bo znam osiedla gdzie przestrzeń jest ok 15 metrów. 

Cytat

  Porównujesz dzieci do złodziei, pijaków itp. OK bez komentarza. 

Złodzieje i pijacy to dorosłe dzieci. Zresztą te pijaki mogą mieć 18 lat i domówke.  A ty musisz wstać wcześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pierwszy raz nie sprawdziłem filmiku i przez chwilę źle oceniłem cała interwencję. Gdy pokazany został cały film to widać że pan nie jest święty , blokuje drzwi , lata po autobusie . Po przeanalizowaniu tego to jedyny zarzut do policji że nie poczekali z dzieciakami na matkę albo nie wezwali drugiego patrolu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Libertyn said:

Bo PRL to ma też różne okresy. A może lata 50 i kalki kamienic? A może to co miałeś za blokowisko prlowskie to było starsze budownictwo? Jedno jest pewne. Dziś buduje się jak najciaśniej. Dziś takie Przymorze czy Zaspa gdzie na podwórku zmieściłby się kościół nie powstaną. 

Nie, uczciwe budownictwo PRLowskie jakies lata 70-80. W takim powojennym bloku z lat 50 też mieszkałem było by OK gdyby nie wpadli na genialny pomysł że z 60m2 można zrobić 38+22 dla młodych małżeństw i singli. 

Tu byłem wczoraj, przesadziłem z 30m, jest 20m (słońce max 3h dziennie na parterze), nowe bloki nawet mają przedszkole. Zobacz Marcelińską dalej, ciekawe kształty, las (jeszcze), na parterach sklepiki, gabinety itp. 

https://www.google.com/maps/place/Ognik,+60-386+Poznań/@52.4057622,16.8659872,239m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x470444e8a4abcd59:0x8f4ebbf64f6f9161!8m2!3d52.4072998!4d16.8695383

32 minutes ago, Libertyn said:

Jak między zatwardzeniem a biegunką. Albo żyjesz na wypizdowie, albo w pudle rezonansowym. 

Niekoniecznie byłem w super mieszkanku w Wawie, czwarte piętro, tylko dwa mieszkania na poziom, po 100m2. Jakieś okrągłe ściany, tarasy, cisza i sąsiedzi ą ę. Kwestia ceny. Super warunki moi dziadkowie w PRL mieszkali w 100+ letniej kamienicy na 100m2 (+ogród i garaż) i za nic by nie chcieli do bloku PRLowskiego. W sumie jak się pobudowali po latach to się nie przeprowadzili.

 

 

@Libertyn A tak się w PRLu budowało:

"W rejonie osiedla, przed jego budową, znajdowały się ogrody działkowe zamieszkałe w części przez osoby, które ówczesna władza określała mianem marginesu społecznego. Oczyszczanie terenów, wyburzanie slumsów i wysiedlenie ludności odbyło się w atmosferze protestu, przy użyciu siły i z pomocą oddziałów milicyjnych. Początkowo planowano wznieść wszystkie budynki w technologii cegły żerańskiej, jednak ostatecznie zdecydowano się na wielką płytę, co było decyzją polityczną, inspirowaną przez prof. Bohdana Lewickiego, propagatora rozwiązań radzieckich w polskim budownictwie mieszkaniowym[9]."

 Projekt - Miasto. Wspomnienia poznańskich architektów 1945-2005, Henryk Marcinkowski i inni, Poznań: Wydawnictwo Miejskie Posnania, 2013, s. 113-114, ISBN 978-83-7768-069-8, OCLC 871701842.

Edytowane przez Orybazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pacman napisał:

Ale nic dziwnego, że tak się dzieje, jak na policjantów głównie idą ludzie którym się gdzie indziej nie udało i nic się nie uczyli

Zacznijmy od tego, że np. w Polsce czy USA w testach na policjanta osoba inteligentna odpada, jednym z kryteriów jest, że osoby z wyższym ilorazem inteligencji nie biorą, jak myślicie czemu? ?

Edytowane przez Mosze Black
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Libertyn napisał:

Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka.

Wiem. Aczkolwiek powinno się dążyć do jak największej transparentności działań policji ( np. kamerki osobiste, bez możliwości kasowania materiału - coś jak tachograf ).

 

2 godziny temu, Libertyn napisał:

I jestem pewien że gdyby bohater był ciemnoskóry to by były żale że się z nim cackają.

A to pewnie, że tak... Jak to podsumował:

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem pięciu stron tematu, ale wrzucę screen z komentarzami autora filmiku pod jego nagraniem:

 

KBVTZoi.png

 

Gość jest chamem i tyle w temacie. Skoro był proszony o wyjście z hulajnogą z autobusu, to powinien uszanować czyjeś zasady w nim panujące i wyjść.

 

  

2 godziny temu, Gradhach napisał:

Nie wiem czy już ktoś wkleił, nie przejzałem całego wątku.

 

https://24jgora.pl/artykul/incydent-w-autobusie/1054382.amp

 

I tyle w temacie, piękne nagranie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orybazy będziesz dobrym tate. Co gówniak nie odpierdoli, to sobie zracjonalizujesz :)

 

Co do osiedli to się bardzo mylisz. Osiedla PRL były o niebo lepiej rozplanowane i wbrew pozorom bardziej dbano i egzekwowano porządek. Rozpad się zaczął od lat 90-tych.

 

Nowe osiedla, nawet drogie, to jest zasadniczo dramat i pełny totolotek jak trafisz. Żeby oceniać "jak jest" to trzeba trochę w danym miejscu pomieszkać. 

 

Bywają owszem drogie, ekskluzywne osiedla, budowane porządnie, a lokatorzy dobierani względem statusu. Ale to raz na palcach jednej ręki można policzyć, dwa też różnie bywa. 

 

Zasadniczo ile byś kasy na mieszkanie w mieście obecnie nie wyłożył, to jest totolotek - poczytaj sobie jakie są awantury na "ekskluzywnych" osiedlach i jak ludzie się odjeżdżają. 

 

A tanie osiedla na obrzeżach miast w "zielonej i spokojnej" okolicy, to jest w ogóle dramat. 

 

Mieszkałem praktycznie w każdym rodzaju "miejskiego" mieszkania, od bloczydła, przez kamienicę, "mass deweloperkę", na ekluzywniejszych lokalach kończąc. I wszędzie jest ten sam syf. Najlepsze z tego wszystkiego są kamienice, bo mają grube mury. Ale tak czy inaczej jest to totolotek. 

 

O czym my zresztą mówimy, jak technologia budowy mieszkania za 200 tysi i za milion jest dokładnie taka sama - jak najtaniej ? co oznacza konstrukcję szkieletu żelbetowego wypelnianą pustakiem betonowym/ceramicznym - najgorsze gówno pod względem akustycznym. No ale tania technologia, można maksymalizować zysk :)

 

U nas nie ma poszanowania sąsiadów i przestrzeni wspólnej i od tego trzeba zacząć, bo tu tkwi przyczyna wszystkich problemów. 

 

Czytałem jakiś czas temu historię dziadka, co mu gówniaki w ścianę napierdalały przez cały dzień. Chodził, prosił tate i mame żeby ogarneli dzieci. Wyjebka. Za którymś razem nie wytrzymał i wyjebał tate w łeb z wiatrówki. Teraz kibluje, a tate pewnie dumny. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagranie z monitoringu autobusowego daje lepszy obraz i trochę zwracam honor, bo policjanci dali delikwentowi 9 minut co jest dużo na dyskusję w autobusie, biorąc pod uwagę innych pasażerów. Szkoda, że bez dźwięku to byśmy dowiedzieli się jakie były intencje policjanta. Doświadczeniem nauczony swoim i obcych wiem, że policja w Polsce to dramat i nie zmieniam w dalszym ciągu tej opinii. Sądownictwo również, zaczynając od sądów rodzinnych kończąc na bandyterce itp. Jak masz środki, albo znam przypadki - urodę, to możesz ostro komuś popsuć życie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/4/2020 at 6:11 PM, maroon said:

U nas nie ma poszanowania sąsiadów i przestrzeni wspólnej i od tego trzeba zacząć, bo tu tkwi przyczyna wszystkich problemów. 

Też to widzę niestety. Jako wychowany w blokach pobudowałem się na wygwizdowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.