Skocz do zawartości

Państwo policyjne w natarciu (ale w sumie mogli zabić). Bo miał hulajnogę


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie włączam takich filmików bo ostatnim razem, gdy oglądałem jak policja dała "babci" mandat za sprzedaż kwiatków na targu, bo nie miała zezwolenia to, to wychodzi ze mnie istny szatan i bym rozpierdolił gości jakbym był w stanie ?

12 minut temu, Libertyn napisał:

Wolnościowcy powinni zawrzeć sojusz z madkami.

A co mówią na ten temat socjaliści tak z ciekawości?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-"albo użyje wobec Pana, środków przymusu bezpośredniego"

-"dobrze"

 

Nie jestem zwolennikiem tego jak wygląda obecnie formacja pod nazwą POLICJA, ale grzecznie go poinformowali. Jako ojciec, mając na uwadze dobro swoich dzieci, mógł wyjść z autobusu i tam zadać im te pytanie. Tak jak przedmówcy wspomnieli wcześniej, nie wiemy ile trwała i jak wyglądała wcześniej ta interwencja.

 

Po co gość się szarpał? Dlaczego ja nigdy nie miałem takich akcji z policją? 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mosze Red napisał:

A jak będziesz walczył z tym systemem, to takie enigmatyczne stwierdzenie.

 

Nie wiem jak, ale napewno nie w sposób, kłócąc się z kierowcami autobusów i ochroniarzami w sklepie, nie mam na to czasu, pieniędzy i energii. 

 

 

Pan z filmu też nie miał pomysłu jak walczyć z system. Zdziałał coś swoim zachowaniem oprócz traumy dla swoich dzieci? 

16 minut temu, Moriente napisał:

Dlaczego ja nigdy nie miałem takich akcji z policją? 

Bo nie chciałeś zmieniać prawa wylewając frustrację na kierowcę. 

 

 

PS, wszedłem na YouTube i komentarze pod filmem, pokrzywdzony autor wyzywa wszystkich zwracających uwagę na to, że mógł to rozwiązać inaczej od idiotów i nieuków PiSowskich. 

 

 

 

 

Edytowane przez Turop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Danii proszę można zorganizować bez zakazywania wszystkiego wszystkim.

Jest miejsce wyznaczone a autobusie, są przypięcia, jest limit i wyznaczone linie w centrum gdzie nie wolno bo autobusy zapakowane. Linie mniej zapakowane są wyłączenia godzinowe. Na pewno mają na drzwiach znaki.

 

Aha tam podstawą transportu miejskiego są pociągi S-tog gdzie jest miejsce na rowery i skutery i zawsze można. Więc w godzinach szczytu dojechać w okolice i końcówkę myknąć hulajnogą.

 

Można zorganizować, można ale trzeba usiąść i pomyśleć, zakazać wszystkim wszystkiego łatwiej.

Ten wysiłek procentuje mniejszą ilością spin, przez rok nie widziałem tam ani razu akcji z policją gdzieś.

 

 

You may bring your bicycle or scooter on most buses.

You can bring your bicycle or scooter for free on the harbour bus. In other buses, remember to buy a ticket for your bicycle or scooter – the driver can help check the bicycle or scooter into your Rejsekort. Alternatively, you can buy a bicycle ticket on the DOT mobile tickets app. A bicycle ticket for 8 zones costs DKK 13.

The bicycle or scooter must be placed in the middle of the bus and attached with a harness.

There is maximum capacity of two units per bus unless otherwise indicated on the bus. A unit is a bicycle, scooter, wheelchair or pram. The customer who boarded first has priority.

On the following bus lines you are not allowed to bring a bicycle or scooter:

  • All bus routes with numbers from 1A to 98N - 24 hours a day (except 5C and E-buses)
  • E- and S-buses and 5C during peak hours on weekdays (7.00 - 9.00 and 15.30 - 17.30). NOTE: It is not permitted to complete your journey with a bicycle or scooter even if you boarded before the time limit started.
  • Bus lines: 132, 133, 137, 139, 151, 152, 160, 161, 165, 166, 167, 168, 169, 176, 179, 182, 183, 184, 185, 555, 571, 572, 585, 586, 666, 752, 755, 771, 772, 773, 774, 791, 792, 851, 993

 

 

https://dinoffentligetransport.dk/en/customer-service/rules-and-guidelines/bicycles-animals-and-baggage/#:~:text=Bicycles and scooters are not,and between 15.30 and 17.30.&text=You can bring your bicycle or scooter on the S,during all hours of operation.

 

2 hours ago, Obliteraror said:

(chociażby z tą wonią alkoholu)

Nie łapie co ma alkohol do tego. Chyba ważne czy ktoś się zachowuje agresywnie. Znam takich którzy po alkoholu się wyluzowywują i są senni.

55 minutes ago, Libertyn said:

Ale jak komuś by to cholerstwo przewróciło się na nogę. To kierowca byłby odpowiedzialny. 

Nie, odpowiedzialny jest właściciel. Jak mam słabo zamontowane dachówki na dachu i spadną na łeb komuś to odpowiada IMGW bo wiatr wiał czy ja?

 

Wyżej patrz co zrobili w Danii wyznaczyli miejsca, zasady i są pasy do mocowania. Bo państwo  i jego służby mają służyć obywatelom. Chcą jeździć na hulajnogach, ich to praca by to zorganizować.

Jeśli jutro obywatele zaczną masowo chodzić na rękach to ich rolą będzie organizacja częstego mycia podłóg w autobusach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mosze Red said:

Realnie to można walczyć z tymi, którzy są właśnie pionkami w tym systemie i którymi tzw. władza się wysługuje.

Dokładnie, gdyby policjanci, urzędnicy byli potępiani społecznie chętnych by nie było zbyt wielu na te posady. Za to się słyszy "ciotka to mają fajną spokojną robotę w tej skarbówce" a stryj w policji "he he dobrze z nim żyć trzeba bo może mandacik anulować, he he".

1 hour ago, Mosze Red said:

Teraz sobie pomyśl, że gdyby np. polskim ludowym obyczajem było obtaczanie w smole i pierzu, sadzanie na belkę i wynoszenie z miasta urzędasa, który nadużywa władzy, często poprzedzone tradycyjnym oklepem ....  ilu urzędasów władzy by nadużyło? Ich rodziny byłyby poddane ostracyzmowi społecznemu, ludzie pluliby im pod nogi na ulicy, dzieci w szkołach gardziłyby ich dziećmi? Żony wstydziłyby się wyjść do marketu, to samo ich rodzice .....  

W II RP była kara śmierci dla urzędników, po czasach zaborów byli elementem mocno podejrzanym społecznie.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobom bardziej wrażliwym nie polecam odpalania tego.

No ale odpaliłem i miałem ogromny niesmak, i niezrozumienie tej sytuacji.

Spójrzmy, jest noc/ciemno, ojciec sam z dziećmi próbuje dojechać do domu autobusem.

Nie wiemy a w jakiej odległości od tego domu byli, stąd może wynikać ten opór, jest ciemno, jest jakieś ryzyko zawsze większe.

Gdyby ten pan "wykonał polecenie" to pytanie pozostaje co z dziećmi, czy bezpiecznie jest je tam zostawić same? 

Według mnie policjanci zachowali się za ostro i powinni szukać bardziej pokojowych rozwiązań.

Nie widziałem całego filmiku, ale uważam, że policjanci powinni zaproponować podwózkę do domu, jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi.

Pomijam jaki wstyd lub traumy może mieć teraz ta rodzina.

Nie rozumiem tej znieczulicy, bądźmy ludźmi.

 

  • Like 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orybazy napisał:

A w Danii proszę można zorganizować bez zakazywania wszystkiego wszystkim.

Niestety nie jesteśmy w Danii...

Podobnie jest ze światłami w samochodach amerykańskich, świecą symetrycznie.

Po sprowadzeniu do Europy trzeba przerabiać na asymetryczne. Ciekawe czemu u nich mogą takie być, a u nas nie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Leniwiec said:

Po sprowadzeniu do Europy trzeba przerabiać na asymetryczne. Ciekawe czemu u nich mogą takie być, a u nas nie ?

To mogę zrozumieć drogi w Europie wąskie, badziewiaste i asymetryczne światła pomagają doświetlać pobocze i nie oślepiać. 

33 minutes ago, Lucid said:

Nie rozumiem tej znieczulicy, bądźmy ludźmi.

Policjantów szkolisz właśnie by nie byli ludźmi. Gdy im każesz strzelać do demonstrantów mają wykonać rozkaz jak w Wujku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta jak drut.

Jestem hipotetycznie policjantem.

Tłumaczę gościowi: Wyjdź z autobusu z hulajnogą.

Gość: Ale, ale, ale ... gadka szmatka - nie wychodzi.

Dobra powtórzę, ale coś mi tu śmierdzi, czemu nie chce wyjść?: Wychodź bo Cię wyprowadzimy.

Gość: Ale, ale, ale... pitu pitu, nie wychodzi, szarpie się przy wyprowadzaniu.
 

Jak dla mnie policja potraktowała go ostro ale mieli prawo mieć pełne podejrzenia że gość celowo uniemożliwia własne zatrzymanie, tak jakby nie chciał lub się przed czymś chował.
Jeśli dostaje polecenie od policjanta - proszę wysiąść - to się grzecznie wysiada, w razie czego włącza dyktafon w fonie i przechodzi się z nimi przez procedurę.

Stop durnemu podejściu nagonki na policję, bez policji musielibyśmy z bejsbolem chodzić do sklepu lub płacić haracze gangom za ochronę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Exile said:

Stop durnemu podejściu nagonki na policję, bez policji musielibyśmy z bejsbolem chodzić do sklepu lub płacić haracze gangom za ochronę.

Nie wolno ci mieć bejsbola w Polsce bo jest zakaz, tylko policjant może mieć pałkę i pistolet. Ja płacę ponad połowę dochodu jako haracz państwu. Ochrony nie mam. Klika spraw o kradzież czy napad zostało umorzonych. Napad nawet nie chcieli podjąć sprawy "i tak ich nie znajdziemy". Pomógł mi właśnie gang z innego rejonu gdzie chodziłem do szkoły (i raz się pobiłem=miałem szacunek) z jednym, pogadałem, on pogadał i zostałem uznany za element akceptowany na nowym rewirze. Nawet mnie to nic nie kosztowało. Taniej opłacić się gangowi niż państwu Polskiemu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Orybazy said:

Nie wolno ci mieć bejsbola w Polsce bo jest zakaz, tylko policjant może mieć pałkę i pistolet. Ja płacę ponad połowę dochodu jako haracz państwu. Ochrony nie mam. Klika spraw o kradzież czy napad zostało umorzonych. Napad nawet nie chcieli podjąć sprawy "i tak ich nie znajdziemy". Pomógł mi właśnie gang z innego rejonu gdzie chodziłem do szkoły (i raz się pobiłem=miałem szacunek) z jednym, pogadałem, on pogadał i zostałem uznany za element akceptowany na nowym rewirze. Nawet mnie to nic nie kosztowało. Taniej opłacić się gangowi niż państwu Polskiemu. 

To idź i płać.

Oczywiście że nie jest w tym państwie idealnie.
Lata zaborów, wojen i komuna odcisnęły piętno, system jest kulawy i skrzywiony.
Instytucja policji jest stosowana w 200 krajach świata, w większości przypadków jest ona niepełnosprawna i nieidealnie sprawiedliwa.

Ale kwestionowanie jej istnienia, czy funkcji, to już dla mnie przejaw chęci anarchii albo rządów gangów.

Pojedź na Ukrainę, tam rządzą właśnie lokalne gangusy, często w zmowie z politykami, dostań się w szeregi, będziesz miał fachowe śledztwo na każda kradzież.

Pora zaakceptować warunki w jakich żyjemy i coś z tego kuć dla siebie a nie chcieć burzyć organizacje które istnieją na całym świecie, bo nic lepszego nie wymyślono.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Exile said:

To idź i płać.

Mieszkam już w miejscu gdzie nie ma gangów. Policji też w sumie nie widzę. Jedynie muszę zredukować dochody by obniżyć ściągane podatki i będzie git.

Policja się coraz bardziej degraduje i staje się zbrojnym ramieniem aparatu państwowego.

Dlatego nie należy im pomagać w innych sprawach niż kryminalne, odcinać się społecznie od takich ludzi.

Ostatnio też chcieli żebym był świadkiem w sprawie o oszustwo, zgodziłem się pomóc, musieli przekazać sprawę do innego komisariatu i sprawa padła.

Nie zależy i na rozwiązywaniu spraw kryminalnych, większość lata z suszarkami albo gania za maseczki. 

 

Edytowane przez Orybazy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Exile napisał:

Stop durnemu podejściu nagonki na policję, bez policji musielibyśmy z bejsbolem chodzić do sklepu lub płacić haracze gangom za ochronę.

Ale nikt nie mówi, że policji ma nie być.

Ma być i działać jak najlepiej dla obywateli, dbać o porządek.

Właściwie, my jako Polacy jesteśmy zdani na ich łaskę, bo ani nie możemy pójść sobie do sklepu i kupić broni do obrony własnej, do tego jak ktoś Ci się włamie czy napadnie, to obyś miał farta i nic nie zrobił napastnikowi, inaczej dojedzie Cię polski wymiar "sprawiedliwości".

 

Chodzi o to, że w tej sytuacji można się było zachować zdecydowanie lepiej.

Czy Ci policjanci mają iq małpy? Jest sytuacja jaka jest, ludzie są rozdrażnieni, każą nosić jakieś szmaty na twarzach, tego i tamtego nie można w imię "pandemii" a Ci tylko prowokują takim zachowaniem.

 

Można było wlepić mandat, można było zabrać hulajnogę, można było wziąć we dwóch i wpakować do radiowozu.

I można to było zrobić widząc, że Cię ktoś nagrywa. Niestety goryle na niebiesko chciały pokazać jakiej to siły i władzy nie mają.

I pokazali, buractwo jedynie. Osobiście ciesze się, że takie ich zachowanie zostało nagłośnione, bo policja oraz politycy mają służyć obywatelom.

 

Jeszcze kilka takich akcji i możemy mieć burdy na ulicach, bo co jak co ale policję w Polsce mało kto lubi.

Niech prowokują i nie zdziwie się jak jeszcze nastroje się pogorszą i będą obrazki jak po zabiciu Stachowiaka.

5e4d304330d73_o_full.jpg

 

Strzał w stopę dla własnego wizerunku sobie tym zrobili.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Red napisał:

nawet w przypadku gdyby ich nikt nie nagrywał

Jasne, chodziło mi o to, że jak trzeba być głupim będąc policjantem i robić takie akcje TYM BARDZIEJ, że się ich nagrywało.

Takie spojrzenie w kamerę powinno pozwolić im ochłonąć, tymczasem poczuli się jak jakiś Steven Segeal czy Chuck Norris i zaczeli robić ewolucje na oczach tłumu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Orybazy said:

Policjantów szkolisz właśnie by nie byli ludźmi. Gdy im każesz strzelać do demonstrantów mają wykonać rozkaz jak w Wujku.

Nie wiem czy to co piszesz jest prawdą, możliwe, że niejednemu odbiło od "bycia panem".

Na pewno muszą wykonywać polecenia albo wylecą z roboty, to fakt, moralność to odrębny temat.

Żeby nie było, ja staram się szanować policję i policjantów.

Wiem, że nie moglibyśmy funkcjonować bez niej, ale bardzo irytuje mnie bezmyślne zachowanie i traumatyzowanie nic niewinnych obywateli.

Edytowane przez Lucid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lucid napisał:

ja staram się szanować policję i policjantów.

Również szanuję, bo to ciężka i niewdzięczna często praca ale takie zachowania jak te trzeba tępić.

Sam miałem okazję styczności z różnymi policjantami i widzę, że ten powyżej to taki typ "co to ja nie moge", bo ma odznakę i mundur.

Najgorszy rodzaj policjanta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja jest od egzekwowania przestrzegania prawa przez obywatela. Nie robisz nic złego nie masz się czego obawiać. Jeśli policjant zrobi coś niestosownego dobrze mieć materiał wideo bo każdy sąd przyzna rację im jeśli nie masz świadków lub nagrania, a najlepiej tego i tego. 

 

Zapominacie że Ci ludzie na co dzień mają do czynienia z przestępcami. Nie wiedzą jak się zachowa ktoś do kogo podchodzą.  Jest też sporo zwykłej głupoty, a część z panów policjantów do bystrzaków nie należy. Nie taka ich rola żeby rozprawiać o filozofii tylko egzekwować przestrzeganie przepisów. Chcecie lepszych przepisów? To głosujcie na lepszych polityków bo to oni je tworzą.

 

 

Śledzę kilka kanałów o policji - polecam Psy Dają głos na FB, Sierżant Bagieta i Donut Operator na YT. Analizują tam nawet najtrudniejsze sytuacje policjantów w akcji i opowiadają o codzienności pracy w policji. Bardzo pouczające materiały. Całe zamieszanie wynika z tego że ludzie nie wiedzą jak się zachować w kontakcie z policją. Krótko i na temat. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja policji jest jak najbardziej prawidłowa. Zasady są po to by ich przestrzegać- jak ktoś to neguje musi się liczyć z konsekwencjami. Na tym filmiku cwaniaczek ewidentnie się przeliczył. Jak ja nienawidzę takich Januszy co próbują być więksi niż są. Swoją drogą te towarzystwo jest bardzo infantylne/ roszczeniowe- oni mają prawa a nie mają obowiązków. Z doświadczenia wiem, ze taki typ wg swojego mniemania zawsze jest niewinny i ma racje bez względu na okoliczności, jego prawda i przekonania są święte. Te laseczki od najmłodszych lat są uczone robienia gnoju- powodzenia dla przyszłych mężów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orybazy napisał:

Nie, odpowiedzialny jest właściciel. Jak mam słabo zamontowane dachówki na dachu i spadną na łeb komuś to odpowiada IMGW bo wiatr wiał czy ja?

Żeby to było proste. Właściciel niemal z automatu przerzuci winę na kierowce bo ten za mocno zachamował. Kierowca nie będzie miał na kogo zrzucić odpowiedzialności. Bo jest regulamin. A on jest zobowiązany go przestrzegać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Libertyn said:

Żeby to było proste. Właściciel niemal z automatu przerzuci winę na kierowce bo ten za mocno zachamował. Kierowca nie będzie miał na kogo zrzucić odpowiedzialności. Bo jest regulamin. A on jest zobowiązany go przestrzegać. 

Tak wyglądają regulaminy przewozów komunalnych:

 

zakaz "przedmiotów, które mogą wyrządzić szkodę innym podróżnym przez uszkodzenie lub zabrudzenie ich ciała lub odzieży".

 

Nic nie ma o odpowiedzialności kierowcy za to co mają pasażerowie. Definiuje odpowiedzialność pasażerów za to co wnoszą.

Nagłe hamowanie, zakładam że kierowcy nie robią tego dla zabawy.

Dla sądu sprawa powinna być jasna.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty pokazały przed chwilą monitoring z tego zajścia. Seba jak to typowy Seba był bardzo mocno pobudzony, polewał sobie w autobusie, latał z tymi dziećmi w prawo i w lewo , otwierał sobie drzwi, cudował z tą hulajnogą jak cyrkowiec z Julinka. Ogólnie był w tym autobusie u siebie jakby i nie zważał na nikogo.
No przykro, że policja zepsuła mu bans. Powinna rozwinąć przed nim czerwony dywan albo na życzenie klaskać - po to chyba są.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.