Skocz do zawartości

Czy można wyodrębnić dział tylko zweryfikowanych użytkowników?


mac

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Dassler89 napisał:

Czy ja wiem czy pomysł @Pattona jest taki świetny? 

A czy masz jakiś lepszy i tańszy?

 

3 minuty temu, Dassler89 napisał:

Jeszcze ten Jemioł od kawalerek zacznie zakładać sobie żeńskie konta i pisać w formie żeńskiej, w czym problem...

Jeśli trzeba będzie odblokować rezerwat, to będzie miał duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Patton napisał:

A czy masz jakiś lepszy i tańszy?

Ale nie ripostuj w ten sposób bo jasno mówię, czemu ten pomysł moim zdaniem jest zły. Jak @arch zaczacznie tworzyć żeńskie konta i pisać w formie żeńskiej to już w ogóle nie odróżnisz kto jest kim. Moim zdaniem po prostu to żadne zabezpizabezpieczenie.

 

Mój pomysł? Nauczyć się z tym żyć i przedewszystkim ignorować tematy i zaczepki trolla. Ale wiem, wieku nie ma na to silnej woli. Inny pomysł i bezkosztowy? Nie banować kont archa tylko tym kontom nadawać range specjalna albo ikonę przy nicku "troll" - tyllleeee

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dassler89 napisał:

Ale nie ripostuj w ten sposób bo jasno mówię, czemu ten pomysł moim zdaniem jest zły. 

To było tylko pytanie.

 

1 minutę temu, Dassler89 napisał:

Jak @arch zaczacznie tworzyć żeńskie konta i pisać w formie żeńskiej to już w ogóle nie odróżnisz kto jest kim. 

Archa można łatwo poznać. 

 

1 minutę temu, Dassler89 napisał:

Moim zdaniem po prostu to żadne zabezpizabezpieczenie.

Weź pod uwagę to, że utrudni mu to trollowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Patton napisał:

To było tylko pytanie

Ok, potem dopisałem mój pomysł: ignorowanie trolli ale wiem, że wielu nie ma na to aż tak silnej woli i po prostu lubi z nimi wejść w temat oraz nadawanie kontom archa i innych dziwnych osobistości rangi "troll" lub takiej ikony obok avataru/nicka

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dassler89 napisał:

ale wiem, że wielu nie ma na to aż tak silnej woli i po prostu lubi z nimi wejść w temat oraz nadawanie kontom archa i innych dziwnych osobistości rangi "troll" lub takiej ikony obok avataru/nicka

 

Przerobiliśmy już tutaj wieeeeeeele jego wcieleń i to niestety nie do końca tak działa. Arch, jak nie ma atencji, to zaczyna w pewnym momencie dyskutować sam ze sobą i masz w temacie trzy jego multi piszące jedno do drugiego. Robi się nagle bajzel, bo w każdym temacie jest o divach, czadach, mieszkaniach w wawie i innych jego ulubionych tematach.

 

@JAL ok, teraz lepiej rozumiem, całkiem niezłe :) Natomiast można to połączyć z tym co ja proponuję i Twój pomysł ułatwiłby moderatorom "zapraszanie" do reszty forum sprawdzonych na tym swoistym poligonie próbnym nowych użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tytuschrypus napisał:

Arch, jak nie ma atencji, to zaczyna w pewnym momencie dyskutować sam ze sobą i masz w temacie trzy jego multi piszące jedno do drugiego.

No ok... Bo tak to działa, gdy troll ma brak atencji jest jego wzmożona aktywność by jeszcze bardziej zwrócić na siebie uwagę. Jeśli jego kolejne zabiegi nie przynoszą rezultatu to sobie odpuszcza. Jest taka fala ataku gdzie desperacko prosi o uwagę a potem jest koniec... Ale no tylko teoretyzuje, tak... 

Jeśli nie ignorowanie to choć oznaczanie, jak mówię. Wtedy każdy dyskutuje na swoją odpowiedzialność, że tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tytuschrypus napisał:

Natomiast można to połączyć z tym co ja proponuję i Twój pomysł ułatwiłby moderatorom "zapraszanie" do reszty forum sprawdzonych na tym swoistym poligonie próbnym nowych użytkowników. 

Taka była intencja. Stosunkowo niedawno się zarejestrowałem i może nie widzę wszystkiego z taką ilością danych jak niektórzy, ale z mojego punktu widzenia nowi użytkownicy skaczą, gdzie chcą, a coraz więcej starszych ma już tego dość i powstrzymuje się od aktywności. Ostatnio był temat z banami na życzenie i odejściem z forum kilku użytkowników z dużym stażem (chociaż nie wiem na ile to było powiązane z omawianym tu zjawiskiem) i ciekawymi wypowiedziami.  Nawiązuję do tego tylko dlatego, żeby podkreślić odpływ z grupy "zasłużonych". 

 

Inna sprawa, że oceniając po innych forach, jest jakiś limit czasu, który ludzie na nie poświęcają, aby potem ograniczyć aktywność (lokalnie np. Messer pisał, że się powoli wycofuje). Dlatego uważam, że jest potrzebny pierwszy próg, ale generuje to też wadę - ograniczenie uchu na forum (stąd pomysł mecenatu, który spajałby starych z nowymi). Spadnie ilość, ale może wzrosnąć jakość. Świeżakownia/rezerwat dla archa, żeby tam siedział jako ostrzeżenie dla przychodzących. Powracające forumowe gorylątko, które można obejrzeć i nie naśladować zanim się przejdzie do właściwego towarzystwa. A jeśli zacznie gadać sam ze sobą - tym łatwiej wyleci. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JAL niektórzy starsi użytkownicy z przeszłości po otrzymaniu ostrzeżenia, upomnienia zaczęli się stawiać, wychodziła hipokryzja. A kilku przeszło nawet do trollowania na wykopie i na blogach hejterów. Nieprawdopodobne.

 

Tak naprawdę każdemu przyda się odrobina kontroli. I staremu i nowemu. Posty, lajki to nic nie znaczy. Nie wiesz, co to za człowiek. Czy to hipokryta, czy nie? Kolesie się dobrowolnie zbanowali, bo nie chcieli przyjąć odrobiny krytyki, zaczęli niektórzy jechać bezpośrednio po Marku. Przecież to komedia. Pamiętam tamten wątek. Panów próbowano uspokoić, a nic nie docierało. Ego wyjebane w kosmos. Przyznam, że trochę spokorniałem na forum i odkryłem w sobie podobną dawkę hipokryzji w przeszłości. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu. I wtedy żyjesz i rozkwitasz.

 

Odpływ z grupy zasłużonych nie jest zawsze taki zły. Jeżeli człowiek się wyczerpał, napisał wszystko, co wiedział, nie chce dalej dyskutować o pierdołach, albo nie widzi tymczasowo dla siebie miejsca to spoko. Nie warto moim zdaniem jednak z życia forum całkowicie rezygnować, bo są tutaj ludzie, którzy szczerze pomogą, doradzą, polecą narzędzia. Przecież kilka razy dostałem tutaj wręcz kluczową pomoc. Wydałem sporo kasy z poleceń użytkowników. Nie wszystkim nawet da się podziękować. Forum to narzędzie, do tego skupiające energię ludzi, których docelowo powinna łączyć minimum twórczość Marka. A to już dużo. I według mnie warto się starać, warto wnosić i warto coś robić, żeby się pozbyć, albo ograniczyć negatywne wpływy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z płatnościami by to było rozwiązane ale...

 

Pierwsze dwa posty są za darmo.

Pierwszy wiadomo na przywitanie, drugi wątek np. jeśli ktoś potrzebuje pilnie pomocy, walczy o dzieci, zmaga się z jakimś szczególnym problemem.

 

Każdy nastepny temat kosztuje 10zł.

Zakladanie tematów staje się darmowe po wbiciu 250 postów lub jakiegoś progu reputacji.

 

Ewentulanie zamiast kasy można rozważyć płatność punktami reputacji. 

 

 

Ewentualnie rozważyłbym ograniczoną ilość zakładania tematów od ilości postów/reputacji.

Np. Masz wbite 100pnk reputacji, możesz założyć max 5 tematów.

LUB

Masz napisane 200 postów, możesz zrobić max 10 tematów.

 

Mój pomysł nie redukuje problemu ale może ograniczyć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mac napisał:

niektórzy starsi użytkownicy z przeszłości po otrzymaniu ostrzeżenia, upomnienia zaczęli się stawiać, wychodziła hipokryzja. A kilku przeszło nawet do trollowania na wykopie i na blogach hejterów. Nieprawdopodobne.

Faktycznie nieprawdopodobne. Chociaż ja się też zderzyłem z postawami "braci", które nie mieszczą się w moich definicjach braterstwa. Cieszę się, że wypowiada się tak zróżnicowana grupa, i jest z kim zderzyć poglądy - tak się wykuwa stabilnego człowieka.

50 minut temu, mac napisał:

Tak naprawdę każdemu przyda się odrobina kontroli. I staremu i nowemu. Posty, lajki to nic nie znaczy. Nie wiesz, co to za człowiek. Czy to hipokryta, czy nie? Kolesie się dobrowolnie zbanowali, bo nie chcieli przyjąć odrobiny krytyki, zaczęli niektórzy jechać bezpośrednio po Marku.

Oczywiście masz rację. Moim zdaniem straszak degradacji do świeżakowni powinien być jako przypomnienie, że przywileje nie są dane wiecznie. 

 

Nie wchodziłem za głęboko w szczegóły z tematu o absolutarianinie, ale widziałem sporo wycieczek osobistych, których kontekstu można się tylko było domyślać. Chodziło mi tylko o zaburzenie proporcji aktywności zaakceptowanej, do świeżej i wymagającej weryfikacji. Nawet z mojego punktu widzenia, gdzie nie czytałem forum wcześniej i oceniam tylko od momentu rejestracji, nowe posty przejawiają silną tendencję kultury przegrywu (nie wiem, jak to się prawidłowo nazywa). A to z kolei nakręca wycofywanie się braci, którzy są zmęczeni samotną walką z tym zjawiskiem. Nikt nie lubi tracić dżuli. 

 

 

Edytowane przez JAL
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł jest taki, jeszcze go nie konsultowałem z Markiem, wstawiam do luźnej dyskusji:

 

Kody rejestracyjne dodawane do produktów w sklepie.

 

Kupując dowolny produkt dostajesz unikatowy kod rejestracyjny, który może być użyty tylko raz, ma też limit czasowy użycia np 30 dni.

 

Kod jest wymagany, żeby dokonać rejestracji na forum.

 

Więc aby się zarejestrować trzeba kupić dowolny, nawet najtańszy produkt. 

 

Zniechęci trollerkę skutecznie, rozwiązanie bardzo tanie w porównaniu do weryfikacji sms. 

 

 

Do tego kilka usprawnień typu blokada rejestracji z jednorazowych adresów email itp. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mosze Red napisał:

Kupując dowolny produkt dostajesz unikatowy kod rejestracyjny, który może być użyty tylko raz, ma też limit czasowy użycia np 30 dni.

Pomysł bardzo dobry z małym ale...

Chodzi mi mianowicie o to czy np.nowy użytkownik po jakiejś traumie, czy to związkowej czy innej będzie "miał głowę" do takich czynności.

Na pewno pomysł ograniczy wysyp archòw, nocnych troli i skrajnych lewicujących kukoldòw.

Ogólnie na plus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, trop napisał:

Chodzi mi mianowicie o to czy np.nowy użytkownik po jakiejś traumie, czy to związkowej czy innej będzie "miał głowę" do takich czynności.

 

Raczej kupienie czegoś online nie nastręcza problemów, odczytanie maila też.

 

Dodatkowo ograniczy też zakładanie kont przez "reklamiarzy".

 

Ktoś kto jest skłonny wydać kilka dyszek na książkę, żeby znaleźć się na forum zapewne będzie też miał większy poziom zaangażowania.

 

System wywołałby efekt mniej nowych userów, ale jednocześnie podniósł ich "jakość".  

 

Czyli wpłynęłyby osoby, które faktycznie potrzebują pomocy i osoby, które chcą budować społeczność. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikacja ma sens, ale kto będzie chronił dane tej weryfikacji? Ja bardzo uważam na swoje dane, natomiast widać, że powoli to forum będzie zalewane ultra woke lewicowymi treściami. Żeby nie skończyło się jak z wykopem, który z 4 lata temu dało się normalnie czytać, a  teraz to polityczny ściek, nawalanki jak kiedyś w komentarzach pod tekstami onetu czy wp. Wraz z rosnącą popularnością to towarzystwo przejdzie i tutaj

 

Nie wiem czy pamiętacie, ale kiedyś było grono, które póki miało zaproszenia miała status czegoś trochę bardziej wartościowego. Morze czas o tym pomyśleć. Wiem że brzmi to dziwnie, ale kiedy ludzie muszą się starać by się zarejestrować to strona staje się z miejsca bardziej elitarna. Oczywiście nie ochroni to przed gimbazą co będzie dzieliła się zaproszeniami, ale jest to warte rozważenia.

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac widzisz userzy dzielą się na 4 grupy (pomijam wszelkiego typu szkodniki w tym zestawieniu):

 

1 Userwów, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w forum, wnoszą treści, budują content itp. Ci ludzie i rozwiązują cudze problemy i otrzymują pomoc we własnych, mają frajdę z udziału w dyskusjach.

 

Czyli chcą być członkami społeczności długoterminowo, dla nich wydanie kilku dyszek, za możliwość pisania przez długie lata to żaden wydatek. Jak się weźmie pod uwagę najtańszą książkę 39 PLN i przeliczy na 5 lat pisania to jest 0,65 grosza za korzystanie z forum miesięcznie, około 2 grosze dziennie.

 

2 Userów, z problemami, którzy wbijają jednorazowo po poradę, witają się zakładają temat lub, obserwują/ piszą kilka - kilkanaście dni, korzystają z rad i znikają

 

3 Userów, którzy systematycznie korzystają z porad, czyli j/w tyle że wracają co kilka tygodni/ miesięcy z nowym problemem 

 

Przy czym kategoria 2 i 3 często nawet nie podziękuje, więc rozsądnym jest żeby wydali te 39 PLN za korzystanie z bazy wiedzy. 

 

4 Udserów czytaczy - nie interesuje ich pisanie, rejestrują się tylko żeby móc czytać wszystkie tematy (niedostępne dla niezalogowanych), oni jak kategoria 2 i 3 korzystają z bazy wiedzy więc też jest rozsądne żeby uiścili jednorazową opłatę. 

 

 

Dzięki temu systemowi powstałby również specyficzny system poleceń. Wielu userów kupuje nie jeden produkt tylko kilka na przestrzeni miesięcy czy lat.

 

Z każdym zakupem otrzymują kolejny kod rejestracyjny, który im nie jest już potrzebny więc mogą go przekazać koledze/ przyjacielowi/ znajomemu, który w ich ocenie jest zainteresowany contentem tej społeczności lub potrzebuje pomocy. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red przyznam szczerze, jak widzę temat od nowego w świeżakowni, 0 postów, jakieś dramaty, pilna prośba pomocy to olewam od razu. Wychodzę z założenia, że najpierw coś wnieś, przedstaw się, a później możesz prosić. Wcześniej nie wypada z szacunku do ludzi, którzy poświęcili całą masę czasu na publikacje. Teraz już zakładam z góry, że troll. Zmienił się mój paradygmat.

 

Kiedyś się udzielałem częściej w tematach nowych userów. Teraz w ogóle.

 

Daj, żeby wziąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mosze Red napisał:

nie jestem pewien, czy da się tak ustawić ograniczenia w panelu administracyjnym

Zrobić np tak, żeby można było pisać w rezerwacie po napisaniu np 500 postów, albo żeby odblokował się tak jak zasłużona starszyzna. 

 

7 minut temu, Mosze Red napisał:

ale sprawdzimy bo pomysł ciekawy. 

Utrudniło by to zadanie np temu durniowi Archowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.