Skocz do zawartości

Orlen kupuje Polska Press


Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, Kespert said:

A ta prywatna stacja ma własną rafinerię, czy też jednak bierze paliwo z Lotosu/Orlenu? :)Oczywiście, nikt nie zabroni brać z Niemiec, jedyne ~1.30E za litr plus transport... Więc może wtedy zwolennicy Unii Europejskiej zaczną kupować z Gazpromu, zamiast z Orlenu? To byłby dopiero chichot historii ? Stąd jak słyszę o bojkocie Orlenu, to zupełnie nie mogę sobie tego wyobrazić... chyba, że rowerem.

Moje lokalne mają z bazy paliw (nie Orlenu), która tak pewnie jest zasilana głównie z państwowych rafinerii jak 75% paliw w Polsce. Widzę pociągi i cysterny nie są tylko Lotosu/Orlenu więc ciężko powiedzieć czy to 100% państwowe źródło.  

Co możesz zrobić to nie dać państwu tych paru procent marży z 50% podatku na paliwie.

Mało, może tak, ale to też kwestia symboliki.

Wyobrażasz sobie ruch medialny, bo "spadek sprzedaży na Orlen i Lotos o 90%, kierowcy mają dość płacenia podwójnej ceny za paliwo". 

"Pan Zbigniew komentuje: ja wiem że ten prywaciarz, to on tę całą kasę przepije z tej stacji, ale wolę żeby on samogon chlał niż żeby polityk szampana w rządowej limuzynie degustował".

 

https://motoryzacja.interia.pl/news-orlen-bp-shell-czy-statoil-nie-ma-znaczenia,nId,1387470

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Repolonizować! Żaden Niemiec (tfu!) nie będzie nam pismaczył.

 

A skąd ten Orlen bierze ropę naftową?

Od Arabów? Synów Mahometa? Po to Rzplita (w tym Korona Polska) była przedmurzem chrześcijaństwa, żebyśmy teraz musieli karki zginać?

Repolonizować - ropolonizować! Wykupić złoża i szyby wiertnicze od Arabów!

 

Od Norwegów? Tych, co ledwie dorszami zgniłymi się żywią? Co żeśmy pognali ich i inną skandynawską dzicz? Repolonizować i też wykupić.

 

Z Rosji? A rzeż Pragi, zabory, krew na rękach pokoleń? A wielkie chwile 1612? A Orsza? Gdzie nasza duma? Tu też wykpić albo zająć.

 

Kierwa, się zagotowałem. 

 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Obliteraror said:

No i jak Wam się podoba poniedziałkowa transakcja najbogatszej spółki Skarbu Państwa : )? Z jednej strony to ruch ciekawy, bo 70% prasy lokalnej w niemieckich rękach to patologia, od lat. Żaden kraj zachodniej Europy nie pozwala na taką koncentrację mediów w rekach zagranicznego kapitału. Z drugiej, ryzyko zrobienia z tych gazet pasa transmisyjnego w rodzaju TVP Info, którego prostacka propaganda sięga wyżyn jest równie wysokie. Ale i tak zabawnie się czuję, obserwując na Twitterze ten lament i ścisk dziennikarskiej dupy. Ojej, nie będzie już poleceń od niemieckiego pana, ale od neo-sanacji.

 

Zamienił stryjek siekierkę na kijek?

 

Dokładnie tak, zmiana korporacji, nic poza tym, i tak dalej jest realizowany cel globalistów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKN  ORLEN S.A. oraz Grupy Lotos S.A.  odpowiadają za produkcję 96% benzyny sprzedawanej w Polsce i za 76% oleju napędowego*. Co z tego, gdzie zatankujemy auto, skoro na koniec (w hurcie) prawie wszyscy kupują od dwóch największych producentów. Cała opowieść o dostępie do bazy (potencjalnych) klientów to pic na wodę, ponieważ ta branża jest duopolem. Oni nie mają konkurencji. To taka sama ściema jak wywalenie kasy w Formułe 1. Ciekawy jestem czy ktoś jest w stanie (sensownie) wyjaśnić jak znaczek Orlenu na bolidzie F1 przekłada się na sprzedaż paliwa (gdzie i tak zaznaczam mamy duopol!). 

 

Dokładamy (z podatków) 2 mld! PLN do Telewizji, teraz dorzucimy się także do pracy, żeby panowie z PiS-u mogli się mocniej prężyć przed narodem bo coś ostatnio zaczyna wychodzić nieudolność rządzenia więc trzeba jeszcze więcej propagandy żeby to przypudrować (bo słupki sondażowe spadają).

 

* źródło:

https://www.ure.gov.pl/pl/paliwa-ciekle/charakterystyka-rynku/8900,2019.html

Edytowane przez Zdzichu_Wawa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tytuschrypus napisał:

To tak, jakby napisać że Niemcy czy Francuzi mają swoje samochody a my kupujemy "obce", skandal.

Skończyły mi się lajki, ale  - o to to. 

 

I też przyłączam się do pytań do lepiej poinformowanych jakie to instrukcje z Berlina (może z Berghofu nawet) przychodziły, co i kiedy na jaki temat pisać.

 

Tylko nie dawajcie odpowiedzi na zasadzie "kto wie, ten wie" albo "Wystarczy poszperać" (a takie dostałem w wypowiedziach w temacie Margot i spisku LGBT, w dziale "Co cię wkurwia?").

10 minut temu, Zdzichu_Wawa napisał:

znaczek Orlenu

Jestem przerażony bo ... naziści też orła używali. Najpierw te błyskawice, teraz to. Już nie wiem co myśleć. Mędrcy, dla których tajemnice spisków światowej finansjery są zawsze do przeniknięcia i wykrycia - pomóżcie. 

 

https://www.google.com/search?q=nazi+eagle&tbm=isch&ved=2ahUKEwj5uIPiksHtAhUYvSoKHU6BBSIQ2-cCegQIABAA&oq=nazi+eagle&gs_lcp=CgNpbWcQAzICCAAyBAgAEB4yBAgAEB4yBAgAEB4yBAgAEB4yBAgAEB4yBAgAEB4yBAgAEB4yBAgAEB4yBAgAEB46BQgAELEDOgQIABBDOggIABCxAxCDAVCrkghYiq0IYPquCGgAcAB4AIABe4gBxQeSAQM3LjOYAQCgAQGqAQtnd3Mtd2l6LWltZ7ABAMABAQ&sclient=img&ei=FOTQX_neOpj6qgHOgpaQAg&bih=610&biw=1280

 

EDIT: cholera, w godle Niemiec też jest orzeł. It all fits. 

Edytowane przez Kpt. Skok
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tytuschrypus napisał:

Podasz jakieś przykłady? To ciekawe info z wewnątrz będzie :) 

Dziennikarz szkalował jakiegoś lokalnego polityka, czy biznesmena, dokładnie nie pamiętam. Redakcja miała zawczasu wydzielony budżet na taką akcję (budżet na prawnika) i słyszałem, że "tym razem się nie udało". Mnie nie dopuszczano do poważnego stołu, tylko dostawałem wytyczne na gówno teksty kontrowersyjne. Szkalowanie było ludzi, na forum usuwanie komentarzy. Dziennikarz dostaje od kiero działu wytyczne, co ma pisać i co robić właściwie. Temat "kontrowersyjny" zawsze z prawną ochroną. Chcieli pracować to szkalowali. Krótko tam byłem relatywnie, więc wszystkiego nie wiem. Natomiast zawsze się pisało tak, żeby konfliktować, jak najwięcej ludzi. Nigdy obiektywnie, tylko w sposób wysoce negatywny i to o wszystkim, co się tylko da. Nikt nie sprawdzał też źródeł do artykułów. Nikt, a nikt ? Przychodziły też bardzo dziwne postacie z zaleceniami "do artykułów", jakieś kurwa leśne dziadki chuj wie skąd. To jest świat absurdu ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobrze, że choć część mediów przechodzi z Niemieckich w Polskie ręce. 

Polska Press to m.in. 20 dzienników lokalnych oraz dziesiątki innych tytułów prasowych, a także około 500 serwisów internetowych. Przychody to 398,44 mln zł oraz zysk 8,59 mln zł.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 10:24, Obliteraror napisał:

Zamienił stryjek siekierkę na kijek?

 

Nic się nie zmienia, spokojnie. Sprawdź sobie udziałowców, następnie idź krok dalej i zauważysz, że to tylko złudna zamiana barw, to wszystko.

 

 
Struktura akcjonariatu spółki Orlen
 

 

  Liczba akcji Liczba głosów Udział w ogólnej liczbie głosów Udział w kapitale podstawowym
Skarb Państwa 117 710 196 117 710 196 27.52% 27.52%
Nationale-Nederlanden OFE* 31 391 297 31 391 297 7.34% 7.34%
Aviva OFE Aviva Santander * 26 898 000 26 898 000 6.29% 6.29%
Pozostali 251 709 568 251 709 568 58.85% 58.85%
Razem 427 709 061 427 709 061 100% 100%
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.