Skocz do zawartości

Morawiecki zapowiada "Nowy ład", uważajcie na portfele


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalne infor na money.pl

"W styczniu przedstawimy kompleksowy plan społeczno-gospodarczy. Teraz koncentrujemy się na programie szczepień - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" premier Mateusz Morawiecki.

 

Wchodzimy w czas przebudowy świata. Przebudowy najgłębszej od 30, a może nawet od 80 lat. Widzimy, że sytuacja jest dynamiczna. Ekonomiści, którzy jeszcze w kwietniu–maju zastanawiali się, czy będziemy mieli do czynienia z V-kształtnym, U-kształtnym, W-kształtnym czy L-kształtnym odbiciem, gremialnie się mylili. Odbicie po koronawirusie przyjmie kształt litery K. To dlatego, że niektóre branże znakomicie rosną nawet mimo epidemii, a może nawet na skutek epidemii, a inne są bardzo mocno poturbowane - powiedział "Rzeczpospolitej" Morawiecki."

https://www.money.pl/gospodarka/morawiecki-o-nowym-ladzie-szczegoly-w-styczniu-6589630789512000a.html

 

Według mnie mają zamiar nadrukować ogromną ilość pieniędzy i pobudzić gospodarkę "inwestycjami", które jak zwykle w większości będą chybione albo drogie jak rządowe mieszkania itd. Głównym celem jest wywołanie inflacji według mnie bo ludzie siedzą w domach, nie wydają pieniędzy, cyrkulacja pieniądza jest małą, wiec jej aż tak nie widać. Ona jest pewnie z 8% rocznie spokojnie, ale marzy im się więcej.

 

Radzą forumowiczom zainteresować się złotem, które dobrze przechowuje wartość w czasach zerowych czy niższych stóp procentowych oraz inflacji. Ja an początku tego roku kupowałem złoto po 6k, teraz jest po 7k, a to dopiero początek.

 

Polecam też doradcę prezydenta, ekonomistę. Co ten człowiek opowiada jest niebywałe, że dobrze że NBP kupuje obligacje, luzowanie ilościowe to wspaniała rzecz... kupujcie złoto, złotówka będzie się szmacić.

 

 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • spacemarine zmienił(a) tytuł na Morawiecki zapowiada "Nowy ład", uważajcie na portfele

Partycypacja w "Nowym Ładzie" będzie oznaczała całkowite zrzeczenie się człowieczeństwa.

 

Aby uczestniczyć w tym starym-nowym systemie wymagany będzie dokument potwierdzający zaszczepienie. Sądzę, że w formie kodu QR.

 

Bez tego kodu nie będziesz mógł uczestniczyć w "życiu społecznym", nie wejdziesz do sklepu spożywczego, którego wejście będzie poprzedzała specjalna bramka. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że nie będziesz mógł legalnie przebywać na terenie określonych miast, czy nawet kraju.

 

Nawet nie chodzi o samą szczepionkę, ale o sam akt oddania swojego niezbywalnego prawa o decydowaniu o samym sobie i o swoim ciele. To mogłaby być i sól fizjologiczna, a z pewnością nie będzie. Zasilając ten nowy technokratyczny system, dołożysz cegiełkę do spolaryzowania się ludzi, którzy wybrali bycie wolną istotą.

 

W tym momencie nie chodzi o to aby dalej trzymać się tego co znamy. Zmiana polega na odrzuceniu WSZYSTKIEGO czym nas indoktrynowano, co nam dotychczas wpojono i czym nas karmiono, a co jest fałszywe i negatywnie wpływa na nasz stan ciała i umysłu.

 

Spójrzcie na imię jednego z dzieci Elona Muska: X Æ A-12. To jest przykład jak identyfikowane będą jednostki (już nie ludzie) w bliższej przyszłości. Zmiany będą drastyczne, dlatego piszę o odrzuceniu wszystkiego.

 

Począwszy od uwarunkowań środowiskowych, kończywszy na konotacjach rodzinnych, a o tzw. "życiu społecznym" (tym już dawnym) nie wspominam, bo tego już nie ma. Prawo tworzone przez człowieka Cię nie dotyczy. W momencie urodzenia nie wyrażałeś żadnej woli uczestnictwa w takim lub innym ładzie prawnym, tylko Cię do niego wciągnięto. Tak na prawdę nigdy Cię to nie dotyczyło od momentu w którym świadomie się tego wyrzekłeś.

 

Żeby powiedzieć jasno - ludzkość zaczyna "od zera", a przynajmniej Ci, którzy są w stanie wstać i zapomnieć o swoim domie, pracy na etacie, kredycie, "zobowiązaniach" wobec społeczeństwa, a nawet o swoich bliskich oraz wszystkiego co dostarcza system publiczny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos czuje ze niebawem cebuliony beda tyle warte co garsc piachu i ze znowu poleca waly jak przy dewaluacji.  Pytanie co zrobi spoleczenstwo bo ten reset moze zabolec...

 

Obstawiam w 2021:

 

1. Przymusowe szczepienia - tzn mozesz sie nie szepic ale bedziesz miec problemy w pracy, u lekarza itd.

2. Zakaz uzywania gotowki.

3. Nowa swiatowa waluta ( elektroniczna waluta )

4. Elektroniczne portfele.

5 W krajach bogatszych dochod gwarantowany.

6. Zawiazanie sie nowej globalnej unii ekonomicznej a z czasem i militarnej, silnych krajow ( liderow technologicznych ) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, spacemarine said:

Dziwię się że jeszcze nie powiedzieli że gotówka przenosi Covid...

Ależ było to grane przecież na samym początku plandemii. Już nikt nie pamięta?

Nawiasem mówiąc, Szwedzi właśnie zapowiedzieli likwidację gotówki na rzeczy wyłącznie cyfrowej Korony. Niby badania robią do listopada 2021 a potem po hebrajsku - ognia i do przodu. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad akcjami spółek wydobywających złoto.

 

Jedyne co mnie powstrzymuje to:

 

https://www.fxmag.pl/artykul/cena-zlota-mocno-w-dol-zloty-kruszec-traci-na-popularnosci-i-wartosci-banki-centralne-masowo-sprzedaja-zloto

 

https://www.google.com/amp/s/www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Listopadowy-exodus-z-rynku-zlota-8020167

 

Czyżby zapowiadała się dłuższa korekta??

 

Technicznie jesteśmy przy górnym ograniczeniu ( a raczej się od niego odbiliśmy) kanału trendowego wyznaczonego przez szczyty z 06.08 ( podejrzewam tu jakąś realizację zysków) potem kolejny wierzchołek z 10.11 ( tu wjechały ciapate " szczepionki") no i teraz 22.12 kolejne potwierdzenie oporu w sumie nie wiem z jakiego powodu.

 

Co do złota nie zmieniam zdania, które przedstawiałem tu przed miesiącem. Za obecnymi spadkami przemawiają:

 

- wizja "skutecznych" szczepionek ( trochę to pojebane, jakby zdaniem ludzi szczepionki były lekarstwem również na ujemne realne stopy procentowe i mega dodruk ale jak zandberg może mieć 10 procent poparcia to czemu nie....)

 

- prezydentura bidena jako tego "bardziej przewidywalnego"

 

- oczekiwania inwestorów ( tylko czy do końca uzasadnione??) na poprawę koniunktury na wiosnę 2021

 

- i teraz wjechała jeszcze wyprzedaż złota przez ETF'y.

 

W dłuższej perspektywie tak długo jak nie zmieni się polityka banków centralnych oczywiście wyżej przedstawione przeze mnie czynniki są jedynie szumem rynkowym przed kulminacyjnym jebnięciem ale póki co jest jak jest ;)

 

Myślę, że w tej chwili rynki są najbardziej uzależnione od tego czy krzywa zachorowań ( pomijam czy oddaje realny stan rzeczy) będzie spadać czy nie i czy będzie za tym szło luzowanie czy zaostrzanie restrykcji.

 

Tak. Sądzę, że obecnie krzywa zachorowań jest ważniejsza dla tłumu niż stopy procentowe, dodruk i realna inflacja.

 

A co do tych spółek wydobywczych.... No Buffet niby kupił xP

Edytowane przez Król Jarosław I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Rnext napisał:

Ależ było to grane przecież na samym początku plandemii. Już nikt nie pamięta?

Nawiasem mówiąc, Szwedzi właśnie zapowiedzieli likwidację gotówki na rzeczy wyłącznie cyfrowej Korony. Niby badania robią do listopada 2021 a potem po hebrajsku - ognia i do przodu. 

No właśnie, coś krótką pamięć ma nasz kolega.

Kojarzycie radiowe spoty od polskabezgotowkowa.pl?

Wiosną cały czas pieprzyli, że koronka osadza się na banknotach (ale na terminalach płatniczych już nie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zychu napisał:

Wiosną cały czas pieprzyli, że koronka osadza się na banknotach (ale na terminalach płatniczych już nie).

Typowy banknot jest i tak rzadziej używany niż klawiatura terminala płatniczego.

Jeśli banknot jest w portfelu zazwyczaj już jakiś czas tam siedzi, owszem dochodzi czasem wymiana, ale np. sklepy mają zapas gotówki z banku (wsad) do wydawania, więc statystycznie spędza większość czasu poza rękami, co zmniejsza szansę na transmisję ew. wirusa. Natomiast klawiatura zbiera materiał biologiczny aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2020 o 13:10, spacemarine napisał:

Oficjalne infor na money.pl

"W styczniu przedstawimy kompleksowy plan społeczno-gospodarczy. Teraz koncentrujemy się na programie szczepień - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" premier Mateusz Morawiecki.

On kłamie. On zawsze kłamie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah a ja wam mówię. Jako że najwięcej antyszczepionkowców jest w grupie beneficjentów 500+, tak więc szczepienie stanie się warunkiem jego uzyskania/zatrzymania :D Tak szybciutko wszyscy pójdą się szczepić i zmienią narracj, bo przecież szczepienie jednak dobre :) Hipokryci jebani :) Tak będzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, orkest napisał:

Masz rację, większość niestety ulegnie. 500+ to pikuś przy tym co będzie wymuszane na ludziach.

Tak i jeszcze będą to sobie w chory sposób racjonalizowali, co spotęguje polaryzację (podział na osobne grupy szczepionych, nieszczepionych i związane z tym spięcia).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Król Jarosław I napisał:

Zastanawiam się nad akcjami spółek wydobywających złoto.

 

Jedyne co mnie powstrzymuje to:

 

https://www.fxmag.pl/artykul/cena-zlota-mocno-w-dol-zloty-kruszec-traci-na-popularnosci-i-wartosci-banki-centralne-masowo-sprzedaja-zloto

 

https://www.google.com/amp/s/www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Listopadowy-exodus-z-rynku-zlota-8020167

 

Czyżby zapowiadała się dłuższa korekta??

 

A co do tych spółek wydobywczych.... No Buffet niby kupił xP

Złoto zawsze będzie pieniądzem, wszystkie kraje drukują na potęgę jak Zimbabwe, radzę kupować monety jak Mapple Leaf jednouncjowe. zaczynam też myśleć o mniejszych sztabkach by łatwiej był nimi w razie czego płacić np 5 gram. Złoto zawsze rośnie przy negatywnych stopach realnych procentowych a z tym mamy do czynienia, prawie 0% na lokatach, inflacja z 8% a to dopiero początek.

Akcje spółek wydobywczych jak GDXJ itd są bardzo zmienne i można odstać po łapach. Ba jak jest krach cena złota może pójść do góry a akcje spółek spaść na pysk, bo to akcje a na krachu wyprzedaje się wszystko bo potrzebna jest gotówka. Jak strzelił pierwszy covid lockdown czy coś jak giełdy zanurkowały złoto poszło mocno do góry, w sklepach nie mogłeś kupić monet, były nawet po 9 czy 10 tyś za uncje na początku tego roku. GDXJ (akcje dużych spółek wydobywczych złota) spadł do około 20$ co było śmiesznie niskie. Kupiłem wtedy sporo po 25$ i nieźle zarobiłem, dlatego lepiej wyczekiwać mocnych korekt.

 

Kupujcie złoto fizyczne, zawsze trzyma wartość w perspektywie kilku lat. Jak na początku 2020 kupowałem monet mapple leaf jedno uncjowe za 6 tyś to myślałem że drogo kupiłem, ale co tam w perspektywie 5 lat odrobią, a tu walnął COVID i teraz są po 7.2 tysiąca. Jak lata temu kupowałem monety po 4700 zł to myślałem że będzie drogo i tak jest zawsze...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adrianoob napisał:

Złotówka poleci mocno w dół

 Za jakiś czas za 1 dolara będziemy płacić ok 10 zł, to samo za euro ? niestety ale to się dzieje.

 

Tylko w 2020 wydrukowano 21% wszystkich istniejących w obiegu dolarów:

Eng-CGJp-XEAMCe-KS.png

 

Euro też mocno oberwie, bo gospodarki południa Europy ledwo przędą, a sytuacja Niemiec też dużo gorsza jak propaganda udaje (chociażby zobacz jak im sprzedaż aut poleciała).

 

Jeszcze grube miśki z banków centralnych na przewalutowaniu dolarów na złotówki mogą zarobić grube miliardy $$$, tak więc wątpię by złotówka tak ostro pojechała w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SennaRot napisał:

 

Na jakiej podstawie Bracie tak uważasz?

Inflacja zajebista

2 godziny temu, Lukas3k napisał:

 

Tylko w 2020 wydrukowano 21% wszystkich istniejących w obiegu dolarów:

Eng-CGJp-XEAMCe-KS.png

 

Euro też mocno oberwie, bo gospodarki południa Europy ledwo przędą, a sytuacja Niemiec też dużo gorsza jak propaganda udaje (chociażby zobacz jak im sprzedaż aut poleciała).

 

Jeszcze grube miśki z banków centralnych na przewalutowaniu dolarów na złotówki mogą zarobić grube miliardy $$$, tak więc wątpię by złotówka tak ostro pojechała w dół.

Poleci 100% słuchałem takiego eksperta od finansów, niestety tak będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lukas3k napisał:

Jeszcze grube miśki z banków centralnych na przewalutowaniu dolarów na złotówki mogą zarobić grube miliardy $$$, tak więc wątpię by złotówka tak ostro pojechała w dół.

 

Nie wiem po co mieli by uciekac w polska walute ktora sie nie liczy na arenie miedzynarodowej.... W kazdym razie w styczniu sie dowiemy po zgrupowaniu g7 co elity wymyslily dla maluczkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine Barrick gold group podskoczyło od stycznia do lipca o prawie 70 %, newmont Corporation 50%, zijin Mining group to samo.

 

A złoto? 30kilka?? Uwzględniając korektę do teraz zostało już ok 26 o dobrych 8, 10 procent mniej

niż w lipcu.

 

Spółki wydobywcze są silnie zlewarowane. Spadają mocniej jak i rosną mocniej niż instrument bazowy ( czyli w tym wypadku złoto). Bardzo ważną rzeczą jest również sprawdzenie czy spółka zajmuje się tylko wydobyciem złota, głównie, czy jest to tylko jakiś tam procent jej działalności.  

 

Z resztą dzisiaj wjechał na comparic nowy artykuł na ten temat w sumie potwierdzający to co pisałem wczoraj.

 

https://comparic.pl/korekta-cen-zlota-w-i-kw-2021-r-nieunikniony-wzrost-nad-2000-usd/

Edytowane przez Król Jarosław I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje to co znam, ostatnio zarobiłem sprzedając ponownie Gazprom bo też dostał przez covid w plecy, trochę na PZU. Na razie dużo trzymam w ETF Sprota na fizyczne złoto.

To co piszą na comparic bankier i podobnych to bym uważał bo ci dziennikarze gdyby byli tak mądrzy to by nie byli dziennikarzami tylko by zarabiali na kapitale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.