Skocz do zawartości

Ból zęba po leczeniu kanałowym


mph25

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem bracia, czy ktoś z was miał wykonywane leczenie kanałowe ? dzisiaj miałem to robione po raz pierwszy w życiu, i ból przy nadgryzaniu i dotyku tego zęba jest ogromny a czytam na internecie że tak nie powinno być, co prawda ból może doskwierać ale raczej średnio nasilony a nie taki jak ja mam, pytałem dentystki czy może bolec, powiedziała że przez 2-3 dni tak, ale później już nie powinien, więc jak coś to idę ponownie, ale ciekawi mnie czy u was było podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z tym zębem jest taki, że miał on próchnicę, ale za 3 miesiące i tak muszę go wyrwać pod aparat ortodontyczny, dentystka powiedziała że nie ma sensu go leczyć kanałowo skoro za 3 miesiące go wyrwę, szkoda pieniędzy, więc go "przeleczy" tak żeby wytrzymał te 3 miesiące, na pierwszej wizycie go rozwierciła i włożyła "trutkę", przez pierwszą dobę ból ogromny, natomiast później przestał reagować na zimno/gorąco a bolał dosyć mocno tylko przy nadgryzaniu. Powiedziałem jej to, kazała przyjechać i na wizycie znowu rozwierciła zęba, przeczyściła kanały i je zdezynfekowała jakimiś płynami, założyła lekarstwo i wypełniła ubytek. Teraz mnie tak ząb napier... przy nadgryzaniu że boli od samego nacisku na niego językiem.

Edytowane przez mph25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mpawel5 napisał:

Jeśli ząb ma być i tak usunięty, to trzeba go usunąć i tyle. Za mało danych dajesz. Ząb może mieć różne zaawansowanie procesu chorobowego. Wklej fotkę zęba jak masz, to coś więcej napisze. 

Zapomniałem napisać że ma pozostać na miejscu przez 3 miesiące, bo dopiero po tym okresie zakładam aparat, a do tego czasu zęby mogły by się "zejść" tak mi powiedziała ortodontka. Zdjęcie zaraz wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mph25 napisał:

Temat z tym zębem jest taki, że miał on próchnicę, ale za 3 miesiące i tak muszę go wyrwać pod aparat ortodontyczny, dentystka powiedziała że nie ma sensu go leczyć kanałowo skoro za 3 miesiące go wyrwę, szkoda pieniędzy, więc go "przeleczy" tak żeby wytrzymał te 3 miesiące, na pierwszej wizycie go rozwierciła i włożyła "trutkę", przez pierwszą dobę ból ogromny, natomiast później przestał reagować na zimno/gorąco a bolał dosyć mocno tylko przy nadgryzaniu. Powiedziałem jej to, kazała przyjechać i na wizycie znowu rozwierciła zęba, przeczyściła kanały i je zdezynfekowała jakimiś płynami, założyła lekarstwo i wypełniła ubytek. Teraz mnie tak ząb napier... przy nadgryzaniu że boli od samego nacisku na niego językiem.

Z Twojego opisu - to normalne, że tak boli (ja tak miałem jak TY). Uwaga - NIE JESTEM LEKARZEM.  Kładź na to chuj, jak jest do wyjebania.

Czaszka, czy żuchwa?

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mpawel5 napisał:

Jeśli ząb ma być i tak usunięty, to trzeba go usunąć i tyle. Za mało danych dajesz. Ząb może mieć różne zaawansowanie procesu chorobowego. Wklej fotkę zęba jak masz, to coś więcej napisze. 

No tak to wygląda po "przeleczeniu" https://ifotos.pl/zobacz/gorna555p_qqananh.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę zbocze z tematu ale również tyczy się zębów, stomatologii i kobiet.

 

Byłem we czwartek wypełnić ubytek, wieczorem z wypełnienia coś się ukryszyło, ząb bardzo reaguje na ciepło i zimno.

 

W piątek umówiłem się do poprawy i już Pani stomatolog twierdzi że najprawdopodobniej w środku zęba jest stan zapalny (dzień wcześniej mówiła że wystarczy nowe wypełnienie i ok ) i będzie trzeba leczyć kanałowo.

 

Wytłumaczyłem racjonalnie, że nie trzeba leczenia kanałowego tylko proszę jeszcze raz założyć wypełnienie i będzie git bo przed tym ukruszeniem wypełnienia było w porządku.

 

Skoczyła do mnie, że podważam jej kompetencje i albo robimy kanałowo albo nie robimy nic.

Podziękowałem serdecznie dodając przy tym, że jeśli nie potrafi wypełnić zwykłego ubytku to u niej nie będę ryzykował dalszego leczenia.

 

Nawet w sprawach zawodowych włącza się gadzi móżdżek.

 

Nie i chooooj, moja racja jest bardziej mojsza niż twojsza.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zuckerfrei napisał:

@mph25 najlepiej po leczeniu. Czasem co lepsze zakłady to robią, aby spawdzić co jest... ale ok dawaj co masz. 

No widać mocno ten ubytek i jest głeboki, do tego dentystka zaznaczyła że jak będę usuwał to u chirurga bo ten korzeń jest mocno przechylony i żeby nie narobić problemów.

https://ifotos.pl/zobacz/rtgjpg_qqanann.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Massamba_ napisał:

Może troszkę zbocze z tematu ale również tyczy się zębów, stomatologii i kobiet.

Ja za to chodzę do dentysty, gość ma parę w łapie, za pierwszym razem gdy robił mi leczenie kanałowe, bałem się że połamie mi zęby :D

 

Ale spisał się, żadnego bólu, nawet najmniejszego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mph25ubytek bardzo duży. Ewidentne zapalenie miazgi. Z tego co opisujesz teraz podrażniona jest ozebna i stan zapalny. Trochę dużo gdybania. Usuwałem sporo czwórek pod leczenie ortodontyczne i aparat był za miesiąc dwa, więc nie rozumiem po co trzymać go w jamie ustnej. Dosyć nisko schodzi zachyłek zebodowy zatoki szczękowej, więc może powstać połączenie po ekstrakcji. Zalecam chirurga. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mpawel5 napisał:

@mph25ubytek bardzo duży. Ewidentne zapalenie miazgi. Z tego co opisujesz teraz podrażniona jest ozebna i stan zapalny. Trochę dużo gdybania. Usuwałem sporo czwórek pod leczenie ortodontyczne i aparat był za miesiąc dwa, więc nie rozumiem po co trzymać go w jamie ustnej. Dosyć nisko schodzi zachyłek zebodowy zatoki szczękowej, więc może powstać połączenie po ekstrakcji. Zalecam chirurga. 

Co mogę w tej chwili zrobić żeby ten ząb przestał boleć i wytrzymał te 3-4 miesiące? mam do zrobienia jeszcze dwójkę kanałowo (prawodpodobnie) a tak to wszystkie zęby mam zdrowe, problem w tym że jak zrobię kanałówkę dwójki to muszę te 3 miesiące przed aparatem poczekać, tak mówił dentysta i ortodonta.        Jest jakaś opcja B żeby ten ząb jeszcze chwilę wytrzymał?

Dwójka w ogóle nie ma próchnicy, natomiast boli czasami albo pulsuje, była kiedyś lekko "borowana"  dentysta mówił że raczej kanałówki nie trzeba, ale odzywa się co jakiś czas, więc może naruszył miazgę ;/  ubytek był bardzo niewielki, i teraz nie wiem jak sprawdzić czy potrzebuje kanałówki czy nie.

Edytowane przez mph25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mph25z dwójką Ci nie pomogę bez zbadania. Ta piątkę otworzyć ewentualnie i lazic z otwarta do czasu aparatu, ale ja bym ją wywalił. Żeby nie zejdą się aż tak przez 3 miesiące. Dodatkową rada:sprawdź czy Twoja ortodontka ma tytuł specjalisty, czy leczy po kursach ortodontycznych. Z tytułem specjalisty musi 4 lata robić specjalizacje, taki po kursach, robił to przez miesiąc może dwa. O kompetencjach nie muszę chyba mówić. Specjalista ortodonta ma to napisane pod nazwiskiem na pieczątce bądź na tablicy gabinetu np. W tym momencie Nimesil(na receptę) albo pogotowie stomatologiczne, żeby zęba otworzyć. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mpawel5 napisał:

@mph25z dwójką Ci nie pomogę bez zbadania. Ta piątkę otworzyć ewentualnie i lazic z otwarta do czasu aparatu, ale ja bym ją wywalił. Żeby nie zejdą się aż tak przez 3 miesiące. Dodatkową rada:sprawdź czy Twoja ortodontka ma tytuł specjalisty, czy leczy po kursach ortodontycznych. Z tytułem specjalisty musi 4 lata robić specjalizacje, taki po kursach, robił to przez miesiąc może dwa. O kompetencjach nie muszę chyba mówić. Specjalista ortodonta ma to napisane pod nazwiskiem na pieczątce bądź na tablicy gabinetu np. W tym momencie Nimesil(na receptę) albo pogotowie stomatologiczne, żeby zęba otworzyć. 

Ja pier.. pół nocy nie spałem bo przygryzłem tego zęba przypadkiem ;/ bolał i pulsował masakrycznie.  Jak oni mi tego zęba otworzą to nie będzie bolał skoro ona go rozwierciła i czyściła kanały? nie wypełniła ich co prawda, ale wyczyściła i przepłukała.  Poczekam jeszcze z dwa dni na przeciwbólowych, jeżeli nie przestanie boleć to pójdę do niej albo na pogotowie, a antybiotyk nic by tutaj nie pomógł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.